دلایل استفاده از عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از دارو

عکاسی تبلیغاتی از دارو
عکاسی از فشار سنج
عکاسی از ازمایشگاه
عکاسی از سرنگ
عکاسی از تجهیزات اتاق عمل
عکاسی از صنعت دارویی

عکاسی از دارو

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از دارو  باعث می­شود تا افراد نسبت به یک برند احساس بهتری داشته باشند. تصاویر متنوع و جذاب بر تصمیم ­گیری مصرف­ کنندگان دارو تاثیر می­گذارد. افراد تصاویر داروهای مختلف از جمله داروهای درمان پوست ­ومو و زیبایی و انواع مکمل­ های غذایی و … را در شبکه ­های اجتماعی مشاهده می­کنند. به همین دلیل با گذشت زمان نسبت به این محصولات شناخت بهتری پیدا می­کند و حتی جدیدترین آن­ها را تشخیص می­دهند.

عکاسی تبلیغاتی از دارو

تصاویر تبلیغاتی دارو را­ه­کاری مناسب برای بازاریابی محصولات درمانی

در دنیای امروزی تمامی شرکت­ها سعی می­کنند نسبت به یک­دیگر متمایز باشند. در این راستا آن­ها تلاش می­کنند تا برند و محصول خود را به صورت برجسته­تر و بهتر معرفی کنند. به همین دلیل امروزه شرکت­های دارو به جای استفاده از شیوه قدیمی ارسال پیام­های تبلیغاتی، یک عکاس استخدام می­کنند. یک عکاس تبلیغاتی حرف ه­ای و ماهر می­تواند با گرفتن عکس­های منحصر به فرد و زیبا، برند و نام تجاری یک شرکت دارویی را به صورت خیلی قوی­تر در بین مخاطبان معرفی کند.

شرکت­ها این موضوع را به خوبی درک کرده­اند و به همین دلیل سعی دارند با انتشار عکس­های جذاب پیام برند خود را به مخاطبان منتقل کنند.

دلایل نتیجه بخش ­بودن استفاده از عکاسی از دارو

از جمله دلایل نتیجه ­بخش بودن و محبوبیت عکاسی تبلیغاتی دارو می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. متناسب بودن با سبک زندگی

امروزه عکاسان تبلیغات دارویی به خوبی می­دانند که چگونه یک عکس را متناسب با سبک زندگی روزانه افراد تهیه کنند. در واقع عکاسی از سبک زندگی افراد، ثبت هنرمندانه­ی وقایع واقع­گرایانه زندگی افراد است، به نحوی که بتواند با مخاطب رابطه عاطفی برقرار کند.

به صورت معمول مصرف­کنندگان دارو در مورد سلامت خود، اعضای خوانواده و یا عزیزانشان احساس نگرانی می­کنند. به همین دلیل به دنبال تهیه داروهای تجویزی هستند که مورد تایید باشند. این افراد معمولا به دنبال راه­حل­هایی هستند که به وسیله آن بتوانند وضعیت و سبک زندگی خود و یا اطرافیان را بهبود ببخشند. به همین دلیل اغلب از لحاظ روحی و عاطفی آسیب­پذیر هستند.

تصاویر تبلیغاتی دارو بر روی افراد تاثیر مثبت دارد و آن­ها را تشویق به مصرف محصولات می­کند.

یک عکاس حرفه­ای تبلیغاتی دارو می­تواند بین برند شما و سبک زندگی مصرف­کنندگان ارتباط عاطفی برقرار کند. عکس­ها می­توانند راه­کارهایی برای زندگی بهتر در زمینه مراقبت­های بهداشتی به تصویر بکشند که مصرف­کنندگان دارو در آرزوی دستیابی به آن هستند.

تصاویر افرادی را نشان می­دهند که از راه­کارهایی علمی و قابل دسترس استفاده می­کنند که باعث می­شود کیفیت زندگی روزانه آن­ها بهبود پیدا کند. بدین شیوه بین سبک زندگی مخاطبان و برند تجاری شما ارتباط برقرار می­کنند.

عکاسی از دارو

 

 1. تمایز برند

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از دارو یک راه­کار مناسب برای تمایز برند شما محسوب می­شود. یک عکاس با استعداد خود می­تواند موقعیت­هایی را به تصویر بکشد که معتبر و واقعی به نظر بیایند و داستان برند شما را به شیوه­ای منحصر به فرد، جذاب و مثبت به مخاطب منتقل کند.

زمانی که مخاطبان مشاهده می­کنند که افراد واقعی در حال لذت بردن از وقایع واقعی هستند، می­توانند خود را در آن موقعیت تصور کنند که در حال انجام همان کار هستند. مخاطبان به انرژی موجود در عکس­ها عکس­العمل نشان می­دهند و سعی می­کنند سبک زندگی خود را متناسب با آن­ها تغییر بدهند.

تصاویر تبلیغاتی دارو نقش موثری بر روی شناخت افراد از برند شما دارند.

عکاسان باتجربه در عکاسی سبک زندگی از انتخاب مدل­های قابل تشخیص پرهیز می­کنند. مدل­های انتخاب شده در تبلیغات دارویی باید مثل افراد واقعی در زندگی واقعی به نظر بیایند. آن­ها باید متنوع باشند و در زندگی روزانه قابل استفاده باشند.

علاوه بر این مدل انتخاب شده باید منحصر به فرد باشد. زیرا در صورتی که مصرف­کنندگان مدلی مشابه را در تبلیغات رقبا ببینند، نقش برند شما کمرنگ خواهد شد و پیام شما به درستی منتقل نخواهد شد.

با این حال که مصرف­کنندگان دارو در گروه­ های سنی مختلف تشخیص داده شده ­اند اما به صورت معمول افراد از سن 45 سالگی شروع به استفاده از داروهای متنوع می­کنند. به همین دلیل بهتر است در عکس­های تبلیغاتی دارو از افراد میانسال تا مسن استفاده شود.

عکاسان تبلیغاتی به خوبی می­دانند چگونه با طیف وسیعی از جمعیت با گروه­ های سنی مختلف ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید : چیدمان در عکاسی تبلیغاتی

 1. برجسته کردن محصولات

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از دارو به وسیله ارتباط برقرار کردن با سبک زندگی شخصی و احساسی افراد، استفاده از محصولات دارویی و درمانی را برجسته می­کنند. به صورت معمول عکس­های تبلیغاتی دارو به سه شیوه می­توانند پیام خود را به مخاطبان انتقال دهند که عبارت­اند از:

 • تبلیغات ادعای محصول: تنها نوع تبلیغاتی که در آن دارو به صورت کامل همراه با مزایا و معایب آن معرفی می­شود تبلیغات ادعای محصول است. اطلاعات ارائه شده در این نوع تبلیغات نباید نادرست و یا گمراه­کننده باشد. شرکت­ها بهتر است مزایا و معایب داروی معرفی شده را به شیوه­ای متعادل و با زبانی قابل فهم به مصرف­کنندگان دارو منتقل کنند.

عکاسی صنعتی از دارو

تصاویر تبلیغاتی افراد را تشویق می­کند برای بهبود کیفیت زندگی خود محصولات درمانی مصرف کنند.

اجزای اصلی تبلیغات ادعای محصول صرف نظر از رسانه­ای که در آن پخش می­شود عبارت­اند از:

 • نام دارو، مارک آن و اطلاعات عمومی مرتبط با آن
 • حداقل یک بار مورد استفاده قرار گرفته باشد و مورد تائید FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) باشد.
 • مهمترین معایب و خطرات دارو
 • تبلیغات یادآوری

در این نوع از عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از دارو نام برده می­شود، اما درباره موارد مصرف دارو بحث نمی­شود. در واقع در این تبلیغ فرض بر این است که مصرف­کننده قبلا با موارد مصرف دارو آشنا شده است.

در تبلیغات یادآوری نیازی نیست در مورد معایب دارو بحث شود. زیرا در آگهی مشخص نمی­شود که دارو چه­طور کار می­کند و یا اینکه می­تواند چه کاری انجام بدهد. در این نوع آگهی در تصویر و یا کلمات اطلاعاتی در مورد مزایا و یا معایب دارو ارائه نمی­شود.

از شیوه تبلیغات یادآوری برای معرفی برخی از داروهای تجویز شده با خطرات جدی نمی­توان استفاده کرد. به صورت معمول در اطلاعات تجویز شده داروهایی که عوارض و خطرات خیلی جدی به همراه دارند، هشدار ویژه­ای که به آن “هشدار جعبه­ سیاه” گفته می­شود وجود دارد که باید در هنگام تبلیغات به آن­ها اشاره شود.

عکاسی صنعتی از دارو

 • تبلیغات راهنمای جست­جو

در این نوع تبلیغ بیماری و ویژگی­های آن توضیح داده می­شود اما برای درمان آن داروی خاصی پیشنهاد نمی­شود. از جمله بیماری­هایی که در تبلیغات راهنمای جست­وجو مورد بحث قرار می­گیرند می­توان به آسم، آلرژی، اختلال در نعوظ، پوکی استخوان و کلسترول بالا اشاره کرد.

در این نوع تبلیغات افراد با علائم بیماری آشنا می­شوند. به همین دلیل در صورت داشتن علائم بیماری تشویق می­شوند تا به پزشک خود مراجعه کرده و از آن مشورت بگیرند.

تبلیغات راهنمای جست­وجو می­تواند نام و برند یک شرکت را معرفی کند و یا اطلاعات تماس شرکت را برای دریافت اطلاعات بیشتر در اختیار مخاطبان قرار بدهند.

 1. انتقال حس ایمنی بودن محصولات

ایمنی و اعتماد همیشه همراه هم بوده­اند. عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از دارو به وسیله ارائه دادن تصویر و نام برند تجاری شما، باعث می­شود مخاطبان نسبت به استفاده از محصولات احساس امنیت بیشتری داشته باشند. بر این اساس مخاطب باید با تصاویر تبلیغاتی دارو ارتباط برقرار کند.

معرفی دارو باعث جذب اعتماد مصرف­کنندگان به برند شما می­شود.

عکاسان تجاری می­توانند تصاویری متناسب با زندگی مصرف­کننده، فریبنده و در عین حال قابل اعتماد خلق کنند.

بهترین راه برای ایجاد اعتماد در مخاطبان، برقراری ارتباط و ثبات آن است. به عنوان مثال زمانی که مصرف­کننده برای خرید دارو قدم برمی­دارد، بهتر است با معرفی آزمایشات انجام شده بر روی دارو، میزان رضایت از دارو و … کیفیت دارو را تائید کنید تا بدین وسیله مصرف­کننده نسبت به خرید خود اطمینان حاصل کند.

می­خواهید مشتریان چگونه شما را بشناسند؟ تمایل دارید مصرف­کننده چه ویژگی­هایی را در تبلیغات شما مشاهده کند؟ پیام و هدف اصلی شما چیست؟ تمامی این مسائل را باید در عکس­های تبلیغاتی دارو بگنجانید تا به وسیله آن­ها وفاداری مشتریان را نسبت به برند خود دریافت کنید.

 1. برقراری ارتباط با حس شادی

در هنگام عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از دارو عکاسان سبک زندگی، به وسیله تصاویر خود حس خوشبختی را به فرد منتقل می­کنند. لبخند و شادی به فروش می­رسد و علم و تکنولوژی پشتیبان آن است.

مطالعات حاکی از آن است که وقتی افراد لبخند دیگران و رضایت او از مصرف دارو را در تصویر تبلیغاتی مشاهده می­کنند، این حس شادی به آن­ها نیز منتقل می­شود. اما این حس شادی باید به نحوی واقعی به نظر برسد که مصرف­کننده دارو آن را باور کند. بدین منظور عکاسان دارو برای عکس­برداری از افراد شاد استفاده می­کنند که در موقعیتی مناسب و واقع­گرایانه قرار گرفته باشند.

تصاویر تبلیغاتی می­تواند ارتباطی موثر با مصرف­کنندگان ایجاد کنند.

زمانی که مصرف­کنندگان دارو به افراد شاد نگاه می­کنند، به صورت طبیعی نسبت به محصول معرفی شده مرتبط با آن نیز احساس خوب و مطلوبی پیدا می­کنند. این امر باعث می­شود آن­ها نسبت به برند تجاری شما احساس مثبتی داشته باشند و نسبت به خرید محصول و داروی معرفی شده اقدام کنند.

عکاسی از دارو

 

 

 1. آموزش عمومی

عکاسی تبلیغاتی از دارو اطلاعات زیادی در رابطه با داروها و محصولات بهداشتی و همچنین شرایط استفاده از آن­ها را در اختیا رمصرف کنندگان قرار می­دهد. بدین صورت مصرف­کنندگان توانایی تصمیم­گیری در رابطه با استفاده از محصولات بهداشتی و درمانی را بدون تجویز پزشک به دست می­آورند.

طبق تحقیقات انجام شده 48 درصد از بیماران قبل از مراجعه به پزشک، مشکلات پزشکی، بیماری­ها و روش­های درمان را در اینترنت جست­وجو می­کنند.

علاوه بر این افراد با مشاهده تصاویر تبلیغاتی تشویق می­شوند درباره سلامتی خود با پزشک صحبت کنند. 27 درصد از مردم آمریکا اعلام کرده ­اند که تصاویر تبلیغاتی باعث شده آن­ها در مورد بیماری­های جدید با پزشک خود مشورت کنند. حتی اگر دارویی تجویز نشود این تعامل و ارتباط می­تواند مفید واقع شود زیرا تاثیر مثبتی بر روی سلامتی و زندگی افراد می­گذارد.

شما عزیزان میتوانید برای آموزش و مشاهده نمونه کارهای عکاسی تبلیغاتی از دارو به صفحه استودیو عکاسی مدرن طرح مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)