بهترین تکنیک‌های عکاسی صنعتی از استیل را بیاموزید

عکاسی صنعتی از استیل

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

استیل آلیاژی است که از جنسی سخت و ظاهری درخشان برخوردار می‌باشد، و می‌توان اشکال مختلفی به آن بخشید. استیل نمایی صیقلی دارد و نور را بازتاب می‌دهد. به همین دلیل، عکاسی صنعتی از استیل می‌تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، اجسام و سازه‌های استیل، بسیار جذاب و چشمگیر هستند و سوژه‌های مناسبی برای عکاسی محسوب می‌شوند.سوال این است که چگونه می‌توانیم عکس‌های موفقی از اجسام اطلسی بگیریم؟ این کار، فوت و فن‌های مخصوص خود را دارد که اگر به آنها مسلط باشید، دیگر نیازی به نگرانی نیست. در این مقاله ما بهترین اصول  ترفند‌های عکاسی صنعتی از استیل را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار خواهیم داد.

تکنیک‌ های عکاسی صنعتی از استیل

جسم مورد نظر را به خوبی پاک کنید

استیل، سطحی صیقلی و براق دارد. به همین دلیل، کوچکترین لک، اثر انگشت و یا ذرات گرد و غباری که روی آن وجود داشته باشد، در عکس نمایان خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع، قبل از عکاسی حتما سطح مورد نظر خود را به خوبی پاک کنید. می‌توانید از یک دستمال لطیف و تمیز نم دار برای پاک کردن سطح استیل از لک و اثر انگشت استفاده کنید. برای پاک کردن گرد و غبار نیز می‌توانید از هوای فشرده شده استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که استیل به خاطر سطح صیقلی خود، نور را بازتاب می‌دهد. قانون بازتاب که در فیزیک در مورد آن صحبت شده است را به یاد دارید؟ بر طبق این قانون، زاویه ای که نور از آن بازتاب می‌شود، همان زاویه تابش نور از منبع نور اصلی است. به عبارت دیگر، زمانی که نور به سطح جسم استیلی مورد نظر شما می‌تابد، دقیقا از همان زاویه اما در جهت مخالف، بازتاب می‌شود. این موضوع می‌تواند گاهی به هنگام عکاسی صنعتی از استیل، چالش برانگیز باشد. چرا که نوری که از آن برای روشن کردن فضای عکاسی استفاده کردید، ممکن است به طور مستقیم دوباره به سمت لنز دوربین بازتاب شود. و در نتیجه، قسمت‌هایی از عکس شما بیش از حد نورانی شود. راه حل این موضوع، این است که دوربین را از منبع نور جدا کنید. به این صورت، شما می‌توانید بدون این که نگران به وجود آمدن نقاط داغ باشید، در زاویه‌های مختلف به عکاسی بپردازید.

 یک راه حل دیگر برای این موضوع نیز استفاده از سافت باکس است. سافت باکس با دیفیوز کردن نور، این مشکل را تا حد خوبی برطرف خواهد کرد.

عکاسی صنعتی از استیل

عکاسی از قاشق و چنگال استیل

لنز های مناسب برای عکاسی حرفه ای از زیورآلات استیل

برای عکاسی صنعتی از محصولات فلزی یا استیل معمولا از دوربین  با رزولوشن بالا و رنج متغیر استفاده میکنیم. به طور مثال از لنزهایی با وسعت دید بالا و امکانات ماکرو کارایی بهتری دارند.

دوربینهای فول فریم دی اس ال آر مدل هایی از جمله Canon مدل EOS یا Nikon d850 میتوانند انتخاب مناسبی باشند. دوربین با زاویه عریض یا wide مدل هایی مانند Canon ef 16-35mm و یا Nikon af-s nikkor 105mm  میباشند که تصاویر عریضتری را شکار میکنند. همچنان که لنز های ماکرو در دوربین های Canon ef 100mm f/2.8l macro IS USM یا Nikon af-s vr Micro-Nikkor 105mm f/2.8g IF-ED جزئیات بهتری را از محصولات زیورآلات به نمایش میگذارند.

در عکاسی صنعتی از زیورآلات نور و تکنیک های عکاسی و ادیت نقش بسزایی دارند که در ادامه به آن میپردازیم.
 

در عکاسی از زیورآلات استیل از این تکنیک استفاده کنید.

زیور آلات استیل، بسیار پر طرفدار هستند. این نوع زیور آلات هم بین خانم‌ها و هم بین آقایان، طرفداران زیادی دارد. آیا تا به حال سعی کرده اید از زیور آلات استیل مثل دستبند‌های استیل، گردنبند‌های استیل، و … عکاسی کنید؟ یک تکنیک برای عکاسی از زیور آلات استیل، استفاده از پس زمینه ای ساده و تک رنگ است. اگر به عکس‌هایی که عکاسان حرفه ای از زیورآلات استیل می‌گیرند توجه کرده باشید، می‌بینید که این عکس‌هایی اکثر پس زمینه ساده سفید و یا پس زمینه ساده مشکی دارند.

 دلیل این موضوع چیست؟ استفاده از پس زمینه ای ساده به هنگام عکاسی صنعتی از زیورآلات استیل، این است که توجه بیننده به طور تمام و کمال بر روی زیورآلات جلب شود. شما نیز اگر می‌خواهید از زیور آلاتی به جنس استیل عکس برداری کنید، از این تکنیک استفاده کنید تا عکس شما حرفه ای تر به چشم بیاید.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله عکاسی صنعتی از جواهرات و زیورآلات مراجعه کنید

عکاسی صنعتی از استیل

عکاسی از زیورآلات استیل

 

 نور را دیفیوز کنید

در عکاسی صنعتی از استیل، بهترین و ساده ترین استراتژی برای به دست آوردن نورپردازی مناسب، دیفیوز کردن منبع نور است. زمانی که منبع نور را به طرز برابر در اطراف سوژه عکاسی پخش کنید، می‌توانید نورپردازی مناسبی ایجاد کنید و از به وجود آمدن درخشش‌های زننده جلوگیری کنید.

به روش‌های مختلفی می‌توان این کار را انجام داد. برای مثال به روش‌های زیر توجه کنید:

  • می‌توانید از تجهیزات نورپردازی استادیو استفاده کنید.
  • از پارچه‌های بازتابنده استفاده کنید.
  • می‌توانید سوژه عکاسی خود را در بیرون از خانه و در نور خورشید عکاسی کنید. در این صورت سوژه عکاسی را مستقیماً در نور خورشید قرار ندهید. بهتر است که آن را در مکانی قرار دهید که سایه افتاده باشد.
  • از یک مادیفایر میان سوژه عکاسی و منبع نور استفاده کنید.
  • به جای یک منبع نور، از دو منبع نور در زاویه‌های گوناگون با شدت نور کمتر استفاده کنید.

هرچه کنترل بیشتری بر نورپردازی داشته باشید، بهتر می‌توانید درخشش عکس را کنترل کنید.

به زاویه عکاسی توجه کنید.

اگر تمام تلاش تان را در کنترل منبع نور به کار گرفته اید و روش‌های بالا را استفاده کرده اید اما هنوز با مشکل درخشش‌های زننده در تصویر روبرو هستید، این روش را امتحان کنید:

به سراغ عامل دوم در قانون بازتاب بروید. عامل دوم در قانون بازتاب، زاویه است. ایجاد یک تغییر نه چندان بزرگ در زاویه دوربین می‌تواند تاثیر بسیاری بر میزان درخشش‌های موجود در عکس شما داشته باشد. زاویه دوربین را کمی‌ بالاتر و کمی‌ پایین تر ببرید. به این صورت، زاویه بازتاب نور نیز تغییر خواهد کرد.

مهارت‌های ادیت را در خود پرورش دهید.

زمانی که به عکاسی صنعتی از استیل می‌پردازید، باید در عین حال مهارت‌های ادیت را در خود پرورش دهید. بسیاری از عکاسان زمانی که عکاسی صنعتی را شروع می‌کنند، با نگاه کردن به تصاویری که در مجله‌ها چاپ می‌شوند، کاملا ناامید می‌شوند. چرا که وقتی عکس‌های خودشان را با آن عکس‌ها مقایسه می‌کنند، از نتیجه دلسرد می‌شوند. اما باید به یاد داشته باشید که تمام عکس‌هایی که شما در مجله‌ها، و یا عکس‌هایی که در سایت‌های گوناگون می‌بینید، همگی ادیت و روتوش شده اند. در واقع هیچ عکسی بدون ادیت، تبدیل به آن چیزی که شما می‌خواهید نخواهد شد.

 بنابراین به عنوان یک عکاس صنعتی، مهارت‌های ادیت را نیز در خود پرورش دهید. فتوشاپ را بیاموزید و روتوش کردن عکس را تمرین کنید. زمانی که در ادیت حرفه ای شوید، پا به دنیای جدیدی از عکاسی خواهید گذاشت.

عکاسی از اجسام استیل

عکاسی از اجسام استیل

به جزئیات و مشخصات محصولات توجه کنید.

اگر می‌خواهید از محصولاتی از جنس استیل عکس بگیرید، و قصد فروش آنها را دارید، حتما باید از زاویه‌های مختلف از آن سوژه عکاسی کنید. دقت کنید که جزئیات و مشخصاتی که روی بدنه محصول درج شده است، کاملا در عکس نمایان باشند. به این صورت مشتری می‌تواند به خوبی از مشخصات محصول، آگاه شود.

قسمت‌های مناسب را در عکس‌ هایلایت کنید.

با نورپردازی مناسب، شما می‌توانید قسمت‌های خاصی از سوژه عکاسی تان را‌ هایلایت کنید. حال، سوال این است که چه قسمت‌هایی از سوژه عکاسی را باید‌ هایلایت کرد؟ هنگام عکاسی صنعتی از استیل و سازه‌های استیلی، سعی کنید قسمت‌هایی را‌ هایلایت کنید که برای مثال نقش و نگار خاصی دارند، و یا مشخصات محصول بر روی آن قسمت درج شده است. شما با استفاده از‌ هایلایت، می‌توانید تمرکز بیننده را بر روی قسمت‌های خاصی جلب کنید. پس از این موضوع استفاده کنید تا توجه را دقیقا به همان سمتی که خودتان می‌خواهید جلب نمایید.

عکاسی از استیل

عکاسی از استیل

قبل از عکاسی ، محیط را به خوبی بررسی کنید.

زمانی که می‌خواهید به عکاسی صنعتی از استیل بپردازید، حتما قبل از عکاسی محیط را به خوبی بررسی کنید. اگر از شما خواسته اند که در محیطی صنعتی به عکاسی از محصولات بپردازید، حتما درخواست کنید که قبل از عکاسی، یک بار به آن محیط رفته و از نزدیک همه چیز را بررسی نمایید. به این طریق، شما می‌توانید با محیط و با سوژه‌های عکاسی بهتر آشنا شوید. اگر باید از ماشین آلات صنعتی عکس برداری کنید، درخواست کنید که قبل از زمان عکاسی حتما آنها را تمیز کنند. هیچ چربی و یا آلودگی نباید روی آنها وجود داشته باشند. اگر نیاز است، می‌توانید درخواست کنید که قبل از عکاسی ماشین آلات را رنگ کنند و یا تنظیمات لازم را انجام دهند.

 زمانی که برای بازدید به آن محیط می‌روید، سعی کنید چند عکس امتحانی از آن محیط و سوژه‌های عکاسی بگیرید. به این صورت، می‌توانید سر فرصت دوباره آنها را بررسی نمایید. چرا این کار اهمیت دارد؟ زیرا عکاسی صنعتی بسیار گران است و بهتر است که به نحوی آماده شوید که عکس‌های تان همان بار اول نتیجه دلخواه را به شما بدهند. بنابراین، بررسی‌های بیشتر و داشتن آمادگی قبلی، می‌تواند شما را از اشتباه کردن نجات بدهد. اگر افرادی نیز قرار است در عکس حضور داشته باشند، از آنها بخواهید که لباس مناسب به تن کنند. یک کت و شلوار و کلاه سخت می‌تواند گزینه مناسبی باشد. باید امنیت این افراد را نیز در نظر گرفت و دستورالعمل‌های امنیتی را رعایت کرد.

تکنیک‌های عکاسی از استیل

قدرت آزمون و خطا را دست کم نگیرید

زمانی که مهارت عکاسی صنعتی از استیل را در خود پرورش می‌دهید، قدرت آزمون و خطا را دست کم نگیرید. عکاسی از استیل، موضوع چالش برانگیزی است که حتی عکاسان حرفه ای نیز ممکن است بار اول به خوبی از چس آن بر نیایند. در عین حال، این کار را بیش از حد در ذهن تان بزرگ و سخت جلوه ندهید. مهارت عکاسی صنعتی از استیل را نیز می‌توان مانند هر مهارت دیگری به مرور زمان و با تمرین و ممارست به دست آورد. بنابراین، تکنیک‌های آموزش داده شده در این مقاله را به دقت مطالعه کنید و سعی کنید آنها را در میدان عمل تمرین کنید. امیدواریم که این مقاله در این مسیر راهنمای شما بوده باشد.

عکاسی صنعتی تخصصی در مجموعه مدرن طرح ‍!!

شما میتوانید جهت مشاهده نمونه های بیشتر عکس های صنعتی زیورآلات و محصولات و برندهای گوناگون در مدرن طرح بر روی عکاسی صنعتی تخصصی و تبلیغاتی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *