طراحی کاتالوگ در ورد (word) در پنج مرحله

طراحی کاتالوگ در ورد

طراحی کاتالوگ در ورد

طراحی کاتالوگ در ورد به راحتی و آسان تر از دیگر مدل های آن انجام می شود. مزایای بسیاری برای این طراحی وجود دارد. یکی از این مزایا، طراحی راحت است. سرعت بالا، هزینه کمتر و توزیع راحت تر از عوامل بارزی است که طراحی کاتالوگ در ورد را مطلوب می سازد. با ما همراه باشید تا به بررسی مزایای طراحی کاتالوگ در ورد بپردازیم.خروجی طراحی کاتالوگ در ورد به صورت دیجیتال خواهد بود و انتشار کاتالوگ دیجیتال یکی از راحت ترین روش های تبلیغات است.

چرا کاتالوگ را در ورد طراحی کنیم؟

یکی از مشکلات بزرگ در طراحی کاتالوگ، هزینه های زیاد ان است ولی طراحی کاتالوگ در ورد کم هزینه تر است و می توان به راحتی و با سرعت بیشتری یک کاتالوگ ساده در آن طراحی کرد. راه اندازی و انتشار کاتالوگ در ورد راحت تر و آسان تر است. انتشار کاتالوگ پس از طراحی کاتالوگ در ورد در شبکه های مجازی و کانال های مختلف امکان پذیر است. طراحی کاتالوگ در ورد و در نهایت انتشار آن به صورت دیجیتال می تواند تعامل با مشتری را افزایش دهد و همچنین در این راستا سرعت عمل در تبلیغات هم افزایش میابد.

این کار باعث می شود سریعا اشتباهات خود را بیابید و به راحتی آن ها را اسلاح کنید. در واقع کاتالوگی که در برنامه ورد طراحی می شود، انعطاف پذیر است و به راحتی می توان آن را ویرایش کرد یا به طرح دیگری تبدیل کرد. با اینکه محیط ورد با ابزار های دیگر طراحی کاتالوگ متفاوت است اما می توان آن را با اهداف سازمان مورد نظر هم راستا کرد و به راحتی و آسانی به طراحی کاتالوگ در ورد پرداخت.

نکات مهم برای طراحی کاتالوگ در برنامه ورد

ابتدا باید مخاطبان خود را بشناسید؛ برای شناخت مخاطبان هدف باید حوزه تبلیغات خود به صورت طراحی را مشخص کنید و سپس بدانید که چه افرادی به محصول یا خدمات شما نیاز دارند. شاید مخاطبان شما کودک، جوان یا میانسال باشند. پس از شناخت مخاطبان هدف در طراحی کاتالوگ در ورد توجه داشته باشید که شکل کاتالوگ مطابق با سلیقه مخاطبانتان باشد تا جذب مطالعه آن شوند.

تصاویری که برای طراحی کاتالوگ در ورد بکار می برید هم باید با توجه به مخاطبان گزینش شده و به نمایش گذاشته شوند.

با دانستن اینکه مخاطبان خاص شما چه کسانی هستند، بهتر می توانید سبک طراحی کاتالوگ در ورد را تنظیم کنید: زبان، سئو، طراحی و حتی اقلام در داخل هر صفحه. وقتی مشتریان شما دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، هم ترافیک و هم تبدیل فروش در اثر طراحی کاتالوگ در برنامه ورد افزایش می یابد.

کاتالوگ دیجیتالی در برنامه word ورد یا کاتالوگ چاپی؟

اگر قصد شما این است که تمام اطلاعات موجود در مورد محصولات خود را به مشتریان ارائه دهید، طراحی کاتالوگ سنتی بهترین خواهد بود. اما اگر می‌خواهید حس کنجکاوی ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که کاتالوگ شما تأثیر بصری قوی روی کاربر می‌گذارد، بهتر است به طراحی کاتالوگ در برنامه ورد پرداخته و به صورت دیجیتالی در اختیار مشتری بگذارید.

Microsoft Word یا ورد به شما امکان می دهد کاتالوگ تصاویر و توضیحات محصول خود را به عنوان یک ابزار ارزان بازاریابی تهیه کنید. تنظیم جهت صفحه و قالب بندی سرصفحه ها و صفحه بندی همه در این برنامه قابل اجرا است و به کاتالوگ شما ظاهری ثابت می بخشد. قرار دادن توضیحات در یک جعبه متن به شما این انعطاف را می دهد که اندازه جعبه را تغییر اندازه دهید و متن را به بهترین وجه برای طرح خود منتقل کنید و در نهایت کاتالوگ جدید شما که به صورت PDF ذخیره شده است به سرعت با هر ایمیل به مشتریان شما ارسال میشود برای همین منظور شما را با طراحی کاتالوگ در ورد آشنا میکنیم در نظر داشته باشید  تیم مدرن با برترین نرم افزارها و متدها به طراحی کاتالوگ شما میپردازد و این مقاله فقط جنبه آموزشی دارد.

 

طراحی کاتالوگ در ورد

آموزش طراحی کاتالوگ در ورد

مرحله 1
روی برگه ” Page Layout ” در نوار فرمان کلیک کنید و سپس روی دکمه پیکان “Orientation” در گروه تنظیمات صفحه کلیک کنید تا لیست کشویی باز شود. برای طرح بندی عمودی “Portrait” یا “Landscape” را برای یک طرح افقی انتخاب کنید.

گام 2

روی برگه “Insert” کلیک کنید، روی دکمه “Header” یا “Footer” در گروه Header & Footer کلیک کنید تا گالری سبک ها باز شود و سپس یک سبک را انتخاب کنید. متن خود را وارد کنید، مانند نام شرکت و آدرس وب سایت. روبان Header & Footer Tools با برگه Design نمایش داده می شود. روی سربرگ یا قسمت پاورقی کلیک کنید تا دستورات تب Design فعال شود. برای شروع هدر یا پاورقی در صفحه 2، یک علامت به جعبه علامت “Different First Page” در گروه Options اضافه کنید تا بر روی سند دوبار کلیک کنید تا هدر یا پاورقی را ببندید و به روبان دستور اصلی دسترسی پیدا کنید.

مرحله 3
روی برگه “Insert” کلیک کنید، روی دکمه پیکان “Page Number” در گروه سربرگ و پاورقی کلیک کنید تا لیست کشویی باز شود، یک منطقه را برای صفحه بندی خود ترجیح دهید و سپس سبک را انتخاب کنید. به عنوان مثال، بالای “پایین صفحه” اشاره کنید و سپس “صفحه X و Accent Bar 1” را انتخاب کنید. برای بازگشت به سند، روی “Close Header and Footer” در گروه بستن در برگه طراحی کلیک کنید.

متن و تصاویر

مرحله 1
روی تب “Insert” کلیک کنید، روی دکمه پیکان “Text Box” در گروه Text کلیک کنید و سپس “Draw Text Box” را انتخاب کنید تا یک قاب متحرک روی سند شما وارد شود. داخل این جعبه متن کلیک کنید و عنوان خود را وارد کنید. روی برگه “Home” کلیک کنید و یک ابزار ویرایش مانند گزینه های قلم برای اندازه در گروه قلم را انتخاب کنید تا ظاهر عنوان خود را به روز کنید. برای تغییر مکان نما به چهار فلش، روی حاشیه جعبه متن کلیک کنید و سپس آن را بکشید تا جعبه متن خود را روی طرح خود حرکت دهید.

گام 2
برای باز کردن گالری عکس خود، روی برگه “Insert” و سپس “Pictures” در گروه Illustrations کلیک کنید. روی پرونده تصویر کلیک کنید و سپس روی “Insert” کلیک کنید تا عکس شما روی سند شما نمایش داده شود. روی عکس کلیک کنید تا مکان نما به چهار فلش تبدیل شود و عکس را به قسمت دلخواه بکشید. روی دسته های اندازه قاب کلیک کنید و سپس یک دستگیره را کلیک کنید و بکشید تا ابعاد را متناسب با طرح خود تغییر اندازه دهید.

مرحله 3
روی زبانه “Insert” کلیک کنید، روی دکمه پیکان “Text Box” در گروه متن کلیک کنید و سبک مورد نظر را انتخاب کنید، مانند “Facet Sidebar Right” یا “Draw Text Box”، برای قاب متن خود. متن خود را وارد کنید و دستورات ویرایش را در برگه Home اعمال کنید تا متن خوانا تر شود. به عنوان مثال، کد کالا و قیمت خود را با اندازه قلم 12 انتخاب شده از گروه قلم وارد کنید.

مرحله 4
روی سند کلیک کنید، روی برگه “Insert” کلیک کنید و سپس “Blank Page” یا “Page Break” را در گروه Pages کلیک کنید تا صفحات بیشتری به فهرست خود اضافه کنید. هدر یا پاورقی نمایش داده می شود. وارد کردن متن و تصاویر را ادامه دهید.

مرحله 5
“Ctrl-S” را فشار دهید تا کار خود را به طور مداوم به عنوان سند Word ذخیره کنید، پایان کار تبریک میگم شما موفق به طراحی کاتالوگ خود در ورد شدید، امیدوارم این راهنما شما را در طراحی کاتالوگ خودتان کمک کرده باشد، همچنین میتوانید برای نکات و راهنمایی های بیشتر مقاله راهنمای طراحی کاتالوگ را مطالعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *