چگونه عکاس یا فیلمبردار مناسب برای پروژه خود را پیدا کنید

عکاسی صنعتی

چگونه عکاس یا فیلمبردار مناسب برای پروژه خود را پیدا کنید

انتخاب عکاس یا فیلمبردار مناسب می تواند کار سختی به نظر برسد. آیا هزینه بالاتر واقعاً به معنای کیفیت بالاتر است؟ عکاس یا فیلمبردار چقدر باید تجربه داشته باشند؟ چگونه فردی قابل اعتماد را پیدا می کنید؟ همه این سؤالات می تواند باعث شود که پیدا کردن یک عکاس ماهر کاری طاقت فرسا به نظر برسد، اما لزومی ندارد! این مراحل آسان را دنبال کنید تا به شما کمک کند در اولین تلاش بهترین تجربه عکاسی یا فیلمبرداری را داشته باشید.

از خود بپرسید: به چه چیزی نیاز دارید؟

قبل از اینکه بتوانید عکاس یا فیلمبردار مناسب را برای خود انتخاب کنید، باید بدانید که به دنبال چه هستید! اگر به دنبال فیلم صنعتی هستید، به فردی نیاز دارید که تجربه کار در گروه‌ها در محیط‌های شلوغ را داشته باشد. اگر در حال ایجاد یک لیست املاک و مستغلات هستید و به یک عکاس املاک نیاز دارید، کسی را می خواهید که بداند چگونه از زاویه کار کند تا اتاق ها باز و شیک به نظر برسند.

 

عکاسی صنعتی

 

فهرستی از همه چیزهایی که می خواهید از تجربه عکاسی یا فیلمبرداری خود به دست آورید تهیه کنید و از این لیست برای محدود کردن افراد حرفه ای که تجربه لازم را دارد استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، سعی کنید عکس‌ها یا ویدیوهای حرفه‌ای را در همان دسته عکاسی پروژه خود به صورت آنلاین جستجو کنید.

زمان تحقیق

اکنون که می دانید به چه چیزی نیاز دارید، وقت آن است که تکلیف خود را مشخص کنید. برای عکاسان یا فیلمبرداران در منطقه خود به صورت آنلاین جستجو کنید. جستجویی مانند «عکاسی صنعتی» چندین نتیجه را به همراه خواهد داشت، اما نگران نباشید! وب سایت آنها را بررسی کنید، عکس ها و ویدیوهایی که برای نمایش انتخاب می کنند، چیزهای زیادی در مورد سبک شخصی آنها نشان می دهد. برای مثال، نمونه کار های ما، عکس‌های ما را به دسته‌های محتلف تقسیم می‌کند تا تماشای آلبوم را راحت کند!

 

چگونه عکاس یا فیلمبردار مناسب برای پروژه خود را پیدا کنید

اگر متوجه شدید که عکس‌های نمونه برای شما جذابیت دارد و رضایت شما را جلب میکند، می‌توانید با شرکت مورد نظر ارتباط برقرار کنید و برای مشورت و عکاسی مشورت بگیرید و کار را به شرکت مورد نظر بسپارید. در ضمن مجموعه مدرن طرح نیز با بیش از 1 دهه سابقه در بخش عکاسی صنعتی میتواند میزبان شما عزیزان باشد.

قرار مصاحبه

هنگامی که جستجوی خود را به چند بخش محدود کردید، وقت آن است که مصاحبه ها را برنامه ریزی کنید. مصاحبه می‌تواند شخصاً، از طریق تلفن یا از طریق ایمیل، هر آنچه که برای برنامه‌ی پرمشغله شما کار می‌کند، باشد. مصاحبه فرآیند مهمی است زیرا می خواهید عکاس یا فیلمبردار متناسب با سبک خود و شخصی را پیدا کنید که از کار کردن با او احساس راحتی کنید.

چند پیشنهاد برای مصاحبه:

1-پروژه خود را برای عکاس یا فیلم بردار شرح دهید. آیا آنها به نظر شما علاقه دارند؟ آیا آنها سؤالاتی در مورد نظر شما می پرسند؟ اگر عکاس بی تفاوت به نظرات شما عمل میکند ، یا فقط به شما پاسخ‌های «بله یا خیر»  می‌دهد، این ممکن است علامت قرمزی باشد که او نمی‌خواهد به پروژه شما توجه کاملی داشته باشد یا نتیجه مطلوبی کسب کنید.

2-بدون هیچ تعارف و خجالتی از عکاس یا شرکت در مورد هزینه انجام پروژه و عکاسی صحبت نمایید. مطمئن شوید که قیمتی که به شما میدهند، هزینه گزاف یا زیادی نباشد! در صورت امکان، یک مظنه قیمتی دریافت کنید. (از چند شرکت استعلام قیمت نمایید)

3-در مورد حقوق اشتراک گذاری تصاویر یا فیلم ها بپرسید. آیا حق دارید کپی کنید؟ عکس ها را چاپ و به اشتراک بگذارید؟ در صورت امکان، می‌خواهید عکاسی را پیدا کنید که به شما این حق را می‌دهد که تصاویر یا ویدیوهایتان را توزیع کنید.

4- مدت زمان انجام پروژه چقدر می باشد؟ در مورد میانگین زمان چرخش بین عکسبرداری و دریافت تصاویر یا کلیپ‌های ویدیویی و اینکه چه تعداد عکس/کلیپ باید از عکسبرداری خود انتظار داشته باشید، پرس و جو کنید.

جمع بندی

بسیار خوب، شما برنامه ریزی، تحقیق، مصاحبه را انجام دادید… حالا چه؟ وقت آن است که یک عکاس یا فیلمبردار انتخاب کنید! با کسی بروید که در سبک مورد نظر شما تجربه دارد، از پروژه شما هیجان زده است و حقوق و حریم خصوصی شما را جدی می گیرد. اطمینان حاصل کنید که یک پیشنهاد قیمت دقیق دریافت می کنید و دقیقاً بدانید که برای قیمت چه چیزی دریافت می کنید. مهمتر از همه، اگر سبک و راحتی خود را در اولویت قرار دهید، به احتمال زیاد عکاس یا فیلمبردار مناسب خود را پیدا خواهید کرد!

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *