راهنمای تنظیم نور عکاسی از محصولات

نورپردازی عکاسی از محصولات

نور در عکاسی صنعتی محصول آسان تر از آن است که فکر می کنید. می توانید یک استودیو خانگی با وسایل اطراف خانه جمع کنید. می توانید از نور طبیعی و هر منبع نور الکتریکی به خوبی استفاده کنید.

یک محصول با نور خوب و عکاسی صنعتی خوب هدف فروش را دارد. اگر محصول حرفه ای شما خارج از فوکوس باشد ، در قاب بسیار کوچک باشد یا ضعیف در معرض دید باشد ، مردم هیچ توجهی به آن نخواهند کرد.

یک عکس حرفه ای چشم نواز از یک مورد با نور کافی توجه و علاقه مردم را به خود جلب می کند. این که آیا قصد دارید تصاویر محصول خود را در رسانه های اجتماعی ، فروشگاه آنلاین یا هر پلتفرم فروشگاه اینترنتی منتشر کنید ، این مقاله به شما در شروع کار کمک می کند.

قبل از خواندن محتوا، به تصاویر محصول نگاه می کنیم. اگر عکس صنعتی محصول شما جذاب نیست ، ما حتی شروع به خواندن نمی کنیم. فروش از دست رفته است. اگر به نظر می رسد عکاسی شما با یک نقطه و عکاسی گرفته شده است ، داشتن یک محصول عالی اهمیتی ندارد. برای اینکه بتوانید بفروشید ، ابتدا باید بتوانید تصویری عالی از یک محصول با کیفیت ارائه دهید ، یا حداقل ظاهر آن را به گونه ای نشان دهید.

نورپردازی عکاسی از محصولات
نور دز عکاسی صنعتی از محصولات

نور یک جنبه کلیدی در عکاسی صنعتی محصول است

یکی از جنبه های اصلی عکاسی محصول ، نور مناسب است. توانایی کنترل نور به شما امکان انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به آنچه که احتمالاً هنگام عکاسی عادت دارید ، می دهد. اگر به نور پنجره تکیه کنیم ، توانایی یا توانایی زیادی برای دستکاری آن نداریم.

با استفاده از نور مصنوعی ، بازتابنده ها و حتی استفاده از نور پنجره ، می توانید محیطی حرفه ای مانند استودیو ایجاد کنید. به خواندن ادامه دهید و خواهید آموخت که چه چیزی می توانید برای چراغ ها و بازتابنده ها استفاده کنید.

همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه نور را متعادل و کنترل کنید تا عکس های محصول با ظاهر حرفه ای را ثبت کنید.

اکثر عکاسان  نورها را تنظیم نمی کنند و یاد می گیرند که چگونه آنها را مدیریت کنند تا ظاهر خاصی برای عکس های خود ایجاد کنند. این امر برای عکاسی خوب از محصول ضروری است. بدون نور مناسب ، عکس های محصول شما توجه مورد نظر شما را جلب نمی کند.

شما باید به سایه ها و نقاط برجسته نگاه کنید. درک اینکه چگونه قدرت نور بر ظاهر محصولات شما تأثیر می گذارد به شما کمک می کند تا نور را بهتر مدیریت کنید. اگر محصول خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید ، سایه های تندی خواهید داشت. برای کاهش سطوح کنتراست ، باید از تخته فوم سفید یا نور پر کنید تا نور را به محصول خود برگردانید.

بهترین تنظیمات نور باعث انعکاس ناخواسته از محصول شما نمی شود. دانستن اینکه در مواجهه با مشکلات بازتابی چه باید کرد ، عکس های تمیزتر و جذاب تری ایجاد می کند.

نورپردازی عکاسی از محصولات
نور در عکاسی صنعتی از محصولات

از چه نوع نورهایی می توانید برای عکاسی صنعتی محصولات  استفاده کنید؟

برای تنظیم نور عکاسی محصول می توانید از هر نوع نوری که دوست دارید استفاده کنید. بعضی ها بهتر از بقیه هستند. بدیهی است که استروب های با کیفیت بالا انتخاب حرفه ای ها هستند ، اما اکثر مردم نمی خواهند این پول را برای چیزی که احتمالاً اغلب از آن استفاده نمی کنند ، حتی اگر فضایی برای استفاده از آن داشته باشند ، پس انداز کنند.

نور پنجره

کار با نور پنجره ، زمینه سفید و چند ورق فوم سفید ممکن است تنها چیزی باشد که برای شروع نیاز دارید.

نور پنجره اغلب به اندازه کافی قوی است بنابراین می توانید به عمق میدان خوبی برسید. استفاده از زمینه کاغذ سفید و بازتابنده ها ممکن است تنها چیزی باشد که شما نیاز دارید.

با این حال ، راه اندازی کنار پنجره ممکن است چندان عملی نباشد. ممکن است فضای کافی برای جابجایی نداشته باشید یا بتوانید پشت محصول را روشن کنید. شما می توانید از چند زاویه مختلف عکس بگیرید.

نور طبیعی در خارج از منزل می تواند برای گرفتن عکس صنعتی از محصول بسیار مناسب باشد. عیب این کار این است که شما در معرض خطر آب و هوا هستید. در یک دقیقه ممکن است ابری باشد ، در دقیقه بعد ممکن است آفتاب یا باران روشن را تجربه کنید.

اگر در مکانی هستید که می توانید عکس های محصول را در خارج بگیرید ، این مزیت را دارید که منبع نور کاملاً رایگان است. ممکن است نیازی به صرف هزینه ای برای روشنایی محصول خود نداشته باشید.

لامپ های خانگی

لامپ های خانگی برای استفاده در نورپردازی عکاسی محصول شما بسیار کاربردی هستند. دو چراغ مجهز به نور روز ، لامپ های با توان بالا ، مکانی عالی برای شروع کیت روشنایی عکاسی محصول شما است.

استفاده از لامپ های روشنایی روزانه به این معنی است که تعادل رنگ سفید خوبی خواهید داشت و از ویرایش آن در نرم افزار تولید اجتناب می کنید.

لامپ معمولی چراغ مطالعه شما بهترین نور را ارائه نمی دهد. از روشن ترین لامپ های متعادل سفید که می توانید استفاده کنید. این به این دلیل است که شما نور را فیلتر می کنید تا نرم تر شود و سایه ای جذاب تر ایجاد کند. همچنین به شما امکان می دهد از دیافراگم باریک تری برای به دست آوردن عمق میدان عمیق تر استفاده کنید.

لامپهای فلورسنت و LED بهترین هستند زیرا می توانند بسیار روشن باشند و گرمای بسیار کمی از خود تولید کنند. هنگامی که در نزدیکی یک دسته از چراغ های داغ کار می کنید ، همه چیز به سرعت چسبناک می شود.

نورپردازی عکاسی از محصولات

چراغ قوه

چراغ قوه های LED برای کمک به روشن شدن عکاسی محصول شما عالی هستند. همانطور که در مورد لامپ ها و سایر روشنایی ها روشن تر است ، بهتر است.

چراغ قوه های ارزان قیمت فقط باعث ناامیدی شما می شوند. یک چراغ قوه خوب و قدرتمند با باتری قابل شارژ ، می تواند به راحتی قرار گیرد و در مناطق خاصی از تنظیمات عکاسی محصول شما هدایت شود.

چراغ های ویدئویی LED

این پانل های LED در بین تولید کنندگان فیلم بسیار محبوب هستند. ممکن است شما در خانه آن را نداشته باشید ، اما ارزان هستند و برای سفارش آنلاین در دسترس هستند. آنها از باتری استفاده می کنند یا می توانید آنها را به برق متصل کنید.

یک چراغ ویدئویی LED خوب با یک پخش کننده و یک یا دو فیلتر دمای رنگ ارائه می شود. خروجی نور نیز قابل تنظیم است ، بنابراین به شما این امکان را می دهد که میزان نوری که به محصولات خود می زنید را کنترل کنید.

نورپردازی عکاسی از محصولات
نمای نزدیک از چندین چراغ نصب دوربین فیلمبرداری LED | نورپردازی عکاسی از محصولات

فلاش

بسیاری از عکاسان فلاش دارند که اغلب از آن استفاده نمی کنند. یک فلاش خوب از بیشتر منابع نوری پیوسته نور بیشتری تولید می کند ، بنابراین این یکی از دلایل قوی برای یادگیری استفاده از آن است.

با عکاسی از محصولات ، می توانید روشنایی را تنظیم کرده و سپس روی تنظیم نور کار کنید تا به درستی برسید.

این یک موقعیت ایده آل برای یادگیری اعتماد به نفس با استفاده از فلش است. شما می توانید هر چقدر که دوست دارید آزمایش کنید و هر چند وقت یکبار که نیاز دارید آزمایش کنید.

تنظیم نور مداوم آسان تر است زیرا می توانید سایه ها را در آنجا ببینید. همچنین می توانید ببینید کدام سطوح نور را منعکس می کنند و باعث ایجاد خیره کننده می شوند.

با نور یک فلاش ، کار چندان آسانی نیست. شما باید برخی از تصاویر آزمایشی را بگیرید و سپس بررسی کنید تا ببینید بازتاب ها و سایه ها در کجا ظاهر می شوند. هنگامی که مدتی آن را امتحان کرده اید و به مدیریت فلاش خود عادت کرده اید ، این کار چندان دشوار نیست.

فلاش شما دارای تنظیمات قدرت زیادی است که می توانید آنها را تنظیم کنید.

این به شما کنترل زیادی بر خروجی می دهد. از آنجا که فلاش بسیار قدرتمند است ، می توانید نور را از روش های مختلف پخش کنید. این به شما فرصت های بیشتری را می دهد تا نتایج مورد نظر خود را تولید کنید.

اگر می توانید از فلاش خارج از دوربین استفاده کنید ، این مزایای بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.

می توانید فلاش خود را در هر موقعیتی که دوست دارید زمانی که روی دوربین شما ثابت نیست قرار دهید.

برخی از سیستم های دوربین به شما امکان می دهد فلاش را بدون دوربین اضافی خارج از دوربین شات کنید. سایر سیستم ها نیاز به استفاده از ماشه روی دوربین و گیرنده روی فلاش دارند.

فلاش دوربین
فلاش دوربین

تکنیک های تنظیم نور عکاسی محصول

هنگامی که نور خود را سازماندهی کردید ، باید برخی از تکنیک های خوب را برای مدیریت خوب آن توسعه دهید. ابتدا باید بدانید که با نورپردازی خود به چه چیزی می خواهید برسید.

چه سبکی برای محصول مناسب است و به فروش آن کمک می کند؟ هنگامی که این تصمیم را گرفتید ، می توانید نورهای خود را برای نتیجه دلخواه تنظیم کنید.

اگر می خواهید محصولات شما  روشن باشد، مکانی را انتخاب کنید ، نزدیک به منبع نور طبیعی یا دور از نور روز. سپس چراغها و بازتابنده های فوم سفید خود را قرار دهید تا ظاهر روشنایی مورد نظر شما به دست آید.

شما در حال ایجاد فضایی سه بعدی برای ایجاد نور برای یک عکس دو بعدی هستید. جایی که نور اصلی خود را قرار می دهید و نور را پر می کنید بر نتیجه تأثیر می گذارد.

نزدیک شدن نورها به محصول شما آنها را با نور ملایم تری روشن می کند. شدت سایه ها کمتر است.

هرچه نورهای شما دورتر باشد ، آنها باید قوی تر شوند و سایه ها سخت تر ظاهر می شوند. نورهای سمت چپ سایه هایی را به سمت راست می اندازند. نورهایی که در بالای محصول شما قرار دارند.

پرش نور یا انتشار آن به طرق دیگر باعث نرم شدن آن و همچنین کاهش قدرت آن می شود. هرچه سطح بزرگتری را بازتاب دهید ، نرم تر روی سوژه شما ظاهر می شود.

این ظاهر معمولاً با عکاسی از محصول خوب کار می کند. اما اگر چراغ های شما به اندازه کافی قدرتمند نباشند ، مدیریت آن می تواند چالش برانگیز باشد.

پراکندن نورها با قرار دادن چیزی شفاف در جلوی آنها همچنین از قدرت آنها می کاهد. کیفیت نور را بهبود می بخشد اما کمیت آن را کاهش می دهد.

آوردن نورهای خود به طوری که نزدیک به سوژه شما باشند به این معنی است که نور قوی تر است ، اما می تواند کار با نورهای شما را در نزدیک بسیار دشوار کند. به همین دلیل بهتر است نورهای قوی تری داشته باشید.

نورپردازی عکاسی از محصولات

انتخاب زمینه برای عکاسی صنعتی از محصول

نوع پس زمینه ای که انتخاب می کنید نه تنها بر ترکیب شما تأثیر می گذارد ، بلکه می تواند بر ظاهر نور نیز تأثیر بگذارد.

پس زمینه کاغذ سفید محبوب ترین پس زمینه برای یک تصویر تمیز و زیبا از محصول شما است.

با استفاده از یک پس زمینه سفید متوجه خواهید شد که می تواند نور را بر روی محصول شما بازتاب دهد. این می تواند مشکلات ایجاد کند یا به نفع شما باشد.

پس زمینه سفید
زمینه سفید برای عکاسی از محصولات | تنظیم نور عکاسی از محصولات

با زمینه سفید اغلب ترجیح داده می شود سایه کم یا بدون سایه داشته باشیم. این ظاهر تمیز یک عکس محصول زیبا را ایجاد می کند ، اما حذف همه سایه ها دشوار است ، به خصوص اگر فقط از نور پنجره استفاده می کنید.

برای به دست آوردن بهترین نور برای ایجاد عکس محصول با سایه کمتر در زمینه سفید ، باید آزمایش های زیادی انجام دهید.

اما هنگامی که بهترین نور را برای تحقق این امر پیدا کردید ، می توانید آن را برای هر تصویری از محصول که می خواهید بگیرید دوباره ایجاد کنید.

اگر از پس زمینه سفید استفاده می کنید ، نور پر کننده کلید کاهش یا حذف سایه ها است.

چراغ پر کننده با موقعیت خوب بر نور محصول شما تأثیر منفی نمی گذارد. سایه ها را هدف گرفته و به مدیریت آنها کمک می کند.

 نورپردازی عکاسی از محصولات
عکس ماکرو از سه دانه قهوه.

مشکلات تنظیم عکاسی محصول در خانه

راه اندازی عکاسی از محصولات در خانه به سادگی قابل انجام است. نیازی به داشتن استودیویی پر از تجهیزات روشنایی گران قیمت ندارید.

یک نکته کلیدی که باید یاد بگیرید این است که هنگام روشن شدن مشکلات روشنایی را برطرف کنید. حل مشکلات بخش بزرگی از هر کار عکاسی استودیویی است.

داشتن کنترل بر روی محل قرار دادن نور ها و کیفیت نور به این معنی است که تصمیمات زیادی برای تصمیم گیری دارید.

عکس گرفتن فقط با استفاده از نور روز ، با انتخاب های زیادی روبرو نیستید زیرا نمی توانید کارهای زیادی برای مدیریت خورشید انجام دهید.

هنگامی که انتخاب کردید محصولات خود را برای عکاسی و نورهای خود تنظیم کنید ، چند عکس آزمایشی اجرا کنید. این موارد را با دقت مطالعه کنید ، ترجیحاً روی مانیتور کامپیوتر خود.

اینکه بتوانید آنها را بزرگتر از مانیتور دوربین خود ببینید ، به شما کمک می کند تا ببینید که در مورد نور چه اتفاقی می افتد.

شما باید مناطق مشکل دار را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنید. برای تنظیم نور عکاسی محصول اینها عمدتا در دو دسته سایه و بازتاب قرار می گیرند.

سایه های شما خیلی تیره هستند یا خیلی روشن؟ آیا نوری وجود دارد که محصول براق را به گونه ای منعکس می کند که واضح نباشد؟ آیا می توانید برچسب های عکاسی خود را بخوانید؟

آزمایش به شما آموزش می دهد که چگونه از سایه ها و بازتاب های ناخواسته جلوگیری کنید. این که آیا شما به دنبال یک روشنایی روشن و کلیدی هستید یا ظاهری تیره تر و مضحک تر با کلیدهای پایین ، باید اطمینان حاصل کنید که محصول شما به راحتی قابل تشخیص است.

جنبه های مهم مانند برچسب را در سایه یا با انعکاس روشن مبهم نگذارید.

نور های متحرک و یا محصولات نحوه تعامل نور را تغییر می دهند. گاهی اوقات ممکن است نیاز به تعدیل جزئی یک چیز باشد.

در مواقع دیگر ممکن است ساعت ها وقت بگذارید تا نور روی یک محصول بی نقص به نظر برسد. کنترل خوب دوربین با استفاده از حالت دستی نیز به شما کمک می کند.

عکس ماکرو از باز شدن بطری | نورپردازی عکاسی از محصولات

تجهیزات راه اندازی عکاسی محصول

برای دستیابی به سبک نورپردازی مورد نظر خود ، به لوازم جانبی نیاز دارید. نوار ، گیره ، چسب  و ذهن انعطاف پذیر برای حل مشکلات.

هر آتلیه عکاسی با سابقه دارای مجموعه ای از وسایل است که هرگز در عکس ها ظاهر نمی شود. اینها برای تقویت سوژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب به نور مربوط میشود ، درست است.

طیف وسیعی از گیره ها  در اندازه های مختلف به شما امکان می دهد تا دیفیوزرها و بازتابنده ها را در جای خود نگه دارید. من اغلب استفاده از اینها را بیشتر از نوارچسب ترجیح می دهم ، زیرا هیچ اثری از چسبندگی بر جای نمی گذارد که هنگام کار در آب و هوای گرم مشکل ساز شود.

گاهی اوقات ممکن است نوار چسب تنها گزینه عملی باشد ، بنابراین داشتن نوار با کیفیت خوب که به اندازه کافی قوی باشد بسیار سودمند است.

یک جعبه کارت سیاه و سفید برش خورده در اندازه های مختلف ، بخشی ضروری از کیت عکاسی صنعتی از محصول است.

می توان از آنها برای بازتاب و مسدود کردن نور استفاده کرد. همچنین می توانید تکه های کارت را به صورت استراتژیک قرار دهید تا بازتاب محصولات براق مانند بطری و لیوان را مدیریت کنید.

Blu-tack یکی دیگر از لوازم جانبی مهم برای عکاسی از محصول است. چسبناک نیست ، اما می چسبد. و سبک است می توانید از آن برای بالا بردن چیزها یا نگه داشتن دو تکه کارت در کنار هم استفاده کنید.

می توان آن را در زیر محصولات قرار داد تا زاویه ای را که در آن نشسته اند تنظیم کند. این اغلب می تواند به جلوگیری از بازتاب ناخواسته کمک کند.

فویل آلومینیوم یکی دیگر از محصولات خانگی است که به عنوان لوازم جانبی روشنایی مفید است.

این می تواند روی کارت پخش شود تا به عنوان بازتابنده روشن عمل کند. همچنین می تواند به عنوان پس زمینه ای که به بازتاب نور کمک می کند ، استفاده شود.

یک سه پایه مناسب برای دوربین یکی دیگر از لوازم جانبی مهم است. ثابت نگه داشتن دوربین با دست همیشه ممکن نیست زیرا ممکن است مجبور باشید از سرعت شاتر پایین استفاده کنید.

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی
بطری های در پس زمینه سیاه | نورپردازی عکاسی از محصولات

تفکر تخیلی عکاسی از محصولات را موفق می کند

در هنگام مواجهه با چالش های نور و تنظیم عکس های محصول در خانه ، از تخیل و دوربین خود استفاده کنید.

تفکر خارج از کادر به شما کمک می کند تا تجربه خود را توسعه دهید و به شما آموزش می دهد که به انواع عکس های مورد نظر خود برسید.

تنظیم نور محصولات به همان اندازه که به حل مشکلات مربوط می شود  ، همانطور در مورد مواردی که برای روشن کردن محصولات خود استفاده می کنید اهمیت دارد.

با این وجود بسیاری از محصولاتی که باید عکاسی کنید ، صرف وقت برای تنظیم خوب نورپردازی شما هزینه دارد. آن را بررسی کرده و آزمایش کنید. مطمئن شوید که عکسی را دریافت می کنید که محصول فروشگاهی شما را به بهترین نحو نشان دهد.

اگر طیف وسیعی از محصولات مشابه برای عکاسی دارید ، ممکن است فقط به یک تنظیم نور نیاز داشته باشید. پس از آماده شدن ، لازم نیست آن را به طور قابل توجهی تغییر دهید.

عکاسی از محصولات مختلف چالش های بیشتری را به همراه دارد. اگر برخی از محصولات شما تیره و براق هستند  یا سطح دیگر منعکس کننده نیست ، کارهای بیشتری برای انجام خواهید داشت. چه در زمینه نورپردازی و چه در مرحله ویرایش.

سبک انتخاب نور برای محصولات شما بستگی به سلیقه دارد. ظاهری که می خواهید به آن برسید اغلب می تواند به طرق مختلف برای تصاویر شما به دست آید.

استفاده از تجهیزات حرفه ای دوربین و نورپردازی همیشه باعث می شود که کار عکاسی عالی بسیار آسان تر شود. اگر با استفاده از نور پنجره گیر کرده اید ، کنترل کمتری دارید و باید بیشتر تلاش کنید تا تصاویری با کیفیت بالا دریافت کنید.

اگر هدف شما این است که تصاویر خود را فقط در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ، ممکن است وسوسه کننده باشد که به کمتر از باکیفیت ترین تجهیزات و چراغ های دوربین حرفه ای بسنده کنید. این خوب است و امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بدون نیاز به خرید دوربین گران قیمت و تجهیزات نورپردازی بتوانید کارهای زیادی انجام دهید.

کنترل نور برای تصاویر محصول از همه مهمتر است. اگر فقط از نور پنجره استفاده می کنید ، باید از تخته فوم سفید برای پر کردن و جلوگیری از سایه های شدید استفاده کنید. هنگامی که یک یا دو نور دارید ، می توانید به راحتی سایه ها و بازتاب ها را در تصاویر خود مدیریت کنید.

هنگام کار با بیش از یک منبع نور ، باید مطمئن شوید که تراز سفیدی هر یک یکسان است ، بنابراین با رنگ آمیزی در عکس خود مشکلی ندارید. هرچه بیشتر بتوانید نور را کنترل کنید ، تصاویر بهتری خواهید داشت.

بله ، نورهای LED برای تصاویر عکاسی صنعتی از محصول خوب هستند. ارزان هستند و کنترل آنها نسبتاً آسان است زیرا می توانید جلوی نور را حتی قبل از گرفتن عکس صنعتی مشاهده کنید.

نیازی نیست که از دوربین خود برای دیدن نحوه نمایش نور استفاده کنید ، مانند زمانی که از فلاش استفاده می کنید.

عکاسی صنعتی در مدرن طرح !

جهت مشاوره عکاسی صنعتی و مشاهده نمونه عکاسی های صنعتی مجموعه مدرن طرح کلیک نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *