درک همگام سازی با سرعت بالا در 4 مرحله آسان

همگام سازی با سرعت بالا
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Strobes و Speedlights ابزاری خارق العاده برای افزودن به تجهیزات عکاسی شما هستند. درک نحوه استفاده از ویژگی همگام سازی با سرعت بالا مهم است.شاید در مورد فلش همگام سازی با سرعت بالا چیزی شنیده باشید ، اما دقیقاً برای چه کاری استفاده می شود؟در چهار نکته زیر ، دقیقاً به معنای فلش همگام سازی با سرعت بالا خواهید آموخت. همچنین نحوه کارکرد آن ، به علاوه نحوه و زمان استفاده از آن را خواهید آموخت. همچنین نگاهی خواهیم انداخت به برخی از بهترین محصولات امروز بازار که شما را قادر می سازد از این ویژگی استفاده کنید.

 

همگام سازی با سرعت بالا چیست؟

همگام سازی با سرعت بالا (HSS) به شما امکان می دهد هنگام استفاده از سرعت شاتر سریعتر از همگام سازی دوربین ، نور را از طریق فلش همگام سازی کنید.

همچنین بخوانید : چگونه می توان مثلث نوردهی را به راحتی درک کرد: دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO

می دانیم که اکثر DSLR ها سرعت همگام سازی 1 / 250th ثانیه دارند. هر چیزی سریعتر از توانایی همگام سازی دوربین با فلش نیست. احتمالاً اثرات ناخواسته ای ایجاد می کند. استفاده از سرعت شاتر بالاتر از همگام سازی بومی دوربین می تواند منجر به تصاویر با نور بیش از حد شود. این ها گاهی اوقات میله های سیاه را در تصویر ایجاد می کنند. این موارد توسط فلش ایجاد می شود که فقط تا حدی حسگر را روشن می کند.

این مناطق جایی است که پرده های شاتر دوربین فلاش را متوقف می کنند. این باعث می شود که فلش حسگر دیجیتال را در معرض دید قرار ندهد. می توانید از فیلتر چگالی خنثی استفاده کنید اما هنوز کنترل کاملی روی تنظیمات خود ندارید. یک گزینه بهتر استفاده از HSS است.

 

 

 

 

 

فلش همگام سازی با سرعت بالا چگونه کار می کند؟

عکسبرداری از هر چیزی بالاتر از 1/250 با فلاش Speedlight یا بارق غیرقابل کنترل نیست. اما چرا؟

با سرعت شاتر بیشتر ، فرصتی برای قرار گرفتن فلش روی سنسور وجود ندارد. این به دلیل نزدیک بودن هر پرده شاتر به پرده دیگر و مدت زمان کوتاه فلش است. پس از زدن فلش ، فقط قسمت کوچکی از حسگر قرار می گیرد.

همگام سازی با سرعت بالا ، فلش را مجبور می کند بسیاری از انفجارهای نور را در طول زمان نوردهی شات کند. وقتی این کار را انجام می دهد ، توزیع یکنواختی از نور را در حسگر ایجاد می کند.

 

همچنین بخوانید : نحوه عکاسی در نور کم : ۹ سوال متداول

 

شاتر پرده در 1 / 100th ثانیه بسیار سریعتر در مقایسه با 1 / 200th ثانیه سقوط می کند. در هنگام باز بودن پرده شاتر ، فلش باید شروع و پایان یابد. فقط HSS می تواند این کار را انجام دهد.

 

 

 

 

زمان استفاده :

موقعیت های مختلفی برای در نظر گرفتن همگام سازی با سرعت بالا در شرایط روشن وجود دارد.

در شرایطی که دیافراگم (f-stop) شما دارای اولویت است ، استفاده از HSS به شما امکان کنترل بیشتر صحنه را می دهد. این امکان را می دهد تا از دیافراگم وسیع تری استفاده کنید بدون اینکه تصویر بیش از حد نمایان شود. این اغلب در صحنه های روشن با فوکوس نرم بر روی سوژه شما اتفاق می افتد. همچنین می تواند برای مواقعی باشد که به یک عمق میدان کم در پس زمینه نیاز دارید.

در شرایطی که سرعت شاتر شما اولویت دارد ، باید از سرعت شاتر سریع استفاده کنید. استفاده از HSS به شما امکان می دهد بدون ایجاد رگه های سیاه ناخواسته از سرعت شاتر مناسب (به احتمال زیاد 1/500 به بالا) استفاده کنید.

هر زمان که شرایط شما را ملزم به همگام سازی فلش با سرعت شاتر بالاتر از سرعت همگام سازی فلاش بومی دوربین خود کرد ، باید از HSS استفاده کنید.

 

 

 

نحوه استفاده از همگام سازی با سرعت بالا

در صورت گرفتن عکس های پرتره با دیافراگم وسیع در فضای بیرون ، احتمالاً باید با سرعت شاتر بالا جبران کنید. گرفتن عکس در f 4 یا کمتر در نور شدید آفتاب می تواند  منجر به ایجاد سایه های نامطبوع در چهره سوژه شما شود. همچنین می تواند موارد برجسته در پس زمینه شما را منفجر کند. استفاده از فلش راهی عالی برای حل این مشکلات است.

بنابراین چگونه می توانیم صحنه خود را با استفاده از HSS کنترل کنیم تا پیش زمینه ، پس زمینه و نور محیط را برای قرار گرفتن در معرض یکنواخت متعادل کنیم؟ شما ابتدا به یک سیستم روشنایی فلش نیاز دارید که از HSS پشتیبانی کند.

دو جز اصلی عبارتند از:

سر فلاش
گیرنده.
هیچ دو محصول یکسان نیستند ، بنابراین شما باید از تولیدکنندگان خریداری کنید. برای استروب های قابل اعتماد و Speedlights ، باید Profoto ، Flashpoint و Godox را در نظر بگیرید.

ابتدا مدل خود را در سایه قرار دهید و از هرگونه تابش مستقیم خورشید که باعث هایلایت و سایه های نامطبوع می شود ، قرار دهید. سپس قرار گرفتن در معرض نور محیط در پس زمینه را اندازه گیری کنید.

شما ابتدا باید هدف خود را بدست آورید. برای عکاسی پرتره ، شما باید از دیافراگم وسیعی بین f 1.4 و f 2.8 استفاده کنید و این همان جایی است که داشتن لنز پرایم 50 یا 85 میلی متر مفید است. انتخاب دیافراگم گسترده تر در این محدوده ، سطح فوکوس را روی سوژه شما قرار می دهد و عمق میدان کمتری به شما می دهد. از ISO 200 یا پایین استفاده کنید تا کیفیت تصویر بالا و نویز پیکسلی پایین باشد.

بعد ، نور خود را تنظیم کنید.

گیرنده را به دوربین خود متصل کنید و همه چیز را روشن کنید. دکمه همگام سازی با سرعت بالا را بر روی گیرنده نگه دارید تا حالت همگام سازی با سرعت بالا فعال شود. دکمه HSS را در پشت چراغ فشار دهید.

هدف ایجاد تعادل در نور پس زمینه و پس زمینه با تنظیم قدرت فلش است. از H7 شروع کنید و سپس تا رسیدن به نوردهی متعادل ، حداکثر تا توان کامل افزایش دهید یا قدرت را کاهش دهید.

 

 

 

نتیجه
اگر عکاس پرتره هستید و در پرتره های خود از نور طبیعی استفاده می کنید ، به مجموعه ابزارهای خود یک سیستم فلاش همگام سازی با سرعت بالا اضافه کنید. با استفاده از فلش در حالت HSS می توانید شرایط روشنایی را برطرف کنید. همچنین می توانید سرعت شاتر خود را افزایش دهید ، از دیافراگم وسیع استفاده کنید و پیش زمینه و پس زمینه خود را متعادل کنید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *