فرق عکاسی صنعتی با عکاسی تبلیغاتی

فرق عکاسی صنعتی با عکاسی تبلیغاتی

تفاوت عکاسی صنعتی با تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هر دو از انواع مهم و تخصصی عکاسی برای عکاس ماهر و باتجربه هستند. با این حال عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی یکسان نیستند. آنها اشتباه گرفته می شوند، زیرا هر دو شامل بازاریابی چیزی می شوند. اما تفاوت های زیادی دارند. در ادامه شما را با فرق عکاسی صنعتی و تبلیغاتی آشنا می‌کنیم.

 

عکاسی تبلیغاتی نوعی عکاسی است که بر روی محصول خاصی که می فروشید تمرکز دارد. می توانید  عکاسی تبلیغاتی را تشبیه کنید به زمانی که یک محصول خاص را جستجو میکنید، می توانید شبیه این تصویر را بصورت آنلاین در حالت های مختلف از برندهای دیگر مشاهده کنید. اما در عکاسی صنعتی به این صورت نیست ، عکاس ممکن است از تولیدات یک کارخانه خاص تصویربرداری کند که منحصر به فرد آن کارخانه است و همچنین تصویربرداری از آن کارخانه نیز منحصر به فرد است، در یک عکاسی تبلیغاتی، شما بهترین تجهیزات ممکن را می خواهید – از جمله لنزهای با زاویه دید سریع، بزرگنمایی خوب، سه پایه ، وسایل روشنایی با کیفیت و برخی فیلترهای ضروری که معمولا در استودیو تصویربرداری می‌شود، البته ناگفته نماند که تصویربرداری صنعتی نیز تجهیزات خاص خودش را طلب میکند.

در عکاسی صنعتی ممکن است تصویربرداری از ابزارآلات در صورت سنگین یا بزرگ بودن در همان مکان عکس گرفته شود (در برخی موارد تجهیزات صنعتی تولیدی قابل حمل ) به استودیو انتقال داده میشوند.

 

یکی از اهداف عکاسی صنعتی نشان دادن کارگران در حال کار و همچنین تجهیزات صنعتی است که استفاده میکنند (هدف صنایع است)

همانطور که اشاره کردیم ممکن است تجهیزات خاصی در عکاسی صنعتی را لازم نداشته باشید.

عکاسان تبلیغاتی معمولا از مدلها، کالاها، مصنوعات و مناظر عکس می‌گیرند که برای مثال در کتابها، گزارش ها، تبلیغات و کاتالوگ ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود. یک عکس تجاری معمولاً در بخشهای عمده فروشی و  برای کارهای تبلیغاتی استفاده می‌شود. در عکاسی تبلیغاتی، کل عکسبرداری مربوط به محصولی است که از آن عکس گرفته می شود.

عناصر عکاسی تبلیغاتی

عناصر اساسی عکاسی تبلیغاتی، گرفتن روحیه، احساس یا احساسی است که یک محصول می تواند در بیننده ایجاد کند. همانطور که از نام آن پیداست، عکاسان تبلیغاتی به فکر فروش یا جلب غرایز درون بیننده ای هستند که نیاز به خرید را ایجاد می کند. این که عکاسی به گونه ای طراحی شده باشد که آن را، زیبا یا  مد روز جلوه دهد، تأثیر کلی آن انگیزه برای اقدام، یعنی خرید است. عکاسان تبلیغاتی به عنوان هنرمندانی که کارشان روایت یک داستان فریبنده از طریق استفاده از تصاویر سبک شده، رنگ ها، نور و قاب بندی است.

عکاسی تبلیغاتی

هدف عکاسی صنعتی در مقابل عکاسی تبلیغاتی

یکی از تفاوتهای عمده بین عکس صنعتی و عکس تبلیغاتی، هدف است. هدف عکاس صنعتی این است که منطقه و محیط را همراه با تجهیزات و تولیدات به نمایش بگذارد. در مقابل ، هدف از عکاسی تبلیغاتی ترغیب بیننده است که آن محصول را در خانه خود بخواهد.

نورپردازی عکاسی صنعتی با عکاسی تبلیغاتی

تفاوت دیگر این است که عکاسی صنعتی غالباً در کادر بندی مشخصی تصویربرداری می‌شود و همچنین نورپردازی ها در یک عکس صنعتی نسبت به تبلیغاتی متفاوت تر است رنگهای پررنگ، نور پردازی چند وجهی و کنتراست های واضح بین سایه و نور همه از ابزارهای گسترده عکاس تبلیغاتی هستند به همین دلیل تکنیک ها نیز در هر یک از این سبک های عکاسی متفاوت هستند.

با استفاده از عکاسی تبلیغاتی، مهم است که به یاد داشته باشید که همه چیز در مورد محصول است. نورپردازی، پس زمینه و یک ظاهر طراحی شده باید در خدمت افزایش تمرکز بر روی محصول باشد، نه اینکه چیزی از آن کم کند.

برای مشاهده تصاویر صنعتی و تبلیغاتی به صفحه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *