نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

اگرچه روشنایی محصولات سخت نیست ، اما به تجهیزات خاص و دانش فنی اولیه نیاز دارند. در اینجا ما نحوه نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی یا محصول را به شما توضیح میدهیم اما پیشنهاد میکنیم به جز این مقاله ، مقاله های آموزشی دیگر مرتبط با عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را هم بررسی کنید تا یک اثر حرفه ای خلق کنید. شما میتوانید در قسمت مقالات عکاسی آنها را مطالعه نمایید.

“درست مثل اینکه بیش از یک روش برای پخت کیک وجود دارد ، مجموعه ای از گزینه ها برای نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی یا محصول وجود دارد.”

 

آنچه در زیر  وجود دارد نتیجه ترجمه یک مقاله است، بیشتر به این دلیل این موضوع را عنوان کردیم که به شما عنوان کنیم انعطاف پذیری در نورپرداز عکاسی تبلیغاتی وجود دارد و این به هیچ وجه تنها راه نور دادن به محصولات نیست.

نکات مهم نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

حداقل دو چراغ خارج از دوربین تنظیم کنید.

“Off camera lights” به هر چراغی که به دوربین شما متصل نیستند گفته می شود. من از speedlites یا strobes استفاده می کنم. (من قصد ندارم در اینجا نحوه ایجاد نورها را بررسی کنم ، اما شما می توانید در مقاله نورپردازی در عکاسی صنعتی آنها را مطالعه کنید. ما در اینجا فقط نکات مهم که در خروجی تصویر تبلیغاتی شما تاثیر گذار هستند را عنوان میکنیم)

از اصلاح کننده های نور استفاده کنید

ما ۹۰٪ از طریق چترها شات میگیریم. آنها نور را نرم و پراکنده می کنند و دارای بارهای زیادی از نور هستند که باعث ضعیف شدن تمام صحنه می شود.

نورها را به صورت استراتژیک قرار دهید

یک نور باید ۴۵ درجه پشت محصول باشد و نور دیگر ۴۵ درجه جلوتر از آن در گوشه مقابل قرار دارد. اطمینان حاصل کنید که نورها بالا هستند و به سمت پایین ، اما به سمت موضوع هستند. این باعث کاهش طول سایه های شما می شود.

نور پس زمینه را کمی روشن تر از جلو قرار دهید

انجام این کار به ایجاد تفکیک موضوع و پس زمینه کمک می کند. نور جلو پر کننده  ایجاد می کند – به این معنی که جلو را روشن می کند (پر می کند).

 

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

برای عکاسی از محصولات نیازی به نور ندارید. برخی از همکاران به طور ماهرانه از نور پنجره و بازتابنده برای دستیابی به نتایج مشابه استفاده می کنند. اگر در یک روز بارانی برنامه ریزی عکس برداری را داشته باشید ، با مشکلاتی روبرو میشوید، یکی از دلایل زیادی که چرا من به دنبال نور می روم یکیش  این دلایل است؛) برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله عکاسی در باران مراجعه کنید.

 

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *