آموزش عکاسی در باران

عکاسی در باران
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

عکاسی حرفه‌ایی در باران

تکنیک های عکاسی در باران را ر این مقاله بخوانید!

وقتی صحبت از عکاسی در باران می شود، این کلمه “باران” می تواند حتی در باتجربه ترین عکاس ها نیز احساس وحشت ایجاد کند. در حالی که بسیاری از عکاسان توصیه می کنند تا زمانی که خورشید تصمیم به ظهور دوباره نگرفته است و هوا دوباره صاف نشده است، عکاسی انجام ندهید، اما در برخی موارد، این همیشه امکان پذیر نیست.

چه در سفر باشید و چه مکانی را ببینید که دیگر نمی توانید به آن جا برگردید، یا از رویدادی که نمی توانید دوباره برای عکاسی برنامه ریزی کنید، در واقع در ماجراهای عکاسی خود در برخی از مواقع با باران ناچیزی مواجه خواهید شد.

خبر خوب این است که نیازی نیست از باران پنهان شوید!

با چند تدارک ، شما – و دوربینتان – می توانید برای مواجهه با باران های ناگهانی آماده باشید.

 

 

میزان آماده سازی مورد نیاز بستگی زیادی به جایگاهی دارد که شما روی آن تمرکز کرده اید. اگر در حال عکاسی از عروسی یا پرتره هستید ، آماده سازی شما باید کمی گسترده تر باشد. نه تنها باید دوربین خود را خیس نکنید ، بلکه وظیفه دارید که مردم را خشک و شاد نگه دارید – و اجازه دهید واقعیت را بپذیریم ، مردم هنگام باران تغییراتی در آنها ایجاد میشود..

در اینجا چند نکته برای شروع عکاسی در زیر باران آورده شده است. در ادامه مطلب بخوانید تا ببینید چطور می توانید با کسب مهارت ، عکاسی در باران را برای خود آسان کنید.

نکات مهم در عکاسی زیر باران
بسته بندی تجهیزات مناسب

آماده بودن نیمی از جنگ است! شما همیشه باید برای آن رگبارهای غیرمنتظره آماده باشید ، به خصوص اگر در آب و هوای مستعد،  بارش های ناگهانی کار می کنید. باید مطمئن شوید که چترها و تجهیزات مناسب دوربین را به همراه دارید.

 

 

در اینجا چند مورد وجود دارد که شما باید قبل از اقدام به بیرون بسته بندی آنها را تهیه کنید.

1. چترها

اگر اینها را داشته باشید ، دیگر نیازی به آنها نخواهید داشت! اما اگر آنها را فراموش کنید ، آرزو می کنید که آنها ای کاش آورده بودید. چترها می توانند در عین خشک و شاد نگه داشتن سوژه ها ، مزایای فوق العاده ای را ایجاد کنند. البته ، شما همچنین می توانید از چتر خود استفاده کنید – اما ممکن است بخواهید به فکر آوردن یک دوست باشید تا آن را برای شما نگه دارد!

اگرچه بیشتر ما چترهای جذابی در دست نداریم، اگر قصد عکاسی در روزهای بارانی را دارید ارزش سرمایه گذاری در چند مورد مناسب را دارد. چترهای رنگ روشن با نقش و نگارهای سرگرم کننده می توانند رنگ و لعاب رنگ را به یک روز دلهره آور اضافه کنند.

2. کیسه ها

حتی اگر باران متوقف شود ، زمین همچنان مرطوب خواهد بود. اگر می خواهید از سوژه هایتان به صورت نشسته عکس بگیرید، کیسه ها می توانند به خشک نگه داشتن شما کمک کنند و اگر بخواهید برای چشم انداز منحصر به فرد پایین بیایید، شما را خشک نگه می دارند.

3. لوازم دوربین

مهم نیست که از چه چیزی عکس می گیرید ، خشک نگه داشتن دوربین ضروری است. احتمالاً حتی از خیس شدن هم خوشتان نخواهد آمد. بارانی های مخصوص دوربین برای فروش وجود دارد ، اما اگر نمی خواهید یکی از آن ها را بخرید یا نگران شستن یک کت دیگر با خود هستید ، یک کیسه پلاستیکی با سوراخ لنز را در نظر بگیرید.

همچنین استفاده از روپوش دوربین شما یک روش خوب برای محافظت از جلوی لنز و همچنین جلوگیری از قطرات باران مزاحم در عکس است!

4. سه پایه

سعی کنید سه پایه به همراه داشته باشید. اگر در شرایط کم نور عکاسی می کنید، ممکن است لازم باشد از سرعت شاتر کمتری استفاده کنید، که برای این منظور باید دوربین خود را تثبیت کنید. اگر سه پایه در دسترس نباشد، همیشه می توانید از یک سطح صاف و ثابت استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله: راهنمای درک نور در عکاسی ویژه مبتدیان مراجعه کنید.

5. بسته های جاذب رطوبت

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در رطوبت باشید ، ممکن است بخواهید قبل از بیرون رفتن، بسته های ژل سیلیس جاذب رطوبت را در کیسه دوربین خود بریزید. این به شما کمک می کند تا از تراکم چرخ دنده خود جلوگیری کنید.

6. حوله

همراه داشتن چند حوله دستی را فراموش نکنید. اینها می توانند در یک روز بارانی نجات دهنده زندگی باشند!

 

 

نکاتی برای عکسبرداری در باران

خوب‌، حالا بیایید نگاهی به برخی از تکنیک های شات در باران و مواردی که باید از آنها اجتناب شود، بیاندازیم.

1. پیدا کردن مکان

بسته به نوع عکسبرداری، ممکن است گزینه تغییر مکان را داشته باشید. حرکت در داخل خانه، یا نگه داشتن وسایل زیر سایبان، درختان یا سایر پوشش ها را در نظر بگیرید.

2. بیشترین استفاده را از باران بگیرید.

به خاطر داشته باشید که بیشتر باران ها به احتمال زیاد در تصاویر شما ظاهر نمی شوند و اثرات آن را مشاهده خواهید کرد. موهای خیس، گلهای افتاده، گودال های گل و غیره

اما اگر برای ماجراجویی آماده هستید، فکر کنید باران را در ترکیبات خود وارد کنید. قطرات باران در صورت نور پس زمینه، بیشتر دیده می‌شوند و افتادن قطرات باران به طرز شگفت انگیزی نورساز است. قطرات باران روی برگ‌ها، میوه‌ها و سایر سطوح می تواند ابعادی زیبا به عکاسی شما اضافه کند. مراقب گودها باشید. آنها می توانند فرصت های جالبی برای عکاسی از بازتاب ها برای شما فراهم کنند.

3. نور را تماشا کنید

یکی از اصلی ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، نورپردازی است. روزهای ابری فرصتی عالی برای جستجوی نور طبیعی است و وقفه در طوفان می تواند جلوه های نوری زیبایی را در ترکیبات شما ایجاد کند.

هنگام استفاده از چتر یا برافروختن آن، مراقب سایه ها باشید، از افراد خود بخواهید تا چترها را کمی خم کنند تا نور را تنظیم کنند.

4. دیافراگم خود را تنظیم کنید

اگر در حال عکسبرداری منظره هستید، می توانید از عمق میدان بزرگ (و دیافراگم کوچک) استفاده کنید، اگر در هوای تاریک و ابری پرتره می‌گیرید، ممکن است عکس های شما تاریک و غم انگیز به نظر برسد.

برای ورود نور بیشتر به سنسور، ممکن است بخواهید دیافراگم خود را تا f / 8 ،f / 4 یا حتی بازتر برای نور واضح تر باز کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد دیافراگم اینجا کلیک کنید.

 

 

پایان عکسبرداری در باران

پس از اتمام کار عکسبرداری، به احتمال زیاد می خواهید وسایل خود را جمع کنید و به خانه بروید. اما کیف دوربین خود را فراموش نکنید. اگر آن با شما بوده، احتمالا به همان اندازه شما مرطوب است. لطفاً اشتباه در این موارد حساس نکنید، لوازم دوربین خود را در یک کوله پشتی مرطوب قرار ندهید، قبل از بسته بندی همه چیز حتماً بگذارید خشک شود!

سرانجام، به یاد داشته باشید:

در حالی که بیشتر ما از تهدید باران وحشت داریم، سعی کنیم کمی مثبت بیاندیشیم. به یاد داشته باشید که عکس های عالی را می توان در زیر باران گرفت. اغلب اوقات، باران می تواند زیبایی بی نظیری به ترکیبات اضافه کند. عکس گرفتن در زیر باران به شما این امکان را می دهد تا عکس های خلاقانه بگیرید.

هنگام گرفتن عکس های پرتره، احساسات را در نظر بگیرید. مردم تمایل دارند در برابر باران واکنش های احساسی را از خود نشان دهند و ثبت این تصاویر توسط شما می‌تواند تصاویر جالبی ایجاد کند.

ما در آژانس خلاقیت مدرن طرح با بهترین متخصصان عکاسی و تصویربرداری، سالهاست که در زمینه عکاسی صنعتی فعالیت می‌نماییم. در صورت نیاز حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید. منتظر دریافت نظرات شما در این مورد عکاسی هستیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *