تنظیم نور در عکاسی تبلیغاتی

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

نکات مهم تنظیم نور در عکاسی تبلیغاتی

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی را در این مقاله بخوانید!

اگرچه تنظیم نور برای عکاسی محصولات سخت نیست، اما به تجهیزات خاص و دانش فنی اولیه نیاز دارد.

در اینجا ما نحوه نورپردازی برای عکاسی محصول را به شما توضیح می‎‌‌‌دهیم اما پیشنهاد می‌کنیم به جز این مقاله، مقاله های آموزشی دیگر مرتبط با عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را هم بررسی کنید تا یک اثر حرفه ای خلق کنید.

شما می‌توانید در قسمت مقالات عکاسی نکات بیشتری را بیاموزید.

درست مثل اینکه بیش از یک روش برای پخت کیک وجود دارد، مجموعه ای از گزینه ها برای نورپردازی وجود دارد.

حداقل دو نور خارج از دوربین تنظیم کنید

“Off camera lights” به هر نوری که به دوربین شما متصل نیست گفته می شود. ما از speedlites یا strobes استفاده می کنم. (ما قصد نداریم در اینجا نحوه ایجاد نورها را بررسی کنیم ، اما شما میتوانید در مقاله  عکاسی صنعتی آنها را مطالعه کنید.

ما در اینجا فقط نکات مهم که در خروجی تصویر تبلیغاتی شما تاثیر گذار هستند را عنوان می‌کنیم) در نظر داشته باشید بسیاری از موارد نورپردازی در عکاسی صنعتی با عکاسی تبلیغاتی یکی است و تفاوتی وجود ندارد.

از اصلاح کننده های نور استفاده کنید

ما 90٪ عکاسی حرفه ای مان را با کمک چتر عکاسی انجام می‌دهیم. آنها نور را نرم و پراکنده می کنند و دارای بارهای زیادی از نور هستند که باعث ضعیف شدن سایه های خشن در تمام صحنه می شود.

نورها را به صورت استراتژیک قرار دهید

یک نور باید 45 درجه پشت محصول باشد و نور دیگر 45 درجه جلوتر از آن در گوشه مقابل قرار بگیرد. اطمینان حاصل کنید که نورها بالا هستند و به سمت پایین می تابند، اما به سمت موضوع هستند. این باعث کاهش طول سایه های شما می شود.

نور پس زمینه را کمی روشن تر از جلو قرار دهید

انجام این کار به ایجاد تفکیک سوژه و پس زمینه کمک می کند. نور جلو پر کننده است به این معنی که جلو را روشن می کند.

نور طبیعی و تنظیم نور در عکاسی تبلیغاتی

برای عکاسی از محصولات نیازی به نور شدید ندارید. برخی از همکاران به طور ماهرانه از نور پنجره و بازتابنده برای دستیابی به نتایج مشابه استفاده می کنند.

اگر در یک روز بارانی برنامه‌ریزی عکس برداری را داشته باشید، با مشکلاتی روبرو می‌شوید، یکی از دلایل زیادی که چرا ما به دنبال نور می رویم یکیش این دلایل است؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله عکاسی در باران مراجعه کنید.

تنظیم نور در عکس تبلیغاتی فروشگاهی

دستیابی به یک سیستم روشنایی متناسب با محصولات مختلف برای بسیاری از مشاغل آنلاین مهم است. در عکاسی تبلیغاتی برای سایت های فروشگاهی؛ رنگ، اندازه و براقیت از یک شی به شی دیگر بسیار متفاوت است.

بیایید تنظیمات نهایی نورپردازی عکاسی تبلیغاتی محصول را بیاموزیم که تنوع و کیفیت تصویر را در اختیار شما قرار می‌دهد تا استودیوی فروشگاهی شما کارآمدتر شود.

هدف ما در اینجا این است که یک عکس زیبا و ظریف از محصول، در زمینه سفید، با یک بازتاب تمیز در زیر دریافت کنیم.

نمونه‌ها

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی
نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

تنظیم نور باید متنوع ترین حالت ممکن باشد. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که از هر محصول متوسطی که عکاسی می کنیم، نتیجه عالی خواهد در پی خواهد داشت.

صرفه جویی در وقت برای استفاده از تصاویر Straight Out of the Camera با یک نتیجه ثابت، بسته به تعداد محصولاتی که عکاسی می کنید، می‌تواند تأثیر واقعی بر تجارت شما داشته باشد.

با استفاده از تجهیزات نور مناسب، نیازی به روتوش نیست. قدرت خروجی و رنگها از یک عکس  ثابت می مانند.

این که از کفش، لوازم آرایشی یا عطر عکس بگیرید، این تنظیم نور برای نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی کاملاً مناسب خواهد بود.

بیایید با جزئیات بیشتر نحوه تنظیم نورهای خود را بیشتر بیاموزیم.

نحوه نورپردازی عکاسی تبلیغاتی از محصول
نحوه نورپردازی عکاسی تبلیغاتی از محصول

ابتدا یک میز سفید را با یک صفحه اکریلیک سفید و براق بپوشانید. این امر بازتاب محصول در زیر آن را نشان می دهد.

سپس صفحه مشابه دیگری به صورت عمودی 100 سانتی متر پشت میز قرار می گیرد. این صفحه با یک سافت باکس 90×120 سانتی متر دارای نور پس زمینه است که روشنایی یکنواخت و تمیز پس زمینه را تضمین می کند.

یکی از Siros 800S که روی 400 J تنظیم شده است برای این کار استفاده می شود.

دوم ، اکتاباکس 150 70 سانتی متر بالاتر از جسم قرار می گیرد و روشنایی کلی کل مجموعه و شی را فراهم می کند. ممکن است کمی بزرگ به نظر برسد ، اما نرمی این نور کنتراست عکس ها را کاهش می دهد و تضمین می کند که روی اجسام براق و بسیار تیره و حتی سفید کار می‌کند.

نور استودیو مورد استفاده در اکتاباکس یک Siros 400S است که روی 132 ژول تنظیم شده است.

برای نمایش سه بعدی جسم، مهم است که جهت خاصی در نورپردازی داشته باشید. اکتاباکس 75 کوچکتر از راست (یا از چپ!) وظیفه این کار را بر عهده دارد. این زاویه در حدود 35 درجه و در فاصله 90 سانتی متری از جسم قرار دارد. در اینجا ، من از Siros 400S در 283 ژول استفاده می کنم.

تنها جزئیات کوچکی که نور را سفارشی می کند یک مقوای سفید یا مشکی در طرف مقابل اکتاباکس 75 است. از سفید برای اشیاء تیره و براق استفاده کنید در حالی که مشکی کنتراست اجسام بسیار روشن و یا کنتراست کم را افزایش می دهد.

عکاسی تبلیغاتی

نورپردازی
نورپردازی

کلام آخر 

در این مقاله تلاش کردیم شما را با تکنیک ها و نکات مهم برای  تنظیم نور در عکاسی تبلیغاتی آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی توانسته است سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد، اما این روزها تصمیم گرفته‌ایم برای آموزش عکاسی صنعتی به علاقه مندان نکات مهم را شرح دهیم، جهت دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

عکاسی صنعتی در مدرن طرح !

در این مقاله به بررسی تنظیم نور در عکاسی تبلیغاتی و صنعتی پرداختیم . برای مشاهده نمونه های بیشتر عکاسی صنعتی  از مجموعه مدرن طرح کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *