چگونه یک سافت باکس ساده بسازیم (ارزان و آسان!)

سافت باکس ساده
[vc_row][vc_column][vc_column_text]یک فلاش خالی  یا نور بارق ، سایه ها و نقاط داغ خشن ایجاد می کند. اما آن را با یک سافت باکس بپوشانید و همین فلاش یک نور ملایم و خوب ایجاد می کند.

سافت باکس در اصل یک جعبه بزرگ است که به نور متصل می شود. دارای پنل انتشار سفید در قسمت جلویی است تا نور را ملایم کند ، از این رو به همین دلیل نامگذاری شده است.

در حالی که طراحی ساده است ، کیت های روشنایی سافت باکس می توانند گران قیمت باشند. ساختن سافت باکس شخصی شما راهی آسان و ارزان برای نرم کردن نور یک فلاش یا بارق است. ساختن سافت باکس اولیه فقط حدود 20 دقیقه طول می کشد.

اگر کمی در کمد آشپزخانه را بگردید ، ممکن است مواد مورد نیاز خود را در دست پیدا کنید.

اگر از قبل برخی از مواد مانند فویل و نوار آلومینیومی را در اختیار ندارید ، باز هم کمی باید خرج کنید.

 

 

برای این آموزش ، ما بر ایجاد ساده ترین و کم هزینه ترین سافت باکس که هنوز نور عالی تولید می کند فوکوس کردیم.

آیا به اندازه یک سافت باکس واقعی خوب است؟ نه ، کمی حجیم است و برای ذخیره سازی جمع نمی شود. اما ، اگر بودجه محدودی دارید یا می خواهید قبل از سرمایه گذاری روی یک جعبه سافت باکسی امتحان کنید ، این پروژه نورپردازی عکاسی را امتحان کنید.

در این رابطه بخوانید: عکاسی صنعتی چیست؟

آنچه برای ساختن سافت باکس نیاز دارید

یک جعبه : هرچه جعبه شما بزرگتر باشد ، نور نرم تری خواهید داشت ، اما استفاده از آن ناخوشایندتر خواهد بود. برای این آموزش ، من از یک جعبه حمل و نقل استفاده کردم که تقریباً اندازه جعبه کفش بود. این اندازه برای فلاش روی دوربین خوب کار می کند. اگر قصد استفاده از فلاش خارج از دوربین را دارید ، می توانید از جعبه بزرگتر برای نور حتی ملایم تر استفاده کنید.
یک کیسه زباله سفید (یا مواد پخش کننده جایگزین). یک کیسه زباله سفید به عنوان پانل انتشار در جلوی جعبه عمل می کند و نور را ملایم می کند. می توانید از هر نوع ماده سفید که اجازه عبور نور را می دهد ، مانند یک تی شرت یا ملحفه سفید استفاده کنید. مواد انتشار باید حداقل چند اینچ بزرگتر ، در هر طرف ، از قسمت بالای جعبه شما باشد.
برش جعبه و قیچی :  برای این پروژه کمی برش خواهید داشت. برش جعبه یا چاقوی جراحی ساده ترین راه برای برش دادن جعبه های مقوایی است. همچنین برای برش مواد پخش کننده به یک قیچی نیاز دارید.
نوار چسب :  برای این پروژه می توانید از هر نوار بزرگ استفاده کنید. نوار نامرئی ساده بسیار نازک است ، اما نوار حمل ، نوار چسب یا نوار نقاشان همه به اندازه کافی پهن و به اندازه کافی چسبناک هستند تا کار را انجام دهند.
یک نشانگر : برای ایجاد اندازه مناسب برای فلاش خود به نشانگر نیاز دارید.

مهم: از این سافت باکس در هر نوری که داغ می شود استفاده نکنید. قرار دادن مقوا بر روی یک شیء داغ می تواند خطر آتش سوزی را ایجاد کند.

نحوه ساخت سافت باکس
1. فلپ های بالا را بردارید
ابتدا از شر فلپ های مزاحم بالای جعبه خلاص شوید. با استفاده از برش های جعبه ، فلپ های بالایی را برش دهید تا جعبه ای با یک سر باز شود. در این انتهای جعبه صفحه پانل نفوذ و رو به سوژه قرار می گیرد. بریده شده را کنار بگذارید یا دور بیندازید.

 

2. ردیابی باز شدن برای فلش

قسمت باز اکنون جلوی جعبه سافت باکس است. فلاش را به جای پشت در لبه پایینی جعبه سافت باکس قرار دهید. این به شما امکان می دهد تا نور داخل جعبه را برای یک نور حتی ملایم ترشح کنید. همچنین این روند را آسان تر می کند.

 

 

بر اساس جهت گیری که می خواهید سافت باکس شما باشد ، از کدام طرف استفاده کنید. من انتخاب کردم که فلاش را در یکی از دو طرف بلندتر جعبه قرار دهم تا جعبه سافت باکس من مستطیل افقی داشته باشد. اگر می خواهید یک شکل عمودی باشد ، به جای آن یکی از ضلع های کوتاه جعبه را انتخاب کنید.

با انتخاب سمت ، سر فلش را مستقیماً به سمت بالا کج کنید. سپس ، سر فلش را تقریباً در مرکز آن طرف قرار دهید. از یک نشانگر برای ردیابی هد فلاش استفاده کنید. (سر فلاش قسمتی از فلاش است که نور خارج می شود.)

 

 

 

3. برای نگه داشتن فلش در جای خود ، فلپ ایجاد کنید
داخل مستطیلی که قبلاً ردیابی کرده اید یک X بکشید. با استفاده از برش های جعبه ، در امتداد خطوط X برش بزنید. در امتداد خطوط مستطیلی که هنگام ردیابی سر فلاش ایجاد کرده اید برش ندهید.

شما می خواهید یک شکاف محکم برای جا به جایی فلاش ایجاد کنید ، با چهار شکاف مثلثی که در جعبه بریده شده اند ، نه یک سوراخ بزرگ. اگر فلاش مناسب نیست ، همیشه می توانید آنها را کمی بزرگتر برش دهید.

پس از برش فلپ ها ، سر فلش خود را در دهانه قرار دهید تا تناسب را بررسی کنید. شما می خواهید سر فلش محکم باشد تا نیازی به چسباندن جعبه سافت باکس به فلش واقعی نباشد. اگر نمی توانید فلاش را در سوراخ قرار دهید ، X را کمی بزرگتر کنید ، تا جایی که به خوبی تناسب داشته باشید. هنگامی که می دانید فلش مناسب است ، پیش بروید و قبل از مرحله بعدی آن را بردارید.

 

 

4. داخل جعبه سافت باکس را با فویل آلومینیومی بکشید

سپس ، کل فضای داخلی سافت باکس را با فویل قلع بکشید. سوراخی را که با فلاش در فویل مطابقت دارد برش دهید تا فویل مانع از باز شدن آن نشود. در صورت نیاز با نوار محکم کنید.

فویل آلومینیومی نور داخل جعبه را منعکس می کند. حتی هنگامی که سر فلاش شما به سمت بالا است ، نور همچنان از جلوی سافت باکس به طرف سوژه هدایت می شود.

5. Diffusion Panel را ایجاد کنید

در نهایت ، جلوی سافت باکس را با مواد پخش کننده سفید بپوشانید. من از کیسه زباله استفاده کردم ، اما شما همچنین می توانید از پارچه سفید یک تی شرت ، ملحفه یا پرده قدیمی استفاده کنید. هرچه در اطراف دارید دراز کشیده اید. اگر از کیسه زباله استفاده می کنید ، می توانید از یک طرف کیسه استفاده کنید و درز را پاره کنید تا فقط از یک لایه استفاده کنید. درزهای کیسه را دست نخورده بگذارید و از دو لایه کیسه زباله برای نور حتی ملایم تر استفاده کنید. من استفاده از دو لایه را انتخاب کردم.

مواد را به اندازه جلوی جعبه سافت باکس ، بعلاوه یک یا دو اینچ برش دهید تا مواد در اطراف جلوی جعبه بپیچد. مواد را روی جعبه قرار دهید و با نوار چسب محکم کنید. از یک تکه نوار بلند در هر طرف برای اتصال کامل مواد ، بدون هیچ گونه شکاف استفاده کنید.

 

 

6. فلش خود را وارد کرده و شروع به عکاسی کنید

سافت باکس شما ساخته شده است ، اکنون فقط باید فلش خود را اضافه کنید. سر فلاش را مستقیم به سمت بالا بکشید ، سپس فلش را از طریق دهانه بکشید. فلاش را مستقیم به سمت بالا ، به سمت سقف بگذارید. تمام کاغذ قلع داخل به شما کمک می کند تا نور ملایمی زیبا ایجاد شود.

کمی فاصله بین سر فلاش و بالای جعبه سافت باکس بگذارید ، چراغ را آنقدر فشار ندهید که به فویل قلع برخورد کند.

 

 

در اینجا نمونه عکسهای من را با این ابزار مشاهده میکنید :

 

فلاش خالی

 

با سافت باکس

 

 

عکسی که از  سافت باکس استفاده می کند ، نور بسیار ملایم تری ایجاد می کند که در مورد سوژه خشن تر نیست. اگر به سمت راست سوژه ، دوربین قدیمی دقت کنید ، می توانید سایه ای را مشاهده کنید که توسط نور پنجره ایجاد شده است. فلاش برهنه آنقدر قدرتمند است که سایه را از بین می برد ، که به تصویر عمق کمتری می بخشد.

بیشتر بخوانید: طراحی کاتالوگ به چه صورت انجام می شود ؟

سوالات متداول در زمینه نور سافت باکس
سافت باکس در عکاسی چیست؟
یک جعبه سافت باکس به معنای واقعی کلمه ، جعبه ای است که روی نور قرار می گیرد تا نوری نرم تر و مسطح تر ایجاد کند. آنها در چندین اندازه مختلف وجود دارند. اندازه های بزرگتر نور ملایم تری را ارائه می دهند اما استفاده از آنها سخت تر است. همچنین چندین شکل مختلف از جمله مربع ، مستطیل و هشت ضلعی وجود دارد. یک سافت باکس واقعاً می تواند به عکاسی از طبیعت بی جان و محصول شما کمک کند.

همچنین مطالعه کنید : تجهیزات نورپردازی عکاسی : راهنمای ضروری

سافت باکس از چه موادی ساخته شده است؟

سافت باکس که از یک فروشگاه عکاسی خریداری می کنید از پارچه های مختلف ساخته شده است. آنها در طرفین مشکی هستند تا از بیرون ریختن نور جلوگیری کنند و دارای یک صفحه پخش سفید برای ملایم شدن نور در جلو هستند. بیشتر آنها از موادی مانند نایلون و پلی استر یا مخلوطی از این مواد ساخته شده اند.

کدام بهتر است: سافت باکس یا چتر؟
سافت باکس و چترها هر دو نور دلپذیر و ملایمی را ایجاد می کنند که برای پرتره و انواع دیگر عکس ها عالی است. تفاوت اصلی در شکل و نشت است. چترها یک شکل دایره ای دارند ، در حالی که سافت باکس ها به شکل مربع ، مستطیل و هشت ضلعی عرضه می شوند.

شکل اصلاح کننده ، شکل نورگیر در چشم سوژه را تعیین می کند. چترها نشت بیشتری دارند ، به این معنی که کنترل سافت باکس ها آسانتر است و نور کمتری از دست می دهند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *