نور پس زمینه در عکاسی برای مبتدیان

نور پس زمینه در عکاسی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]نور پس زمینه در عکاسی : آیا تا به حال توجه کرده اید که سوژه در پرتره های حرفه ای چگونه برجسته می شود؟ خطوط زیبای بطری ها و اشیاء شیشه ای در عکاسی تبلیغاتی چطور؟ آیا تعجب می کنید که چگونه این کار را می کنند؟ با نور پس زمینه می توانید به این و بسیاری از جلوه های دیگر دست پیدا کنید.

به خواندن ادامه دهید تا بدانید این چیست و چگونه می توانید راه خود را در آن انجام دهید.

نور پس زمینه در عکاسی
نور پس زمینه در عکاسی

 

 

نور پس زمینه به این معنی است که منبعی از نور از پشت سوژه شما خارج شده و مستقیماً (یا تقریبا) به دوربین شما اشاره می کند. این می تواند به عنوان تنها منبع نوری یا به عنوان مکمل مورد استفاده قرار گیرد و می تواند عمق را در تصویر ایجاد کند.

به عنوان مثال ، در عکس بالا ، از نور پس زمینه برای برجسته سازی پرها و جداسازی واضح سوژه از پس زمینه استفاده کردم. این اغلب در عکاسی پرتره برای برجسته کردن موهای مدل استفاده می شود.

 

1. منابع نوری وسیع تر

حتی اگر داخل خانه هستید ، نور خورشید می تواند منبع عالی برای نور پس زمینه باشد. فقط با قرار دادن سوژه خود در مقابل پنجره ، در حال حاضر از این تکنیک استفاده می کنید. اگرچه ، بیشتر اوقات ، به نوعی دستکاری نیاز دارد. به عنوان مثال ، اگر نمای پنجره بهترین تصویر زمینه برای سوژه شما نباشد یا نور خورشید بیش از حد روشن شود ، می توانید یک دیفیوزر اضافه کنید.

یک راه حل ارزان و آسان این است که مقداری کاغذ فر را بچسبانید ، کاغذ یا پارچه نازک سفید را به پنجره بچسبانید تا نور را ملایم کند.

 

نور پس زمینه در عکاسی

 

 

عکس سمت چپ از دیفیوزر استفاده نمی کند. خورشید آنقدر بی نظیر بود که نمی توانستم زمینه را با عمق کم میدان تار کنم. سایه ها نیز بسیار تاریک و حواس پرت کننده بودند.

در تصویر سمت راست ، من یک زمینه سفید و یکنواخت برای نمایش سوژه داشتم ، که همچنین به عنوان یک پخش کننده برای نرم کردن سایه ها عمل می کرد.

 

نور پس زمینه در عکاسی

 

این نوع نورپردازی برای اجسام شفاف خوب عمل می کند. با این حال ، شما همیشه می توانید با نور دیگری تکمیل کنید ، یا می توانید یک سطح بازتابنده را در جلو قرار دهید تا نور را بازتاب دهد اگر سوژه شما (یا قسمتی از آن) مات باشد.

برای نشان دادن ظاهر آن ، من از همین تنظیمات برای این بطری استفاده کردم اما یک آینه دستی جلوی آن در کنار دوربین قرار دادم.

 

 

اکثر مکانها دارای پنجره هستند مگر اینکه خود را در یک اتاق تاریک یا چیزی با استفاده خاص که در آن نور روز مورد نیاز نیست ، پیدا کنید. با این حال ، اگر خود را در یکی از این مکان ها دیدید ، همیشه می توانید از صفحه کامپیوتر یا رایانه لوحی خود استفاده کنید. می توانید به دنبال یک عکس رزرو شده زیبا باشید ، یا فقط یک document خالی را باز کنید تا زمینه سفید ایجاد شود.

 

 

2. منابع نوری باریک

منابع نوری باریک مانند نورافکن های کوچک یک مرکز بسیار روشن ایجاد می کنند که در لبه ها پخش می شود و معمولاً نور سختی است ، بنابراین سایه های قوی ایجاد می کند. برای ایجاد این جلوه ، می توانید از لامپ ، شمع ، مشعل یا حتی چراغ LED گوشی هوشمند خود استفاده کنید. با قرار دادن رنگ در آن ، مانند این مثال ، یک عنصر خلاق به آن اضافه کنید:

 

برای ایجاد شبح این کایوت کوچک ، مجسمه را در مقابل پس زمینه قرار دادم ، که در این مورد یک پوشه قرمز نیمه شفاف بود.

به یاد داشته باشید ما در اینجا خلاق می شویم. اگر پوشه ای به این شکل ندارید ، می توانید از موارد دیگر به شرطی که به اندازه کافی نازک یا شفاف هستند استفاده کنید تا نور از آن عبور کند.

 

نور پس زمینه در عکاسی
نور پس زمینه در عکاسی

 

پس از این ، همانطور که تکنیک نور پس زمینه حکم می کند ، یک تلفن هوشمند را که منبع نور من بود ، مستقیماً در پس زمینه قرمز قرار دادم که مستقیماً به مجسمه و دوربین اشاره می کرد. همچنین ، من از سنجاق های لباس برای ثابت نگه داشتن همه چیز و ایستادن آنها استفاده کردم.

به خاطر داشته باشید که هرچه نور را نزدیکتر کنید ، نقطه نور کوچکتر خواهد بود. بنابراین تلفن (مشعل یا هر چیزی که استفاده می کنید) را به عقب و جلو ببرید تا به نتایج متفاوتی برسید.

 

 

این ها جایگزین تجهیزات نورپردازی حرفه ای نمی شوند. با این حال ، آنها مطمئناً به شما امکان می دهند تصاویری خلاقانه بگیرید ، مهارت های عکاسی خود را تمرین کرده و در بودجه خود  صرفه جویی کنید و مهمترین چیز این است که تمرین را ادامه دهید.

لذت ببرید و هر ترفند دیگری را که در نظر دارید به ما اطلاع دهید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *