آنچه برای موفقیت در عکاسی رستوران باید بدانید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آنچه برای موفقیت در عکاسی رستوران باید بدانید

اگر می خواهید عکاس غذا باشید ، به احتمال زیاد کار عکاسی رستوران را شروع خواهید کرد.با این حال ، عکاسی برای رستوران ها چندان آسان نیست. نه تنها باید در عکاسی از غذا مهارت داشته باشید ، بلکه باید بتوانید فضای داخلی و پرتره های آشپز و سایر کارکنان را نیز عکاسی کنید.

عکاسی رستوران می تواند بسیار کارساز باشد و نکات زیادی وجود دارد که باید بدانید تا مطمئن شوید که در اثر این نوع عکاسی خاص دچار اشتباه نشوید.

 

عکاسی صنعتی از غذا

 

لیست شات را بخواهید
قبل از اینکه بتوانید برآوردی را برای مشتری احتمالی ارائه دهید ، باید بدانید که از چه چیزی عکاسی می کنید تا تخمین بزنید طول مدت عکسبرداری شما چقدر است. برای مثال ، عکاسی از نوشیدنی ها بیشتر از یک بشقاب غذا طول می کشد ، زیرا مدیریت بازتاب در شیشه می تواند زمان بر بوده و چالش برانگیز باشد.

شما باید برآورد خود را بر اساس پروژه انجام دهید. اگر نمی توانید تخمین بزنید که مدت زمان عکسبرداری چقدر طول می کشد ، نمی توانید خدمات خود را متناسب با آن قیمت گذاری کنید. اطلاعاتی درباره تعداد تصاویر مورد نیاز غذا ، تعداد نوشیدنی و غیره دریافت کنید.

مکان و نور را پیش بینی کنید

مکان را از قبل بررسی کنید تا بدانید از نظر روشنایی با چه چیزی روبرو خواهید شد. همچنین باید بدانید تجهیزات و فضای کار خود را در کجا تنظیم کنید. این باید با توافق مدیر یا مالک انجام شود.

همچنین بخوانید : ۱۱ ایده عکاسی از غذا (برای الهام گرفتن آسان)

نکات عکاسی از مواد غذایی

 

این مهم است که هنگام شات  رستوران باز یا بسته باشد ، تا آنجا که ممکن است برای مشتریان مزاحم نباشید. ببینید آیا مدیر می تواند قسمتی از رستوران را که می توانید بدون مزاحمت برای کسی کار کنید به شما اختصاص دهد.

 

عکاسی رستوران

 

 

در مورد استایل غذا بحث کنید

هنگام عکاسی برای رستوران ها ، باید در ابتدا مشخص کنید که شما یک طراح غذا نیستید و بنابراین مسئول ظاهر غذا نیستید.

یک ظاهر طراحی غذا شغل متفاوتی است. این نیاز به مجموعه ای مجزا از عکاسی دارد. وظیفه شما نورپردازی و ثبت تصویر است نه طراحی غذا.

البته ، همیشه باید از تزئینات و خرده های سرگردان آگاه باشید و به طور کلی ، مطمئن شوید که غذا بهترین ظاهر را برای دوربین دارد.

عکاسی صنعتی

 

 

برای عکاسی رستوران تجهیزات طراحی غذا و برخی وسایل اولیه همراه داشته باشید

در حالی که غذا را طعم نمی کنید و به آن حالت نمی دهید ، باز هم باید یک کیت یک ظاهر طراحی مواد اولیه همراه داشته باشید که شامل مواردی مانند موچین ، پنبه و برس های کوچک برای درست کردن تزئینات اشتباه یا تمیز کردن خرده های ناخواسته و قطرات از بشقاب است. شما باید  با آنچه به شما داده می شود بهترین کار را انجام دهید.

ایده خوبی است که با برخی از وسایل ، آماده باشید. یک زیرانداز کتان در اشکال ، اندازه ها و رنگ های مختلف و  تعدادی کارد و چنگال به همراه داشته باشید. گاهی اوقات مشتریان می خواهند میزها ، ظروف غذاخوری و ظروف مخصوص خود را همانطور که توسط مشتریان تجربه می شود مشاهده کنند ، اما بسیاری از آنها مارک تجاری را در نظر دارند که به ظاهر یا محیط خاصی نیاز دارد.

 

عکاسی رستوران

 

 

از سه پایه استفاده کنید

اگر فقط در نور طبیعی عکاسی می کنید ، توجه داشته باشید که اکثر رستوران ها برای عکاسی رستوران و غذا بسیار تاریک هستند.

باید از پنجره عکس بگیرید و از سه پایه استفاده کنید تا بتوانید سرعت شاتر خود را کاهش داده و نوردهی طولانی تری داشته باشید. با این حال ، این برای عکاسی از افراد کار نمی کند ، زیرا آنها با سرعت شاتر کم تار می شوند.

اگر تصاویر فقط در وب یا رسانه های اجتماعی ظاهر می شوند ، می توانید ISO را بالا ببرید و نویز تصاویر خود را بعداً پس از تولید رفع کنید.

زمان استفاده از ایزو بالا (+ نکاتی برای عکاسی با ISO بالا)

وقتی برای عکاسی رستوران مکان را بررسی می کنم، سعی می کنم قبل از تصمیم گیری در مورد نور ، چند عکس آزمایشی بگیرم و ببینم در لایت روم چگونه به نظر می رسند.

همچنین بخوانید: نحوه عکاسی از مبلمان برای وبسایت آنلاین

 

عکاسی رستوران

 

 

افقی عکاسی کنید

برای عکاسی رستوران با مشتری در مورد نحوه دوست داشتن تصاویر ضبط شده صحبت کنید. اکثر رستوران ها فقط برای وب سایت خود به تصاویر نیاز دارند. طراحی وب تعاملی اغلب مستلزم این است که تصاویر در جهت افقی ضبط شوند.

اگر سرویس گیرنده برخی از تصاویر را در یک منو چاپ می کند ، ممکن است به فرمت عمودی (و وضوح بالاتر) نیاز داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که بهترین جهت تصویر را با مشتری بحث کنید. توجه داشته باشید که اگر آنها هر دو را بخواهند ، دو برابر بیشتر طول می کشد تا عکس ها را بگیرید ، زیرا نه تنها شما باید دوربین را تنظیم کنید ، بلکه باید هر تصویر را دوباره ترکیب کنید.

به هم چسبیده شات بگیرید

من همیشه دوربین خود را به لپ تاپ وصل می کنم تا مشتری بتواند تصاویر گرفته شده توسط دوربین من را مشاهده کند. عکاسی به هم متصل شده به شما امکان می دهد تصویری بزرگتر و دقیق تر از آنچه از صفحه پشت دوربین خود دریافت می کنید ، مشاهده کنید. برای اتصال به اینترنت می توانید از Lightroom یا Capture One Pro استفاده کنید. مطمئن شوید که یک سیم اتصال با کیفیت بالا دارید.

 

عکاسی غذا

 

 

با مشتری کار کنید
در نهایت ، شما باید کارهای خوبی تولید کنید که مشتری را خوشحال کند. برای این منظور ، مشتری باید در این فرآیند شرکت کند. آنها باید در عکاسی حضور داشته باشند تا جهت خلاقانه ای را ارائه دهند و تصاویر گرفته شده را تأیید کنند. به این ترتیب ، آنها نمی توانند برگردند و به شما بگویند که آنها را دوست ندارند ، یا اینکه با مارک تجاری یا زیبایی که در نظر داشتند هماهنگ نیستند.

با آشپز همکاری کنید
تا آنجا که ممکن است سرآشپز را در این کار مشارکت دهید. هنگامی که قرار ملاقات برای پیش بینی مکان دارید ، بپرسید آیا می توانید سرآشپز را ملاقات کنید.

ایجاد حس سرآشپز در بخش مهمی از فرایند می تواند تفاوت زیادی در نتیجه عکسبرداری شما ایجاد کند. عکس هایی که در نهایت آسان ترین و سرگرم کننده ترین آنها هستند ، آنهایی هستند که سرآشپز مشتاق همکاری با شما و جلوه دادن غذاها در زمان خود در کانون توجه است.

 

تصویربرداری غذا

 

در نتیجه

عکاسی صنعتی از رستوران می تواند راهی عالی برای ایجاد مجموعه حرفه ای شما باشد. فقط مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام دهید تا از هرگونه سردرد در طول مسیر جلوگیری کنید.

آیا نکات یا تجربیات دیگری دارید که می خواهید در مورد عکاسی رستوران با ما در میان بگذارید؟ این کار را در نظرات انجام دهید![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *