آموزش عکاسی بی نقص برای سایت (گام به گام برای مبتدیان!)

عکاسی برای سایت
[vc_row][vc_column][vc_column_text]در اینجا نحوه گرفتن عکاسی بی نقص برای سایت آورده شده است.تصاویر جذاب عامل اصلی فروش هستند. چه در Etsy مغازه داشته باشید و چه از طریق فروشگاه آنلاین محصولات را بفروشید.عکاسی از محصول می تواند چالش برانگیز باشد. مخصوصاً هنگام برخورد با اجسام براق و بازتابنده. اما چندین نکته و ترفند وجود دارد که می توانید یاد بگیرید به سرعت موفقیت شما را به ارمغان بیاورد.

 

با دوربین اصلی شروع کنید

یک دوربین با وضوح بالا با لنزهای قابل تعویض همیشه ، متحد قدرتمندی در عکاسی از محصول شما خواهد بود. اما می توانید با گوشی هوشمند خود شروع به گرفتن عکس های عالی محصول کنید.

وقتی مدتی با تلفن هوشمند خود کار کردید ، ممکن است تصمیم بگیرید که به یک DSLR و شاید یک لنز ماکرو ارتقا پیدا کنید. اینها عکس های واضح و شفاف به سبک پرتره یا کلوزآپ از محصول شما را به شما ارائه می دهند.

عکاسی برای سایت
عکاسی برای سایت

 

سه پایه بخرید

چه از گوشی هوشمند خود و چه از DSLR برای گرفتن عکس از محصول استفاده می کنید ، چیزی برای تثبیت دوربین ضروری است. اینجا جایی است که نوعی سه پایه با کیفیت خوب ارائه می شود.

تصاویر محصول باید کاملا واضح باشند. یک سه پایه به شما کمک می کند تا هرگونه تاری در ارتباط با لرزش دوربین را به حداقل برسانید و همچنین به شما در ایجاد تصاویر سازگار از عکس به عکس کمک می کند. این واقعاً در عکاسی از محصول مهم است.

اگر از DSLR استفاده می کنید و دیافراگم را کنترل می کنید ، بسته به نوری که با آن کار می کنید ، آن را روی یک عدد f-stop مانند f / 11 یا f / 16 قرار دهید.

این کمک می کند تا سوژه شما بیشتر مورد توجه قرار گیرد. به این دلیل که عمق میدان باریک تری خواهید داشت.

توجه داشته باشید که اگر با F-stop ، مثلاً f / 22 ، باریک شوید ، پراش لنز ممکن است کیفیت عکس شما را پایین بیاورد. مهم نیست که چقدر از دوربین یا لنز برخوردار هستید.

 

عکاسی برای سایت
عکاسی برای سایت

 

 

سرمایه گذاری در یک زمینه مناسب

اگر از محصول خود در زمینه سفید عکس می گیرید ، باید روی محصولی بدون نقص سرمایه گذاری کنید. این بدان معناست که شما نمی توانید هیچ خط مشخصی از سطح و پس زمینه را در عکس خود ببینید.

برای محصولات کوچک ، شاید بتوانید با استفاده از یک تکه پوستر سفید نازک از فروشگاه صنایع دستی کنار بیایید. اطمینان حاصل کنید که هیچ درخششی به آن ندارد.

برای محصولات بزرگتر ، به یک رفت و برگشت ایستاده نیاز دارید.

برای محصولات بزرگتر صفحه پوستر ، میز عکسبرداری خود را روی دیوار قرار دهید. کاغذ را به دیوار بچسبانید. از طریق لنز دوربین خود نگاه کنید و مطمئن شوید که مقدار دیوار و سطح ظاهر شده در قاب شما را پوشش می دهد.

پس زمینه شما باید سفید باشد. این نور پشت را منعکس می کند و سایه هایی نرم و یکنواخت به شما می دهد. هر پس زمینه ای که دارای رنگ باشد باعث ایجاد طرح های رنگی در تصویر می شود. این یکی از مواردی است که شما نباید عکاسی از محصول خود را تغییر دهید.

 

 

عکاسی برای سایت
عکاسی برای سایت

 

 

 

با نور خود کار کنید

هنگام عکاسی از محصول لازم نیست با نور مصنوعی کار کنید. برای برخی از اشیا استفاده از فلش یا منبع ثابت نور مصنوعی مانند LED می تواند زندگی شما را بسیار آسان کند.

نکته مهم این است که شما منبع نور خود را ، هر چه که باشد درک کنید.

طبیعی در دسترس ترین و فراوان ترین منبع نور است. غالباً ، ساده ترین و کم هزینه ترین راه حل برای روشنایی عکاسی از محصول شماست.

اگر از نور طبیعی استفاده می کنید ، روی میز کنار پنجره شات کنید. از عکاسی با نور مستقیم خورشید خودداری کنید. این می تواند خشن به نظر برسد و سایه های تاریک و ناخواسته ای را در تصاویر شما ایجاد کند.

نور طبیعی در طول روز تغییر می کند. به دست آوردن بهترین عکس ها به این امکان بستگی دارد که بتوانید هنگام درخشان ترین عکس را بگیرید و در تصاویر خود همخوانی داشته باشید.

از طرف دیگر ، نور مصنوعی می تواند یک سرمایه گذاری گران قیمت حتی در سطح ابتدایی باشد. و دارای یک منحنی یادگیری تندتر است که نور طبیعی آن را انجام می دهد. هنگامی که نحوه استفاده از آن را یاد گرفتید ، می توانید واقعاً هر وجهی از نور را کنترل کرده و نتایج خارق العاده ای بدست آورید.

بسته به محصول خود ، به 2-3 نور نیاز خواهید داشت. با این کار از روشن بودن یکنواخت و ابعاد تصاویر اطمینان حاصل می شود.

یک نور با جعبه نرم در دو طرف تنظیمات به شما کمک می کند تا از سایه های تیز در پایین محصول جلوگیری کنید. نوری که از بالا می آید به آن عمق بیشتری می بخشد.

برای اطمینان از داشتن سایه های نرم و حتی نور ، باید با فاصله نور بازی کنید. سه نور اغلب ایده آل هستند ، اما شما اغلب می توانید با دو نور هم کنار بیایید.

عکاسی برای سایت
عکاسی برای سایت

 

 

همچنین مطالعه کنید : عکاسی صنعتی از انگشتر

نورپردازی در عکاسی صنعتی

 

از پخش کننده ها و بازتابنده ها استفاده کنید

ابزارهای مدیریت و مجسمه سازی نور بخش مهمی از عکاسی است. برای ثبت تصاویر عالی محصول ، باید چند پخش کننده و بازتابنده در دست داشته باشید تا به شما در مدیریت منبع نور کمک کنند.

شما می توانید یک کیت بازتابنده که شامل انواع بازتابنده و دیفیوزر است را در یک فروشگاه دوربین یا یک فروشگاه آنلاین خریداری کنید.

اگر اینها از بودجه شما خارج است ، می توانید یک دیفیوزر تهیه کنید. اگر از نور طبیعی استفاده می کنید ، یک پرده سفید از پنجره خود آویزان کنید. تکه های فوم سفید و سیاه و سفید موجود در فروشگاه صنایع دستی به شما کمک می کند نور را پر کنید یا جذب کنید.

باید حداقل یک گزاف گویی سفید در مقابل منبع اصلی نور داشته باشید. این نور را به صحنه منعکس می کند.

 

عکاسی برای سایت
عکاسی برای سایت

 

 

استفاده از لایت باکس را در نظر بگیرید

اگر در حال عکاسی از جواهرات یا محصولات بسیار کوچک دیگری هستید ، ممکن است بخواهید در یک خیمه نور سرمایه گذاری کنید. این کار بدون اینکه سرمایه گذاری زیادی انجام دهید ، به شما عکاسی با نورهای استودیویی را می دهد. و نیازی به مهارت در عکاسی با فلش هم ندارید.

خیمه نور در اصل یک چادر جعبه ای شکل است که از مواد سفید شفاف ساخته شده و نور را پخش می کند. می توانید ست هایی را خریداری کنید که شامل چند چراغ کوچک رومیزی باشد.

یک جعبه نور سایه های خشن را برش می دهد و امکان توزیع یکنواخت نور در اطراف محصول شما را فراهم می کند.

بخاطر داشته باشید که این ابزاری است که بهترین استفاده در مورد محصولاتی است که کاملاً کوچک هستند.

عکاسی برای سایت
عکاسی برای سایت

 

 

از همه زاویه ها از محصول عکس بگیرید

نکته تصاویر محصولات این است که محصول را در بهترین حالت نشان دهند و به مصرف کنندگان ایده خوبی بدهند که در صورت خرید محصول شما چه انتظاری دارند.

شما باید تصاویر شما تا حد ممکن محصول را واضح نشان دهند تا بتوانند تصمیم مطلوبی در مورد خرید محصول شما بگیرند. با یک نگاه و آنها می توانند بفهمند محصولات شما در مورد چیست.

از زوایای مختلف عکس بگیرید: بسته به نوع محصول ، سطح چشم ، دید پرنده یا زاویه کم یا زیاد.

شات محصولات از سطح پایین تر از چشم ، بزرگ و تحمیل کننده به نظر می رسد. این یک پیام ظریف درباره قدرت خود به بیننده ارسال می کند. شما گاهی اوقات این را در تبلیغات نوشیدنی ها مشاهده می کنید.

اگر بخواهید روی شکل یا ویژگی خاصی تأکید کنید ، نمای پرنده عمق را مسطح می کند و می تواند روش خوبی باشد.

از محصول خود در زوایای مختلف عکس بگیرید. حداقل باید جلو و پشت محصول را نشان دهید.

عکس هایی را که جزئیات محصول شما را نشان می دهد فراموش نکنید. آیا ژاکت بافتنی الگوی خاصی دارد؟ آیا جواهرات سنگی به رنگ خاصی دارند؟

حتماً روی جزئیاتی تمایل داشته باشید که مشتری شما علاقه مند است از آنها مطلع شود.

 

در نظر گرفتن محصول در زندگی روزمره

 

عکس هایی از افرادی که کفش های ورزشی یا لباس هایی برای خود پوشیده اند ، از نزدیک عکسهای جواهرات را روی گردن یا مچ دست که نحوه استفاده محصول را به تصویر میکشد این موارد به مصرف کنندگان کمک می کند تا نحوه استفاده از آنها را تجسم کنند.

این عکس های وب سایت احساس قصه گویی دارند. آنها با ایجاد ارتباط عاطفی با محصول مستقیماً با مصرف کننده صحبت می کنند.

آنها نباید جایگزین عکس های اصلی محصول شما شوند. اما آنها یک افزودنی عالی هستند که به ویژه در رسانه های اجتماعی یا وبلاگ ها ، یا سایر رسانه هایی که مردم را درگیر می کنند و آگاهی از برند را افزایش می دهند ، به خوبی کار می کنند.

تصاویر وب سایت که در متن ضبط شده اند ، می توانند نشان دهند که محصول متناسب است یا می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، می تواند باعث تقویت تصویر برند شما شود.

استفاده از مدل ها در عکاسی می تواند ابزاری قدرتمند باشد که به برند شما چهره و تصویر خاصی ببخشد.

عکاسی بی نقص برای سایت
عکاسی برای سایت

 

 

بهترین برنامه ها و نرم افزار برای ویرایش عکس های شما

خواه از تلفن هوشمند یا DSLR استفاده می کنید ، پردازش تصاویر مرحله مهمی در عکاسی از محصولات شما برای وبسایت خواهد بود.

Snapseed یک برنامه محبوب است که می تواند به شما کمک کند تصاویر گوشی های هوشمند را به سطح بالاتری برسانید.

این ابزار شامل ابزارهای مختلفی برای اصلاح نوردهی ، رنگ آمیزی و تعادل رنگ سفید تصاویر شما ، علاوه بر یک ابزار تنظیم Curves و یک ابزار برش است.

اگر از DSLR استفاده می کنید ، Lightroom یک برنامه برتر پس از پردازش انتخابی است. این یک نرم افزار قدرتمند و در عین حال کاربر پسند است. این نه تنها به شما امکان می دهد تصاویر خود را ویرایش کنید ، بلکه آنها را نیز سازماندهی کنید.

Lightroom دارای نسخه های مصرفی و حرفه ای است. مورد دوم بیشتر ابزارهایی را برای دستیابی به نتایج درجه یک در عکاسی از محصول در اختیار شما قرار می دهد.

اگر لازم است تغییرات قابل توجهی در تصاویر خود ایجاد کنید ، ممکن است بخواهید از فتوشاپ استفاده کنید. Lightroom یک ویرایشگر جهانی است که بیشتر در ایجاد تنظیمات روی کل تصویر متمرکز است. Photoshop یک ویرایشگر پیکسل است که به شما امکان می دهد پیکسل های واقعی تصویر را تغییر دهید.

این بدان معنی است که اشتباهات را با دقت بیشتری برطرف می کنید و یا حتی در جایی که از چند تصویر یک تصویر نهایی ایجاد می کنید ، کامپوزیت می کنید.

ترکیب بندی  در عکاسی از محصول بسیار رایج است. اغلب اوقات ، نواحی محصول به روشی خاص گرفته میشوند و سپس با استفاده از چندین تصویر در فتوشاپ با هم مخلوط می شوند.

به عنوان عکاس محصولات مبتدی ، نیازی به نگرانی در این مورد ندارید. این موضوعی است که باید در آینده از آن آگاه باشید ، اگر تصمیم گرفتید مهارت های عکاسی محصول خود را افزایش دهید.

عکاسان تبلیغاتی می توانند روزها به تصویربرداری و ویرایش یک تصویر بپردازند. به احتمال زیاد ، شما فقط به عکس هایی نیاز دارید که محصولات شما را در بهترین حالت نور قرار دهد.

نتیجه
این موارد اصول عکاسی از محصولات وبسایت است و شما را در گرفتن تصاویر عالی از محصولات راهنمایی میکند.
با کمی دقت و حوصله ، در کمترین زمان حرفه ای خواهید شد.

 

برای مشاهده نمونه فعالیت های مدرن طرح به صفحه عکاسی تبلیغاتی حرفه ای مراجعه کنید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *