نحوه گرفتن عکس های حرفه ای: راهنمای اساسی

عکس های حرفه ای
[vc_row][vc_column][vc_column_text]طبق تحقیقات بازار ، تعداد افرادی که در سراسر جهان عکس می گیرند بین سالهای 2005 تا 2015 800٪ افزایش یافته است که دلیل عمده آن شیوع تلفن های هوشمند است. امروزه گوشی های هوشمند قدرتمندتر هستند ، با این وجود حتی هنوز هم فناوری عکاسی بدون آینه بهتر است و ابزارهای ویرایش هوشمندتر شده اند.

مطالب مرتبط : آموزش عکاسی با موبایل

این روزها ، شروع کار یک عکاس لزوماً نیاز به هزاران دلار هزینه را ندارد. این فقط به اشتیاق ، پشتکار و تمایل به یادگیری نیاز دارد.

در اینجا نکات مهم ما برای نحوه گرفتن عکس های حرفه ای آورده شده است.

عکس های حرفه ای
عکس های حرفه ای

 

یک صفحه الهام بخش ایجاد کنید

عکاسان بزرگ تعداد زیادی تصویر مصرف می کنند ، بنابراین مجموعه ای از تصاویر مورد تحسین خود را شروع کنید. می توانید از مجلات استفاده کنید ، به دنبال کتاب های عکس کلاسیک بروید ، به بایگانی های موزه بروید و …

پس از داشتن یک مجموعه جامع ، شروع به پرسیدن از خودتان کنید که  آیا عکسهایی با تاری حرکت یا عمق میدان کم را ترجیح می دهید؟ آیا شما نور نرم ، طبیعی یا جسورانه و مصنوعی را ترجیح می دهید؟ قبل از اینکه حتی دوربین را بردارید ، باید ایده ای از سلیقه و آرزوهای خلاقانه خود داشته باشید.

به حالت خودکار عکاسی بگویید “خداحافظ”
لازم نیست مستقیماً به حالت دستی بروید ، اما خارج شدن از حالت اتوماتیک اولین قدم برای دستیابی به کنترل خلاقانه بر تصاویر است. حتی یک حالت نیمه اتوماتیک مانند دیافراگم یا اولویت شاتر نیز می تواند شگفت انگیز باشد ، بنابراین در مورد مثلث نوردهی (دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO) مطالعه کرده و تمرینات دستی خود را شروع کنید.برای این منظور به صفحه عکاسی حرفه ای مراجعه کنید.

در ابتدا ممکن است دستیابی به آن نوردهی کامل دشوار باشد ، اما انجام اشتباهات – و یادگیری دلیل وقوع آنها و چگونگی اصلاح آنها – بخش غیر قابل ارزش این فرآیند است. به عنوان مثال اگر در نهایت با تاری حرکت مواجه شوید ، می دانید که به سرعت شاتر بیشتری نیاز دارید. اگر نویز زیاد باشد ، باید ISO خود را کاهش دهید.

توجه: همچنین بهتر است براکت را امتحان کنید. یعنی چند عکس بگیرید ، کمی متفاوت در معرض دید ، تا اطمینان حاصل کنید که حداقل یک نوردهی مناسب دارید.

تعادل رنگ سفید و دمای رنگ خود را نیز فراموش نکنید. دوربین شما بدون کمک شما همیشه عکس درستی نمیگیرد. این مرحله به ویژه هنگامی که با پرتره و رنگ پوست کار می کنید بسیار مهم است.

مطالب مرتبط : نحوه استفاده از دیافراگم دوربین برای حداکثر تاثیر

عکس های حرفه ای
عکس های حرفه ای

 

چند لنز را امتحان کنید

انتخاب لنز شما ، چه زاویه باز باشد و چه تله ، به طور قابل توجهی در ترکیب ، برش و دید کلی صحنه مقابل تأثیر می گذارد. لنز کیت شما فقط شما را تا اینجا می برد. برای شروع همیشه یک لنز 35 میلیمتری یا “جذاب پنجاه” انتخاب خوبی است و اگر می توانید روی یک دوربین لنز قابل تعویض سرمایه گذاری کنید تا بتوانید چند گزینه را تجربه کنید. امکان تغییر بین لنزها بسته به سوژه و تنظیمات شما ، کنترل بیشتری بر روند هنری شما خواهد داشت.

عکس های حرفه ای
عکس های حرفه ای

 

با اصلاح کننده های نور بازی کنید

با توجه به داشتن بازتابنده و پخش کننده ، تعجب خواهید کرد که چقدر می توانید با نور طبیعی کار کنید. حتی گزینه های خانگی مانند سطوح بازتابنده و پرده های پنجره نیز کار خواهند کرد. بیاموزید که چگونه با یک منبع نور (یک پنجره یا در) کار کنید ، و آن را مطابق مناسب خود بازتاب یا نرم کنید. ساعت طلایی درست پس از طلوع آفتاب و قبل از غروب آفتاب ، نور ملایم و گرمی را فراهم می کند که برای همه چیز از عکاسی پرتره تا lifestyle است.

روی یک فلاش خارجی سرمایه گذاری کنید

پس از آماده شدن برای معرفی منابع نور مصنوعی ، به یک دلیل ساده به جای اتکا به فلاش دوربین خود ، می توانید یک فلاش خارجی دریافت کنید: می توانید آن را به اطراف حرکت داده و از روی دیوار و سقف برای نرم شدن پرش کنید. سایه ها و احساس طبیعی تر ، در واقع هیچ کس روشنایی تخت یا چشم قرمز را نمی خواهد. برای کنترل بیشتر ، همچنین می توانید به حالت دستی بروید تا قدرت فلاش خود را تنظیم کنید.

عکس های حرفه ای
عکس های حرفه ای

 

زمینه خود را شسته و رفته کنید

یک زمینه کاغذی ساده و بدون درز می تواند کمک زیادی به حرفه ای جلوه دادن عکس های شما کند و می توانید آنها را در هر فروشگاه بزرگ دوربین پیدا کنید. حتی اگر در مکان عکاسی می کنید ، بازهم مهم است که زمینه را داشته باشید. شما توانید  فضای منفی کافی در اطراف سوژه خود داشته باشید تا بتوانید “اتاق تنفس” ایجاد کنید.

برای سیلوئت ها ، یک آسمان روشن به خوبی کار می کند ، در حالی که باز شدن دیافراگم می تواند زمینه تاری خوبی را برای پرتره ها ایجاد کند. دیوارها و ساختمانها نیز می توانند کلاهبرداری را انجام دهند. نکته اصلی این است که به دنبال هرگونه عنصر حواس پرتی مانند شاخه درخت یا سیم باشید و با حرکت به اطراف آنها را از ترکیب خود حذف کنید. گوشه های خود را به خصوص تماشا کنید ، زیرا اشیا موجود در لبه های قاب شما از نظر دید بیشتر از وسایل نزدیک وزن دارند.

 

عکاسی حرفه ای
عکاسی حرفه ای

 

بیاموزید که چگونه مدل های خود را مطرح کنید

ژست های سفت به ندرت خوب به نظر می رسند ، بنابراین مدل های خود را آرام و متحرک کنید. حرکات اصیل و اصطلاحات صادقانه در اینجا بسیار مهم است. به جای اینکه به کسی بگویید لبخند بزند ، یک شوخی بگویید ؛ به جای اینکه از آنها بخواهید موقعیت دشوار یا سختی را به خود اختصاص دهند ، آنها را وادار کنید که کشیده شوند ، راه بروند و چیزهای جدید را امتحان کنند.

 

زانوهای خود را خم کنید

عکاسان تازه کار ، گاهی اوقات اشتباه می کنند که فقط از سطح چشم عکس می گیرند ، اما می تواند با رفتن روی انگشتان پا یا خم شدن ، به تغییر دیدگاه شما کمک کند. به خصوص با کودکان و حیوانات ، شما می توانید برای عکسهای جذاب به سطح چشم آنها برسید ، بنابراین از نشستن ، زانو زدن یا حرکت در اطراف نترسید. شما همچنین می توانید یک نردبان پله ای برای یک نمای بالاتر داشته باشید. بسیاری از ترکیبات و دیدگاه های دیگر وجود دارد که باید خارج از موارد عادی و معمول مورد بررسی قرار گیرند.

 

 

بازی با grids (یا نکنید)

استفاده از قانون شبکه های سوم یا پوشش نسبت طلایی می تواند به شما کمک کند تصاویر خود را بهتر بسازید ، اما آنها تا حدودی یک تکنیک بحث برانگیز هستند زیرا می توانند محدود کننده باشند. استفاده از آنها به عنوان یک راهنمای کلی ضرری ندارد ، به خصوص اگر عادت دارید که سوژه های خود را در مرکز قاب خود قرار دهید ، اما یادتان باشد که ذهنتان را باز نگه دارید و به خود نیز اعتماد کنید. هیچ فرمولی برای شات عالی وجود ندارد. هرچه بیشتر شات کنید ، غریزه شما بهتر خواهد شد.

از پالت رنگ استفاده کنید

در گذشته ، ما درباره اصول تئوری رنگ و استفاده از رنگهای مکمل بحث کرده ایم ، بنابراین هنگام برنامه ریزی برای عکاسی ، این اصول را در پشت ذهن خود نگه دارید. شما می توانید کنتراست پررنگ ایجاد کنید ، به عنوان مثال ، با جفت شدن نارنجی و آبی ، یا می توانید هماهنگی را با استفاده از بلوز همراه با سبزها و سبز آبی ها ایجاد کنید. انتخاب های شما برای استایل رنگی ، خواه عکاس غذا باشید یا پرتره ، ظاهر و احساس کلی عکس شما را تعیین می کند.

از پیش تنظیمات خود را بسازید

ایستگاه از پیش تنظیم شده Lightroom ویرایش و پرداخت تصاویر شما را در پست آسان و سریع می کند و اگرچه می توانید تعداد زیادی گزینه عالی را به صورت آنلاین پیدا کنید ، بهترین شرط این است که خودتان آن را تهیه کنید. به این ترتیب ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه لغزنده ها و تنظیمات مختلف کار می کنند ، و درک شما از روند ویرایش را عمیق تر می کنند. هنگامی که شروع به ایجاد ویرایش هایی که دوست دارید می کنید ، آنها را به عنوان یک بسته از پیش تعیین شده شخصی یا سفارشی ذخیره کنید که هر زمان بخواهید سریع آن را بارگذاری کنید.

توجه: بر خلاف JPEG ، با RAW شات کنید ، بنابراین از پرونده های اصلی خود تا حد ممکن اطلاعات — و آزادی بیشتری در ویرایش دریافت می کنید.

 

 

عکس های خود را در 100٪ مشاهده کنید

یک نکته ساده اما موثر: عکس خود را تا آنجا که ممکن است در رایانه خود بررسی کنید تا مشکلات نویز ، انحراف رنگی یا فوکوس را مشاهده کنید. وارد شوید و اشتباهاتی را که قابل حل هستند برطرف کنید و از خطاهایی که قابل حل نیستند درس بگیرید.

از لوازمی  که در اختیار دارید استفاده کنید

قبلاً آن را شنیده اید: تجهیزات حرفه ای تر به معنای عکس های حرفه ای تر است. البته ، مگاپیکسل ، نرخ فریم و عملکرد ISO تفاوتی ایجاد می کنند ، اما مهمترین عوامل نیستند. قبل از ارتقا ، بر آنچه از قبل دارید تسلط پیدا کنید ، حتی اگر این یک دوربین مدل قدیمی باشد. عدم وجود وسایل شگفت انگیز مانع از تمرین و اصلاح مهارت شما نمی شود. وقتی با خلاقیت عکس بگیرید با کمترین تجهیزات میتوانید بهترین ها را داشته باشید.

 

ویرایش کنید

در روزهای فیلم ، شما برای هر فریمی که می گرفتید هزینه می کردید. عکس های بیشتر به معنای فیلم بیشتر و فیلم بیشتر به معنای پول بیشتر است. اما خوشبختانه ، عکاسی دیجیتال ما را قادر به ایجاد تعداد تقریباً نامحدودی از تصاویر کرده است. توانایی عکاسی بیشتر به این معنی است که ما سریعتر یاد می گیریم ، اما همچنین به این معنی است که در نهایت با تصاویر زیادی روبرو نمی شویم. ترفند در اینجا انتقادی و عینی بودن در مورد کار خود شما است. ویرایش اولیه انجام دهید ، آنها را برای چند روز بگذارید و سپس فقط بهترین کار خود را حفظ کنید.

منظور ما این نیست که شما باید تصاویر نامناسب را حذف کنید ، زیرا ممکن است از آنها در جای دیگر استفاده کنید ، اما آنها را در یک پوشه جداگانه نگه دارید. همچنین می تواند از همتایان یا همکارانی که به آنها اعتماد دارید بخواهید که با چشمانی جرید به کار شما نگاه کنند.

عکس های خود را چاپ کنید

بر اساس مطالعه روندهای عکاسی افتتاحیه توسط کانن، 64٪ از مصرف کنندگان می گویند که آنها احتمالاً یا تا حدودی پس از گرفتن عکس هایشان آنها را چاپ می کنند. چاپ عکس های شما به رشد چشم کمک می کند ، و به راحتی می توانید اشتباهات و نقاط عطف را تشخیص دهید.

مطالب مرتبط : ۱۰ روش برای یک عکاسی حرفه ای

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *