5 فیلتر دوربین که می توانند عکاسی شما را بهبود بخشند

فیلتر دوربین
[vc_row][vc_column][vc_column_text]اگر می خواهید از بهترین فیلترهای دوربین برای عکاسان مطلع شوید ، به مکان مناسب رسیده اید.

زیرا در این مقاله ، من قصد دارم پنج فیلتر را که بلافاصله عکس های شما را بهبود می بخشد ، با شما به اشتراک بگذارم.

من همچنین قصد دارم توضیح دهم که چه کسی باید هر نوع فیلتر را در نظر بگیرد و فیلترها چه کاری می توانند برای عکاسی شما انجام دهند.

بنابراین اگر آماده کشف جادوی فیلترهای دوربین هستید ، بیایید شروع کنیم!

 

فیلترها به دو شکل متفاوت هستند

 

فیلترهای دوربین به شما امکان می دهند خلاقیت بیشتری به عکاسی خود اضافه کنید.

 

فیلترهای دایره ای  : این فیلترها مستقیماً به قسمت جلوی لنز شما پیچ می شوند. شما باید یک فیلتر متناسب با قطر لنز خود خریداری کنید (برای اندازه صحیح به پشت درب لنز خود نگاه کنید). همچنین می توانید حلقه های استپ یا پائین را خریداری کنید که به شما امکان می دهد فیلتر خود را به لنزهای دوربین با قطرهای مختلف وصل کنید.
فیلترهای مربعی  :  این فیلترها گاهی مربع و گاهی مستطیل هستند. آنها همیشه بخشی از سیستمی هستند که به شما امکان می دهد آنها را به قسمت جلوی لنز خود متصل کنید. به طور معمول یک براکت وجود دارد – که به یک حلقه گرد متصل می شود – و کل پیچ های ضد انعطاف پذیر در جلوی لنز شما قرار می گیرند. سیستم هایی از این دست فیلترهای انباشته را راحت تر می کنند و برای فیلترهای درجه بندی بهتر هستند.

 

فیلترهای دایره ای
فیلترهای دایره ای یکی از گزینه های اصلی موجود است.

 

فیلترهای مختلفی وجود دارد که می توانید استفاده کنید و من به همه آنها اشاره نمی کنم. به عنوان مثال ، بسیاری از مردم دوست دارند از فیلتر UV برای محافظت از شیشه جلوی لنز خود استفاده کنند. این یک فیلتر کاربردی است و در این مقاله سعی شده است تا کاربرد خلاقانه فیلترهای لنز بررسی شود. به عبارت دیگر ، من مایلم در مورد فیلترهای دوربین بحث کنم که می توانند به طور مستقیم عکاسی شما را بهبود دهند.

با تمام این موارد ، بیایید نگاهی به پنج فیلتر بیندازیم که می توانید برای بهبود عکس های خود استفاده کنید!

 

1. فیلتر مدور polarizing

فیلتر پلاریزه عالی است.

در واقع ، این برای بسیاری از عکاسان کاملاً ضروری است.

از پلاریزه دایره ای در درجه اول برای عکاسی از مناظر استفاده می شود ، اما می تواند در هنگام عکسبرداری از صحنه های پرتره در فضای باز و صحنه های خیابان نیز مفید باشد.

این فیلتر فقط با ورود برخی امواج نوری به دوربین کار می کند و تأثیرات مختلفی روی عکس های شما دارد:

کاهش بازتاب – یک فیلتر پلاریزه می تواند بازتابهای صحنه را افزایش یا حذف کند. هنگامی که فیلتر را می چرخانید ، بازتاب ها را افزایش یا کاهش می دهید.
افزایش اشباع – یک پلاریزه همچنین می تواند اشباع بیشتری به عکس شما برای افزایش تأثیر اضافه کند. با چرخاندن فیلتر می توانید شدت اشباع اضافه شده را تنظیم کنید.
ابرهای پیشرفته – مربوط به افزایش میزان اشباع ، افزایش ابرها است. در روزهایی که مخلوطی از آسمان و ابر وجود دارد ، ابرها تمایل دارند واقعاً بیرون بیایند.
بنابراین اگر دوست دارید از مناظر یا هر سوژه دیگری که بازتاب ایجاد می کند عکس بگیرید ، من به شما توصیه می کنم یک پلاریزه را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط : چه زمانی از فیلتر پلاریزه استفاده نکنیم؟

 

فیلترهای پلاریزه دایره ای برای تقویت آسمانهایی مانند این فوق العاده هستند.

2. فیلتر تیره خاکستری

فیلترهای تیره خاکستری بسته به قدرت فیلتر ، نور را در مقادیر مختلف مسدود می کنند. قدرت فیلتر ND از ND2 تا ND1000 و بالاتر است (جایی که ND2 نور را با یک توقف کاهش می دهد و ND1000 نور را 10 توقف کاهش می دهد).

فیلترهای تیره خاکستری یا ND عمدتا برای کارهای پرتره و منظره (با فیلترهای ND قوی تر که در عکاسی منظره ) استفاده می شوند.

بیایید نگاهی بیندازیم به انواع مختلف فیلترهای ND و اینکه چرا ممکن است بخواهیم از آنها استفاده کنیم:

فیلترهای عمودی – فیلترهای ND2 ، ND4 و ND8 را می توان به عنوان فیلترهای عمودی توصیف کرد. هنگامی که نور بیش از حد برای عکسبرداری با دیافراگم گسترده وجود دارد ، آنها با لنزهای پرایم استفاده می شوند. عملکرد دیگر آنها ، هنگامی که با بارق (فلاش) استفاده می شود ، مسدود کردن نور کافی است تا بتوانید از فلاش با سرعت همگام سازی دوربین (بدون نیاز به همگام سازی با سرعت بالا) استفاده کنید.
فیلترهای منظره – اگرچه زمان هایی وجود دارد که ممکن است بخواهید از برخی از فیلترهای ضعیف ND برای عکاسی منظره استفاده کنید ، اغلب می توانید با ND1000 به نتایج خوبی برسید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا در طول روز با نوردهی طولانی مدت عکس بگیرید و برای جابجایی آب یا ابر ایده آل است.
خورشید گرفتگی – اگر این شانس را داشته باشید که شاهد خورشید گرفتگی باشید ، می توانید از یک فیلتر ND100000 فوق العاده تاریک استفاده کنید.

 

اگر می خواهید یک روز در معرض نور قرار بگیرید ، به یک فیلتر ND قوی نیاز دارید. در اینجا ، یک فیلتر ND به من اجازه داد تا آب متحرک را به یک تیرگی سفید کاهش دهم.

 

3. فیلتر ND Graduated

فیلترهای ND Graduated تقریباً فقط توسط عکاسان منظره استفاده می شوند. آنها در هنگام طلوع و غروب خورشید آسمان را تاریک می کنند تا در معرض آسمان نسبت به پیش زمینه قرار بگیرند.

(بدون فیلتر GND ، هنگام عکسبرداری از صحنه های طلوع یا غروب آفتاب ، غالباً بیش از حد در معرض آسمان قرار می گیرید یا در زیر زمینه قرار نمی گیرید.)

 

از فیلترهای GND می توان برای تاریک شدن آسمان در عکاسی منظره ، برای درام بهتر استفاده کرد.

 

در حالی که امکان تکرار جلوه های یک فیلتر ND درجه بندی شده از طریق تکنیک های HDR وجود دارد ، برخی از عکاسان ترجیح می دهند عکس های خود را از یک تصویر واحد ایجاد کنند و اغلب از فیلترهای GND در این زمینه استفاده می کنند.

چرا؟

برای اولین بار ، یک فیلتر ND درجه بندی شده به شما امکان می دهد یکباره ضبط کنید ، که می تواند بسیار راضی کننده باشد و حالتی را به ما میدهد که مطمئنا ویرایش را آسان تر می کند.

اگر می خواهید فیلتر GND بخرید ، گزینه های مربع را بررسی کنید. آنها به شما امکان می دهند تا مکان افق را تنظیم کنید.

بیایید به چند ویژگی ND Graduated نگاهی بیندازیم:

 

سخت – فیلترهای GND سخت بین نواحی تاریک و روشن فیلتر فاصله شارپ دارند. استفاده از آنها دشوارتر است اما در صورت استفاده صحیح نتایج خوبی ایجاد می کند.
نرم – فیلترهای نرم GND از تاریکی به روشن منتقل می شوند. استفاده از آنها آسان تر است و هنگامی که خط افق حاوی ساختمان یا درخت باشد گزینه بهتری هستند.
Strength – فیلترهای GND از نظر مقاومت متفاوت هستند. فیلترهای محبوب GND از یک توقف تا چهار توقف دارند.
توجه داشته باشید که کیفیت فیلترهای GND هرچه بیشتر هزینه کنید بهتر خواهد بود. انواع ارزان تر ممکن است رنگی به تصویر شما وارد کند و بنابراین کاملاً خنثی نیستند. اگر پولی برای خرج کردن دارید ، من سیستم فیلتر Lee را به شدت توصیه می کنم.

 

شکل مربع برای فیلترهای درجه بندی بهترین است.

 

 

4. فیلتر رنگی Graduated

فیلترهای رنگی GND دقیقاً مانند فیلترهای ND درجه بندی شده کار می کنند – اما به جای کاهش نور ، رنگ اضافه می کنند. به طور کلی ، از این فیلترها برای افزایش رنگ در آسمان استفاده می شود.

به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از یک فیلتر رنگی درجه بندی شده ، آسمان غروب آفتاب را با نارنجی یا قرمز کردن ، چشمگیرتر کنید.

سایر فیلترهای رنگی GND شده قهوه ای را به نیمه بالای عکس شما اضافه می کنند. و بیشتر عکاسان تجربی با قرار دادن دو فیلتر در کنار هم ، یک رنگ به پایین تصویر و یک رنگ دیگر به بالا اضافه می کنند.

به طور کلی ، فیلترهای رنگی GND راهی عالی برای لذت بردن از خلاقیت فراوان هستند (البته لازم است که آنها را در شرایط مناسب اعمال کنید).

 

برای افزودن تأثیر به آسمان می توانید از فیلترهای رنگی درجه بندی شده استفاده کنید.

 

5. فیلتر مادون قرمز

آیا می خواهید یک فضای رویایی ، با شاخ و برگهایی که به نظر می رسد از طوفان برف است ، ایجاد کنید؟

شما باید یاد بگیرید که چگونه عکس های مادون قرمز بسازید. و یکی از در دسترس ترین راه های انجام این کار استفاده از فیلتر دوربین مادون قرمز است.

وقتی یک فیلتر مادون قرمز خریداری می کنید ، سیاه به نظر می رسد. این به این دلیل است که چشم انسان نمی تواند طیف نور مادون قرمز را ببیند.

 

حتی با داشتن فیلتر ، به دوربینی نیاز خواهید داشت که بتواند با این فیلتر متصل عملکرد خوبی داشته باشد و بعضی از دوربین ها از دوربین های دیگر بهتر هستند.

می بینید که بیشتر دوربین ها تا حدی مانع رسیدن نور مادون قرمز به سنسور می شوند و هرچه بلوک قوی تر باشد ، فیلتر مادون قرمز از اثر کمتری برخوردار است.

بنابراین اگر می خواهید از این نوع فیلترها استفاده کنید ، بسته به تنظیمات ISO و دیافراگم انتظار میرود که زمان نوردهی شما از 30 ثانیه تا 4 دقیقه باشد.

فیلتر محبوب برای عکسبرداری با مادون قرمز ، فیلتر مادون قرمز Hoya’s R72 است.

 

عکس مادون قرمز بسیار سرگرم کننده است. این عکس با فیلتر Hoya R72 گرفته شده است.

 

نتیجه گیری : فیلترهای دوربین که می توانند عکاسی شما را بهبود بخشند
فیلتر دوربین به راحتی می تواند عکس های شما را بهبود دهد – با اشباع رنگ ها ، تاریک شدن آسمان ، ایجاد جلوه های مادون قرمز و موارد دیگر.

خوشبختانه فیلترهای دوربین گران نیستند و تسلط بر آنها بسیار آسان است! بنابراین مطمئن شوید که یکی دو فیلتر برداشته اید.

اکنون به شما:

آیا از این فیلترها استفاده کرده اید؟ آیا فیلتر دیگری وجود دارد که از آن در عکاسی خود استفاده کنید؟ و مثل همیشه ، ما دوست داریم نمونه هایی از عکس های فیلتر شده شما را در بخش نظرات ببینیم![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *