7 تکنیک کاربردی حذف سایه در عکاسی صنعتی

حذف سایه در عکاسی صنعتی

تکنیک حذف سایه در عکاسی صنعتی

ایجاد سایه های ناخواسته حین عکس گرفتن از محصولات، به عنوان یک مانع رایج در عکاسی فضای داخلی شناخته شده است. زمانی که سایه محصول در تصویر ظاهر می شود، در نهایت عکس خراب شده و محصول غیر جذاب به نظر می رسد. به دلیل ماهیت نورپردازی عکاسی، حذف این سایه ها می تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین چگونه می توانیم سایه را در عکاسی صنعتی از بین ببریم و با ثبت تصاویر زیبا مشتریان را جذب کنیم؟ برای آشنایی بیشتر در خصوص تکنیک های حذف سایه در عکاسی صنعتی و ثبت بهترین تصاویر با ادامه مطلب همراه باشید.

علت ایجاد سایه در عکاسی صنعتی چیست؟

پیش از اینکه به ترفندهای حذف سایه بپردازیم، بهتر است اول بدانیم چه چیزی باعث ایجاد سایه می شود. هنر عکاسی با تنظیم نور معنا می یابد. شما می خواهید سمتی که محصول قرار دارد، به خوبی روشن باشد، اما این امر باعث می شود طرف دیگر محصول سایه پدید آید. اینجاست که باید با هنرمندی و دستکاری صحنه، تصویر محصول خود را به بهترین شکل ثبت کنید. پس بیایید تکنیک های مقابله با سایه را یاد بگیریم.

 

حذف سایه در عکاسی صنعتی

 

ترفندهای حذف سایه در عکاسی صنعتی

به کمک نکات زیر می توانید با واقعیت اجتناب ناپذیر هنر عکاسی، یعنی سایه مقابله کنید.

  • استفاده از لایت باکس

لایت باکس یک جعبه پنج وجهی است که هر پنج طرف آن سفید روشن می باشد. نور و روشنایی داخل جعبه باعث انتشار نور و ایجاد پس زمینه سفید برای تصاویر شما می شود.

  • درک نور ملایم و نور سخت

تا جایی که امکان دارد از نور ملایم استفاده کنید، زیرا سایه های کمتری ایجاد می کند. نور ملایم یا نور طبیعی غیرمستقیم، بهترین منبع نور برای عکاسی می باشد.

 

عکاسی

  • اجتناب از فلاش

فلاش دوربین، بیش از حد روشن و متمرکز است. اگر به نور روشن نیاز دارید با قرار دادن یک کاغذ سفید و صاف، سختی نور را مسدود و آن را ملایم تر کنید.

  • استفاده از دو منبع نور

شما باید با موقعیت و شدت نور بازی کنید تا به بهترین شرایط برای عکس خود دست یابید. البته ریسک ایجاد دو سایه در اثر استفاده از دو منبع نور را نیز فراموش نکنید.

  • بازتاب نور به سمت منبع

بازتابنده ها یک ابزار عکاسی رایج برای حذف سایه در عکاسی صنعتی و بازتاب نور پس زمینه هستند. برای انعکاس نور باید زاویه بازتابنده را تغییر داده و نور را به طور مستقیم به نقطه ای که سایه انداخته شده بازتاب دهید.

 

عکاسی صنعتی

  • ویرایش دیجیتالی عکس

اگر نمی خواهید زمان و بودجه خود را صرف تجهیزاتی که نام بردیم بکنید، از برنامه های رایج ویرایش دیجیتالی استفاده نمایید.

  • تنظیم دستی دوربین

هیچ تنظیماتی در دوربین شما وجود ندارد که به طور جادویی سایه ها را از بین ببرد. اما کار در حالت دستی برای حذف سایه در عکاسی صنعتی تا حدی موثر بوده و حجم ویرایش را کاهش می دهد.

امیدواریم که با استفاده از این روش ها بتوانید عکس های زیبایی از محصولات خود بگیرید. اما اگر هنوز هم در این مورد نگران هستید و به کمک افراد متخصص نیاز دارید، عکاسی صنعتی خود را به ما بسپارید.

عکاسی صنعتی در مجموعه مدرن طرح

از خدمات عکاسی صنعتی در  مجموعه مدرن طرح کسب و کارهای کوچک و بزرگ، آژانس‌های تبلیغاتی و آگهی‌های تبلیغاتی می‌توان استفاده نمود. عکس صنعتی را می‌توانید در تبلیغات شهری، تجارت و حتی در نمایشگاه نیز استفاده نمایید.از عکس برداری صنعتی می‌توانید به عنوان ارائه گزارش از عملکرد نیز استفاده نمایید.

  • عکاسی صنعتی محصول صنعتی (ابزار آلات، ماشین آلات کوچک و بزرگ، قطعات صنعتی و اتصالات صنعتی)
  • عکاسی از کارخانه و سازمان‌ها (خط تولید، محیط کاری، فرایند تولید، کارگران و کارمندان)
  • عکاسی صنعتی حرفه ای (حفاری، معدن، جاده، رودخانه)

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *