4 نکته ضروری در عکاسی از محصولات

عکاسی از محصولات کریستال

4 نکته مهم در عکاسی از محصولات

در این مقاله به 4 نکته درباره عکاسی از محصولات محصولات و جزئیات بیشتر آن پرداخته ایم پس تا انتها همراه ما باشید.

عکاسی از محصولات قالبا شامل عکاسی از یک محصول می باشد و هدف از عکس گرفتن از محصول فروش و برند کردن محصول می باشد. پس زمینه عکس محصول باید کاملا ساده و به دور از هر گونه حاشیه ای که حواس بیننده را از محصول پرت کند، گرفته شود. به یاد داشته باشید یک عکس تبلیغاتی حرفه ای از محصول می تواند به فروش بیشتر شما در فضای مجاری منجر شود.

 

استفاده از نور مناسب هنگام عکاسی از محصولات

شما باید از نور طبیعی محیط و فلاش عکاسی جهت روشن کردن و نمایان کردن محصول استفاده کنید. اکثرا استفاده از 2 منبع نور یعنی هم نور طبیعی و هم نور فلاش عکاسی منجر به نمایان تر شدن عکس محصول می شود. برای پخش نور روی محصول تکنیک های زیادی از جمله استفاده از  سافت باکس ، رفلکتور یا یا چتر رفلکتور وجود دارند که به شما در نور پرداری کمک بسیاری میکند. یکی از نکاتی را که باید در نظر گرفت اینست که پخش شدن نور باعث برجستگی بافت محصول و جزئیات محصول بدون ایجاد سایه های مزاحم می شود. زمانی که از نور های فلاش استفاده میکنید جهت هماهنگی با نور طبیعی بهتر است از دستگاهی مانند تریگر فلش استفاده نمایید. این وسیله هماهنگ کننده بین فلش و دوربین ها می باشد.

بیشتر بخوانید: نور پردازی در عکاسی صنعتی

 

عکاسی محصولات هوم کت
عکاسی محصولات هوم کت

 

پس زمینه عکاسی از محصولات

بهتر است برای ایجاد پس زمینه مناسب جهت عکاسی از محصول از یک میز استفاده و آن را به دیوار تکیه دهید. در ادامه از یک صفحه سفید با ابعاد بزرگ باید استفاده کرد و از یک سمت به به میز و از یک سمت به دیوار متصل شود. این صفحه باید دارای انعطاف باشد یعنی از سمت دیوار به صورت عمودی و در ادامه روی میز به صورت افقی قرار بگیرد. هم چنین این ترفند می تواند از براق شدن پس زمینه جلوگیری نماید و باعث می شود برای عکاسی از محصولات دارای یک پس زمینه سفید و ایده آل را داشته باشد.

 

موقعیت ثابت

مهم ترین نکته در حین عکاسی از محصولات، موقعیت ثابت در حین عکس برداری می باشد. ابتدا باید محصول در پس زمینه قرار داده شود  سپس دوربین عکاسی را روی 3 پایه قرار دهید. سپس جهت عکاسی از محصول ، فاصله کانونی 36 تا 101 فاصله مناسبی خواهد بود و در واقع فاصله جانبی متعادلی بین دوربین و محصول حفظ می شود. سپس برای تست چندین عکس از محصول بگیرید تا نور و دوربین در بهترین حالت خود تنظیم شوند. اکثرا تابش 2 نور به محصولات از زاویه 45 درجه بهترین حالت عکاسی را ایجاد میکند. شما میتوانید عکس های مختلفی را در زاویه های مختلف و زوم کردن بر جزئیات محصول بگیرید. این نکته را هم در نظر بگیرید که تنظیم نور و دوربین جهت عکاسی از محصولات 1 بار کافی می باشد بیشتر باید محصول جا به جا شود تا حرفه ای ترین عکس ها به دست آید. اما در برخی مواقع جهت عکس گرفتن از نمای خاص محصول لازم است دوربین جا به جا شود. ممکن است برای نمایش جزئیات محصول به لنز ماکرو هم نیاز پیدا کنید. لنزهای ماکرو جوری طراحی شده اند تا بتوانند تمرکز در فاصله های نزدیک را داشته باشید و حفظ وضوح عکاسی را نیز بیشتر می کنند.

 

عکاسی از محصولات پزشکی
عکاسی از محصولات پزشکی

 

تجهیزات جانبی داشته باشید.

در شاخه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی لوازم و تجهیزات جانبی بسیاری وجود دارند. اما اگر قرار است عکاسی به عنوان شغل اصلی و حرفه ای شما در آید، شما باید از تجهیزات تکمیل تر و حرفه ای تر استفاده نمایید. زیرا برای عکاسی از محصولات به صورت حرفه ای نیاز به تجهیزات حرفه ای هم دارید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *