5 نکته ضروری برای عکاسی کفش

5 نکته ضروری برای عکاسی کفش
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

5 نکته ضروری برای عکاسی کفش

آماده سازی برای عکاسی کفش و رسیدن به عکس موفقیت آمیز نیاز به چیزهای بیشتری دارد نه اینکه فقط یک جفت کفش انتخابی خود را روی یک ست بگذارید و سپس چند عکس مناسب بگیرید.

برخی از مراحل ضروری است که باید قبل از عکسبرداری و در حین انجام آن در نظر داشته باشید تا بتوانید به راحتی کار کنید و نتایج مطلوب را در کمترین زمان به دست آورید.

در این پست نکات زیر را پوشش می دهیم:

کفش های خود را از قبل آماده کنید

محصولات خود را به درستی روشن کنید

دوربین ها و لنزهای مناسب تهیه کنید

زوایای موثر را انتخاب کنید

خروجی فایل را در نظر داشته باشید

 

شما نیاز خواهید داشت:

یک جفت کفش

تجهیزات عکاسی ، با نور ها و دوربین های مناسب

Chopsticks (ضروری نیست) هر وسیله ای که کفش را صاف نگه دارد.

پارچه ای برای تمیز کردن کفش

بک سفید / بازتابنده سفید

 

 

 

کفش های خود را از قبل آماده کنید

حتی قبل از شروع عکاسی ، کفش های خود را در وضعیت بکر قرار دهید. این نه تنها به شما کمک می کند تا تصاویر خیره کننده ای را سریعتر تولید کنید ، بلکه در زمان پس از تولید نیز صرفه جویی می کند.

به منظور اجتناب از کارهای غیر ضروری برای خودتان در حین عکاسی ، فقط مطمئن شوید که تمام تجهیزات لازم را برای تمیز کردن کفش و نمایش بهترین شکل آن در اختیار دارید.

آن موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

برس

پارچه هایی برای تمیز کردن

قیچی

موادی مانند دستمال یا کاغذ برای پر کردن

Chopsticks برای صاف کردن کفش مانند کفش تخت

دستکش برای لکه نیفتادن

استفاده از Chopsticks برای صاف کردن کفش
استفاده از Chopsticks برای صاف کردن کفش

 

 

محصولات خود را به درستی روشن کنید

برای ایجاد تصاویر زیبا از کفش ، به نور حتی خوب نیاز دارید تا کفش های عکس های شما کمی بیشتر نمایان شوند. شما اساساً به دنبال ایجاد یک تنظیم کلی نور کلی هستید.

شما باید نور را از هر دو طرف به سمت کفش وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که سایه تماس را در پایین کفش نگه دارید.

مطالب مرتبط : راهنمای نهایی نورپردازی عکاسی از محصولات

اگر کفش شما دارای چنین ویژگی هایی است ، ممکن است بخواهید عناصری مانند فلزکاری را در تصاویر خود برجسته کنید. به همین دلیل ممکن است لازم باشد بک سفید یا بازتابنده سفید به آن اضافه کنید. قسمت جلویی را اضافه کرده و به دنبال یک بازتابنده عریض باشید. مطمئن شوید که زیاد روشن نیست – اگر این مورد شماست ، فقط نوردهی را کم کنید.

اگر می خواهید قسمت جلوی کفش خود را روشن کنید اما با نور بیش از حد جلوی کفش ، تصویر را مختل نکنید ، فقط کمی نور به پس زمینه اضافه کنید. فوکوس کنید و سپس عکس بگیرید. نورپردازی باید زیبا و یکدست به نظر برسد. کفش را تمیز کنید.

 

 

 

دوربین ها و لنزهای مناسب تهیه کنید

لنزی که انتخاب می کنید نباید محصول شما را مخدوش کند. برای اجتناب از این امر ، مطمئن شوید که در یک f stop مناسب هستید تا همه چیز را که می خواهید را فوکوس کنید. این امر بر عمق میدان شما نیز تأثیر می گذارد. قرار دهید. این امر بر عمق میدان شما نیز تأثیر می گذارد.

به طور خاص: لنزهای حدود 15 میلی متر یا بالاتر را انتخاب کنید تا ظاهر کفش را مخدوش نکنید. مطمئن شوید که شکل کفش را با لنزی که انتخاب کرده اید تغییر نمیدهید. لنزهای با زاویه دید وسیع باعث تحریف محصول می شوند.

یک فاکتور مهم دیگر که باید در نظر داشته باشید: با قرار دادن دوربین روی سه پایه ، می توانید هر سرعت شاتر را که دوست دارید انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا ISO را کاهش دهید تا تصویری پر نویز نداشته باشید ، و در عوض ، یک تصویر تمیز خوب ایجاد کنید که در کل وضوح خوبی دارد. از آنجا که شما یک f stop خوب انتخاب کرده اید و دوربین شما روی سه پایه است ، سرعت شاتر اهمیتی نخواهد داشت.

همچین بخوانید : درک همگام سازی با سرعت بالا در ۴ مرحله آسان

 

 

زوایای موثر را انتخاب کنید

هنگام شات کفش ، همه چیز در مورد زوایا است. عکاسی از زوایای موثر که تمام جزئیات و کناره های کفش را نشان می دهد ، هدف قرار دهید تا مشتریان شما بتوانند ایده خوبی از آنچه که خریداری می کنند ، بدست آورند.

البته زوایایی که انتخاب می کنید به شما بستگی دارد. با این حال ، برخی از زوایای کلیدی وجود دارد که برای عکاسی کفش به خوبی کار می کند و می توانید از آنها برای الهام گرفتن استفاده کنید. انتخاب چند زاویه کلیدی واقعاً می تواند به عکاسی کفش شما کمک کند.

شات تک زاویه

آن را از کنار بگیرید. فقط یک کفش را از کنار عکس بگیرید تا در نهایت یک عکس پروفایل بگیرید.

 

 

شات ¾

کفش دوم را نیز در عکس اضافه کنید. جفت کفش را کمی به پهلو بچرخانید. روی اولین کفش فوکوس کنید و سپس عکس را بگیرید.

 

 

شات ¾ از بک

این یک عکس دقیق است – روی کفش جلو تمرکز کنید. همه عناصر کفش باید زیبا و مرتب به نظر برسند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنها را از قبل تمیز کرده اید. هدف شما جلا دادن است.

 

 

شات از زاویه جلو

جفت کفش را در یک مکان قرار دهید و از جلو به آنها شات کنید. روی اولین کفش فوکوس کنید.

 

 

خروجی فایل را در نظر داشته باشید

نوع تصویر مناسب را برای کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید. اگر می خواهید تصاویر شما مستقیماً به وب سایت شما بروند ، JPG کافی است. اگر می خواهید ویرایش بیشتری انجام دهید ، یک فایل RAW را انتخاب کنید. به این ترتیب به هر دلیلی می توانید تصویر خود را ویرایش کرده و سپس آن را در JPG یا TIFF اکسپورت کنید.

 

مطالب مرتبط : فایل raw چیست ؟ نحوه باز کردن و استفاده از آنها

 

 

با این 5 نکته ، شما باید بتوانید به سرعت چند عکس کفش دوست داشتنی تولید کنید. و به یاد داشته باشید ، اگر زمان کافی را صرف آماده سازی موارد ضروری مانند تمیز کردن محصولات خود ، انتخاب زاویه مناسب ، ایجاد نور مناسب و غیره کنید ، دیگر به ویرایش زیاد نیاز نخواهید داشت و در زمان شما صرفه جویی میشود و نتایج خیره کننده ای ایجاد خواهید کرد. اگر هم میخواهید عکاسی حرفه ای از محصولاتتان داشته باشید میتوانید به برگه عکاسی صنعتی مراجعه کرده و از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *