تفاوت کاتالوگ با بروشور

تفاوت کاتالوگ با بروشور
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کاتالوگ و بروشور چه تفاوتی دارند؟

 

هر دو کاتالوگ و بروشورها اطلاعاتی درباره یک شرکت، محصولات و خدمات آن ارائه می‌دهند. با این حال، بین کاتالوگ و بروشور تفاوت وجود دارد. یک کاتالوگ یک کتابچه است که فهرست کاملی از آیتم‌ها را در یک ترتیب نظام‌مند دارد در حالی که بروشور یک کتابچه راهنمای کوچکی است که شامل اطلاعات و تصاویر درباره یک خدمت یا محصول است. تفاوت کلیدی بین کاتالوگ و بروشور این است که یک کاتالوگ شامل تمام محصولات و خدمات ارائه‌شده توسط یک شرکت است در حالی که بروشور اطلاعاتی درباره شرکت و تعداد کمی محصولات و خدمات گلچین شده را نشان می‌دهد.

 

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ لیستی از مواردی است که بصورت سیستماتیک با جزئیات توصیفی چیده شده است. کاتالوگ ها همیشه به ترتیب نظم ترتیب داده می شوند تا موارد به راحتی پیدا شود. آنها را می توان در مغازه ها، نمایشگاه ها، کتابخانه ها، موسسات آموزشی و غیره یافت. کاتالوگ های موجود در یک فروشگاه شامل توضیحات مربوط به همه محصولات می باشد. فهرست كتابخانه شامل اطلاعاتي از قبيل عنوان كتاب، نويسنده، ژانر و مكان آن (كدام بخش، كدام قفسه و…) خواهد بود.

هدف از تهیه کاتالوگ ارائه اطلاعات در مورد یک محصول یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خاص است. این اطلاعات ساده و اساسی در مورد یک محصول دارد. این اطلاعات به صورت مختصر و روشن ارائه شده است. در بعضی از کاتالوگ ها نیز تصاویری از محصول روی آنها قرار دارد. در زیر مثالی از کاتالوگ آورده شده است.

طراحی کاتالوگ مبلمان - خانه لوکس دائم

بروشور چیست؟

بروشور یک کتابچه حاوی مطالب توصیفی یا تبلیغاتی است. آن‌ها اسناد تبلیغاتی هستند که عمدتا برای معرفی یک شرکت، محصولات یا خدمات استفاده می‌شوند. آن‌ها همچنین مشتریان همیشگی را از مزایای ارائه‌شده مطلع می‌کنند. بروشورهای مسافرتی نمونه‌ای رایج از بروشورها هستند.
بروشور ها معمولا بر روی کاغذ با کیفیت بالا چاپ می‌شوند. بروشورهای fold یک ورق چاپی هستند که در هر دو طرف چاپ شده‌اند و در نیمه قرار گرفته‌اند. اینها چهار صفحه دارند. بروشورهای سه تایی به سه قسمت تقسیم می‌شوند و شش پنل دارند. بروشورها ها نیز در فرمت الکترونیکی موجود هستند در زیر یک تصویر از بروشور مسافرتی آورده شده‌است .

Key Difference - Catalogue vs Brochure

 

کاتالوگ در برابر بروشور فهرستی از آیتم‌های مرتب شده با جزئیات توصیفی است. بروشور یک جزوه حاوی مطالب توصیفی یا تبلیغاتی است. کاتالوگ همیشه به صورت سیستماتیک و نظم سفارش داده می‌شوند، به خصوص بر حسب حروف. اطلاعات در بروشور ممکن است  نظم نداشته باشد. محتوای کاتالوگ اطلاعات لازم در مورد محصولات را دارند. بروشورها شامل یک توصیف از شرکت بوده و تعداد کمی از آیتم‌های انتخابی را برجسته می‌کند.
در کاتالوگ تصاویر تنها چند فهرست از محصولات را دارند. بروشور تصاویر رنگی جذاب و رنگارنگ دارند. صفحات کاتالوگ حداقل چند صفحه دارند. بروشورها معمولا یک صفحه دارند.

شما می‌توانید برای سفارش طراحی کاتالوگ یا طراحی بروشور با ما در تماس باشید، مطمئنا متخصصین شرکت مدرن طرح شما را در انتخاب مناسب کاتالوگ یا بروشور راهنمایی خواهند کرد. در کنار طراحی کاتالوگ می‌توانید از عکاسی صنعتی نیز، برای جذب مشتری استفاده نمایید. معمولا این 2 کنار هم تاثیر فوق العاده ای ایجاد می‌کنند که در نهایت مشتریان بسیاری در حیطه کاریتان جذب خواهید نمود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *