انتخاب سرعت شاتر برای عکاسی از آبشار

[vc_row][vc_column][vc_column_text]تصرف یک آبشار سلیقه شخصی است. این پست به شما نمی گوید شما همیشه باید از سرعت شاتر 1 / X استفاده کنید و زندگی خوب خواهد بود. برعکس ، این پست برای نشان دادن نمونه هایی از سرعت شاتر متفاوت در یک آبشار نسبتاً دور است ، بنابراین شما می توانید خود تصمیم بگیرید که کدام اثر به دلخواه شما است.

تصاویر این مجموعه در آبشارهای اسنووکالمی در ایالت واشنگتن گرفته شده است. جریان در طول پاییز بوده است و این عامل مهمی در شات هر آبشار است: اگر جریان کم باشد (حجم کم) ، اثر متفاوت خواهد بود. جریان متوسط ​​به این معنی است که آب حجم کافی برای سرعت گرفتن به سمت پایین را دارد بدون اینکه از هوا خارج شود و به عنوان مه خارج شود. جریان بسیار سنگین اغلب به معنای عدم تعریف  است. میانه روی ، به طور معمول کلید اصلی است ، اما مطلق نیست.

همانطور که گفته شد ، من یک آزمایش را در یک عکسبرداری با جریان متوسط ​​تا سنگین در 1/8000, 1/3200, 1/1000, 1/250, 1/100, 1/30, 1/20, 1/10, 1/5, .5, 1 و 2.5 ثانیه انجام دادم.  این فرصتی است که بتوانید ایده ای را که با کدام سرعت شاتر اتفاق می افتد درک کنید. این فرصتی برای تمرین ذهنی برای آن سفر به هاوایی و صدها آبشار آن است. یا کاستاریکا. یا بعضی از مناطق گرم با بارندگی فراوان.

اگر از قبل اطلاعات شات آبشار خود را شماره گیری کرده اید ، عالی است. دیگر نیازی به خواندن بیشتر شما نیست.

برای همه کنجکاوها در مورد اینکه چگونه این سرعت شاتر در تصاویر ریزش آب نشان می دهد ، نگاهی بیندازیم!

همچنین بخوانید : چگونه از سرعت شاتر خلاقانه در عکاسی نهایت استفاده را ببریم

 

چند عکس اول با ISO بالا گرفته می شود زیرا سقوط در سایه قرار دارد (در زمستان خورشید در اینجا خیلی زیاد نمی شود). من کمی از کاهش نویز استفاده کرده ام اما نه به اندازه ای که جزئیات را از بین ببرم. همه تصاویر با لنزهای Canon 7D و 28-300 mm L گرفته شده اند. اگر بخواهید کمی نزدیک شوید ، با کلیک بر روی تصویر ، یک نسخه با طول 3000 پیکسل ظاهر می شود. من عذرخواهی می کنم که تصویر 2.5 ثانیه ای کمی پایدارتر است. ثابت نگه داشتن دوربین با یک باد ثابت 20MPH در چهره من سخت بود. شات ها با سرعت 1/5 و آهسته تر با استفاده از یک فیلتر چگالی خنثی متغیر انجام شد تا سرعت کمتری حاصل شود.

1/8000th of a second
1/3200th of a second
1/1000th of a second
1/250th of a second
1/100th of a second
1/30th of a second
1/20th of a second
1/10th of a second
عکاسی از آبشار
1/5th of a second
عکاسی از آبشار
.5 seconds
عکاسی از آبشار
1 second
عکاسی از آبشار
2.5 seconds

 

چه چیزی را در آب در حال سقوط با سرعت های مختلف می بینید؟ من یک تغییر واضح در ابریشمی بودن آب می بینم اما برای شروع از 1/8000 ام طول می کشد (و دلیل اصلی من این است که در هر توقف یا 1/3 یک توقف عکس نمی گیرم زیرا تصاویر در این قسمت بسیار کم قابل مشاهده است ، تغییر دادن). سرعت عادی عکسبرداری مورد علاقه من 1/10 ثانیه ، به نظر من آن را در اینجا کاهش نمی دهد. آب تار است اما برای علاقه من کافی نیست. باز هم ، این فقط نظر من است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *