نحوه عکاسی پشت زمینه سفید از محصول

نحوه عکاسی پشت زمینه سفید از محصول
[vc_row][vc_column][vc_column_text]وقتی به تصاویر وبسایت ها  نگاه می کنید ، ممکن است تعجب کنید که چرا نمی توانید در پس زمینه جایی که کف به پایان می رسد و دیوار شروع می شود ، پیدا کنید؟ این به این دلیل آن است که در عکاسی از محصول غالباً از یک اصطلاح عکاسی به نام منحنی بی نهایت استفاده می شود.در این مقاله  ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک عکاسی پشت سفید ایجاد کنید که می توانید برای عکاسی از محصول در خانه یا استودیو استفاده کنید.

عکاسی با پشت زمینه سفید
عکاسی با پشت زمینه سفید

 

 

مطالب مرتبط : ۸ قانون طلایی برای ترکیب یا هارمونی عکاسی محصول عالی

منحنی Infinity چیست؟

به زبان ساده ، منحنی های بی نهایت پس زمینه های بدون درز هستند که خط و گوشه ندارند. کاربرد اصلی منحنی بی نهایت ایجاد پس زمینه عکس تمیز و بدون گوشه است. به این ترتیب ، سوژه اصلی شما تنها عنصری در تصویر است که چشم مخاطب شما می تواند در آن جذب شود.

 

برای کمک به شما در تصور آنچه آنها انجام می دهند ، ما آن را با یک مثال از پس زمینه منظم حاوی دیوار و کف مقایسه خواهیم کرد.

عکاسی با پشت زمینه سفید

 

و اکنون ، این یک تصویر با منحنی بی نهایت است. همانطور که مشاهده می کنید ، این یک انتقال آرام است که نمی توانید ببینید جایی که کف پایان می یابد و دیوار شروع می شود.

عکاسی با پشت زمینه سفید

 

 

 

 

 

 

 

چگونه برای عکاسی از محصول منحنی بی نهایت یا زمینه پشت سفید ایجاد کنیم؟

برای یک استودیوی عکاسی معمول است که چیزی به نام سیکلوراما داشته باشد. معمولاً از چوب ، دیوار ، بتن یا مواد ساختمانی مشابه ساخته شده است.

متأسفانه ، ساخت یک سیکلوراما ممکن است دشوار باشد. کل مراحل ساخت به تجهیزات زیادی احتیاج دارد ، ولی نیازی به مهارت های مختلف نیست .

نگهداری از سیکلوراماها نیز بسیار دشوار است. از آنجا که مردم دائماً روی آنها قدم می گذارند ، غالباً کثیف می شوند. در نتیجه ، آنها اغلب باید رنگ آمیزی شوند تا ظاهر تمیز خود را حفظ کنند.

خوشبختانه راه های دیگری برای ساختن سیکلوراماها غیر از بتن ، دیوار یا چوب وجود دارد. بهترین گزینه استفاده از کاغذ به عنوان پس زمینه است.

وقتی مردم در مورد زمینه سفید صحبت می کنند ، اغلب به فکر سیکلوراماهای بزرگ در استودیوها هستند. اما عکاسان محصولات هنگام عکسبرداری از محصولات کوچک از گزینه های کوچکتری استفاده می کنند که فقط به اندازه یک میز است.

به طور معمول ، عکاسان اغلب از یک میز ساکن استفاده می کنند که در زیر مشاهده می کنید.

 

 

عکاسی با پشت زمینه سفید
عکاسی با پشت زمینه سفید

 

 

عکاسی با پشت زمینه سفید برای محصولات کوچک

اما برای ایجاد زمینه پشت سفید یا منحنی بی نهایت برای عکاسی از محصول نیازی به خرید آن نیست. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک میز کوچک کنار دیوار درست کنید. قسمت بالای تابلو پوستر را به دیوار بچسبانید ، بگذارید نیمه پایین آن روی میز قرار بگیرد و آن را نوار چسب بزنید تا جابجا نشود.

عکاسی با پشت زمینه سفید
عکاسی با پشت زمینه سفید برای محصولات کوچک

 

عکاسی با پشت زمینه سفید برای محصولات متوسط

پس زمینه تابلو پوستر برای محصولات کوچک مناسب است ، اما محصولات متوسط چطور؟ این بار ، بهترین گزینه استفاده از پس زمینه کاغذ  است.

پس زمینه کاغذ  در اندازه های مختلف وجود دارد. برای عکاسی از محصولات رومیزی ، مناسب ترین اندازه 4 فوت (1.22 متر) است زیرا با اکثر میزها متناسب است.

 

عکاسی با پشت زمینه سفید
عکاسی با پشت زمینه سفید برای محصولات متوسط

 

 

 

برای تنظیم پس زمینه یکپارچه برای محصولات با اندازه متوسط ، به یک پایه زمینه نیاز دارید. این کیت اغلب دارای دو پایه و میله های افقی است که می توانید بسته به طول کاغذ خود وصل کنید.

 

عکاسی با پشت زمینه سفید
عکاسی با پشت زمینه سفید

 

 

 

 

اگر یک کاغذ یکپارچه هشت فوت دارید ، باید تمام میله ها را وصل کنید. اما از آنجا که شما فقط از گزینه 4 فوت استفاده می کنید ، فقط باید دو تا سه را وصل کنید – فقط کافی است که طول پس زمینه خود را اجرا کنید. پس از اتصال همه میله ها ، آنها را درون لوله پس زمینه قرار دهید.

عکاسی با پشت زمینه سفید

 

 

 

 

اکنون ، دو پایه خود را باز کرده و آنها را در فاصله 4 فوت از یکدیگر قرار دهید. پس زمینه را گرفته و سوراخ های نوک میله های افقی را با نوک پایه ها تراز کنید. هنگامی که کاغذ قرار گرفت ، مهره های پروانه را به پایه ها پیچ کنید تا پس زمینه محکم شود.

 

عکاسی با پشت زمینه سفید

 

 

 

 

عکاسی با پشت زمینه سفید برای محصولات بزرگ

برای محصولات بزرگ ، شما به کاغذ طولانی احتیاج خواهید داشت. بهترین گزینه برای شما پس زمینه 8 فوت (2.4 متر) است.

تنظیم کاغذ  8 فوت از نظر فنی همان کاری است که با نسخه 4 فوت انجام می دهید. تنها تفاوت در این است که شما برای ایجاد یک قطب 8 فوت نیاز به اتصال میله های موجود در کیت پایه زمینه خود دارید.

همچنین دیگر نیازی به استفاده از میز برای پس زمینه بزرگ خود نیست. در عوض ، می توانید اجازه دهید تا روی زمین پایین بیاید. حداقل 4 فوت طول کاغذ  را روی زمین بگذارید. به این ترتیب ، شما فضای کافی برای قرار دادن محصول خود برای عکس گرفتن دارید.

همچنین مطالعه کنید : نحوه عکاسی تبلیغاتی از لباس

 

عکاسی با پشت زمینه سفید
عکاسی با پشت زمینه سفید برای محصولات بزرگ

 

 

 

 

استفاده از یک کاغذ  سفید بزرگ ، فضای خوبی ایجاد می کند زیرا نور زیادی را به اطراف باز می گرداند. پس زمینه تمیز همچنین برجسته بودن محصول شما را تضمین می کند.

هنگام استفاده از یک کاغذ بدون درز بزرگ ، کفش های خود را در بیاورید و با جوراب های خود روی زمین راه بروید. به این ترتیب ، در پایان با چاپ نامرتب در تمام زمینه خود مواجه نخواهید شد.

گوشه های کاغذ نیز تمایل به پیچ خوردگی دارند. برای جلوگیری از این مسئله می توانید از کیسه های شن برای گوشه ها و وسط پس زمینه استفاده کنید. روش دیگر ، شما می توانید از نوار چسب استفاده کنید. اما ما آن را توصیه نمی کنیم زیرا احتمال زیادی وجود دارد که در پایان کاغذ را پاره کنید.

 

 

 

 

مراقبت و ذخیره سازی

استفاده از کاغذ یک گزینه مقرون به صرفه است. اما از آنجا که زمینه شما از کاغذ ساخته شده است ، باید همیشه مراقب آن باشید.

قبلاً اشاره کردیم که ممکن است با کفشهایتان پا به پس زمینه نگذارید. اما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که محصولات خود را خیلی نزدیک به منحنی پس زمینه قرار ندهید. در غیر این صورت ، احتمال وجود دارد که آنرا پاره کنید.

اگر می خواهید پس زمینه خود را ذخیره کنید ، حتماً این کار را به صورت عمودی انجام دهید. به این ترتیب ، دیگر نگران نباشید که کاغذ گرماژ بالا با چین هایی که به سختی در فتوشاپ برداشته می شود ، به پایان برسد.

 

 

نتیجه
اگر نیازی به استفاده مداوم از سیکلوراما ندارید ، پس زمینه های کاغذی  بهترین گزینه شما هستند. آنها نه تنها ارزان بلکه حتی در یک اتاق کوچک نیز قابل تنظیم هستند.

بهترین دلیل استفاده از کاغذ گرماژ بالا این است که شما را به پس زمینه تک رنگ محدود نمی کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پس زمینه را عوض کنید و بس! به غیر از استفاده از رنگ سفید ، می توانید از هر رنگ دیگری از زرد تا سیاه بدون رنگ آمیزی مجدد استفاده کنید.

البته ، کاغذ گرماژ بالا محدودیت های خود را دارد. اما تا زمانی که از آن مراقبت کنید ، می تواند مدت زیادی برای شما دوام بیاورد. و مهمتر از همه ، برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه زیادی نیست.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *