راهنمای عملی طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی

طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی  : برای صاحبان مشاغل کوچک دشوار است که از طریق اطلاعات متناقض طراحی برچسب عبور کنند و در مورد بهترین طراحی برای محصول خود تصمیم بگیرند. بسیاری از نکات مربوط به طراحی برچسب مواد غذایی تجویزی است – “یک ‘گرادینت ظریف اضافه کنید” ، “یک پالت رنگی مینیمالیستی را انتخاب کنید” ، “از فونت مناسب استفاده کنید.” و اگر از 10 طراح مختلف مشاوره بخواهید ، 10 پاسخ کاملا متفاوت دریافت خواهید کرد.

به همین دلیل ما قصد داریم فراتر از نکات معمول “چگونگی” طراحی برویم. درعوض ، ما  شما را با چارچوب تصمیم گیری مسلح می کنیم .

قبل از ایجاد طرح برچسب خود چه کاری باید انجام دهید

طراحی برچسب اغلب به آخرین لحظه می ماند. صاحب مشاغل با طرحی با طراحی “تقریباً تمام شده” تماس می گیرد. او انتظار دارد که طراح آن را به سرعت به خط پایان برساند زیرا در عرض دو هفته به برچسب های چاپ شده  روی ظرف محصول احتیاج دارد.

 

طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی
طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی

 

70٪ از تصمیمات خرید در فروشگاه گرفته می شود.  تنها ابزار شما برای تأثیرگذاری بر این تصمیمات در ثانیه لیبل و بسته بندی چاپی شما است که در صفحه چاپ و طراحی کارتن به آن اشاره کردیم . برای تأثیرگذاری بر روی قفسه ، باید رویکردی سنجیده و متفکرانه در ایجاد برچسب خود داشته باشید.

 

 

قبل از اینکه حتی به طراحی واقعی آن توجه کنید ، باید سه چیز را درک کنید: برند ، مخاطبان و فضای رقابتی دسته بندی محصولات شما. تمام تصمیمات طراحی تاکتیکی باید در چارچوب این سه عنصر تصمیم گرفته شود.

برند خود را تعریف کنید و داستان خود را توسعه دهید

در فروشگاه های مواد غذایی ، کالای شما در قفسه ای در کنار ده ها کالایی قرار می گیرد که برای مشتری شما کاملاً یکسان به نظر می رسند. بسته به دسته بندی محصول شما ، ادعاهای مبتنی بر ارزش مانند “ارگانیک” ، “بدون GMO” و “کم کربوهیدرات” ممکن است پیشنهادات خوبی برای لیبل شما باشد.

نام تجاری و داستان این خواهد بود که شما چگونه تمایز روشنی بین محصول و رقابت خود در ذهن مشتری ایجاد کنید. طراح لیبل  برنده جایزه ، ماریو دی پائولو در M_use گفت که راز طراحی خوب این است “پیدا کردن ویژگی های متمایز پنهان یک مارک برای نشان دادن کامل آن.”

 

همچنین بخوانید : ۱۱ نمونه لیبل برتر و شیک نوشیدنی برای سال ۲۰۲۱

 

یکی از موارد شرکت خود را پیدا کنید که هیچ کس دیگری نمی تواند ادعا کند که داشته باشد. شاید شما بخشی از سود خود را به امور خیریه اهدا کنید. یا شاید شرکت شما در سال 1921 توسط مادربزرگ بزرگ شما ، که علاقه زیادی به یافتن دستورالعمل مناسب برای کلوچه های تکه شکلات داشت ، شروع شد.

هرچه که باشد ، باید آن را تعریف کنید و با استفاده از نشانه های تصویری ظریف ، داستان را به طور برجسته روی بسته بندی خود بگویید. اگر داستان نام تجاری شما در مورد یک مارک معتبر ، خانوادگی باشد ، شاید یک طراحی ساده و آرام ، که به طور برجسته ای داستان بنیانگذار شما را نشان می دهد ، منطقی خواهد بود. اگر داستان برند شما در مورد اهدا درآمد خود به یک موسسه خیریه حیات وحش است ، بسته بندی شما احتمالاً طبیعی و سازگار با محیط زیست به نظر می رسد.

رقابت در گروه محصولات خود را بررسی کنید

به راهرویی که محصول شما در آن زندگی می کند نگاهی بیندازید. سایر برچسب های دسته بندی محصولات شما چگونه هستند؟ زبان طراحی مشترکی که این دسته از محصولات را متصل می کند چیست؟

 

طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی
طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی

 

ترفند این است که برچسب خود را به اندازه کافی شبیه رقابتی کنید که مشتریان بدانند محصول شما چیست و به اندازه کافی متفاوت باشد که در آن برجسته شود.

طراح لیبل مواد غذایی Clay Towne این پارادوکس را با استفاده از سس ماکارونی نشان می دهد. تقریباً تمام برچسب های سس اسپاگتی ظاهری روستایی دارند و به شدت به رنگ های زرد و قرمز متکی هستند. با ساختن برچسب تقریباً کاملاً سفید ، استفاده از پالت قرمز زرد ، محصول شما را به راحتی مثل یک سس ماکارونی قابل تشخیص میکند و در حالی که هنوز بر خلاف مارک های دیگر برجسته است.

مخاطبان خود را درک کنید

اگر مخاطبان خود را درک کنید ، بهتر می توانید پیام و طرح برچسب خود را متناسب با نیازها و تنظیمات آنها تنظیم کنید. همانطور که طراح برچسب هرنان برابرمن در مقاله ای در مورد M_use گفت: “برچسب ها یک داستان را تعریف می کنند. همه یک داستان را دوست دارند. اما همه داستانهای مختلف را دوست دارند. ”

اگر محصول شما یک میان وعده برای کودکان است ، برچسب شما بسیار متفاوت از میان وعده برای زنان با درآمد بالا با سلیقه های متفاوت است. یا حداقل باید باشد.

منابع زیادی وجود دارد که تنظیمات بسته بندی را براساس سن ، جنس و درآمد تجزیه می کند. برای شروع ، گزارش “آنچه مصرف کنندگان می خواهند بخرند و چرا آن را بررسی کنید. این جزئیات نحوه واکنش مصرف کنندگان مختلف ، به  طیف وسیعی از محصولات بسته بندی غذایی را بیان می کند.

 

مطالب مرتبط : چگونه بهترین طراحی برچسب محصول را داشته باشیم

 

هر انتخاب طراحی را در متن انجام دهید

اکنون که مارک ، رقابت و مخاطب خود را درک کردید ، از آنها  استفاده کنید. با طرح سه سوال طرح برچسب خود را ارزیابی کنید:

 

آیا این طراحی با مارک من و داستان آن مطابقت دارد؟
آیا این برچسب در حالی که هنوز برجسته است در گروه خود قابل تشخیص است؟
آیا این مورد برای شخصی که محصول من را خریداری می کند جذاب خواهد بود؟

در چارچوب این سه سوال ، یک میلیون روش مناسب برای طراحی برچسب شما وجود دارد. برخی موارد غیر قابل مذاکره وجود دارد که شما باید آنها را روی برچسب خود قرار دهید – نام محصول خود ، پنل حقایق تغذیه ای مطابق با FDA ، هشدارهای آلرژی و غیره محصول و درخواست مشتری خود را.

طراحی لیبل

منابع تاکتیکی برای بررسی قبل از طراحی برچسب خود

می توان رمان هایی درباره بهترین شیوه ها و روندهای طراحی نوشت – بنابراین ما نمی توانیم همه آنها را در محدوده این مقاله پوشش دهیم. اما ما می توانیم لیستی از منابع ارزشمند را برای بررسی قبل از طراحی برچسب به شما ارائه دهیم. قبل از طراحی خود اینجا را مشاهده کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *