11 نکته مهم برای افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی

افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی

افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی

نحوه ی افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی را در این مقاله بخوانید!

وقتی صحبت از ایجاد یک تصویر مثبت از برند، دسترسی به افراد بیشتری به صورت آنلاین و مرتبط ماندن می شود، هیچ ابزاری بهتر از رسانه های اجتماعی وجود ندارد.

از پلتفرم‌های بزرگی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر گرفته تا رسانه‌های اجتماعی تجاری‌ محور مانند لینکدین، یک پلتفرم رسانه اجتماعی تقریباً برای همه چیز و همه افراد وجود دارد.

علاقه مند کردن افراد به کسب و کار شما و تمایل به تعامل آنلاین با آن یک راه عالی برای ایجاد شهرت و افزایش فروش کلی، سرنخ ها و نفوذ شما است.

اگر در تلاش برای ایجاد فالوور در رسانه های اجتماعی هستید، توجه کافی را در رسانه های اجتماعی به خود جلب نمی کنید، یا فقط برای مدیریت رسانه های اجتماعی خود در تلاش هستید، این نکات را برای افزایش تعامل رسانه های اجتماعی بررسی کنید.

 

دریافت یک خط پایه و راه برای افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی

افزایش مشارکت شما در رسانه های اجتماعی با دانستن اینکه در چه مرحله ای قرار است به دست آورید و مبنای فعلی شما برای تعامل چیست شروع می شود.

تعامل در رسانه های اجتماعی اندازه گیری میزان مشارکت مخاطبان دنبال کنندگان شما با کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی است؛ معمولاً با تعداد نظرات، لایک ها و به اشتراک گذاری پست های رسانه های اجتماعی شما.

برخی از کسب‌وکارها ممکن است تعداد فالوورهایی را که دارند به عنوان معیار کلی موفقیت در رسانه‌های اجتماعی در نظر بگیرند، اما تعداد دنبال‌کنندگان معمولاً شاخص خوبی برای تعامل نیست. بسیاری از افراد ممکن است یک صفحه یا کسب و کار را دنبال کنند، اما هرگز به صورت آنلاین با آن تعامل نداشته باشند.

هنگامی که یک خط پایه داشتید، اهداف واقع بینانه را برای افزایش تعامل رسانه های اجتماعی تعیین کنید و برنامه ای برای رسیدن به آن اهداف تنظیم کنید. برای بدست آوردن تعداد معینی لایک یا اشتراک گذاری، افزایش تعداد فالوورها یا معیارهای دیگر اقدام کنید.

یک راه خوب برای تعیین اهداف این است که به مشاغل مشابه در صنعت خود نگاه کنید و به سرعت رشد آنها و تعداد دنبال کنندگان آنها نگاه کنید.

 

افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی

از Analytics استفاده کنید

مشخص کنید که می خواهید چه کسی را جذب کنید، چه نوع تعاملی را می خواهید دریافت کنید، و کشف کنید که چگونه از طریق تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی به بهترین نحو به هدف خود برسید.

چندین ابزار تجزیه و تحلیل یکپارچه وجود دارد که به شما کمک می‌کند میزان تعامل موجود را اندازه‌گیری کنید تا یک خط پایه را به دست آورید و زمینه‌هایی را برای بهبود پیدا کنید.

اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی تجزیه و تحلیل خاص خود را دارند، به ویژه برای مشاغلی که تبلیغات را انتخاب می کنند. تجزیه و تحلیل می تواند به شما چیزهای زیادی در مورد دنبال کنندگان برند، جمعیت شناسی هدف و سایر بینش ها بگوید تا به شما در افزایش تعامل کمک کند.

همچنین می‌توانید از پلتفرم‌های تحلیلی خارجی رایگان و پولی برای کمک به هدایت استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

برای مثال یک کاتاالوگ دیجیتال طراحی کرده اید و می خواهید لینک آن را در پلتفرم آنلاین خود بارگذاری کنید تا مخاطبان به طور کامل با فهرستی جذاب از محصولات شما آشنا شوند، می توانید آن را به یکی از این ابزار ها متصل کنید و ورود وخروخ مخاطبان ررا برررسی کنید و آمار های دقیقی بدست بیاورید و از این نتایج در طراحی کاتالوگ بعدی خود استفاده کنید و یا حتی می توانید با توجه به رفتار کاربران کاتالوگ خود را ادیت کنید و ارتقا بدهید.

 مطالب مرتبط: کاربرد کاتالوگ دیجیتال چیست؟

افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی

تعیین کنید که کدام معیارها مهم هستند

پس از جمع‌آوری داده‌ها در مورد سطح فعلی تعامل خود، می‌توانید از آن اطلاعات برای ایجاد یک برنامه اقدام و بهینه‌سازی استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

ممکن است متوجه شوید که بر جنبه‌های خاصی از افزایش تعامل رسانه‌های اجتماعی بیش از حد تأکید کرده‌اید و به اندازه کافی بر جنبه‌های دیگر تأکید نکرده‌اید.

تعداد و قوام را در نظر بگیرید:

  • بازدید از پست و صفحه
  • میزان رضایت
  • سهام
  • فالوورهای جدید
  • کلیک های CTA یا بازدید از صفحه فرود
  • سایر اقدامات (بازدید از وب سایت، دانلود کاتالوگ، خرید و غیره)

تعیین کنید که کدام اقدامات تعامل برای شما اهمیت بیشتری دارد و آن اقدامات چه چیزی را منتقل می کنند. یک آژانس یا مشاور مدیریت رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا بفهمید تحلیل های تعامل فعلی شما چه داستانی را بیان می کنند.

 

یک استراتژی رسانه اجتماعی ایجاد کنید

مهمترین جنبه افزایش تعامل رسانه های اجتماعی، ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی است.

یک استراتژی قوی رسانه های اجتماعی باید شامل مخاطبان هدف، تعداد و نوع ارسال پست باشد و یک “صدا” پست برای استفاده ایجاد کند. برای ایجاد محتوای جالب، نگاهی به پست‌هایی بیندازید که در گذشته برای کسب و کار شما مفید بوده و چه چیزی باعث موفقیت رقبا در رسانه‌های اجتماعی شده است.

یک استراتژی بر اساس یافته‌های خود ایجاد کنید و یاد بگیرید از پست‌هایی که کمترین تعامل را دریافت می‌کنند و به ایجاد روابط تجاری و مشتری شما کمکی نمی‌کنند اجتناب کنید. اگر در رسانه های اجتماعی تازه کار هستید، می توانید ببینید که رقبا چه کارهایی را به خوبی انجام داده اند و چگونه می توانید آن را در استراتژی خود بهبود بخشید.

 

زمان پست درست است

وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود، زمان بندی همه چیز است.

متوجه شوید که اکثر فالوورها یا مخاطبان شما چه زمانی آنلاین هستند و در آن بازه زمانی پست ارسال کنید تا بیشترین تعامل با پست های خود را تشویق کنید.

هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی بر اساس تحقیقاتی که کسب‌وکارهای دیگر انجام داده‌اند، دستورالعمل‌های کلی برای پست کردن مطالب دارد، بنابراین می‌توانید آزمایش کنید تا مشخص کنید اکثر دنبال‌کنندگان و مخاطبان شما چه زمانی آنلاین هستند و پاسخگو هستند.

ابزارهایی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند پست‌های رسانه‌های اجتماعی را برنامه‌ریزی کنید، بنابراین شما و تیمتان مجبور نیستید 24 ساعته آنلاین باشید تا به هدف خود برای افزایش تعامل رسانه‌های اجتماعی دست یابید.

 

به اتوماسیون متمایل شوید

در حالی که محتوای خلاقانه ای که ارسال می کنید باید هویت برند شما را به نمایش بگذارد و معتبر باشد، همچنین مهم است که از ابزارهای مدرن رسانه های اجتماعی و اتوماسیون برای ارسال و جمع آوری اطلاعات استفاده کنید.

ابزارها و ویژگی‌های خودکار زیادی در برترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای تنظیم پست‌ها، بودجه تبلیغات، زمان ارسال و بسیاری از جنبه‌های دیگر نحوه تعامل و ارسال در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد.

زمان‌بندی پست‌های رسانه‌های اجتماعی، جمع‌آوری داده‌های جمعیت‌شناختی و تجزیه و تحلیل، و به طور خودکار هزینه یا بودجه تبلیغات خود را بر اساس تعامل و عملکرد رسانه‌های اجتماعی تنظیم کنید.

چندین پلتفرم رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهند پست ها را برنامه ریزی کنید، از جمله فیس بوک، اینستاگرام و توییتر. همچنین ابزارهای خارجی زیادی برای جمع‌آوری داده‌ها و خودکار کردن پست‌ها به تناسب استراتژی شما برای افزایش تعامل رسانه‌های اجتماعی وجود دارد.

 

صدای برند معتبر و ثابت را حفظ کنید

یکی از مهمترین جنبه های افزایش تعامل رسانه های اجتماعی این است که مخاطبان شما چگونه برند شما را درک می کنند و با آن طنین انداز می شوند. افزایش تعامل رسانه های اجتماعی بستگی به این دارد که چقدر صدای برند خود را پیدا کرده و از آن استفاده می کنید.

در حالی که هر کسب و کاری به استراتژی متفاوتی برای ارتباط با مخاطبان خود و ارتقای تعامل نیاز دارد، ایده خوبی است که از همان زبان جمعیتی کلیدی دنبال کنندگان و مشتریان خود استفاده کنید و یک کاتالوگ دیجیتال در پلتفرم های خود داشته باشید تا آنها بتوانند به راحتی محصول مورد نیاز خود را خریداری کنند.

شرکتی که کفش‌های کتانی به اسکیت‌بردها می‌فروشد، در رسانه‌های اجتماعی در مقایسه با یک برند لوکس مراقبت از پوست یا یک برند لباس کار که کت می‌فروشد، صدای متفاوتی خواهد داشت. اگر برند شما سرگرم کننده و برای مخاطبان جوان است، در مورد اخباری که بر جمعیت شما تأثیر می گذارد نظر دهید. پست هایی را با فرهنگ پاپ در ذهن ایجاد کنید.

اگر برند شما تثبیت شده است و به کیفیت و نوآوری شهرت دارد، در مورد اخبار و تحولات صنعت اظهار نظر کنید که جمعیت اصلی شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها است.

اگر شما یک برند فناوری هستید که محصولات یا راه‌حل‌های جدیدی در راه است، در مورد فناوری‌های پشت سر آنها صحبت کنید و در صفحات مربوط به صنعت فعال بمانید تا علاقه مشتریان بالقوه را جلب کنید.

 

چیزها را مرتبط نگه دارید

برای اکثر کسب و کارها، رسانه های اجتماعی فرصتی برای ارتباط با مشتریان، تعامل با فالوورها و به روز ماندن از آنچه در جهان و در زندگی مردم اتفاق می افتد است.

تنها بودن در شبکه های اجتماعی کافی نیست. یک کسب و کار باید به همان اندازه که انتظار دارد توجه شود، توجه کند. ماندن در خط مقدم صنعت خود و در فیدهای جمعیتی هدف، برند شما را مرتبط و در موضوع نگه می دارد.

افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی به معنای ایجاد ارزش برای دنبال کنندگان، مشتریان و طرفداران رسانه های اجتماعی است.

یک قانون خوب این است که از روندهای صنعت و رویدادهای مدرن آگاه باشید. باید تعادلی بین ارسال محتوا و اظهار نظر در مورد اخبار و رویدادهای دیگر وجود داشته باشد.

این هوشمندانه است که در مورد رویدادهای بزرگ در صنعت خود نظر دهید یا در مورد اخباری که بر تجارت یا مشتریان شما تأثیر می گذارد پست کنید. هنگامی که اتفاقی می افتد به گفتگو بپیوندید و از مخاطبان خود نظر یا نظر آنها را بپرسید.

 

یک تقویم نگه دارید

در حالی که افزایش تعامل رسانه های اجتماعی ممکن است ساده به نظر برسد، پیگیری همه پست های برنامه ریزی شده شما در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی می تواند کار زیادی را انجام دهد.

یک تقویم رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید تا به شما کمک کند تا از برنامه‌های ارسال پست خود مطلع بمانید، اما از مخلوط کردن همه چیز یا اضافه کردن پست‌های بیشتر وقتی ایده‌ها یا رویدادهای مرتبط ظاهر می‌شوند نترسید.

ایده خوبی است که برای تعطیلات مهم در کشور خود و کشورهایی که اکثر مشتریان یا دنبال کنندگان شما جشن می گیرند، پست هایی را برنامه ریزی کنید.

برنامه‌ریزی استراتژیک اعلامیه‌ها با فصل‌های شلوغ یا غیرفعال، و پاداش‌های دنبال‌شده، اشتراک‌گذاری و موارد دیگر از طریق هدایا یا سایر امتیازات داخلی. حتی ممکن است متوجه شوید که برخی از پست‌ها بر اساس روز هفته یا پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در تقویم بهتر از سایر پست‌ها عمل می‌کنند.

 

به طور منظم پست کنید

وقتی صحبت از افزایش تعامل رسانه‌های اجتماعی می‌شود، هرچه محتوا، تصاویر و ویدیوها را به طور مداوم ارسال کنید، افراد بیشتری با کسب و کار شما تعامل خواهند داشت.

برنامه ارسال شما به صنعت شما و نوع تعاملی که می خواهید به دست آورید، همراه با منابعی که برای ارسال محتوا دارید بستگی دارد.

یک پایه خوب حداقل یک بار در هفته تا چندین بار در روز، در هر پلتفرم رسانه اجتماعی است. اگر در حال حاضر در رسانه های اجتماعی حضور ندارید، بهتر است آهسته شروع کنید و سپس افزایش دهید.

بهتر است یک پست هفتگی انجام دهید که مردم را درگیر کند، مانند نظرسنجی هفتگی، ویدیو، پادکست، وبلاگ یا هر چیز دیگری که به افراد امکان می دهد منتظر آن باشند و با آن تعامل داشته باشند، همراه با پست های روزانه برای ماندن در فید افراد. بنابراین آنها کسب و کار شما را می بینند.

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *