دسترسی مشتریان به کسب و کار با کاتالوگ

دسترسی به مشتریان

اهمیت دسترسی به کاتالوگ برای مشتریان چرا مهم است؟

دسترسی به کاتالوگ برای مشتریان بسیار مهم است، زیرا در این راه، مشتریان می‌توانند به راحتی به اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات کسب و کار دسترسی پیدا کنند. با داشتن دسترسی به کاتالوگ، مشتریان می‌توانند به راحتی با محصولات و خدمات شما آشنا شوند و اطلاعات لازم را برای انتخاب بهتر در اختیار داشته باشند. همچنین، دسترسی به کاتالوگ، به مشتریان کمک می‌کند تا محصولات و خدمات مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند و در نتیجه، از خریدهای بهتر و موفقیت بیشتری برخوردار شوند.

کاتالوگ در کسب و کار، مجموعه‌ای از اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات کسب و کار است. این اطلاعات شامل تصاویر، توضیحات، ویژگی‌ها، قیمت‌ها و سایر جزئیات مربوط به محصولات و خدمات شما می‌باشد. کاتالوگ در کسب و کارها به عنوان یک ابزار مهم برای جذب و حفظ مشتریان استفاده می‌شود. همچنین، کاتالوگ در کسب و کارها به عنوان یک مستند مهم برای مراجعه مشتریان به دلیل ارائه اطلاعات دقیق و جامع در مورد محصولات و خدمات شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دسترسی مشتریان کاتالوگ

✨ روش های دسترسی به مشتریان از طریق طراحی کاتالوگ را در این مقاله بخوانید!

ساخت کاتالوگ بخش مهمی از تلاش های بازاریابی هر کسب و کاری است. این به شما کمک می کند تا تمام محصولاتی را که در حال حاضر ارائه می دهید به نمایش بگذارید و در عین حال به مشتریان خود اجازه دهید به کاتالوگ طراحی شده زیبایی که در اختیار دارند دسترسی داشته باشند. همیشه داشتن ترکیب محصول و قیمت گذاری در دسترس شما یک تجارت مهم است، اما هزینه چاپ یک نشریه کاغذی بیشتر و بالاتر می رود.

اینجا جایی است که کاتالوگ دیجیتال مدرن وارد می شود.

اسمارت کاتالوگ ها هر دو مشکل را برطرف می کنند. آنها بسیار ارزان‌تر هستند، زیرا هزینه‌های چاپ و توزیع بالایی را شامل نمی‌شوند، و راحت‌تر می باشند؛ زیرا همچنین که دسترسی به مشتریان  را برای کارفرمایان افزایش می دهد مشتریان نیز می‌توانند به راحتی در هر مکان و هر زمان از طریق تلفن، تبلت یا رایانه خود به آنها دسترسی داشته باشند.

کاتالوگ هوشمند برای تامین کنندگانی که منابع لازم برای ارائه کاتالوگ های چاپی جذاب را ندارند، اما می خواهند محصولات خود را برای مخاطبان بیشتری به نمایش بگذارند، مناسب هستند.

انواع کاتالوگ‌ها و تأثیر آن‌ها بر دسترسی

انواع کاتالوگ‌ها شامل موارد زیر است.

کاتالوگ‌های دیجیتال

کاتالوگهای دیجیتال، به دلیل قابلیت دسترسی آنلاین، برای مشتریان بسیار راحت و مفید هستند. برای دسترسی به کاتالوگ‌های دیجیتال، کافیست مشتریان به وب سایت کسب و کار مراجعه کرده و کاتالوگ مورد نظر خود را دریافت کنند. با توجه به اینکه بسیاری از مشتریان امروزه به دنبال راه‌هایی برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه هستند، کاتالوگ‌های دیجیتال برای آنها بسیار جذاب خواهند بود.

با استفاده از کاتالوگ‌های دیجیتال، مشتریان می‌توانند به راحتی و با سرعت بالا به اطلاعات مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. همچنین، این نوع کاتالوگ‌ها به مشتریان این امکان را می‌دهند که به راحتی از امکانات جستجوی پیشرفته استفاده کنند و به سرعت محصولات مورد نظرشان را تهیه کنند.

کاتالوگ‌های چاپی

کاتالوگ‌های چاپی نیز همچون کاتالوگ‌های دیجیتال، برای مشتریان بسیار مفید هستند. با این حال، دسترسی به این نوع کاتالوگ‌ها برای مشتریان، ممکن است کمی دشوار باشد. برای دسترسی به کاتالوگ‌های چاپی، مشتریان باید به فروشگاه یا نمایندگی کسب و کار مراجعه و کاتالوگ مورد نظر خود را دریافت کنند.

چرا کسب و کار شما به یک کاتالوگ دیجیتال نیاز دارد؟

کاتالوگ های چاپی متعلق به گذشته هستند. طبق گفته Frost & Sullivan ،69٪ از کسب و کارها گفتند که قصد دارند چاپ کاتالوگ های خود را ظرف پنج سال آینده متوقف کنند و به دلیل راحتی، آنها را با کاتالوگ های آنلاین جایگزین کنند.

با تبدیل شدن کاتالوگ دیجیتال به یک هنجار، زمان بهتری برای حرکت آنلاین شما وجود ندارد. بهتر از آن، علاوه بر صرفه جویی در کاتالوگ های چاپی، دیجیتالی شدن مزایای بیشتری نیز دارد:

دسترسی به مشتریان بالقوه؛ در واقع هیچ محدودیتی برای تعداد افرادی که می توانید کاتالوگ خود را برای آنها ارسال کنید وجود ندارد.

به شما کمک می کند جدیدترین محصولات خود را به نمایش بگذارید.

👈 همچنین بخوانید: امکانات کاتالوگ دیجیتال چیست؟

 

دسترسی به مشتریان

 

افزایش سفارشات و فروش

به شما این امکان را می دهد که قیمت، پیشنهادات و محدوده محصولات سفارشی را برای مشتریان خاص داشته باشید

ویژگی هایی مانند سفارش و یادآوری را در خود جای دهید

کاتالوگ های دیجیتال باعث افزایش دسترسی به مشتریان شما می شود

کاتالوگ های چاپ شده نیز به من کمک می کند تا به مشتریان برسم. چرا هنوز باید به دیجیتال سوئیچ کنم؟»

حق با شماست. اما به خاطر داشته باشید که کاتالوگ های کاغذی را می توان با توجه به هزینه ها و نیاز معمول به چاپ در دسته های بزرگ، به تعداد محدودی از افراد تحویل داد. هنگامی که همه آنها را تحویل دادید، باید دسته دیگری را سفارش دهید، و معمولاً یک چاپ بزرگ است.

این اغلب باعث می‌شود که شرکت‌ها در مورد افرادی که آنها را به آنها تحویل می‌دهند، انتخاب‌گر باشند، به این معنی که همیشه به کسانی که واقعاً علاقه‌مند به خرید هستند دسترسی پیدا نمی‌کنند.

بیشتر از آن، نسخه های چاپی یک کانال ارتباطی یک طرفه محسوب می شوند. مردم آن‌ها را باز می‌کنند، صفحات را مرور می‌کنند، یک یا دو صفحه را با جزئیات مرور می‌کنند، یک محصول جالب پیدا می‌کنند، و تمام. پس از آن، معمولاً به کشوی پایینی ختم می شود.

دسترسی به مشتریان به کاتالوگ های دیجیتال به مراتب آسان تر، با هزینه کمتر و برای مخاطبان گسترده تر تبلیغ می شوند. به این معنی که می توانید بدون صرف تلاش و بودجه زیاد به مشتریان بالقوه بیشتری دست پیدا کنید. نیازی نیست مراقب باشید که آن را برای چه کسی ارسال می کنید و به راحتی می توانید آن را دوباره ارسال کنید. شما می توانید انتخاب کنید که کاتالوگ خود را از طریق خبرنامه ایمیل به اشتراک بگذارید یا پیوندهای آن را در صفحه فیس بوک  یا اینستاگرام خود ارسال کنید.

اگر کاتالوگ دیجیتال شما برای موبایل بهینه شده باشد، مشتریان شما می توانند هر زمان که بخواهند از طریق تلفن خود به آن دسترسی داشته باشند، نه اینکه مجبور باشند نسخه چاپی شما را در کجا قرار داده اند (اگر حتی آن را نگه داشته باشند!). با توجه به آمار استفاده از موبایل برای تجارت الکترونیک، این امر به طور فزاینده ای مهم است، زیرا 42٪ از ایمیل ها در دستگاه های دستی باز می شوند و 70٪ از مردم با تلفن های خود به رسانه های دیجیتال دسترسی دارند.

👈 همچنین بخوانید: 9 نکته برتر طراحی کاتالوگ اداری

دسترسی به مشتریان

 

جدیدترین محصولات خود را به نمایش بگذارید

هم یک کاتالوگ چاپی و هم یک کاتالوگ دیجیتال به شما این امکان را می دهد که محصولات خود را در معرض دید مشتریان قرار دهید. با این حال، فقط نسخه دیجیتال می تواند به شما اجازه دهد اطلاعات محصول خود را بلافاصله به روز کنید. هر بار که کالای موجودی جدیدی را معرفی می‌کنید یا محصولی را در معرض فروش قرار می‌دهید، به راحتی می‌توانید آن را به کاتالوگ دیجیتال خود اضافه کنید و آن را در معرض دید مردم قرار دهید.

 همین امر در مورد به روز نگه داشتن موجودی نیز صدق می کند؛ نشان دادن اینکه آیا چیزی فروخته شده است، قیمت گذاری خود را تغییر دهید و تبلیغات خود را به نمایش بگذارید.

یک کاتالوگ دیجیتال نه تنها به شما کمک می کند اقلام به روز شده را به نمایش بگذارید، بلکه می تواند به شما در ایجاد اعتبار نیز کمک کند. با این حال، این بستگی به نحوه طراحی کاتالوگ شما دارد. باید پیامی واضح و تصاویری عالی داشته باشد تا به شما در تقویت برندتان کمک کند.

بسیاری از خریداران تجارت الکترونیک ترجیح می دهند تصاویر محصول با وضوح بالا را همراه با محتوای غنی و مشخصات دقیق محصول مشاهده کنند. تصاویر عالی به آنها احساس راحتی می کند و آنها را در تصمیم گیری های خرید راهنمایی می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، ارائه محصولات خود با استفاده از تصاویر زیبا و توضیحات ساده محصول به شما کمک می کند تا اعتبار خود را بسازید زیرا مشتریان شما تصور واضح تری از آنچه در صورت سفارش از شما به دست خواهند آورد، خواهند داشت.

که ما را به سود بعدی می رساند:

دسترسی به مشتریان کاتالوگ های دیجیتال به افزایش سفارشات و فروش شما کمک می کند.

این واقعیت که یک کاتالوگ دیجیتال می تواند مشتریان جدیدی را جذب کند و می تواند بدون زحمت به اشتراک گذاشته شود به معنای یک چیز است: می تواند به شما کمک کند سفارشات بیشتری دریافت کنید. برای تامین کنندگان، سفارشات بیشتر برابر با فروش بیشتر است.

با انفجار راه‌حل‌های فناوری برای تقریباً هر مشکلی که وجود دارد، جای تعجب نیست که گزینه‌هایی در دسترس هستند که کاتالوگ دیجیتال شما نیز می‌تواند سفارش‌ها را دریافت کند!

تحلیل رفتار مشتریان و بهینه‌سازی دسترسی  با کاتالوگ

در کسب و کارهایی که از کاتالوگ استفاده می‌کنند، تحلیل داده‌های بزرگ مشتریان می‌تواند به شرکت‌ها در بهبود روند فروش کمک کند. با تحلیل داده‌های مشتریان، شرکت‌ها می‌توانند به نیازها و خواسته‌های مشتریان بیشتر پی ببرند و با توجه به این اطلاعات، دسترسی مشتریان به کسب و کار را بهبود بخشند. تکنیک‌های پیشبینی رفتار مشتری شامل استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی و تحلیل خوشه‌ای می‌شود. با استفاده از این تکنیک‌ها، شرکت‌ها می‌توانند به نیازها و خواسته‌های مشتریان پاسخ دهند.

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با مزایای طراحی کاتالوگ دیجیتال و دسترسی به مشتریان به آن آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه طراحی ابزار های تبلیغات آنلاین و آفلاین مانند کاتالوگ، بروشور، بیلبورد و… توانسته است سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کاتالوگ های طراحی شده توسط تیم خلاق مدرن طرح کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *