4 نکته مهم طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب

طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب

طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب

روش های طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب را در این مقاله بخوانید!

هر کتاب راهنما بازاریابی یک تفکر متحد کننده دارد. اگر می خواهید موفق باشید، مخاطبان خود را بشناسید.

این روزها با توجه به وجود انواع ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ­ها در رسانه های مختلف و وجود کمپین های موفق بسیار متوجه اهمیت بازاریابی و تبلیغات شده ایم.

همین امر باعث شده است که طراحان و شرکت های تبلیغاتی به فکر طراحی های خلاقانه و کمپین های اصولی باشند.

منظور ما از طراحی، همه چیز از انتخاب عناصر طراحی، مانند رنگ، تایپوگرافی، سبک طراحی و تصویر است. هنگامی که مخاطبان خود را بشناسید، می توانید طرح های خود را برای آنها طراحی کنید و به این موضوع توجه کنید که چرا آنها به محصولُ خدمت شما نیاز دارند.

آیا می خواهید این نتایج را برای برند خود ایجاد کنید؟ با ما همراه باشید! در این مقاله، لیستی از نکات، بهترین شیوه‌ها و طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب در کمپین بازاریابی هدفمند را برای شما به ارمغان آورده ایم تا به شما کمک کند برای مخاطبان هدف خود یک کاتالوگ اصولی ایجاد کنید.

 

طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب

 

 

چرا برای یک مخاطب خاص طراحی کنید

آیا وقتی طراحی را برای مخاطب هدف متمرکز می کنیم، مزایای مشخصی وجود دارد؟

شناخت مشتری قبل از ارائه یک طرح مختصر نه تنها برای کسب و کار خوب، بلکه باعث سودآوری نیز می شود. طراحی کاتالوگ برای یک مخاطب خاص به این معنی است که شما گزینه های خود را در هر جنبه ای از طراحی محدود می کنید: رنگ، فونت، سبک فونت، سبک طراحی، تصاویر و سایر عناصر مانند شکل، چیدمان و سلسله مراتب.

در این صورت شما مخاطبی را جذب می کنید که مهم است. برخی از خلاقیت‌ها باید برای مخاطبان گسترده‌تری مانند بیلبوردها، آگهی‌ها یا حتی پست‌های رسانه‌های اجتماعی برای آگاهی از برند جذاب باشند. اما اکثرا طراحی کاتالوگ ها عملکرد خاصی دارند و می دانید که تنها بخشی از مصرف کنندگان با مشکلی که شما حل می کنید روبرو هستند. بنابراین، با طراحی منحصراً برای این طاقچه، شانس خود را برای جذب سرنخ های مناسب برای فروش خود افزایش می دهید.

برند شما تا حد زیادی در پول، زمان و منابع صرفه جویی می کند و در نتیجه ROI شما را نیز بهبود می بخشد. با طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب به صورت هدفمند، تبلیغات شما کلیک های بیشتری دریافت می کند و مشتریان را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد.

درک مخاطبان هدف و استفاده از یک محصول می تواند طراحی را به سطوح جدیدی ارتقا دهد.

 

برای یافتن یک تیم طراحی برای کمک به شما برای دستیابی به مخاطب هدف خود به کمک نیاز دارید؟ با کانون تبلیغاتی مدرن طرح تماس بگیرید.

نکات طراحی موفق برای مخاطبان هدف

اکنون که مشخص کردیم چرا باید برای مخاطبان هدف خود طراحی کنید، بیایید ببینیم که چگونه برند شما می تواند این کار را انجام دهد.

 

شخصیت خریدار را تعریف کنید.

برای طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب هدف خود، به قول معروف وقت آن است که از ابتدا شروع کنید. ممکن است خیلی بدیهی به نظر برسد، اما برندها اغلب این اشتباه را مرتکب می شوند که شخصیت خریدار خود را برای سه راهی تعریف نمی کنند. بررسی اجمالی مخاطب هدف به یک طراحی نیمه کاره منجر می شود و به هیچ وجه به شما کمک نمی کند.

بله، شما می دانید که چه جمعیتی را هدف قرار داده اید. اما نکته کلیدی این است که چقدر در مورد آنها می دانید؟ هرچه جزئیات بیشتری به تیم طراحی خود بدهید، نتایج بهتری از طرح های خود دریافت خواهید کرد.

تعدادی از جزئیاتی که به تیم طراحی شما در ارائه طرح های هدفمند کمک می کند عبارتند از:

 

اطلاعات دموگرافیک مانند سن، جنسیت، درآمد، تحصیلات و شغل. اینها به ترسیم تصویری از نحوه درک و تعامل مخاطب با طرح کمک می کند.

شناسایی جزئیات مانند سایر علایق، مکان و پلت فرم انتخابی برای مشاهده طرح؛ اینها سبک های طراحی و هر مرجع محلی را برای ارتباط مشتری با خلاقیت ها راهنمایی می کنند.

برای مثال اگر ممخاطبان شما اغلب در رسانه های مجازی زمان خود را سپری می کنند بهتر است که یک کاتالوگ دیجیتال طراحی کنید.

 

از اصول طراحی استفاده کنید.

درک المان ها در طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب از دیدگاه مشتریان دقیقاً همان تفکر طراحی است. تفکر طراحی رویکردی به هر مشکلی است که تنها هدف آن حل آن از دیدگاه کاربران است.

برای یک صاحب کسب و کار، این می تواند به معنای طراحی یک پست رسانه اجتماعی باشد که خواندن، پیمایش و درک آن آسان باشد. همچنین می‌تواند نشان‌دهنده طراحی منو باشد که در صورتی که یک محصول جدید یا ناآشنا باشد، نمایش نمادینی از برخی مواد غذایی برای درک مطلب دارد. گاهی اوقات می تواند به سادگی انتخاب یک فونت بر اساس خوانایی به جای ترجیح شما باشد.

جدا شدن از تصورات از پیش تعیین شده و طراحی کاتالوگ برای کاربر نهایی می تواند بسیار سخت باشد. اما باعث صرفه جویی در تلاش، هزینه و منابع برای جلب رضایت مشتریان شما می شود. وقتی ارتباط ساده‌تر شد، می‌توانید به سمت ارزش افزوده بروید و واقعاً مخاطب را به دست آورید.

 

رنگ برای جذب مخاطب مناسب استفاده کنید.

رنگ عنصر اصلی در هر طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب است. این چیزی است که کاربر شما بلافاصله متوجه خواهد شد، حتی قبل از لوگو یا متن شما این رنگ ها هستند که جلب توجه میکنند. بنابراین، اگر می‌خواهید طرحی بسازید که کاملاً برای مخاطب هدف شما جذاب باشد، باید از انتخاب رنگ ها شروع کنید.

روانشناسی رنگ نظریه ای است که تقریباً همه طراحان از آن برای برانگیختن یک احساس، واکنش دلخواه از مخاطبان استفاده می کنند. اما این تنها نقش رنگ یا تنها فرآیند استفاده از رنگ و برانگیختن احساسات نیست.

هر نسل، جنسیت و صنعت تفسیر متفاوتی از رنگ دارد. خاطرات و احساسات متمایز را برمی انگیزد. به عنوان مثال، رنگ سفید برای برخی افراد به معنای آرامش و برای برخی به معنای عزاداری است. برخی از رنگ سیاه برای نشان دادن عزاداری استفاده می کنند و برخی دیگر آن را با ظاهر شیک مدرن مرتبط می دانند.

مطالعات حتی نشان داده‌اند که برخی از رنگ‌ها وجود دارند که برخی از جنسیت‌ها بیشتر از سایرین به سمت آنها جذب می‌شوند.

با تعریف مخاطب هدف خود و استفاده از رنگ ها در ترکیب بندی خود، می توانید:

فوراً با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

از اصول سلسله مراتب بصری به طور موثردر طراحی کاتالوگ برای جذب مخاطب استفاده کنید. هنگامی که می دانید برخی از افراد بیشتر متوجه چه رنگ هایی می شوند، می توانید طرح های هوشمندانه ای ایجاد کنید تا به مشتریان کمک کنید که چه چیزی را ابتدا بخوانند.

نوستالژی و سایر ارتباطات عاطفی را برانگیزید تا مشتری به طور ناخودآگاه نسبت به برند شما احساس وابستگی کند.

همچنین درک این تصمیمات رنگی از اولین مرحله برندسازی خود بسیار مهم است. بنابراین قبل از شروع طراحی لوگو، علائم و برندهای دیگر، زمانی را صرف درک کامل اینکه هر رنگ می تواند برای مخاطبان هدف شما چه معنایی داشته باشد، صرف کنید.

و زمانی که از رنگ های مکمل در طرح های مختلف خود برای تاکید یا تاکید استفاده می کنید.

 

رنگ مهم است، اما یک تیم طراحی خوب مانند تیم طراحی مدرن طرح به شما خواهد گفت که مدیریت رنگ نیز چقدر دشوار است. با برخی از رسانه های چاپی بیشتر از دیگران واکنش نشان می دهد. یا با رزولوشن صفحه تغییر می کند، و در صورت استفاده در ترکیب های اشتباه، ویران می کند. به همین دلیل بسیار مهم است که به طراحان خود اطلاع دهید که چگونه از طرح شما استفاده خواهد شد.

 

فونت مناسب را برای انتقال پیام خود انتخاب کنید

بعد از رنگ، اگر عنصر طراحی دیگری وجود داشته باشد که ادراکات را در سطح ناخودآگاه شکل می دهد، آن تایپوگرافی است. هر چیز کوچک در مورد تایپوگرافی به معنای عمیق تر و ارتباط با بیننده یا خواننده است.

 

برای مثال، ممکن است متوجه شده باشید که نسل‌های مختلف بر اساس هنجارهایی که به آن عادت کرده‌اند، به شیوه‌ای متفاوت و در رسانه‌های مختلف ارتباط برقرار می‌کنند.

برخی فونت‌های اسکریپت را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر خواندن آن را متفاوت و پر سر و صدا می‌دانند. برخی به فونت های نمایش علاقه دارند در حالی که برخی دیگر آنها را خیلی نازیبا می دانند. بنابراین، اگر می‌خواهید برند شما برای جمعیت خاصی جذاب باشد، از سبک‌های تایپی که با آن ارتباط برقرار می‌کنند استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط » فونت های مناسب برای طراحی کاتالوگ و بروشور

 

همچنین می‌توانید فونت‌ها، فونت‌ها و سبک‌ها را به روشی محدود و تجربی ترکیب کنید تا مخاطبان خود را در سلسله مراتب بصری یک طرح راهنمایی کنید. مشابه رنگ، وقتی نوع و سبک فونتی را انتخاب می‌کنید که می‌دانید برای مخاطب هدف جذاب است، سپس بر آنچه که آنها می‌خوانند و نحوه حرکت آنها در طراحی شما تأثیر می‌گذارید.

فونت‌ها می‌توانند طرح شما را به راحتی ایجاد یا خراب کنند. در حقیقت، جوامع آنلاینی وجود دارند که هر روز بر سر انتخاب فونت توسط برندهای محبوب با هم اختلاف دارند. و فراتر از زیبایی شناسی عملکرد را در نظر بگیرید. برخی از تایپ‌فیس‌ها نیز برای رسانه‌های چاپی مناسب‌تر از دیجیتال هستند، بنابراین باید بدانید که چگونه مخاطبان هدف شما برای بهترین نتایج به طرح‌های شما دسترسی دارند.

 

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *