عکاسی تبلیغاتی از فرش

تکنیک عکاسی تبلیغاتی از فرش

تکنیک های عکاسی تبلیغاتی از فرش را در این مقاله بخوانید.

عکاسی می تواند یک سرگرمی جالب و مفیدی باشد. اما در مورد عکاسی از چیزی غیر از پرتره یا منظره چطور؟ عکاسی از فرش ممکن است کار ساده ای به نظر برسد، اما در واقع باید به چند نکته توجه داشت. نورپردازی و سرعت شاتر دو تا از بزرگ‌ترین نکات متحدان شما در گرفتن تصویر از فرش خواهند بود. رنگ‌های شفاف و واضح و نور ملایم و یکنواخت به عکس‌های شما کمک می‌کند به درجه حرفه‌ای برسند.

فرش را آماده کنید

 

عکاسی تبلیغاتی از فرش

 

 

برای عکاسی تبلیغاتی از فرش لازم است که فرش را تمیز کنید؛ تمام مبلمان را از فرش و وسایل را از روی آن  بردارید و یک بار با جاروبرقی آن را خوب جارو کنید. از آنجایی که فرش شما در معرض دید قرار می گیرد، حتماً پرز، لکه یا هر گونه لکه ناخوشایند روی فرش خود را پاک کنید.

یک دیوار تمیز را انتخاب کنید تا سوژه را از آن آویزان کنید. بهترین راه برای به دست آوردن نمای خوبی از فرش، سنجاق کردن فرش به دیوار است. این نکته این توهم را به وجود می‌آورد که از فرش مستقیماً از بالا عکس گرفته شده است.

به دنبال نقطه ای در نزدیکی پنجره یا درب باشید که به نور طبیعی اجازه دهد تصویر شما را پر کند. از استفاده از نورهای بالای سر خودداری کنید زیرا آنها اغلب سایه های نامطلوب و خشن بر روی سوژه شما ایجاد می کنند.

از استفاده از فلاش روی دوربین خود خودداری کنید. فلاش دوربین شما بمبی از نور سخت و شدید است که کیفیت تصاویر شما را پایین می آورد.

همانطور که در بالا گفتیم یکی از تکنیک های عکاسی تبلیغاتی از فرش این است که فرش خود را به دیوار سنجاق کنید. از سنجاق های نقشه در گوشه های فرش خود استفاده کنید. اگر فرش شما بزرگ است، از سنجاق هر 3 تا 4 اینچ (7.6 تا 10 سانتی متر) استفاده کنید تا به لنگر فرش شما کمک کند.

برای جلوگیری از هرگونه چین و چروکی فرش را بکشید.

سنجاق های خود را در پارچه فرش پنهان کنید. سعی کنید سنجاقی انتخاب کنید که رنگی شبیه به فرش شما داشته باشد.

برای عکاسی تبلیغاتی از فرش اگر شرایط سنجاق کردن فرش را ندارید می توانید آن را پهن کنید، به سادگی آن را در فضایی تمیز در داخل خانه قرار دهید. در حالی که برخی از عکس‌هایی که از این زاویه می‌گیرید ممکن است چندان جذاب نباشند، اما همچنان می‌توانید تصاویر شگفت‌انگیز و رنگ‌های زیبا دریافت کنید. فقط کافی است زاویه ها و نور های مختلف را امتحان کنید.

فرشت را بیرون بگذار؛ از حیاط خلوت  یا بالکن خود استفاده کنید و چند عکس در فضای باز بگیرید. عکاسی در فضای باز نور طبیعی بیشتری را برای تصویر شما فراهم می کند.

روزی را انتخاب کنید که نور ملایم بیشتری نسبت به نور سخت داشته باشد. یک روز ابری و ابری لایه ای عالی از نور ملایم را برای عکاسی تبلیغاتی از فرش شما فراهم می کند. یک روز روشن و آفتابی ممکن است برای عکس های شما چالش هایی ایجاد کند.

تنظیمات دوربین

 

عکاسی تبلیغاتی

برای عکاسی تبلیغاتی از فرش نور خارجی را صحنه اضافه کنید. سعی کنید تا حد امکان به سوژه خود نور اضافه کنید. از چترهای نور ملایم یا سایر منابع نور خارجی استفاده کنید تا به سوژه خود نوری نرم و یکنواخت بدهید.

از یک بازتابنده برای اضافه کردن نور ملایم اضافی به تصویر استفاده کنید. اگر بازتابنده ندارید، یک تابلوی پوستر سفید ساده به عنوان یک بازتابنده DIY کار می کند. به سادگی یک چراغ قوه را روی صفحه پوستر سفید بتابانید و نور را روی تصویر خود منعکس کنید.

سرعت شاتر خود را تنظیم کنید هنگام استفاده از دوربین در داخل خانه، ایده خوبی است که از حالت اولویت شاتر (Tv برای Canon، S برای  (Nikon استفاده کنید. سرعت شاتر کمتر نور بیشتری را جذب می کند.

هر جایی از 1/60 تا 1/200 سرعت شاتر خوبی برای نورپردازی داخلی است. اگر می خواهید با سرعت شاتر پایین تری عکاسی تبلیغاتی از فرش کنید، بهتر است از سه پایه استفاده کنید. این امر به شما این امکان را می دهد که میزان نور را در تصویر خود بدون آسیب رساندن به وضوح تصویر به حداکثر برسانید.

برای نورپردازی در فضای باز، سرعت شاتر 1/200 تا 1/250 محدوده خوبی است. هر چیزی شاتر سریعتر باشد اجازه نمی دهد نور کافی وارد عکس شما شود.

ایزو خود را روشن کنید. افزایش ISO می تواند وضوح تصویر شما را بهبود بخشد، اما به بهای وضوح تصویر شما. ISO بیش از حد تصویر شما را با “نویز” یا “برف” آلوده می کند.

عکاسی از فرش شما

برای  عکاسی تبلیغاتی از فرش اگر فرش شما به دیوار چسبانده شده است، به سراغ آن زاویه ی بالای سر زیبا بروید. در فاصله خوبی بایستید تا کل فرش را در عکس بگیرید.

دوربین خود را به صورت عمودی بچرخانید تا تصاویر خود را تغییر دهید. دامی که اکثر عکاسان در آن گرفتار می شوند، گرفتن عکس های افقی است. گرفتن یک عکس عمودی به تصویر شما یک قاب جدید می دهد و پویایی عکس های شما را از تصویری به تصویر دیگر تغییر می دهد.

اگر فرش شما روی زمین قرار دارد، این کار سطحی را که در عکس می پوشانید به حداکثر می رساند و بهترین راه برای نمایش کل فرش است.

سرعت شاتر خود را بین 1/100 تا 1/200 تنظیم کنید. اگر تصویر شما هنوز خیلی تاریک است، از یک چراغ قوه برای اضافه کردن تصویر بیشتر به سوژه خود استفاده کنید.

برای عکاسی تبلیغاتی از فرش از نزدیک عکس بگیرید. اگر فرش شما دارای نقش ها و اشکال پیچیده است، از نزدیک عکس بگیرید تا آثار هنری روی فرش خود را به نمایش بگذارید..

از فوکوس خودکار برای برجسته کردن نقوش در فرش استفاده کنید. اگر می خواهید به فوکوس دستی تغییر دهید، برای به حداکثر رساندن وضوح تصویر از سه پایه استفاده کنید.

برای عکس های نزدیک از سرعت شاتر کمتر استفاده کنید. 1/60 تا 1/100 محدوده خوبی برای گرفتن عکس نزدیک است.

ISO خود را تا جایی که می توانید بدون اضافه کردن نویز زیاد بالا ببرید. حدود 1600 بهترین نتایج را برای نورپردازی عکاسی تبلیغاتی از فرش در منزل خواهد داشت.

از یک پایه دوربین افقی استفاده کنید. این پایه‌ها به راحتی به هر سه‌پایه استاندارد متصل می‌شوند و می‌توانند برای بازسازی اثر سنجاق فرش شما به دیوار استفاده شوند..

ضمیمه پایه افقی را در پایه سه پایه خود پیچ کنید. از دستگیره تنظیم برای ایمن کردن پیوست متصل به دوربین خود استفاده کنید.

دوربین خود را روی بازوی پیوست افقی پیچ کنید.

سه پایه خود را روی یک میز یا سکو قرار دهید تا ارتفاع لازم را برای گرفتن یک عکس از بالای سر عالی به دست آورید.

 

مطالب مرتبط: تفاوت نور سخت و نور نرم در عکاسی چیست؟

کلام آخر

حال که این مقاله را به پایان رساندید و نکات و اصول مهمی را آموزش دیده اید، آماده عکاسی تبلیغاتی از فرش هستید، کافیست دوربین خود را روشن کنید و شروع به تصویر برداری کنید.

مجموعه مدرن طرح با به کارگیری عکاسان مجرب و متخصص توانسته است سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد؛ جهت مشاهده نمونه کارها به صفحه ی عکاسی صنعتی مراجعه نمایید و برای دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *