نکات مهم برای عکاسی دکوراتیو و داخلی

عکاسی داخلی و دکوراتیو
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

نکات مهم برای عکاسی دکوراتیو و داخلی

ممکن است به عنوان یک عکاس دستیابی به عکس های زیبای داخلی که در مجلات می بینید غیرممکن به نظر برسد، اما اینطور نیست. با ما همراه باشید تا نکات لازم جهت عکاسی دکوراتیو را با هم بررسی کنیم. در این مقاله 12 نکته مهم برای عکاسی دکوراتیو در نظر گرفته شده که با مطالعه آن تا حدودی با عکاسی دکوراتیو آشنا خواهید شد.

 • تمرکز روی جزئیات

شاید اکثر شما عکاسی از یک ساختمان یا فضای داخلی آن را تجربه کرده باشد اما عکاسی دکوراتیو با عکاسی املاک بسیار متفاوت است و باید نکات آن را بدانید و تجربیات لازم را کسب کرده باشید تا یک عکاس دکوراتیو ماهر شوید. زمانی که با افراد ماهر و طراحان داخلی وارد همکاری می شوید، انتظاری که از شما به عنوان یک عکاس وجود دارد بیشتر خواهد شد. عکاسی دکوراتیو بسیار جزئیات محور است و باید در فضاهای مختلف چشم و نواز و زیبا به نظر برسد.

 • نورپردازی عکاسی دکوراتیو

نورپردازی در عکاسی داخلی بستگی به سلیقه شخص دارد و می تواند نور را به دلخواه کم یا زیاد کند. اما یک توافق برای عکاسی دکوراتیو وجود دارد آن هم خاموش کردن چراغ ها است. این کار باعث می شود نور فضا طبیعی تر باشد و اگر چراغ های داخل روشن باشند روی مبلمان سایه ایجاد می کنند. پس بهتر است نور را کم کنید و روشنایی را در حد متعادل نگه دارید. نور سفید برای عکاسی دکوراتیو مفید تر است.

عکاسی دکوراتیو و داخلی

 • کار با لایه ها

شما می خواهید چندین عکس براکت دار در نوردهی های مختلف انجام دهید. به این ترتیب، می‌توانید هنگام ویرایش عکس، آنها را لایه‌بندی کنید تا تصویر نهایی HDR با حس طبیعی ظریفی داشته باشید. برای هر عکسی که شامل پنجره می‌شود، باید 3 تا 4 نوردهی را در براکت قرار دهید. این به شما قاب های تیره تری می دهد که می توانید برای نشان دادن منظره بیرون از پنجره از آنها استفاده کنید. و نوردهی های میانی که به متعادل کردن نقاط برجسته کمک می کند. من همچنین دوست دارم عکسی بگیرم که به اندازه کافی نوردهی بیش از حد داشته باشد که سایه های پر جنب و جوش داشته باشد. سپس از این قاب برای کمک به روشن کردن مناطق سایه ای که بیش از حد تاریک هستند استفاده می کنم. هنگام ترکیب لایه ها برای حفظ حس طبیعی از برس های نرم بزرگ استفاده کنید. عکس های داخلی در طول کل فرآیند نیاز به توجه کامل شما دارند. شما باید از اتوماسیون بیش از حد اجتناب کنید تا بتوانید کنترل کیفیت را برای مشتریان خود حفظ کنید. فرآیند ویرایش اغلب کمی خسته کننده است.

هیچ اتوماسیونی وجود ندارد و توجه زیادی به جزئیات دارد. اگر رشد کافی می بینید، ویرایش عکس های داخلی خود را برون سپاری کنید. سپس می توانید روی روابط مشتری و بهبود مهارت های عکاسی دکوراتیو خود با عکس های داخلی واقعی تمرکز کنید. با این حال، برای بسیاری، ویرایش در خانه باقی می ماند، و ما خودمان آن را مدیریت می کنیم. گزینه های زیادی برای خودکارسازی HDR وجود دارد. اما روش های خودکار اغلب برای عکاسی طراحی داخلی پایین تر از حد معمول هستند. فرآیندهای خودکار برای HDR اغلب به ظاهری طبیعی و پیشرفته منجر نمی‌شوند. و این همان چیزی است که مشتریان عکاسی دکوراتیو برای سرمایه گذاری خود انتظار دارند. هنگام انجام لایه بندی دستی، به احتمال زیاد در فتوشاپ کار خواهید کرد. اما گزینه های دیگری مانند Capture One وجود دارد. با کار با لایه های مختلف و ماسک کردن در فتوشاپ آشنا شوید. این به شما کمک می کند تا عکس های داخلی با ظاهری طبیعی ایجاد کنید.

 • خیلی عریض عکاسی نکنید

به راحتی می توان فکر کرد که عکس های لنز با زاویه دید عریض حکمفرما هستند. به خصوص اگر شروع به عکاسی دکوراتیو برای مشتریان املاک و مستغلات کنید. اما اگر مجله طراحی داخلی را ورق بزنید، متوجه خواهید شد که اینطور نیست. در املاک و مستغلات، می‌خواهید با نمایش عکس‌های واید چشمگیر بر بزرگی فضا تأکید کنید. اما در عکاسی طراحی داخلی، همه چیز به طراحی مربوط می شود. تمام لحظات زیبای بصری مختلف در فضا باید خودنمایی کنند. این به این معنی است که عکس های داخلی ترکیب بندی محکم تری را نشان می دهند.

با تصاویر و جزئیات فراوان به این موارد اضافه کنید. در عکاسی املاک و مستغلات، اغلب عکس‌های عریض در حدود ۱۶ میلی‌متر (یا ۱۰ میلی‌متر اگر روی یک سنسور برش خورده هستید) می‌گیرید. برای عکاسی دکوراتیو، نمی خواهید از 24 میلی متر عریض تر شوید. این البته متفاوت است. این بستگی به فضا دارد، بنابراین نترسید که در صورت لزوم با لنز محکم‌تر وارد شوید. اگر فضای کافی دارید، از ترکیب فاصله بیشتری بگیرید و از لنزهای محکم تری مانند 50 یا 70 میلی متری استفاده کنید. این امر هرگونه اعوجاج احتمالی لنز را نیز به حداقل می رساند.

 • اجازه دهید ترکیب بندی عکس شما را هدایت کند

در یادگیری نحوه عکاسی دکوراتیو، ترکیب بندی همان چیزی است که بیشتر عکس ها را هدایت می کند. این به این معنی است که شما باید اصول اولیه را از تعادل، رنگ، خطوط اصلی، عمق تا فضای سفید رعایت کنید. تمرکز روی ترکیب بندی، تصویر را ارتقا می دهد. آن عکس را به عنوان یک اثر هنری نشان می دهد، نه عکسی که چیزی را مستند می کند. ترکیب هنرمندانه عکاسی طراحی داخلی نیز باعث برجسته شدن عناصر طراحی می شود. و اینها همان چیزی است که مشتری شما به دنبال نشان دادن آن است. مطمئن نیستید که با یادگیری در مورد ترکیب بندی از کجا شروع کنید؟ با قانون یک سوم به عنوان یکی از مفیدترین نکات عکاسی دکوراتیو شروع کنید. از قانون یک سوم برای هدایت ترکیب در کار خود برای چندین هفته استفاده کنید. سپس به سراغ اصل دیگری مانند خطوط پیشرو بروید. به زرادخانه ابزارهای ترکیبی خود اضافه کنید. به زودی به طور غریزی ترکیبات عکاسی دکوراتیو خیره کننده ایجاد خواهید کرد!

 • ایجاد عمق با اشیاء Styling

ایجاد عمق با وسایل یک ظاهر طراحی شده و قرار دادن مبلمان در عکاسی دکوراتیو بسیار مهم است. این جذابیت و حس لوکسی را به مکان اضافه می کند. هنگام تنظیم یک عکس شروع کنید. از خود بپرسید آیا مواردی وجود دارد که چشم شما را از پیش زمینه به نقطه میانی می برد. یا به پس زمینه. همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که چشم‌تان به ناحیه‌ای که می‌خواهید برجسته کنید می‌رسد. به عنوان مثال، اگر چیزی مخفیانه در قاب در پیش زمینه وجود داشته باشد، آیا بیش از حد حواس او را پرت می کند؟ اگر رنگ بیش از حد روشن باشد، اگر مورد بیش از حد در فوکوس باشد، یا اگر مقدار زیادی از آن در عکس دیده شود، ممکن است این اتفاق بیفتد. اطمینان حاصل کنید که f-stop شما با آنچه می خواهید واضح در عکس داشته باشید مطابقت دارد. عکس های داخلی دارای f-stop هستند که در محدوده f/8 تا f/16 قرار دارند. اما اگر به ایجاد عمق مورد نظر شما کمک می کند، همیشه می توانید به یک f-stop پایین تر بروید.

عکاسی داخلی

 • از شر هر درهم و برهمی خلاص شوید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما پاکسازی درهم و برهمی یک الزام مطلق است. ما می خواهیم آن سنگ مرمر فوق العاده زیبا را ببینیم. یا ببینید که چگونه نور با تنها یک مجسمه خیره کننده در آن به طاقچه سفارشی برخورد می کند. به عنوان یک عکاس داخلی، بخشی از کار شما این است که به مشتری خود بگویید چگونه فضا را برای عکس ها آماده کند. ارزش یک فضای تمیز را قبل از عکاسی اعلام کنید. همچنین هنگام ورود به فضا نگاهی بیندازید. به مشتری خود توصیه هایی را در مورد سطوحی که می خواهید آنها را پاکسازی کند، ارائه دهید. مشتریان برای خدمات شما سرمایه گذاری بیشتری انجام دادند. آنها به دنبال این هستند که شما متخصص باشید و آنها را در این فرآیند راهنمایی کنید.

 • از مهارت های سبک خود برای عکاسی دکوراتیو استفاده کنید

در حالی که کمتر یا بیشتر است، از اضافه کردن برخی نکات سبک کوچک نترسید. هنگام کار با طراحان داخلی، نقش شما این است که نظر حرفه ای در مورد چیدمان بدهید. و سپس برای تنظیم دکور در صورت نیاز. در نظر بگیرید که آیا صحنه با یک آیتم خاص بهتر به نظر می رسد. آیا قطعه تزئینی چیزی به تصویر اضافه می کند؟ آیا رنگ و بافت به خوبی کار می کند؟ آیا احساس به هم ریختگی یا بیش از حد خالی بودن می کند؟ آیا حس طبیعی دارد؟ آیا قطعه تزئینی مرغوب و زیبا است؟ چند لحظه وقت بگذارید و این سوالات را از خود بپرسید. سپس به مشتری خود در طراحی ظاهری کمک کنید.

 • ظاهر را طبیعی نگه دارید، حتی اگر از استروب یا فلاش استفاده می کنید

هدف شما این است که فضا را طبیعی جلوه دهید. باید سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید. اما به احتمال زیاد برای پر کردن سایه ها به کمک بارق یا فلاش نیاز دارید. هنگام استفاده از هر نور مصنوعی، باید مطمئن شوید که آن را تابیده یا پخش می کنید و قدرت نورها را طوری تنظیم کنید که ظاهر طبیعی خود را حفظ کند. تابیدن نور می تواند یک موضوع ساده باشد که آن را به سمت دیوار پشت خود یا سقف نشان دهید. شما همچنین می توانید نور را با انواع مختلف سافت باکس و چتر پخش کنید. اگر دیوارها رنگارنگ هستند، حتما این را در نظر داشته باشید. رنگ دیوار بر ته رنگ نور تأثیر می گذارد.

 • شخصیت ملک را از طریق عکس ها و جزئیات نشان دهید

در املاک و مستغلات، بیشتر لیست عکس‌ها شامل عکس‌های گسترده است تا فضای کافی را نشان دهد. در یک عکس داخلی، تصاویر و جزئیات را نشان دهید. این به اندازه گرفتن عکس های بازتر مهم است. نقاشی‌ها و جزئیات به ایجاد روایت یک فضا کمک می‌کنند. آنها با نشان دادن شخصیت داستانی را تعریف می کنند. دکور و زوایای دنج داخلی می تواند به بیننده درباره سبک زندگی ساکنان آن بگوید. این یک پیام بازاریابی قوی ایجاد می کند که برای طراحان داخلی، معماران و سازندگان عالی است.

 • از Tethering برای درگیر کردن مشتری خود استفاده کنید

بخشی از تجربه مشتری این است که عکاسی دکوراتیو بسیار مشارکتی باشد. این به این معنی است که وقت خود را برای تنظیم هر عکس صرف کنید و مطمئن شوید که مشتری شما در هر تنظیم شرکت می کند. یکی از راه های انجام این کار این است که دوربین خود را به لپ تاپ یا تبلت متصل کنید. تترینگ به لپ‌تاپ یا تبلت شما اجازه می‌دهد عکس‌ها را نمایش دهد. این کار را زمانی انجام می دهد که در زمان واقعی عکس می گیرند. همچنین ممکن است بتوانید لپ تاپ یا تبلت خود را در حالت «نمای زنده» قرار دهید. بستگی به این دارد که از چه سیستمی استفاده می کنید. حالت Live View به مشتری این امکان را می دهد که قبل از گرفتن هر عکسی به فضا برای هر عکس کمک کند.

این همچنین کمک می‌کند تا تعداد عکس‌هایی را که باید در حین ویرایش الک کنید، به حداقل برسانید. مشتری شما نقش فعالی در حصول اطمینان از اینکه هر عکس دقیقاً همانطور که می خواهد به نظر می رسد ایفا می کند. این به آنها تجربه ارزشمندتری برای سرمایه گذاری می دهد. CamRanger یک سیستم تترینگ عالی برای استفاده است. این یک سیستم مورد علاقه صنعت و بسیار قابل اعتماد است که امکان اتصال بی سیم را فراهم می کند. گزینه های ارزان تری نیز در بازار وجود دارد. کمی تحقیق کنید تا بهترین مناسب را برای خود پیدا کنید. اگر مشکلی ندارید که بی سیم نیستید، می توانید از یک کابل ارزان قیمت برای اتصال به لپ تاپ استفاده کنید و آماده باشید.

 • برای یک نتیجه حرفه ای برنامه ریزی کنید

عکاسی دکوراتیو

بخش بزرگ دیگری از ایجاد یک تجربه ارزشمند مشتری این است که تا حد امکان از قبل برنامه ریزی کنید. باید ارتباط باز با مشتری شما وجود داشته باشد. به این ترتیب متوجه خواهید شد که از چه فضاهایی عکاسی دکوراتیو کنید. همچنین، چه عکس های داخلی خاصی را برای هر اتاق می خواهند. و چه تعداد عکسی که در پایان می خواهند با آنها کنار بروند. همچنین باید قبل از تاریخ فیلمبرداری از سایت بازدید کنید. بازدید از سایت به شما کمک می کند تا ایده ای در مورد اینکه چه مناطقی برای عکس ها بهتر به نظر می رسند به دست آورید. همچنین خواهید دید که چه نوع جزئیات یا عکس هایی ممکن است به دست آورید و چگونه نور در ساعات خاصی از روز وارد می شود. دانستن جهت ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این به شما کمک می کند تا نور شدید خورشید را که بیش از حد اتاق را در معرض نور قرار می دهد به حداقل برسانید.

یا بدانید که در هنگام غروب یا طلوع خورشید از نور کم در کجا استفاده کنید. بازدید از سایت همچنین به شما کمک می کند تا در مورد تجهیزاتی که در طول عکاسی دکوراتیو استفاده خواهید کرد، روشن شوید. و هر مشکلی را در مورد دسترسی به سایت یا تجهیزاتی که ممکن است برای اجاره نیاز داشته باشید، مطرح می کند. مانند هر شاخه دیگری، باید از شب قبل آماده شوید. باتری های خود را شارژ کنید و تمام وسایل خود را بسته بندی کنید. در طول جلسه عکاسی دکوراتیو، حتما در ارتفاع مناسب عکاسی کنید. این تقریباً 5′ یا بیشتر برای فضای داخلی است. و دوربین را تا حد امکان صاف نگه دارید تا از اعوجاج بیشتر جلوگیری کنید. هنگام ویرایش عکس های داخلی خود، می خواهید مطمئن شوید که لنز مورد استفاده خود را اصلاح کرده اید. در اینجا می توانید هر عمودی (و افقی برای عکس های مستقیم) را صاف کنید. هنگام تصمیم گیری در مورد روشن کردن چراغ های داخلی یا خیر، یکپارچگی را در نظر داشته باشید. و به خاطر داشته باشید که می خواهید برای هر چراغی که روشن می کنید، رنگ را درست کنید.

مطالعه شود: نکات تخصصی عکاسی معماری و داخلی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *