عکاسی هندسی

عکاسی هندسی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

عکاسی هندسی

عکاسی هندسی هنر یافتن و به کارگیری هندسه جهان از طریق تصویر است. ما از دوربین های خود استفاده می کنیم تا محیط هندسی خود را به تصاویر قدرتمند و پویا تبدیل کنیم. این مقاله به ده ایده برای شروع عکاسی هندسی می پردازد. هر فضایی که میبینید از اشکال هندسی مختلف تشکیل شده و حتی شما در مدرسه هم درس هندسه را پاس کرده اید پس با آن آشنایی دارید. خطوط، دایره ها، کره ها و مثلث ها. تقریباً تمام ویژگی های فیزیکی جهان از اشکال هندسی ساخته شده است. در عکاسی، تصاویر هندسی بر اشکال و الگوهای جسورانه تأکید دارند. نمونه های رایج عکاسی هندسی در تصاویر معماری یافت می شود. آنها می توانند اشکال هندسی باشند که تصاویر انتزاعی ایجاد می کنند. اما می توانید از اشکال هندسی در زمینه های دیگر عکاسی نیز استفاده کنید. عناصر عکاسی هندسی را در ژانر هایی مانند مینیمالیسم، هنرهای زیبا و عکاسی مد پیدا خواهید کرد و عکاسی خیابانی هندسی مد روز است و مناظر شهری پر از اشکال هندسی هستند که می توانید از آنها بهره برداری کنید.

خطوط در عکاسی هندسی

وقتی شروع به جستجو کردید، همه جا خطوط پیدا خواهید کرد. پررنگ، نازک، مواج یا تیز. انواع بی‌شماری از خطوط وجود دارد و می توانید از آنها برای تقویت ترکیب بندی خود در عکاسی هندسی استفاده کنید. هندسه خطوط به ما کمک می کند تا محیط اطراف خود را تجسم کنیم. آنها فضا، تکانه و تاکید را تعریف می کنند. خطوط هر دو طرح مفهومی و فیزیکی را مشخص می کنند. اشکال هندسی داربستی برای ایده ها و تجربیات فراهم می کنند. خطوط همچنین می توانند سوژه عکاسی شما باشند و احساسات را از طریق شکل و فرم منتقل کنند. خطوط پیشرو یک مسیر بصری را برای بیننده فراهم می کند. می توانید از آنها برای هدایت نگاه بیننده از طریق عکس خود استفاده کنید. و خطوط افقی یا عمودی به ما این امکان را می دهند که یاتاقان های خود را در یک تصویر قرار دهیم. خطوط و عکاسی هندسی تقریباً جدایی ناپذیر هستند. این اساسی ترین عنصر این فرم هنر تجسمی است.

خطوط در عکاسی

تکرار اشکال هندسی

تکرار شامل تکرار چندین بار یک موضوع برای تاثیر بیشتر در یک تصویر است. شما می توانید اشکال هندسی را پیدا کنید که برای ایجاد الگوها در سراسر تصاویر خود تکرار می شوند. با هر بار تکرار، هندسه در تصویر تاکید می شود و ریتم و ساختار عکاسی هندسی شما را نشان می دهد. اشکال بخشی از روایت عکس شما می شوند. تکرار الگوهای هندسی بسیار مؤثر است زیرا بیانیه ای پررنگ ایجاد می کند. هندسه مکرر می تواند چشم بیننده را هدایت کند. به دنبال دیوارهای آجری، پنجره ها، کاشی ها و گل ها باشید. بسیاری از موضوعات تکراری به طور همزمان بر کیفیت های هندسی تاکید دارند.

تقارن در عکاسی

تقارن، تعادل بصری یک یا چند موضوع در یک ترکیب است. هم به صورت طبیعی و هم مصنوعی اتفاق می افتد. اغلب به ویژگی های هندسی یک عکس گره خورده است. تقارن از نظر بصری و روانی لذت بخش است. و یک جریان یکنواخت به عکس اضافه می کند. برای دستیابی به تصور تقارن، لازم نیست یک تصویر کامل باشد. با استفاده از انعکاس در شیشه یا آب می توانید تقارن را پیدا کنید. یا می توانید به دنبال اشکال هندسی مشابه در ترکیب بندی های خود باشید. پیشنهاد ویژگی های هندسی که به طور مساوی روی یک تصویر توزیع شده اند کافی است. این تجربه حسی از تقارن هندسی را به خودی خود تداعی می کند.

استفاده از رنگ

رنگ می تواند یک تصویر هندسی را زنده کند و چشم بیننده را به خود جلب کند همچنین می‌تواند در سطح روان‌ شناختی عمیق ‌تر کار کند. رنگ ها با تجربیات احساسی مرتبط هستند. رنگ های مختلف معانی خاصی برای افراد مختلف دارند. در حالی که قرمز نشان دهنده اشتیاق است، آبی نشان دهنده آرامش است. شما با ترکیب رنگ لایه جدیدی از تجربه را به عکاسی هندسی معرفی می کنید. آوردن تئوری رنگ به کار خود به عکاسی هندسی شما عمق و معنا می بخشد. همانطور که عکاس ترکیه ای ینر تورون در تصویر زیر نشان می دهد، می توانید از الگوهای رنگی مختلف استفاده کنید تا به تصاویر خود حس عاطفی قابل توجهی بدهید. شما همچنین می توانید از طریق مدیریت رنگ در عکاسی برای پاپ کردن تصاویر خود استفاده کنید. اشکال هندسی به شما یک بوم می دهد تا بلوک هایی از رنگ های پررنگ را اضافه کنید. می توانید از رنگ ها برای تأکید بر الگوها و اشکال هندسی استفاده کنید. رنگ می تواند ابعاد جدیدی به عکاسی معماری ببخشد. بلوک ها و خطوط را تقویت می کند و رنگ به صحنه های انتزاعی زندگی می بخشد.

اشکال در عکاسی

اشکال سیاه و سفید

سیاه و سفید نمی توانند برای جلب توجه به رنگ تکیه کنند و بستگی به شکل و فرم دارد. تضاد سیاه و سفید به ایجاد اشکال و خطوط پویا کمک می کند. شما بلوک های رنگی ندارید. اما می توانید اشکال قوی از سیاه و سفید پیدا کنید و همچنین می توانید به دنبال سایه های متضاد خاکستری باشید. عکاسی هندسی سیاه و سفید در مورد یافتن مناطق روشن و تاریک است. به دنبال مناطقی باشید که نور با تاریکی ملاقات می کند. پرتوهای نور و سایه ها دنیایی از شکل را ایجاد می کنند که شما را احاطه کرده است.

بافت در عکاسی

بافت، احساس یک تصویر را مشخص می کند. این به بیننده اجازه می دهد تا با یک عکس در سطح فیزیکی ارتباط برقرار کند. زبر، صاف، چروکیده یا لغزنده – بیشتر سوژه ها از کیفیت بافتی ساخته شده اند. موضوعات هندسی در بسیاری از سطوح بافتی عمل می کنند. سطوح فلزی صیقلی جلوه ای از صافی و مدرنیته را می دهد. معماری هندسی فرسوده در آب و هوا می تواند خشن و قدیمی باشد. تقریباً می توانید بافت خشن آجرهای قدیمی را احساس کنید. همچنین می توانید از عناصر هندسی به عنوان ابزاری برای نشان دادن بافت استفاده کنید. هر جزء، بافت را با تقسیم تصویر به بخش‌های قابل هضم بهبود می ‌بخشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *