معرفی 6 ابزارهای تبلیغاتی

ابزارهای تبلیغاتی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

معرفی 6 ابزارهای تبلیغاتی 

انواع ابزارهای تبلیغاتی این مقاله را بخوانید.

تبلیغات، تکنیک‌ها و شیوه‌های مورد استفاده برای ارائه محصولات، خدمات، نظرات یا دلایل به اطلاع عموم مردم به منظور متقاعد کردن مردم برای پاسخگویی خاص به آنچه که تبلیغ می‌شود. بیشتر تبلیغات شامل تبلیغ کالایی است که برای فروش است، اما روش‌های مشابهی برای تشویق مردم به رانندگی ایمن، حمایت از موسسات خیریه مختلف، یا رای دادن به نامزدهای سیاسی و بسیاری از نمونه‌های دیگر استفاده می‌شود.

در بسیاری از کشورها تبلیغات مهمترین منبع درآمد رسانه ها (به عنوان مثال روزنامه ها، مجلات یا ایستگاه های تلویزیونی) است. در سراسر دنیا تبلیغات به یک صنعت خدماتی بزرگ و مهم تبدیل شده است.

در دنیای باستان و قرون وسطی چنین تبلیغاتی که وجود داشت به صورت شفاهی انجام می شد. اولین گام به سمت تبلیغات مدرن با توسعه صنعت چاپ در قرن 15 و 16 بود. در قرن هفدهم هفته نامه های لندن شروع به انتشار تبلیغات کردند و در قرن هجدهم ابزارهای تبلیغاتی رونق گرفت.

این روزها تبلیغات در رسانه های مختلف توسعه یافته است. شاید ابتدایی‌ترین تبلیغ روزنامه ها بودند که به تبلیغ‌کنندگان تیتراژهای بزرگ، خوانندگانی که نزدیک محل کار تبلیغ‌کننده قرار داشت و فرصتی برای تغییر آگهی‌هایشان به طور مکرر و منظم ارائه می‌دادند.

کاتالوگ، مجلات، رسانه اصلی چاپ دیگر، ممکن است مورد علاقه عموم باشند یا ممکن است مخاطبان خاصی را هدف قرار دهند (مانند افرادی که به ورزش در فضای باز یا کامپیوتر یا ادبیات علاقه دارند) و به تولیدکنندگان محصولات مورد علاقه خاص برای چنین افرادی فرصت تولید را ارائه می دهند.

برای مثال: می توان برای افرادی که کامپیوتر علاقه دارند و ساعات زیادی را به وبگردی می گذرانند کاتالوگ های دیجیتال طراحی کرد که مزایای بسیاری نیز دارند.

روزنامه

تبلیغاتیکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی، روزنامه هستند.

تبلیغات در روزنامه می تواند کسب و کار شما را به طیف وسیعی از مشتریان معرفی کند. تبلیغات نمایشی در سراسر مقاله قرار می گیرند، در حالی که فهرست های طبقه بندی شده تحت عنوان موضوع در یک بخش خاص قرار دارند.

مجله

تبلیغات در یک مجله تخصصی می تواند به سرعت و به راحتی به بازار هدف شما برسد مجله یکی از یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی مهم است. خوانندگان (مشتریان بالقوه شما) تمایل دارند مجلات را در اوقات فراغت خود بخوانند و آنها را برای مدت طولانی تری نگه دارند و به تبلیغات شما فرصت های متعددی برای جلب توجه می دهند. مجلات عموماً به مصرف کنندگان (بر اساس گروه های علاقه مند به عنوان مثال زنان) و تجارت (نوع صنعت/کسب و کار مانند مهمان نوازی) خدمات ارائه می دهند.

اگر محصولات شما نیاز به نمایش رنگی دارند، تبلیغات براق در مجله می‌تواند ایده‌آل باشد، اگرچه معمولاً گران‌تر از تبلیغات روزنامه‌ها هستند.

مجلات معمولاً به یک منطقه کوچک مانند یک شهر خاص خدمات نمی دهند. اگر بازار هدف شما تنها درصد کمی از تیراژ باشد، تبلیغات ممکن است مقرون به صرفه نباشد؛ در این صورت طراحی کاتالوگ کمک بیشتری به کمپین تبلیغاتی شما خواهد کرد.

رادیو

ابزارهای تبلیغاتی

تبلیغات در رادیو راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان هدف شماست؛ رادیو یکی از ابزارهای تبلیغاتی پر مخاطب است. بنابراین اگر بازار هدف شما به ایستگاه خاصی گوش می دهد، تبلیغات منظم می تواند مشتریان جدیدی را جذب کند.

با این حال، صدا محدودیت های خود را دارد. شنوندگان به سختی می توانند آنچه را شنیده اند به خاطر بسپارند و گاهی اوقات تأثیر تبلیغات رادیویی از بین می رود. بهترین راه برای غلبه بر این موضوع تکرار مرتب پیام خود است – که هزینه های شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. اگر نمی توانید به طور منظم تبلیغات خود را پخش کنید، ممکن است متوجه شوید که تبلیغات رادیویی نتایج قوی ایجاد نمی کند.

تلویزیون

تلویزیون دسترسی گسترده ای دارد و جزو ابزارهای تبلیغاتی مهم به حساب می آید؛ بنابراین اگر بخواهید  به بازار بزرگی در یک منطقه بزرگ پاسخ دهید، تبلیغات از این طریق ایده آل است. تبلیغات تلویزیونی از مزیت دید، صدا، حرکت و رنگ برخوردار است تا مشتری را متقاعد کند از شما خرید کند. اگر بخواهید نشان دهید که محصول یا خدمات خود چگونه کار می کند، آنها به ویژه مفید هستند.

تولید یک تبلیغ تلویزیونی و سپس خرید یک جایگاه تبلیغاتی معمولاً گران است. تبلیغات به صورت واحد فروخته می شود (مثلاً 20، 30، 60 ثانیه) و هزینه ها بر اساس موارد زیر متفاوت است:

  •         شکاف زمانی
  •         برنامه تلویزیونی
  •         مترو یا منطقه ای

ابزارهای تبلیغاتی فضای باز و حمل و نقل

ابزارهای تبلیغاتی

راه های زیادی برای تبلیغ در خارج و در حال حرکت وجود دارد. تابلوهای تبلیغاتی در فضای باز می توانند علائم کنار جاده یا در استادیوم های ورزشی باشند. تبلیغات ترانزیت می تواند پوستر روی اتوبوس، تاکسی و دوچرخه باشد. بیلبوردهای بزرگ می توانند پیام شما را با تاثیر زیادی برسانند.

اگر همان مشتریان هر روز هنگام سفر به محل کار خود از کنار بیلبورد شما عبور می کنند، احتمالاً شما اولین کسب و کاری هستید که هنگام خرید محصول به آن فکر می کنند.

حتی بزرگترین بیلبوردها معمولاً حاوی اطلاعات محدودی هستند. در غیر این صورت، خواندن آنها ممکن است دشوار باشد. درج آدرس وب‌سایت شما، پیگیری و کسب اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما را برای مشتریان آسان می‌کند. تبلیغات در فضای باز میتواند بسیار گران باشد به خصوص برای مکان های اصلی و بیلبوردهای تبلیغاتی.

ابزارهای تبلیغاتی آنلاین

حضور در اینترنت می تواند راهی مقرون به صرفه برای جذب مشتریان جدید باشد. شما می توانید با هزینه کم به مخاطبان جهانی دست پیدا کنید. بسیاری از مشتریان قبل از اینکه تصمیم بگیرند از چه کسی خرید کنند، در مورد مشاغل آنلاین تحقیق می کنند.

یک وب سایت خوب طراحی شده می تواند مشتریان را برای خرید از شما ترغیب کند. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید کسب‌وکار خود را به صورت آنلاین از طریق تبلیغات پولی یا برای بهبود رتبه‌بندی موتورهای جستجو ارتقا دهید.

راه های دیگر برای تبلیغ آنلاین کسب و کار شما شامل تبلیغ محصولات یا خدمات شما در سایت های رسانه های اجتماعی،ارائه ی کاتالوگ دیجیتال در وبلاگ ها و موتورهای جستجو و سایر وب سایت هایی است که مخاطبان هدف شما از آنها بازدید می کنند.

کلام آخر

یک کمپین تبلیغاتی موفق باعث انتشار اخبار در مورد محصولات و خدمات شما، جذب مشتری و ایجاد فروش می شود. چه بخواهید مشتریان جدید را به خرید یک محصول موجود تشویق کنید یا یک سرویس جدید راه اندازی کنید، گزینه های زیادی در میان ابزارهای تبلیغاتی برای انتخاب وجود دارد. به همین جهت در این مقاله برخی از آنها را معرفی کردیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *