تاثیر کاتالوگ در فروش

تاثیر کاتالوگ در فروش
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

به طور کلی کاتالوگ، توضیحات چاپ شده ای است که شامل محصولات و خدمات مربوط به فروشنده کالا می شود. به عبارتی دیگر تاثیر کاتالوگ در فروش به گونه ای است که در وهله اول موجب شناخت محصولات شده و سپس میزان فروش را به خوبی افزایش می دهد. از طرفی کاتالوگ ها اغلب به صورت نوعی رابط بین تولید کننده و مصرف کننده بوده و موجب افزایش اعتبار برند نیز می شوند. نمونه کارهای مجموعه مدرن طرح در زمینه طراحی کاتالوگ دلیلی برای توانایی این مجموعه برای طراحی یک کاتالوگ موثر فروش است.

اهمیت طراحی کاتالوگ و تاثیر آن در میزان فروش

امروزه بسیاری از شرکت ها و برندهای معتبر از کاتالوگ به عنوان نوعی سرمایه گذاری که موجب جذب مشتری شود، استفاده می کنند. همچنین در صورتی که طراحی و چاپ کاتالوگ مناسب باشد، تاثیر کاتالوگ در فروش نیز مثبت بوده و منجر به افزایش میزان فروش می شود. همچنین وجود یک کاتالوگ با اطلاعات کامل از محصولات، موجب افزایش شناخت مشتریان نسبت به کالاها و تعامل مشتریان با برند می شود چرا که هدف واحد همه کسب و کارها، فروش بالا می باشد. از طرفی یک کاتالوگ باید به گونه ای باشد که اطلاعات کاملی از جمله نوع کسب و کار، محصولات و تصاویر جذاب داشته و موجب جذب مشتریان زیادی شود. تاثیر کاتالوگ در فروش نیز به شکلی است که نام تجاری برند محصولات را به صورت حرفه ای به مشتریان معرفی کرده و فرایند فروش، بازاریابی، تبلیغات و تامین هزینه را به خوبی تسریع می بخشد.

اهمیت طراحی کاتالوگ و تاثیر آن در میزان فروش
اهمیت طراحی کاتالوگ و تاثیر آن در میزان فروش

ویژگی های یک کاتالوگ ایده آل و تاثیرگذار:

 • باید به راحتی قابل حمل بوده و برای مخاطب خوانا باشد.
 • توضیحات موجود باید واضح و صحیح باشند تا مخاطب به سادگی جذب آن شود.
 • اطلاعات کاتالوگ بهتر است به صورت جامع بوده و به همه سوالات مشتری پاسخ دهد.
 • برای کاتالوگ های جذاب باید از تصاویر مرتبط با متن و محصولات به منظور افزایش آگاهی مشتریان استفاده کنید.
 • اطلاعات بهتری در مقایسه با تراکت ها به مشتریان داده و تاثیر کاتالوگ در فروش را افزایش می دهد.
 • کاتالوگ های جذاب اغلب به شکل چهار رنگ طراحی می شوند.
 • به منظور افزایش جلوه کاتالوگ ها از روکش های سلفون می توان استفاده کرد.

تاثیر کاتالوگ در میزان فروش

 1. معرفی محصولات و خدمات: به طور کلی زمانی که احتیاج به معرفی محصولات و خدمات خود در کسب و کار دارید، می توانید از انواع کاتالوگ ها استفاده کرده و با مشتری تعامل داشته باشید. به عنوان مثال آژانس های تبلیغاتی، بازاریاب ها و طراحان کاتالوگ می توانند با استفاده از عکس، جزئیات و راهنمای خرید محصولات خود، کالاها را به بهترین شکل معرفی کنند.
 2. ارائه اطلاعات درست در کاتالوگ به مشتری: با طراحی مناسب کاتالوگ و ثبت اطلاعاتی مانند مشخصات، ویژگی ها و تنوع محصولات می توانید جزئیات محصول را به شکل صحیح در اختیار مشتریان قرار دهید. همچنین تاثیر کاتالوگ در فروش به گونه ای است که اطلاعات مربوط به محصولات را به صورت کامل در دسترس مشتریان قرار داده و تصویر ذهنی مناسبی از محصولات در ذهن آنها ایجاد کنید. از طرفی کاتالوگ ها، ابزار مناسبی به منظور مقایسه محصولات با یکدیگر و انتخاب بهترین کالا برای مشتریان می باشد.
 3. کاهش چرخه های کسب و کار: زمانی که یک کاتالوگ ایده آل برای کسب و کار خود طراحی کنید، نیازی به مشاوره و توضیحات زیاد برای مشتریان نبوده و می توانید زمان کمتری صرف این مسائل کنید. وقتی یک کاتالوگ حرفه‌ای در اختیار داشته باشید. به عبارتی دیگر تاثیر کاتالوگ در فروش به گونه ای است که پاسخ جامعی به تمام سوالات مشتریان داده و به کاهش چرخه کسب و کار کمک می کند.
 4. افزایش فروش و بازدید محصولات: به طور کلی افزایش میزان فروش نسبت به بازدید، یکی از مهم ترین مسائلی است که موجب افزایش سود می شود. همچنین استفاده از یک کاتالوگ حرفه ای تاثیر بسزایی در افزایش میزان فروش محصولات داشته و موجب صرف انرژی کمتری توسط فروشندگان می شود.
 5. معروف شدن محصولات: تاثیر کاتالوگ در فروش در مراحل پایانی به گونه ای است که موجب برندسازی و افزایش اعتبار کسب و کار در میان مشتریان می شود. با استفاده مناسب از رنگ ها، تصاویر و اطلاعات صحیح در طراحی کاتالوگ، می توانید کسب و کار خود را به خوبی گسترش دهید.
تاثیر کاتالوگ در میزان فروش
تاثیر کاتالوگ در میزان فروش

نکاتی که برای طراحی کاتالوگ ها باید در نظر گرفته شوند:

 • پیش از شروع به طراحی کاتالوگ خود بهتر است هدف اصلی خود را از طراحی کاتالوگ مشخص کرده و نوع محصولات را تعیین کنید. همچنین تصاویر و مطالب موجود در کاتالوگ باید کاملا بدون اغراق و مرتبط با کالاها باشند.
 • تاثیر کاتالوگ در فروش تنها زمانی مثبت خواهد بود که توسط یک طراح حرفه ای و باتجربه انجام شود چرا که یک طراح حرفه ای با روش های تبلیغات نوین آشنا بوده و از تجربیات لازم برای طراحی کاتالوگ استفاده می کنند.
 • بهتر است از تصاویر تبلیغاتی با کیفیت برای توضیح محصولات استفاده کنید که بیان کننده اطلاعات مناسبی باشند. همچنین لحن محتوا داخل کاتالوگ باید کاملا تاثیرگذار بوده و توجه مشتری را به خوبی جلب کند.
 • صفحه بندی صحیح و ویراستاری دقیق متن موجب افزایش اعتبار کاتالوگ می شود.
 • انتخاب رنگ، فونت، تصویر، چیدمان و طراحی مناسب به خصوص در کاتالوگ های دیجیتال
 • درج برند یا نشان تجاری محصولات به صورت واضح داخل کاتالوگ
 • استفاده از ویژگی هایی که موجب متمایز ساختن محصول مورد نظر از سایر محصولات می شود
 • استفاده از سبک های ترکیبی یا ژورنالی کاتالوگ به منظور به منظور طراحی منحصر به فرد
 • داشتن تسلط کامل بر استانداردهای طراحی، چاپ و خلاقیت در قالب کاتالوگ

کلام آخر

بنابراین کاتالوگ ها در حقیقت زبان شما در ارتباط و ایجاد تعامل مثبت با مشتریان بوده و تاثیر کاتالوگ در فروش به گونه ای است که به شناخته شدن برند محصولات شما کمک می کند. همچنین این ابزار را باید به بهترین شکل به صورت حرفه ای طراحی کنید تا پاسخگوی تمام سوالات مشتریان باشد. با شناخت ویژگی های یک کاتالوگ ایده آل می توانید مناسب ترین نوع کاتالوگ را برای کسب و کار خود طراحی کنید.

نکاتی که برای طراحی کاتالوگ ها باید در نظر گرفته شوند:
نکاتی که برای طراحی کاتالوگ ها باید در نظر گرفته شوند
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *