طراحی لوگوی رستوران و کافی شاپ

طراحی لوگو رستوران و کافی شاپ
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

10 نکته برای طراحی لوگوی رستوران و کافی شاپ

تصور کنید یک همبرگر را در 10 رستوران مختلف امتحان کنید. هیچ یک از رستوران ها نام، علامت یا نشانی روی غذای خود ندارند. آیا هنوز هم می توانید همبرگرها را از هم تفکیک کنید؟ آیا می توانید آنچه را که در هر رستوران دوست داشتید یا دوست نداشتید را به خاطر بسپارید؟

درست کردن غذای عالی تنها یک بخش از گرداندن یک رستوران موفق است. اگر در حال رقابت با بسیاری از مشاغل فروش غذاهای مشابه هستید، باید رستوران خود را سفارشی کنید. ایجاد یک لوگو می تواند به شما در ایجاد وفاداری مشتری و جذب کسب و کار جدید کمک کند و طراحی یک لوگوی جذاب رستوران نقطه خوبی برای شروع برند سازی است.

لوگوها ساده و بصری هستند. آنها انگیزه ایجاد می کنند و فورا منوی خوشمزه شما را به آنها یادآوری می کنند. برای طراحی لوگوی مناسب رستوران و کافی شاپ، این 10 نکته را در نظر بگیرید.

1- تمایز

بدانید که چرا با رقبا متفاوت هستید. آرم رستوران های بزرگ دارای شخصیتی متمایز است که در بسته بندی خدمات و محصولات آنها منعکس می شود. به تمام رستوران های همبرگر پر رونق در جهان فکر کنید. لوگوی وندی از شباهت کارتونی دختر بنیانگذار آن استفاده می کند. این نشان دهنده ارزش های خانواده، کیفیت و قدیمی با پیامی روشن است. وندی غذایی به شما نمی دهد که برای خانواده خود بنیانگذار دلچسب نباشد.

وندی
وندی

از سوی دیگر، برگر In-N-Out به خاطر مواد اولیه تازه، قدمت و راحتی تهیه فست فود معروف است. آرم پیکان یکپارچه سازی با سیستم عامل است و به مشتریان بیان می دارد که لازم نیست مدت زیادی منتظر غذای خوشمزه بمانند. درباره رقبا تحقیق کنید و لیستی از نقاط فروش که کسب و کار شما را متمایز می کند تهیه کنید.

2- شکل فونت رسا

یک لوگوی قوی رستوران نباید دارای نماد باشد. Ihop، Denny’s، و Subway همگی از حروف بدون علامت استفاده می کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، سعی کنید حروف منحصر به فردی ایجاد کنید که نام کسب و کار شما را برجسته کند. فونت باید منعکس کننده لحن کسب و کار شما باشد. از این گذشته، یک فیلم نامه فانتزی کاملاً مناسب یک صبحانه نیست.

سابوی
سابوی

خلاقیت به معنای برترین بودن نیست. حتی اگر از یک طراح لوگو برای ایجاد یک موکاپ استفاده می کنید، نکات ساده متناسب با داستان برند خود را اضافه کنید. فلش‌ها را در انتهای «S» و «Y» در Subway تصور کنید. آنها پایان عالی را به یک طراحی ساده اضافه می کنند.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]طراحی لوگو و آرم[/info_box]

3- سفارشی سازی

برای گذاشتن بیشترین تاثیر، استفاده از یک تایپ فیس کاملا منحصر به فرد را در نظر بگیرید. مارک‌هایی مانند Moe’s Grill و Krispy Kreme دارای حروف سفارشی هستند، بنابراین رستوران‌های دیگر نمی‌توانند به راحتی برند خود را از آنها کپی کنند.

Krispy Kreme
Krispy Kreme

4- داستان سرایی

تطبیق لوگوی با محصولات را برای رستوران ها آسان کنید. به این فکر کنید که مشتریان اصلی شما چه کسانی هستند و چرا به سراغ شما می آیند. آیا شما خانواده دوست، دارای اعبتار، درجه یک، و خلاق هستید؟ آیا برنامه غذایی شما منظم است یا ناسالم، سالم، سنتی یا هنری.

Cracker Barrel در اصل یک فروشگاه روستایی در تنسی آمریکا بود. لوگوی این فروشگاه تاریخ عجیبی را به تصویر می کشد و یک مرد و یک بشکه را در ویترین فروشگاه قدیمی نشان می دهد. همه چیز در مورد تصاویر رستوران داستان آسایش و مهمان نوازی جنوبیان آمریکا را بیان می کند.

Cracker Barrel
Cracker Barrel

5- اشکال تعادلی

سعی کنید از دور انداختن عناصر عجیب و غریب خسته نشوید. شما نمی خواهید اشکال گرد با گرد صاف تداخل داشته باشند و لوگوهای بزرگ زمانی که اشکال داخلی خیلی کوچک هستند عجیب به نظر می رسند و فضای اضافی زیادی باقی می گذارند. یک لوگوی به هم ریخته مشتریان را گیج می کند و کاری برای پیشبرد برند شما انجام نمی دهد. حتی اگر مشتریان دلیل آن را ندانند، وقتی شکل‌ها از تعادل خارج می‌شوند، مشتریان بلافاصله از شما روی بر می گردانند.

budfox
budfox

به همین دلیل است که استفاده از اشکال و نسبت های آشنا به عنوان عناصر الهام بخش لوگو، هوشمندانه است. هر لوگوی شناخته شده ای را در ذهن خود تصور کنید. روی بزرگ‌ترین اشکال هر لوگو تمرکز کنید و اینکه چگونه اشکال کوچک‌تر آن را تکمیل می‌کنند. اکثر لوگوها را می توان به شکل های دایره، مستطیل، مثلث و مربع تقسیم کرد.

6- تقارن

در حالی که ترکیب اشکال گرد و صاف اشکالی ندارد، برای طراحی تمیز به تقارن نیاز دارید. به خاطر داشته باشید، تقارن به این معنی نیست که هر دو طرف لوگو باید یکسان به نظر برسند. نکته مهم این است که میزان فضای مورد استفاده در طراحی را کنترل کنید.

نسبت های لوگوی رستوران سونیک را در نظر بگیرید. طرح اصلی شامل دو مثلث همپوشانی است که در جهت مخالف قرار دارند. اما دقیق تر نگاه کنید. می توانید کل طرح را داخل یک مستطیل بزرگ قرار دهید. نقاط بالایی هر مثلث به گوشه های مستطیل برخورد می کنند.

sonic
sonic

7- تقارن رنگ

فراتر از تقارن شکل، شما به تقارن رنگ های لوگو نیاز دارید. اکثر لوگوهای رستوران ها بیش از دو رنگ ندارند. مطمئناً می‌توانید رنگ های بیشتری اضافه کنید، اما حفظ تعادل طراحی برای شما سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

تحقیق در مورد تئوری رنگ می تواند به شما در انتخاب رنگ های مناسب برای لوگو کمک کند. رنگ‌ها طیف گسترده‌ای از هماهنگی و هارمونی را دارند، و استفاده از رنگ‌های نامناسب می‌تواند باعث ایجاد مشکل در برند تجاری شما شود. فهرستی از ویژگی هایی را که نشان دهنده کسب و کار شما هستند، تهیه کنید و رنگ های مرتبط را انتخاب کنید. آیا رستوران شما سرگرم کننده و غیررسمی است یا مجلل و گران قیمت؟ و یا اینکه با فرهنگ های خاص مرتبط است؟

colors
colors

برای مثال رستوران های ایتالیایی را در نظر بگیرید. بسیاری از آنها از سبز یا قرمز در لوگوها استفاده می کنند زیرا آنها رنگ های اصلی پرچم ایتالیا هستند. قرمز روشن و نارنجی برای رستوران های فست فود رایج است. این رنگ های تند احساسات شادی، خواستن، سرعت و شادی را هدایت می کنند.

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]11 ویژگی کارت ویزیت ساده و زیبا[/info_box]

8- فضای منفی

تصور نکنید که باید هر اینچ از طرح را پر از شکل و رنگ کنید. فضای سفید به چشمان شما استراحت می دهد و در عین حال توجه را به اشکال ثانویه جلب می کند. استراتژیک عمل کردن با فضای سفید باعث می شود ظاهری شفاف تر و ظریف تر داشته باشید. سیاهه های مربوط به TGI Friday’s log نوارهای قرمز روشن با پس زمینه سفید را در بر می گیرد و به نظر می رسد که حروف پیتزا هات در فضای سفید شناور است.

pizza hut
pizza hut

9- هارمونی مثبت

هیچ صاحب کسب‌وکاری نمی‌خواهد احساسات منفی بفرستد، اما طراحی شاد برای رستوران‌ها مهم‌تر است. رستوران ها به غذا اهمیت می‌دهند و نمی‌خواهند در مکان‌هایی با معاشرت‌های بد غذا بخورند. لوگوی فالیک برای Dirty Bird از زمان معرفی آن جنجال برانگیخته است. این لوگو مطمئناً با برند شرکت مطابقت دارد، اما بلافاصله بسیاری از مشتریان را از خود دور می کند. پرخطر بودن همیشه چیز بدی نیست، اما مطمئن شوید که مخاطبان متمایز و وفادار را از هم تمیز می دهید.

dirty bird
dirty bird

10. سادگی

برای مقابله با برخی از نا ملایمتی ها در طول مسیر آماده باشید. ساخت یک لوگوی رستوران خوب زمان بر است، اما طراحی نهایی باید ساده باشد. ویرایش لوگو را تا حذف تمام عناصر غیر ضروری ادامه دهید. اگر بتوانید طرح تان را شکوفا کنید بدون اینکه آن را کمرنگ کنید، ایده خوبی خواهد بود.

در طول مسیر از وفادارترین مشتریان خود بازخورد و الهام از لوگو دریافت کنید. آن‌ها از آن دسته افرادی هستند که می‌خواهید در آینده جذب کنید، و نظرات آنها می‌تواند در مورد لوگو و برند درست باشد.

مقاله فوق از منبع خارجی با این لینک ترجمه شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *