3 ویژگی بسیار مهم یک کاتالوگ حرفه ای

3 ویژگی بسیار مهم یک کاتالوگ حرفه ای
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

3 گام برای طراحی کاتالوگ محصولات “فروش” برای هر مشتری

امروزه، بازاریابی سنتی توسط پلتفرم هایی مانند فیسبوک و گوگل احاطه شده اند. این امر باعث می شود نشریات تبلیغاتی سنتی دیگر محبوبیت گذشته را نداشته باشند و کاتالوگ محصولات به طور گسترده توزیع شوند. با این حال، علیرغم ظهور بازاریابی دیجیتال، اگر کسب و کارها از انتشارات چاپی چشم پوشی کنند، این نیز یک نقص بزرگ است. از آنجا که کاتالوگ محصولات هنوز هم مخاطبان خاصی دارد، شما می توانید کمپین های بازاریابی و برندسازی خودتان را به کمک آنها اجرا کنید.

تفکر و ایده های خلاقانه

تفکر و ایده های خلاقانه
تفکر و ایده های خلاقانه

زمانی که بر روی طراحی یک کاتالوگ محصولات حرفه ای تمرکز و سرمایه گذاری می کنید، توجه و بازخورد بالایی از مشتریان را به خود جلب خواهید کرد. بر این اساس استفاده از کاتالوگ برای معرفی محصولات کسب و کار مناسب است. بنابراین، طراحی مرحله بسیار مهمی است که فرد خلاق را ملزم به داشتن تفکر و زیبایی شناسی خوب می کند.
برای انجام تبلیغات محصولات، کاتالوگ باید زیبایی و مناسب بودن عناصر را داشته باشد. نشریات شرکتی برای تأثیرگذاری در طراحی باید «زیبا» و مطابق با معیارهای کسب و کار و مشتریان هدف باشند. از آنجا، کاتالوگ کامل ترین ظاهر را خواهد داشت.
به عنوان مثال، برای طراحی یک کاتالوگ محصولات مد یا جواهرات سطح بالا، سازندگان دقت و ظرافت خرج شده را در تصویر نشریه نشان دهند. این عنصر با کاتالوگ اسباب بازی های کودکانه با رنگ های زنده کاملا متفاوت است و احساس شادی و هیجان به مخاطب منتقل می کند.

طراحی یک کاتالوگ محصولات مد
طراحی یک کاتالوگ محصولات مد

[info_box title=”” image=”” animate=””]چاپ و طراحی کاتالوگ یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]
یکی دیگر از موارد مهم در طراحی کاتالوگ این است که با هویت برند کسب و کار مانند لوگو، شعار، رنگ، فونت و غیره سازگاری داشته باشد. هنگام مقایسه نشریه شما با سایر رقبا، مشتریان می توانند تفاوت شما را تشخیص دهند. علاوه بر این، این بدان معنی است که جلد کاتالوگ باید دارای جزئیاتی باشد که بینندگان را به خود جذب کند، زیرا این نکته کوچکی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا انتشارات شما باعث می شود مشتریان شروع به مطالعه آن کنند یا خیر می باشد.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]ویژگی کاتالوگ های تبلیغاتی[/info_box]

تصویر یک عامل تعیین کننده است

یک عکس خوب محصول شما را در نظر مشتریان جذاب تر می کند. اگر بودجه بازاریابی شما اجازه می دهد، باید یک سرویس عکاسی تجاری در یک واحد معتبر را برای ایجاد عکس های حرفه ای محصول انتخاب کنید. اغراق نیست اگر بگوییم تصاویر شفاف و با وضوح بالا با مفهومی واضح جذاب تر خواهند بود. به ویژه در چاپ کاتالوگ، محصول نهایی را با رنگ های بهتر تولید می کند و زمان تصحیح خطاها را برای انتشار فوری کوتاه می کند.

تصویر یک عامل تعیین کننده است
تصویر یک عامل تعیین کننده است

علاوه بر این، گرفتن عکس های برند برای گذاشتن در نشریات راهی برای کسب و کارها برای افزایش آگاهی از برند برای مخاطبین خواهد بود.

محتوای خلاقانه و جالب

طراحی کاتالوگ محصولات بهترین راه برای انتقال داستان برندتان است. اگرچه تصویر عامل مهمی است، اما محتوای توصیفی مؤلفه ای خواهد بود که هم اطلاعات مربوط به محصول را در اختیار مشتریان قرار می دهد و هم آنها را برای تصمیم گیری برای خرید ترغیب می کند.

محتوای خلاقانه و جالب
محتوای خلاقانه و جالب

بنابراین، کسب و کارها علاوه بر عکاسی برای کاتالوگ، باید روی محتوای کاتالوگ نیز سرمایه گذاری کنند که برای مشتریان هدف آنها جذاب و جذاب باشد. شما باید زمانی را صرف تحقیق در مورد بینش مشتری، جمعیت شناسی، عادات و رفتارها کنید تا مناسب ترین محتوا را به کار ببرید. محتوای خوب به اندازه کافی محتوایی است که بتواند دل مشتریان را به دست آورد.
ابتدا باید محتوای مهم کاتالوگ مانند مشخصات محصول، قیمت، توضیحات محصول، تصاویر، … را مشخص کنید. باید توجه داشته باشید که جملات و پاراگراف های کوتاه باید کوتاه و خوانا باشند، از استفاده از زبان فنی برای سهولت در کار خودداری کنید. برای خواندن مشتریان یک مثال خاص از یک توضیح محصول بین 50 تا 150 کلمه را در نظر بگیرید: «دستکش‌های گلف به مشتریان کمک می‌کنند این ورزش را بهتر انجام دهند و از دستان شما در برابر اصطکاک هنگام ضربه زدن به توپ محافظت می‌کنند. علاوه بر این، مشتریان با پوشیدن این دستکش ها احساس حرفه ای و لوکس بیشتری خواهند داشت. محتوایی که می نویسید باید دارای ویژگی ها و مزایای هر محصول به همراه مزایای اصلی آن باشد.

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]7 قدم برای یک کاتالوگ موفق با استراتژی های بازاریابی[/info_box]

امیدواریم مطالعه ای مقاله با عنوان سه ویژگی بسیار مهم یک طراحی کاتالوگ حرفه ای بهره کافی را برده باشید. مطالب این مقاله از این لینک ترجمه شده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *