تکنیک عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی

عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی

عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی

به دنبال عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی و ماشین های در حال حرکت هستید؟ شما جای درست آمده اید.

در این مقاله، نکات و تکنیک‌های عملی زیادی برای ارتقای سطح عکس‌های شما به اشتراک می‌گذاریم. با ما همراه باشید:

 

دوربین ها و لنزهای مناسب را به همراه داشته باشید

 

عکاسی از ماشین مسابقه

 

عکاسی مسابقه ای به مقدار مشخصی تجهیزات نیاز دارد. وقتی صحبت از عکس‌های مسابقه‌ای به میان می‌آید، به دوربین‌ها و لنزهای خاصی نیاز دارید تا جزئیات زیادی را ثبت کنید.

به طور خاص، استفاده از دوربینی با قابلیت فوکوس خودکار چشمگیر را برای عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی توصیه می کنیم. این روزها، برخی از مدل های لنز حتی ردیابی خودرو را ارائه می دهند، اما اگر نمی توانید بهترین ها را بخرید، اشکالی ندارد. فقط مطمئن شوید که دوربینی را که می توانید با بالاترین کیفیت خریداری کنید، یاد بگیرید که از آن به خوبی استفاده کنید و بهترین کار را با آنچه دارید انجام دهید.

شما همچنین می خواهید حداقل یک لنز تله فوتو همراه داشته باشید. زوم 70 تا 200 میلی متری به شما امکان می دهد انواع ترکیب بندی ها را ثبت کنید. در 200 میلی‌متر، می‌توانید از جزئیات خودرو عکس بگیرید، و در 70 میلی‌متر، می‌توانید از صحنه‌های وسیع‌تر عکاسی کنید.

یک لنز کیت 55-200 میلی‌متری نیز انتخاب خوبی برای عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی است، اگرچه اپتیک و فوکوس خودکار آنچنان خوب نیستند.

اگر می توانید هزینه آن را بپردازید، دو دوربین با خود حمل کنید، یکی دارای لنز تله فوتو، سپس دومی با یک لنز کوتاه تر برای عکس های با زاویه باز جالب. (اگر فقط یک دوربین دارید، سعی کنید هر چند وقت یکبار لنزهای خود را تغییر دهید، اما مراقب باشید هیچ لحظه کلیدی را در این فرآیند از دست ندهید!)

همچنین بخوانید: بهترین برنامه های عکس کلاژ

 

روی پیست پیش تمرکز کنید

هنگامی که به تازگی عکاسی مسابقه ای را شروع کرده اید، من شما را تشویق می کنم که نکات و تکنیک های مربوط به سیستم فوکوس خودکار خود را بیاموزید. جاده‌ای را پیدا کنید که به سرعت در حال حرکت است، سپس تمرکز روی ماشین‌ها را تمرین کنید.

از این زمان برای ارزیابی قابلیت های فوکوس خودکار دوربین خود استفاده کنید. برخی از دوربین ها ردیابی شگفت انگیزی را ارائه می دهند ، در حالی که دوربین های دیگر بسیار غیرقابل پیش بینی هستند.

 

عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی

 

اگر تحت تأثیر فوکوس خودکار دوربین خود قرار گرفته اید، عالی است، و امیدواریم زمانی که برای اولین عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی خود خارج می شوید، بتوانید نتایج شگفت انگیزی ثبت کنید.

اما اگر از قابلیت های فوکوس خودکار دوربین خود راضی نیستید، پس ما تاکتیک متفاوتی را توصیه می کنیم. به‌جای واکنش به خودروها، به فوکوس دستی بروید، روی نقطه‌ای از مسیر پیش‌فوکوس کنید و منتظر بمانید تا خودرویی در معرض دید قرار گیرد.

به محض ظاهر شدن ماشین، می توانید آن دکمه شاتر را فشار دهید و یک عکس در فوکوس از مسابقه خود خواهید داشت! من همچنین شما را تشویق می‌کنم از حالت انفجاری دوربین خود استفاده کنید ، که شانس شما را برای گرفتن فوکوس واضح خودرو افزایش می‌دهد.

هر مسیر دارای یک خط مسابقه ایده‌آل است، بنابراین احتمال دارد که همه مسابقه‌دهنده‌ها در یک مکان با سرعت حرکت کنند (مگر اینکه در حال عبور یا عبور از آنها باشند).

همچنین بخوانید: عکاسی پانینگ یا متحرک

 

چند عکس متحرک خلاقانه را امتحان کنید

پانینگ تکنیکی است که شامل کاهش سرعت شاتر در حین جابجایی دوربین همراه با ماشین است. و این یک راه عالی برای تولید عکس‌های مسابقه‌ای است که سرعت و قدرت را به وضوح بیان می‌کنند .

 

عکاسی صنعتی

 

فقط برای عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی سرعت شاتر خود را به حدود 1/30 ثانیه یا بیشتر کاهش دهید؛ زیرا سرعت بسته به سرعت حرکت ماشین تغییر می کند، پیش فوکوس کنید، سپس ماشین را در حین حرکت در میدان دید خود دنبال کنید.

مطمئن شوید که هنگام حرکت ماشین عکس های زیادی می گیرید. حتی در بهترین سناریوها، شما همچنان با تعداد زیادی ضربات از دست رفته مواجه خواهید شد.

وقتی حالت حرکت سوژه کار می‌کند، ماشین مسابقه را نسبتاً واضح نگه می‌دارد در حالی که پس‌زمینه را محو می‌کند. اگر عکس‌های متحرک می‌گیرید و نتایج را دوست ندارید، سعی کنید از چند دور با سرعت‌های مختلف عکاسی کنید، سپس آن‌ها را روی صفحه LCD دوربین خود بررسی کنید. پس از به دست آوردن اثری که دنبال آن هستید، با جدیت عکس بگیرید.

همچنین باید تعادل مناسبی بین سرعت شاتر، دیافراگم و ISO پیدا کنید. از آنجایی که از سرعت شاتر آهسته استفاده می کنید، به طور کلی باید ISO را در تنظیمات پایه نگه دارید – در غیر این صورت، در معرض نوردهی بیش از حد عکس قرار خواهید گرفت. و مگر اینکه در شرایط کم نور عکاسی کنید، احتمالاً می خواهید از دیافراگم تا حدودی باریک نیز استفاده کنید.

 از نوردهی بیش از حد جلوگیری می کند و همچنین در هنگام فوکوس کمی فضای تکان دادن به شما می دهد. (اگر دیافراگم شما بیش از حد باز باشد و در نتیجه عمق میدان شما بسیار کم باشد، فوکوس برای عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی کار دشواری است!)

نکته اصلی در اینجا واقعاً فقط آزمایش و بررسی دقیق است. فقط سرعت شاتر، دیافراگم و ISO خود را تنظیم نکنید، سپس آنها را فراموش نکنید. در عوض، سرعت شاتر خود را تا زمانی تنظیم کنید که یک جلوه تاری خوب به دست آورید، سپس دیافراگم و ISO خود را تنظیم کنید تا عمق میدان و نوردهی مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

مطالب مرتبط » 10 نکته هم برای عکاسی از اتومبیل 

 

پشتیبانی اضافی بیاورید

در مورد دوربین و لنزهایی که باید برای عکاسی در پیست مسابقه بیاورید صحبت کرده‌ایم، اما می‌خواهیم به یکی از تجهیزات کلیدی دیگر نیز اشاره کنم:

سه پایه یا مونوپاد:

 

عکاسی مسابقات

 

 

ببینید، سه پایه ها و مونوپادها تنظیمات دوربین شما را تثبیت می کنند تا بتوانید تصاویر واضح بگیرید. آنها همچنین می توانند به بهبود تکنیک پانینگ شما کمک کنند و اغلب تجربه تیراندازی راحت تری را برای شما به ارمغان می آورند (زیرا نیازی نیست تمام دکل خود را در تمام طول روز نگه دارید).

پس کدام را باید انتخاب کنید؟ سه پایه یا تک پایه؟

استفاده از  مونوپاد برای عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی کاربردی تر است؛ آنها سبک وزن هستند، بعلاوه اگر صندلی را عوض کنید، به مکان دیگری بروید، حمل آنها آسان است. با این حال، سه پایه ها حمایت بیشتری می کنند، بنابراین ما شما را تشویق می کنیم که گزینه های مختلف خود را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

همچنین مهم است که بدانید، اگر از سوژه های متحرک عکاسی می کنید، سه پایه یا مونوپاد به تنهایی عکس های شما را واضح نگه نمی دارد. ماشین‌های مسابقه سریع حرکت می‌کنند، بنابراین، مگر اینکه هدف شما انجام عکاسی خلاقانه باشد (مانند رویکرد پاننگ که در بالا توضیح داده شد)، علاوه بر آوردن سیستم پشتیبانی، باید سرعت شاتر خود را در حدود 1/1000 ثانیه و بالاتر نگه دارید. به یاد داشته باشید: اگر شاتر شما به اندازه کافی سریع نیست که بتواند حرکت را کنترل کند، مهم نیست که دوربین کاملاً پایداری دارید!

همچنین بخوانید: اشتباهات عکاسی از جواهرات

 

از تار شدن خودروها نترسید

گاهی نیازی است شما باید به سادگی از تاری استقبال کنید.

لنز خود را با دقت روی تماشاگران پشت مسیر متمرکز کنید، سپس سرعت شاتر را کاهش دهید. بیش از حد آن را رها نکنید؛ نمی خواهید تماشاگران تار شوند؛ اما سرعت 1/250 ثانیه یا بیشتر باید این کار را انجام دهد.

سپس، هنگامی که برخی از اتومبیل ها زوم می کنند، عکس بگیرید! ماشین‌ها باید محو شوند، تماشاگران واضح خواهند ماند و شما یک تصویر بسیار منحصر به فرد از پروژه ی عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی ایجاد خواهید کرد.

همانند پاننگ، مطمئن شوید که سرعت های شاتر متفاوتی را تجربه کرده اید. تصاویر خود را مرتباً مرور کنید، و اگر به نتایجی که می‌خواهید نرسیدید، تا زمانی که به دست نیاوردید، به اصلاح ادامه دهید!

توجه داشته باشید که این تکنیک تاری هم برای مسابقات روز و هم در شب مفید است (البته اگر در طول روز کار می کنید، ممکن است لازم باشد ISO خود را پایین نگه دارید و دیافراگم خود را برای سرعت شاتر به اندازه کافی آهسته محدود کنید).

 

زاویه خود را تنظیم کنید

اکثر عکاسان اتومبیل های مسابقه ای اتومبیل ها را از جای خود در جایگاه ها عکس می گیرند. با این حال، اگر می خواهید متمایز شوید، به مخلوط کردن همه چیز کمک می کند!

ابتدا، نقاط بالقوه با زاویه بالا و زاویه پایین را در نظر بگیرید. بسته به محل برگزاری، ممکن است بتوانید نزدیک ماشین ها و رانندگان پایین بیایید. همچنین ممکن است بتوانید از ارتفاعات بلند شوید که همیشه عکس های جالبی ایجاد می کند.

شما همچنین می توانید با سه پایه یا مونوپاد برای عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی خلاق شوید. دوربین خود را به سری وصل کنید (مطمئن شوید که ایمن است)، سپس آن را روی مسیر نگه دارید. دوربین را با استفاده از ریموت استفاده کنید. با کمی شانس، یک عکس منحصر به فرد دریافت خواهید کرد که اتومبیل ها و/یا رانندگان را از بالا به نمایش می گذارد:

لازم نیست هر تصویری که می‌گیرید فوق‌العاده خلاقانه باشد، اما اگر بتوانید چند تکنیک غیرمعمول را در هر عکاسی بگنجانید، در نهایت به نمونه کارهای بسیار متنوع‌تری خواهید رسید.

 

از ایستگاه های پیت عکس بگیرید

بیشتر عکاسان عاشق عکاسی از پیت استاپ هستند. آنها همیشه اقدامات زیادی را ارائه می دهند. برخی از مسیرهای مسابقه حتی به شما امکان خرید یک پاس پیت را می دهند که به شما امکان دسترسی به جاده گودال را می دهد و می تواند تفاوت زیادی در عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی ایجاد کند.

با این حال، اگر به پیت استاپ های عکاسی دسترسی پیدا کردید، حتماً آگاهی موقعیتی خود را حفظ کنید. هر یک از اعضای خدمه گود کاری برای انجام دادن دارد و شما قطعاً نمی خواهید در مسیر آنها قرار بگیرید. احتمال آسیب جدی برای شما و اعضای خدمه وجود دارد.

بنابراین لحظه‌ای را که می‌خواهید عکاسی کنید انتخاب کنید، وارد شوید، عکس‌های خود را بگیرید، سپس عقب‌نشینی کنید تا بتوانند کار خود را انجام دهند.

اگر لنز واید دارید، از آن برای عکس های پیت استاپ استفاده کنید. می توانید از لنزهایی در محدوده 16-35 میلی‌متری استفاده کنید که چشم‌انداز وسیع‌تری ارائه می‌دهد و واقعاً حس انرژی را افزایش می‌دهد.

 

به هر حال، برخی از اشکال مسابقه به عکاسان اجازه می دهد تا از دیوار جاده چاله بالا بروند (به شرطی که لباس آتش بپوشید). این نوع دسترسی به شما این امکان را می‌دهد تا از اقدام پیت استاپ از نزدیک و شخصی عکس بگیرید.

شما حتی می توانید در اطراف ماشین حرکت کنید، که به شما این فرصت را می دهد تا از انواع تصاویر ماشین مسابقه ای که اکثر عکاسان تنها رویای آن را در سر می پرورانند، ثبت کنید. اما مثل همیشه، این آگاهی موقعیتی را حفظ کنید، سر راه مردم قرار نگیرید و از ورود و خروج خودروها به پیت خود آگاه باشید.

 

کلام آخر

عکاسی از مسابقات اتومبیل رانی می تواند چالش برانگیز باشد، اما همچنین می تواند سرگرم کننده نیز باشد.

از مناطقی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید، استفاده کنید؛ تجهیزات دوربین ممکن است گران باشد، اما یاد بگیرید که با چیزهایی که دارید کار کنید و در صورت امکان تجهیزات خود را ارتقا دهید.

در پایان روز، فقط بهترین عکس را به انتخاب کنید. تا زمانی که نکاتی را که ما به اشتراک گذاشته‌ایم به خاطر داشته باشید، تضمین می‌کنم که تصاویر فوق‌العاده‌ای را ثبت خواهید کرد.

 ما در کانون تبلیغاتی مدرن طرح تصمیم گرفته ایم علاوه بر عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی به آموزش تکنیک ها و نکات عکاسی برای علاقه مندان نیز بپردازیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

ترجمه شده از سایت digital-photography

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *