10 نقل قول عکاسی که همه عکاسان باید بدانند!

سخن بزرگترین عکاسان جهان درباره عکاسی

سخنان عکاسان بزرگ درباره عکاسی

نقل قول عکاسی از عکاسانی مانند آنسل آدامز، هانری کارتیه برسون و ایموژن کانینگهام ممکن است قدیمی و قدیمی به نظر برسند، اما به نظر بسیاری از عکاسان، آنها بیش از هر زمان دیگری مرتبط و ضروری هستند.

بنابراین در این مقاله، نقل قول‌های عکاسی مورد علاقه‌ام را به اشتراک می‌گذارم، از جمله بسیاری از آثار کلاسیک که خلاقیت را پوشش می‌دهند، عکس‌های شما را بهبود می‌بخشند.

در این عصر رسانه‌های اجتماعی، تمرکز روی لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و فالوورها آسان است که مسائلی که واقعاً مهم هستند را فراموش می‌کنیم. نقل قول های زیر را بخوانید. از اساتید یاد بگیرید و اجازه دهید توضیح دهند که این هنر زیبا به نام عکاسی در مورد چیست.

 

  • شما عکس نمی گیرید، شما آن را می سازید. – انسل آدامز

این نقل قول عکاسی کلاسیک آنسل آدامز است و دلیل خوبی برای گفتن آن دارد. اگر می‌خواهید عکس‌های عالی بگیرید، مهم است که کاملاً از کاری که انجام می‌دهید آگاه باشید.

به لطف قدرت کارت های حافظه و دوربین های دیجیتال مدرن، گرفتن صدها و حتی هزاران تصویر در طول چند دقیقه آسان است. اما همانطور که انسل اشاره می کند، عکاسی خوب به معنای تصویربرداری تصادفی یک دوربین نیست. در عوض، این یک فرآیند خلاقانه آگاهانه است.

پس بدون فکر شاتر بزنید. در عوض، آگاهانه برای گنجاندن عناصر کلیدی، حذف موارد اضافی و ایجاد تصویری ارزشمند تلاش کنید. در حین عکاسی از خود بپرسید: چه چیزی در این صحنه خاص است؟ چه چیزی را می خواهم ضبط کنم؟ من به چه چیزی اهمیت می دهم؟

 

  • 10000 عکس اول شما بدترین عکس شما هستند. – هانری کارتیه برسون

یکی دیگر از نقل قول عکاسی از  Cartier-Bresson، که معتقد است قبل از اینکه بتوانید شروع به ثبت تصاویر برجسته کنید، باید ماه ها یا حتی سال ها عکاسی کنید. او معیار را بر روی ده هزار عکس قرار می دهد، اگرچه در عصر دیجیتال، ممکن است بیش از پنجاه هزار یا حتی صد هزار فایل باشد (بسته به عادات عکاسی شخصی شما).

صرف نظر از این، نقل قول کارتیه برسون تماماً در مورد ارزش رشد است. چند سال اول خود را با دوربین به عنوان یک تجربه یادگیری ببینید. از خودتان لذت ببرید، اما عکس های خود را خیلی جدی نگیرید. با گذشت زمان، تصاویر شما شروع به بهبود خواهند کرد. اگر تلاش کنید و به کار سخت ادامه دهید، در نهایت به یک عکاس بزرگ تبدیل خواهید شد.

 

  • زیبایی در همه چیز دیده می شود. دیدن و ترکیب زیبایی چیزی است که عکس فوری را از عکس حرفه ای جدا می کند. – مت هاردی

این نقل قول عکاسی از یک عکاس معاصرتر، مت هاردی است که عکس های تجاری و طبیعت او نفس گیر هستند.

ما اغلب زیبایی را در دنیا نمی بینیم تا زمانی که کسی به آن اشاره کند. اما وظیفه یک عکاس این است که زیبایی را که درست زیر بینی ما وجود دارد شناسایی کند، آن را در یک عکس هنری ترکیب کند و سپس آن را به دنیا نشان دهد .

بنابراین همین حالا به اطراف خود نگاهی بیندازید، چه پشت کامپیوتر خود باشید، چه با گوشی هوشمند خود بیرون بروید یا در رختخواب دراز بکشید. آیا می توانید چیزی را به روشی جدید ببینید؟ آیا می توانید زیبایی های اطراف خود را ببینید؟ اگر نه، پس به جستجو ادامه دهید. در نهایت، شما موفق خواهید شد!

 

نقل قول عکاسی

 

  • وقتی در خانه می نشینید هیچ اتفاقی نمی افتد. من همیشه به این نکته توجه می کنم که همیشه یک دوربین با خودم داشته باشم… من فقط در آن لحظه از چیزی که به من علاقه دارد عکاسی می کنم. – الیوت ارویت

آیا هر جا که می روید دوربین حمل می کنید؟ و نیازی نیست که یک DSLR سنگین باشد. یک دوربین بدون آینه APS-C ، یک دوربین نقطه‌گذاری و عکس‌برداری، حتی یک گوشی هوشمند، هر کدام از آنها به شما امکان می‌دهند در شوق پرواز عکس بگیرید.

از این گذشته، وقتی دنیا بوم نقاشی شماست، باید همیشه ابزارهای خود را در دست داشته باشید. چه کسی می داند وقتی برای یک قدم زدن معمولی، یک رانندگی در حومه شهر، یا یک سفر خرید بیرون هستید، چه چیزی ممکن است ببینید؟

این نقل قول عکاسی به شما یادآوری می کند تا همیشه آماده عکاسی باشید.

 

  • کدام یک از عکس های من مورد علاقه من است؟ همونی که فردا میخوام ببرمش – ایموژن کانینگهام

برخی از عکاسان به ویژه مبتدیان  به جایی می رسند که فکر می کنند موفق شده اند. آنها معتقدند بهترین از بهترین ها هستند و از تصاویری که گرفته اند کاملا و کاملا راضی هستند.

با این حال، واقعیت این است که آنها هنوز راه طولانی در پیش دارند.

پس هرگز از کاری که انجام داده اید راضی نباشید. هرگز عکاسی را متوقف نکنید. به احتمال زیاد بهترین عکس شما هنوز گرفته نشده است. همیشه برای پیشرفت تلاش کن!

 

  • باید بیشتر به خود فشار بیاورید. باید شروع به جستجوی عکس هایی کنید که هیچ کس دیگری نمی تواند بگیرد. شما باید ابزارهایی را که در اختیار دارید بردارید و عمیق‌تر بگردید. – ویلیام آلبرت آلارد

ما همیشه به دنبال دلایلی هستیم که چرا عکس هایمان به اندازه کافی خوب نیستند. شاید ما آخرین دوربین را نداریم. شاید طولانی ترین یا شارپ ترین لنزها را نداشته باشیم. شاید نتوانیم به مکان های دوردست سفر کنیم.

اما این نوع تفکر، خود ویرانگر است. اگر باور دارید که نمی توانید عالی باشید، هرگز نخواهید بود. در عوض، تلاش کنید تا خوش بین باشید. باور کنید که می توانید عکس های عالی بگیرید – اگر به اندازه کافی سخت کار کنید.

از این گذشته، هانری کارتیه برسون از دوربین فیلمبرداری با همان لنز و همان سرعت شاتر استفاده کرد. او برای گرفتن عکس های خیره کننده نیازی به جدیدترین تجهیزات دیجیتالی نداشت.

به علاوه، همه ما به موضوعات خاصی دسترسی داریم که توسط هیچ کس دیگری قابل دسترسی نیست. از خود بپرسید: از چه چیزی می توانم عکس بگیرم که هیچ کس نمی تواند؟ خانه خود، خانه دوستانتان، محل کارتان و هر مکان دیگری که فقط شما می توانید از آن عکس بگیرید را در نظر بگیرید. سپس دوربین خود را بیرون بیاورید و ببینید چه چیزی می توانید ثبت کنید!

این نقل قول عکاسی به شما یادآور می شود که نباید به دلیل نداشتن تجهیزات کافی از رویای خود دست بکشید.

 

  • اگر در منظره یابم چیزی می دیدم که برایم آشنا به نظر می رسید، کاری انجام می دادم تا آن را تکان دهم. – گری وینوگرند

هنگامی که چند عکس خوب گرفتید، به راحتی می توانید در دام گرفتن عکس های مشابه بارها و بارها گرفتار شوید.

اما گری وینوگراند از چنین رویکردی راضی نبود و شما هم نباید راضی باشید.

در عوض، مانند وینوگراند رفتار کنید. اگر متوجه شدید که مکرراً همان نوع عکس را می‌گیرید، هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا اوضاع را تغییر دهید. چند قدم به داخل بروید. چند قدم به عقب برگردید. به کناری حرکت کنید. به لنز عریض‌تر بروید. برو تله فوتو برای متفاوت کردن عکس چه کاری می توانید انجام دهید!

مطمئنا، نتیجه ممکن است عالی نباشد، اما حداقل شما سعی کرده اید. و با آزمایش کافی، شروع به ایجاد تصاویری خواهید کرد که به طور مداوم اصلی هستند.

این نقل قول عکاسی به شما یادآوری کرده است که باید تجربه کنید و تنها به یک تکنیک متکی نباشید و تلاش کنید تا از هر آزمون خطایی را انجام دهید.

 

  • همیشه فکر می کردم عکس های خوب مثل جوک های خوب هستند. اگر باید توضیح دهید، آنقدرها هم خوب نیست. – ناشناس

گاهی اوقات شنیدن داستان پشت یک عکس جالب است. به هر حال، یک داستان می تواند زمینه ارزشمندی را فراهم کند و به شما کمک کند عکس را در نوری جدید ببینید.

اما در بیشتر موارد، یک عکس برای پشتیبان گیری نیازی به استوری ندارد. باید خودش حرف بزنه!

در نظر گرفتن نقل قول عکاسی هنگام عکسبرداری و ویرایش مفید است. اگر به ترکیبی برخوردید که نیاز به توضیح قابل توجهی دارد، شاید بهتر باشد ادامه دهید؛  یا اگر این گزینه را دارید، چیزی را در مورد عکس تغییر دهید.

همچنین بخوانید: عکاسی برای تجارت الکترونیک

نقل قول عکاسی | سخن بزرگان عکاس

  • دوازده عکس مهم در هر سال محصول خوبی است – انسل آدامز

انسل آدامز، یک عکاس تمام وقت و یک نابغه مطلق در دوربین، انتظار نداشت که هر سال بیش از 12 عکس عالی بگیرد. پس چگونه کسی می تواند انتظار بیشتری داشته باشد؟

اگر بخواهیم منصف باشیم، آدامز یک عکاس منظره بود، که یک ژانر بسیار کند و پیچیده است. شاید یک عکاس کهنه کار پرتره، خیابان یا رویداد بتواند بهتر عمل کند.

با این حال، می توانید از انتظارات انسل آدامز برای تعیین انتظارات خود استفاده کنید. به عکس های سال قبل خود نگاه کنید. ببین چند تا عکس خوب گرفتی انتظار داشته باشید حداکثر 12 را پیدا کنید. و اگر بیشتر دارید، آن را یک پیروزی در نظر بگیرید!

  • این می تواند تله عکاس باشد که فکر کند بهترین عکس ها آنهایی بوده اند که گرفتن آن ها سخت تر بوده است. – تیموتی آلن

این مشکلی است که بسیاری از عکاسان، مبتدیان و حرفه ای ها با آن مواجه هستند. به راحتی می توان تصاویری را که بیشترین کار را انجام داده اند با تصاویری که در واقع بهترین هستند اشتباه گرفت. متأسفانه، همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات، گرفتن بهترین عکس ها سخت خواهد بود، اما در موارد دیگر، تلاش بسیار کمی را می طلبند.

پس چگونه با این موضوع برخورد می کنید؟ یک روش این است که قبل از دیدن عکس های خود صبر کنید. به خودتان اجازه دهید همه کارهایی را که روی تصاویر خاص انجام می شود فراموش کنید، سپس با چشمی خنثی به سراغ فایل ها بروید.

گزینه دیگر این است که به تمام عکس های خود نگاهی گذرا بیندازید، سپس قبل از اینکه دوباره نگاه کنید، مدتی دور بروید. هنگامی که به رایانه بازمی‌گردید، ممکن است عناصری را مشاهده کنید که قبلاً متوجه آن نبوده‌اید و امیدواریم ذهنیتی بی‌طرفانه برای مشاهده عکس داشته باشید.

 

نقل قول عکاسی: کلام آخر

اکنون که این مقاله را به پایان رسانده اید، 10 نقل قول کلیدی عکاسی را می شناسید؛ و امیدواریم الهام گرفته شده باشید.

بنابراین نقل قول هایی را که به اشتراک گذاشته ایم حفظ کنید. آنها را با دقت بخوانید. به معانی عمیق تر فکر کنید.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد؛ اما این روزها تصمیم به آموزش عکاسی صنعتی و نکات مهم و تکنیک های کلیدی برای علاقه مندان به عکاسی کرده ایم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

 

مطالب مرتبط » راهنمای تنظیمات مهم و اولیه دوربین عکاسی برای مبتدیان 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *