اصول طراحی کاتالوگ شرکتی را بشناسید! 

طراحی کاتالوگ شرکتی

اصول طراحی کاتالوگ شرکتی را بشناسید! 

طراحی کاتالوگ شرکتی خوب که دارای طرحی قانع کننده برای یک ابزار تبلیغاتی موثر را داشته باشد؛ راهی قدرتمند برای دسترسی به مشتریان بالقوه شما می باشد. کاتالوگ تجاری، نمایشی دقیق، آموزنده و پر جنب و جوش از آنچه شما باید ارائه دهید، برای به روز نگه داشتن مشتریان فعلی و همچنین معرفی کسب و کار شما به مشتریان جدید استفاده شود.

کاتالوگ ها بسیار امکانات بسیاری را ارائه می دهند. آنها می توانند برای حمایت از یک کمپین بازاریابی موجود، توزیع شده در بین مشتریان علاقه مند در طول نمایشگاه ها، یا به اشتراک گذاری در طول رویدادهای تجاری استفاده شوند.

حتی اگر چشم انداز بازاریابی فعلی بیشتر آنلاین است، کاتالوگ ها همچنان جزء جدایی ناپذیر هر کمپین هستند. چه یک استارت آپ یا یک برند معتبر باشید، کاتالوگ ها می توانند کلیدی برای برقراری ارتباط با مخاطبان شما باشند.

اگر مایل به ایجاد یک طرح کاتالوگ شرکتی عالی هستید که توجه را به خود جلب کند، طراحی دقیق آن ضروری است. عوامل متعددی وجود دارد که برای ارائه یک کاتالوگ تجاری حرفه ای که برجسته باشد و گیرندگان را درگیر نگه می دارد، باید در نظر گرفته شود.

برای کشف نکات طراحی و ایده‌های کاتالوگ تجاری برای ایجاد چیزی که تأثیر ماندگاری ایجاد می‌کند، ادامه مطلب را بخوانید.

 

کاتالوگ مناسب کسب و کار چیست؟

کاتالوگ کسب و کار اطلاعات جامعی را در مورد یک شرکت، پیشنهادات آن، یا راه اندازی یک محصول یا خدمات جدید ارائه می دهد. برای معرفی یک تجارت به مشتریان احتمالی یا اطلاع رسانی به مشتریان فعلی در مورد جنبه های جدید خدمات استفاده می شود. این به عنوان راهنمایی برای افزایش آگاهی و افزایش دیده شدن یک نام تجاری عمل می کند.

کاتالوگ شرکتی بسته به مقدار اطلاعاتی که باید منتقل شوند، انواع مختلفی دارند مانند کاتالوگ سه لت یا یک دفترچه قطور یک کاتالوگ باید به صدای برند شما پایبند باشد و برای ارتقای تصویر برند شما، ظاهری حرفه ای داشته باشد.

نکاتی برای طراحی کاتالوگ شرکتی با کیفیت بالا

در حال بررسی طرح های کاتالوگ برای یافتن طرح مناسب برای برند خود هستید؟

هنگام ساخت کاتالوگ، رعایت اصول کلیدی و بهترین شیوه ها برای ایجاد یک کاتالوگ شرکتی است که شما را قادر می سازد تا به اهداف تجاری خود برسید، ضروری است.

 همچنین بخوانید: تفاوت کاتالوگ چاپی با کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ شرکتی

هدف کاتالوگ شرکتی را مشخص کنید

در مورد محتوای مندرج در طراحی کاتالوگ مطمئن نیستید؟ اولین قدم شناسایی اطلاعاتی است که قصد دارید از طریق آن با مخاطبان ارتباط برقرار کنید. این به شما کمک می کند تا محتوای خود را دست چین و به درستی تعیین کنید. ترسیم یک استراتژی اولیه برای طراحی کاتالوگ مهم است و به شما ایده می دهد که محصول نهایی چگونه خواهد بود.

کاتالوگ شرکتی باید با برند شما هماهنگ و همسو باشد. وقت گذاشتن برای سازماندهی ایده های خود و داشتن چشم اندازی برای یک کاتالوگ، روند طراحی را آسان تر می کند.

 

محتوای کاتالوگ شرکتی

یک گام اولیه حیاتی، برنامه ریزی محتوایی است که در کاتالوگ قرار می گیرد. این شامل تصاویر، کپی یا اینفوگرافیک است. ایجاد یک پیش نویس اولیه به طراحی کمک می کند که واضح باشد و تمام اطلاعاتی را که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، داشته باشد.

 

مخاطب کاتالوگ شرکتی خود را بشناسید

قدم بعدی این است که مخاطب خود را مشخص کنید. پیشرو نگه داشتن مخاطبان هدف شما را قادر می سازد تا یک کاتالوگ شرکتی موثر ایجاد کنید. با جمع آوری اطلاعات در مورد جمعیت شناسی، می توانید یک طرح تجاری ایجاد کنید و محتوایی ایجاد کنید که مخاطبان خود را درگیر کند.

اگر می خواهید کاتالوگ را با مشتریان فعلی به اشتراک بگذارید، می توانید با حداقل محتوا و تعداد زیادی تصاویر و پیشنهادات جذاب داشته باشید. با این حال، اگر کسب و کار خود را معرفی می کنید، ممکن است بخواهید جزئیاتی را اضافه کنید که خوانندگان را تشویق می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد شرکت شما پیدا کنند.

 

سبک های طراحی کاتالوگ کسب و کار را درک کنید

بعد از اینکه در مورد میزان محتوا ایده گرفتید، می توانید سبک مناسب را تعیین کنید. شما می توانید انتخاب کنید که حجم یا تعداد ورق های کاتالوگ شما چقدر باشد. اگر قصد دارید یک راهنمای سه لتی داشته باشید، می توانید یک عنصر شگفت انگیز را در پانل نهایی اضافه کنید. همچنین می توانید محتوا را در پانل ها قرار دهید تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کنید.

 

فونت مناسب را انتخاب کنید

هنگام طراحی کاتالوگ شرکتی، اطمینان حاصل کنید که فونت مشابهی را دارید که توسط برند شما در لوگو یا سایر ابزارهای تبلیغاتی استفاده می شود. حفظ ثبات مهم است و تفاوت زیادی در نحوه درک برند شما توسط مشتریان ایجاد می کند. انتخاب رنگ و فونت باید از خوانا بودن کپی مطمئن شود.

 

طراحی جامع ایجاد کنید

با یکسان سازی عناصر مختلف طراحی، می توانید پایان حرفه ای عالی را به کاتالوگ اضافه کنید. از برنامه ریزی جریان محتوا، پالت رنگ یا تصاویر، هر جزء باید مطابق با صدای برند شما باشد. این مرحله حیاتی است و تکمیل طراحی در این مرحله تضمین می کند که کاتالوگ به آرامی منتشر می شود.

 

یک جریان کاربرپسند برای کسب و کار خود حفظ کنید

هدف از طراحی کاتالوگ درگیر کردن، اطلاع رسانی و فراخوانی کنجکاوی مخاطبان است. این بدان معناست که ایجاد یک طرح  که تعادل کاملی بین تصاویر و متن داشته باشد به تحقق هدف شما کمک می کند.

 جریان محتوا را از دیدگاه خواننده مشاهده کنید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات به گونه ای تنظیم شده است که خوانندگان مایل به دریافت آن هستند. با ایده های منحصر به فرد، می توانید به کسب و کار خود برتری لازم را بدهید.

 

از Bullet Points و Headlines استفاده کنید

خوانندگان معمولاً مطالب را مرور می کنند تا به دنبال اطلاعات مرتبط باشند. می توانید با درج سرفصل ها و نکات مهم، کار را برای خوانندگان خود آسان کنید. این واقعیت که کاتالوگ شرکتی به راحتی قابل خواندن و جذاب است، باعث ایجاد علاقه در کسب و کار شما می شود. با قرار دادن سرفصل های جذاب، می توانید توجه خوانندگان خود را جلب کرده و آنها را به سمت اقداماتی که می خواهید انجام دهند راهنمایی کنید.

مطالب مرتبط » نکات مهم برای طراحی جلد کاتالوگ را بیاموزید!

 

کاتالوگ شرکتی

 

از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید

تصاویر بخش جدایی ناپذیر ابزارهای تبلیغاتی هستند اما اغلب نادیده گرفته می شوند. تصاویر نه تنها ساخت کاتالوگ شما را جذاب می کنند، بلکه راهی سریع برای انتقال پیام شما نیز ارائه می دهند. پس از انتخاب تصویر مناسب، مطمئن شوید که وضوح تصویر بالا است و منجر به چاپ پیکسلی نمی شود. کیفیت کلی و طراحی کاتالوگ شرکتی بر تصویر برند شما تأثیر می گذارد.

همچنین بخوانید: دسترسی مشتریان به کسب و کار با کاتالوگ

 

یک فراخوان برای اقدام یا کال تو اکشن اضافه کنید

مرحله نهایی شامل یک فراخوان واضح برای اقدام و راهنمایی خوانندگان است. این بخش از کاتالوگ را پررنگ کنید و از دست دادن آن سخت است. به خوانندگان خود دلیلی برای اقدام فوری ارائه دهید. خوانندگان ممکن است شک داشته باشند یا علاقه مند به دانستن بیشتر در مورد محصولات شما باشند. با افزودن وب سایت، ایمیل، شماره تلفن، صفحات رسانه های اجتماعی، می توانید آنها را به کانال ها و فروش آنلاین هدایت کنید و اعتماد ایجاد کنید.

پس از اینکه طرح را کامل کردید، باید متریال و شرکت چاپ مناسب را انتخاب کنید تا از حفظ ظاهر حرفه ای اطمینان حاصل کنید. طراحی کاتالوگ شرکتی که گیرندگان شما بخواهند آن را نگه دارند، یک کار چالش برانگیز است. با این حال، با تأکید بر جزئیات کوچک‌تر و اولویت دادن به نیازهای خوانندگان، می‌توانید ابزاری طراحی کنید که پیام را منتقل کرده و بهترین بازگشت سرمایه‌تان را به شما بدهد. 

 کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه چاپ و طراحی انواع کاتالوگ(طراحی کاتالوگ سنتی، طراحی کاتالوگ دیجیتال) و دیگر ابزار های تبلیغاتی توانسته است در کنار برند های معتبر سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کارهای بیشتر و مرتبط کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *