عکس استوک

استوک فوتو
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

عکس‌های استوک ابزار ارزشمندی برای سازندگان رسانه از هر نوع هستند. آنها رنگ و نکات مورد علاقه را اضافه می کنند یا استدلال ها و توضیحات را نشان می دهند. بسیاری از وب سایت ها بدون عکس استوک نمی توانند کار کنند. اما شما صاحب عکس استوک نیستید و قوانین و مقرراتی در مورد نحوه استفاده از آنها وجود دارد. می تواند موضوع پیچیده ای باشد. و شما نمی خواهید خود را در آب گرم قانونی با عکاسان یا ارائه دهندگان عکس سهام بیاندازید. با ما همراه باشید تا تمام اطلاعاتی را که باید در مورد عکس های استوک بدانید در اختیار شما قرار می دهیم.

عکس های استوک

عکس‌های استوک تصاویری هستند که توسط عکاسان ایجاد می‌شوند و برای استفاده دیگران در دسترس هستند. آنها همه نوع عکسی را ثبت می کنند، بدون محدودیت در سبک. عکس‌ استوک فهرست ‌بندی شده و توسط آژانس تصویر استوک در دسترس قرار می‌گیرد. می توانید از عکس های استوک برای نمایش و تزئین وب سایت ها و نشریات استفاده کنید. میلیون ها تصویر استوک به صورت آنلاین موجود است. مهم نیست که چه موضوعی را برای نمایش نیاز دارید، تقریباً می توانید تصویری را پیدا کنید که برای شما کارایی دارد.

تصاویر استوک به عکس محدود نمی شود. بسیاری از وب سایت ها علاوه بر تصاویر استوک، انیمیشن ها و قالب های وب را نیز ارائه می دهند و فیلم های استوک نیز پیدا خواهید کرد. اما عکس استوک رایج ترین منبع ارائه است. عکاسی استوک بیش از 100 سال است که وجود دارد. آژانس های عکاسی استوک چندین عکس پرسنلی در کتاب های خود دارند و آثار خود را در اختیار نشریات چاپی قرار می دهند.

تصاویر استوک

انواع استوک فوتو در وب سایت ها

هیچ محدودیتی در مورد ژانرها در عکاسی وجود ندارد. وب سایت ها هر نوع عکسی که فکرش را بکنید دارند. اما تصاویر استوک شهرت زیادی با عنوان «مجموعه» دارند. تصاویر، سنگین صحنه سازی شده و غیر طبیعی به نظر می رسند. سوژه ها به وضوح بازیگرانی هستند که صحنه ای را به سمت آنها می سازند. رنگ ها اغلب صاف هستند و خلاقیت بسیار کمی در نورپردازی و کار دوربین وجود دارد. هنوز هم می توان از این نوع تصاویر استوک برای کتاب های درسی و راهنماهای آموزشی استفاده کرد. اما سایر تولیدکنندگان محتوا چیزی خلاقانه تر و طبیعی تر می خواهند. آنها خواهان کار عکاسی هستند که با سبک انتشارشان مطابقت داشته باشد.

اکثر وب سایت های عکس استوک از سبک صحنه ای و غیر طبیعی دور می شوند. اما Adobe Stock و Pexels گزینه های عکاسی خلاقانه تری را ارائه می دهند. اگر از یک منبع قانونی برای تصاویر استوک استفاده می کنید، لازم نیست نگران کیفیت باشید. همه آنها وضوح بالایی دارند که می توانید در هر نشریه ای استفاده کنید. بزرگ یا کوچک کردن آنها مشکلی نخواهد داشت.

مزایای عکس های استوک

معمولا برای عکاسی هزینه زیادی نمی کنند و استخدام عکاس به تنهایی هزینه زیادی دارد. حتی استخدام یک عکاس آزاد به طور موقت می تواند بیش از ارزش آن مشکل ایجاد کند. ممکن است بودجه نداشته باشید و داشتن تعداد زیاد عکس هم الزامی نباشد. عکس های استوک زندگی شما را بسیار آسان تر می کند. می توانید یک کاتالوگ عکس استوک را جستجو کرده و عکس های مورد نیاز خود را دانلود کنید و آنها را بدون نیاز به نوشتن قرارداد برای یک عکاس پرسنل در رسانه خود قرار می دهید.

نحوه استفاده از تصاویر استوک

قوانین حق چاپ و مجوز بدین معنی است که شما نمی توانید از عکسی که در وب سایت خود پیدا می کنید استفاده کنید. حقوق استفاده متعلق به پدیدآورنده یا آژانس آنهاست. شما نمی توانید به وب سایت یک عکاس بروید، یک تصویر را کپی کنید و از آن در صفحه وب خود استفاده کنید چون این کاملا غیرقانونی است. آژانس های عکس استوک مجوزهای خاصی دارند که به دیگران اجازه می دهد از عکس های موجود در آرشیو آن ها استفاده کنند.

عکاسی استوک

آژانس و عکاسان با شرایط مجوز موافقت می کنند. تا زمانی که عکس‌های استوک خود را از یک منبع معتبر دریافت کنید، می‌توانید این عکس های استوک می تواند مورد استفاده شما قرار بگیرد. همچنین می‌توانید از تصاویر استوک برای ایجاد آثار هنری خود مانند عکس‌های ترکیبی یا کلاژ دیجیتال استفاده کنید.

صدور مجوز تصویر یک تجارت دشوار است. حتی اگر برای تصاویر استوک اشتراک بپردازید، سلطه رایگان بر آنها ندارید. محدودیت های قانونی وجود دارد که تعیین می کند چگونه می توانید از یک تصویر استوک استفاده کنید. بستگی به نوع مجوز تصویر آن سازمان دارد. دو نوع متداول مجوز عکس استوک عبارتند از: استفاده از تحریریه و استفاده تجاری. هر کدام مجموعه قوانین خاص خود را در مورد نحوه استفاده از تصاویر دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *