چگونه از سرعت شاتر خلاقانه در عکاسی نهایت استفاده را ببریم

سرعت شاتر خلاقانه
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سرعت شاتر خلاقانه در عکاسی

یکی از مهمترین تنظیمات دوربین شما سرعت شاتر است و تسلط بر آن به همان اندازه که دیافراگم را در اختیار دارید مهم است. در صورت وجود ، کنترل سرعت شاتر به شما امکان می دهد با استفاده از عکاسی خلاقیت بیشتری داشته باشید. تکنیک های هیجان انگیز مانند نقاشی نور و تغییر شکل هر دو به استفاده عکاسان از این تنظیمات بستگی دارد. در این مقاله، شما روشهایی را یاد می گیرید که به سرعت شاتر خلاقانه نیاز دارند و اینکه چگونه می توانید آن را در عکاسی خود اعمال کنید. بنابراین بیایید با سرعت شاتر و مهم بودن آن شروع کنیم.

 

سرعت شاتر چیست؟

یک عکس برای قرار گرفتن در معرض نور متکی است و سرعت شاتر تا چه مدت منابع نور می توانند عکس را نشان دهند، کنترل می کند. این بدان معناست که به طور کلی، شرایط پرنورتر به معنای سرعت شاتر سریع و شرایط تاریک به معنی سرعت شاتر پایین است. همچنین سرعت شاتر با باز یا بسته شدن دیافراگم روی لنز، افزودن فیلتر به لنز و در برخی موارد، با افزودن نور خارجی به صحنه کنترل می شود. در دوربین DSLR به معنای قفل شدن آینه است و در دوربین های بدون آینه، کرکره فقط باز است. اکنون، تکنیک های مختلف برای کار به سرعت شاتر متکی هستند. بیایید آنها را بر اساس سرعت شاتر تقسیم کنیم.

 

سرعت شاتر سریع

استفاده از سرعت شاتر بسیار سریع به شما امکان می دهد چیزهایی را که ممکن است سریعتر از چشم باشند، فریز کنید. این ممکن است به معنای قطرات باران، حیات وحش یا عکاسی ورزشی باشد.

سرعت شاتر مورد نیاز برای منجمد کردن عملکرد، بسیار بستگی به آنچه از آن عکس می گیرید دارد. در مورد تصاویر خلاقانه، شما در حال انجماد چیزهایی هستید که برای چشم غیر مسلح بسیار سریع هستند و از این رو جزئیات غیرمعمولی را در عکسی که گرفته اید دریافت خواهید کرد. بعدی یک راهنمای ساده برای نوع سرعت شاتر خلاقانه است که برای مسدود کردن انواع عملکردهای زیر لازم است:

دست تکان دادن- سرعت شاتر 1 / 100th برای انجماد این حرکت به اندازه کافی سریع است، مطمئن باشید که از 1 / 200th استفاده می کنید.
یک پرنده در حال پرواز – 1 / 2000th به شما عکس واضحی از یک پرنده پرواز می دهد.
پاشش قطره باران – به دنبال استفاده از سرعت شاتر 1 / 1000th یا سریعتر برای یخ زدن آب متحرک باشید. عکس گرفتن از قطره آب با سرعت کمتری امکان پذیر است ، اما آنهایی که اغلب از فلاش بارق برای یخ زدن آب استفاده می کنند تا سرعت شاتر.

 

نمونه عکاسی صنعتی در مدرن طرح

 

سرعت شاتر خلاقانه
قطره های آب به سرعت شاتر سریع نیاز دارند.

 

لحظه مناسب
گرفتن لحظه مناسب همان چیزی است که باعث ایجاد یا شکستن یک عکس می شود. می توانید لحظات خوبی را با سرعت کمتری شاتر ثبت کنید، اما به طور کلی، شما می توانید عملکرد را مسدود کنید. این بدان معنی است که سرعت شاتر سریع است، و گرفتن آن لحظه که یک بازیکن بیس بال چوب خود را تاب می‌دهد، یا کماندار تیر خود را رها میکند. در هر دو حالت، اینها برای ضبط آن لحظه به سرعت شاتر سریع نیاز دارند.

عکاسی دستی
اگرچه این امر به خلاقیت در عکس شما مربوط نیست ، اما سرعت شاتر در هنگام جلوگیری از لرزش دوربین بسیار مهم است. یک قانون خوب وجود دارد که فاصله کانونی شما را با کمترین سرعتی که می توانید از طریق دستی استفاده کنید مرتبط می کند. البته کسانی با دست ثابت تر نیز وجود دارند و تثبیت کننده تصویر نیز به آنها کمک می کند. اگر فاصله کانونی شما 300 میلی متر باشد، برای جلوگیری از لرزش دوربین باید از سرعت شاتر 1 / 300th ثانیه استفاده کنید. هرچند می توانید از سرعت شاتر بسیار کندتری در فاصله کانونی بیشتر استفاده کنید، بنابراین در 50 میلی متر 1 / 50th کافی است.

 

ایجاد حرکت
پیش از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت، سرعت شاتر وجود دارد که می توانید با حالت دستی از آنها دور شوید، اما به اندازه کافی آهسته است تا دوربین را حرکت داده و تاری حرکت را ایجاد کند.

 

سرعت شاتر خلاقانه
پن کردن یا Panning یک تکنیک محبوب است که به سرعت شاتر کمتری نیاز دارد.

 

دکوراسیون
این یک روش عالی است و نمونه خوبی از نحوه استفاده از سرعت شاتر خلاقانه است.

این تکنیک به یک دست ثابت نیاز دارد زیرا از سرعت شاتر استفاده می کند که معمولاً دستی نمی شود. ایده پشت این تکنیک این است که شما یک جسم در حال حرکت را با دوربین خود دنبال می کنید و با سرعت کافی آهسته عکس را می گیرید تا پس زمینه را تار کند. شما می توانید هر شی متحرکی را از یک عابر پیاده که به یک ماشین مسابقه ای فرمول 1 راه می رود دنبال کنید. در میان آسان ترین اشیا برای حرکت با یک دوچرخه سوار در حال حرکت با سرعت ثابت است. افراد تازه وارد این تکنیک ابتدا باید با یک دوچرخه سوار حرکت متحرک را انجام دهند. سرعت شاتر در حدود 1 / 25th یک نقطه شروع خوب برای محو کردن پس زمینه در حالی که دوچرخه سوار را شارپ نگه می دارد.

تاری حرکت
یک استراتژی جایگزین، اجازه تار شدن جسم در حال حرکت و شارپ نگه داشتن جسم ایستا است. در حالی که تنظیم صفحه در درجه اول به صورت دستی انجام می شود، استفاده از سه پایه برای این نوع عکس ها به نتایج بهتری می رسد. در این حالت ، شما به دنبال نشان دادن حرکت پس زمینه چیزهایی مانند اتومبیل، قطار یا اتوبوس در برابر اشیا ساکن هستید. این ممکن است افرادی باشد که منتظر عبور از جاده هستند، یا کسی که منتظر اتوبوس یا قطار است. یک بار دیگر ، سرعت شاتر 1 / 25th اغلب به اندازه کافی آهسته است تا جسم متحرک را در قاب خود تار کند.

 

سرعت شاتر خلاقانه
این عکس از یک قطار در حال حرکت گرفته شده است. کاهش سرعت شاتر باعث ایجاد تاری حرکت می شود.

 

 

چرخش دوربین

حتی اگر همه چیز در کادر شما ثابت باشد، می توان احساس پویاتر به عکس داد. با حرکت دادن دوربین با سرعت کم شاتر در حدود 25/1 می توانید به این احساس دست پیدا کنید. با لنزهای زاویه دید عریض ، می توانید سرعت شاتر حتی کمتری را تجربه کنید. با این حال ، این ممکن است بر توانایی شما در شارپ نگه داشتن بخشی از عکس شما تأثیر بگذارد. ایده چرخش دوربین این است که هنگام گرفتن عکس دوربین را به دور یک نقطه مرکزی عکس خود بچرخانید. این روش را می توان برای نقاشی با نور جنبشی در صورت نیاز به نوردهی طولانی‌تر نیز استفاده کرد. دستیابی به آن دشوار است زیرا انجام دستی یک تکنیک دشوار است و بیشتر سه پایه ها به شما امکان نمی دهند تا حول یک نقطه مرکزی به روش مورد نیاز این دستگاه بچرخید. همچنین بهتر است هنگام گرفتن این تنوع عکس، از لنز زاویه دید عریض استفاده کنید.

 

 

سرعت شاتر خلاقانه
بزرگنمایی روش خوبی برای ایجاد احساس پویاتر به عکس است.

 

بزرگنمایی

شات در بزرگنمایی یکی دیگر از روشهای محبوب استفاده از سرعت شاتر خلاقانه است. با هر لنزی که به شما امکان می دهد فاصله کانونی را تغییر دهید، امکان پذیر است. بنابراین، یک لنز کیت برای این روش بسیار خوب کار می کند. با پشت سر هم گرفتن بزرگنمایی، می توانید عکس را به صورت دستی بگیرید ، اما استفاده از سه پایه نتایج بهتری به شما می دهد. در حالی که شما لنز را حرکت می دهید و نه بدنه دوربین، هر سه پایه به این نوع عکس کمک می کند. هدف این است که با بزرگنمایی در سوژه اصلی خود در طول قرار گرفتن در معرض طول 1 / 25th، حرکت ایجاد کنید. همه مکان ها برای این عکس خوب کار نمی کنند. به عنوان مثال، مکانی با آسمان، زیاد ممکن است تاری زیادی ایجاد نکند. از طرف دیگر، یک تونل با سطوح مختلف نور ، مانند یک رشته از درختان که بر روی هم قرار گرفته اند، عالی عمل می کند.

 

سرعت شاتر خلاقانه
چرخش دوربین می تواند جلوه های جالبی ایجاد کند.

 

سرعت شاتر خلاقانه برای قرار گرفتن در معرض طولانی

در انتهای شدید استفاده از سرعت شاتر ، قرار گرفتن در معرض طولانی است. در اینجا شما بیشتر از یک ثانیه زمان نوردهی را مشاهده می کنید. خلاقیت بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد ، بنابراین بیایید ببینیم چه کاری می توانید انجام دهید.

نقاشی نور

نقاشی با نور بسیار سرگرم کننده است و از جمله خلاقانه ترین تکنیک هایی است که می توانید در عکاسی استفاده کنید. اساساً به دو روش می توانید نقاشی نور ایجاد کنید. اولین مورد جایی است که منبع نور از دوربین برگردانده می شود و شما از آن برای روشن کردن یک جسم درون قاب استفاده می کنید. برای این کار از منبع نور مانند برس استفاده کنید و آن را فقط به محلی که می خواهید روشن کنید بتابانید. گزینه دیگر این است که منبع نور به سمت دوربین است. . با این حال ، اشکال بلند پروازانه تر رنگ آمیزی شامل استفاده از wire wool ، یا میله های نور LED است. عکس های نقاشی با نور معمولاً با نوردهی دو ثانیه ای شروع می شوند و اگر از حالت لامپ استفاده کنید ، ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

 

سرعت شاتر خلاقانه
می توانید از نقاشی با نور استفاده کنید تا به صحنه بیشتر جذابیت دهید.

 

 

نقاشی نور جنبشی

تفاوت بین نقاشی نور جنبشی و نقاشی در نور این است که شما دوربین را حرکت می دهید ، در حالی که با رنگ آمیزی نور ، منبع نور را حرکت می دهید. البته برای این کار می توان از حرکات تصادفی دوربین استفاده کرد. با این حال ، بهترین راه حرکت کنترل شده تر است و این به معنای چرخش و بزرگنمایی دوربین است.

 

چرخش دوربین – بسیار شبیه به تکنیک بالا است ، اما این از زمان های بیشتری برای قرار گرفتن در معرض استفاده می کند. این بار به سه پایه احتیاج خواهید داشت. این تکنیک شامل چرخاندن دوربین در حین حرکت صاف و آرام هنگام اتصال به سه پایه است.
بزرگنمایی دوربین – یک بار دیگر ، با بزرگ نمایی دستی ، بزرگنمایی طولانی تر در شب با استفاده از سه پایه انجام می شود.

 

سرعت شاتر خلاقانه

 

لند اسکیپ طولانی مدت

استفاده از نوردهی طولانی مدت در عکاسی منظره به شما کمک می کند یک صحنه را به روشی متفاوت تفسیر کنید. این امر به راحتی در شب حاصل می شود ، اما قرار گرفتن در معرض روز نیز امکان پذیر است.

فیلتر چگالی خنثی – استفاده از فیلتر چگالی خنثی به شما امکان می دهد در طول روز در معرض نور قرار بگیرید. این توانایی تبدیل صحنه شما با ابرهای متحرک و آب ابریشمی را دارد. شما به یک فیلتر قوی نیاز خواهید داشت ، بنابراین ND110 یا ND1000 مورد نیاز است.
ساعت آبی – همانطور که بیشتر عکاسان منظره می دانند ، این یکی از بهترین زمان ها برای عکاسی است. شما از نوردهی طولانی استفاده خواهید کرد زیرا سطح نور این را حکم می کند. این قرار گرفتن در معرض طولانی مدت به شما امکان می دهد با عکاسی از دنباله چراغ راهنمایی آزمایش کنید.

سرعت شاتر خلاقانه

عکاسی نجومی – سرانجام و در انتهای انتهای عکاسی با نوردهی طولانی ، عکاسی نجومی است. کسانی که مایل به عکس گرفتن از راه شیری هستند، بسته به تجهیزات مورد استفاده شما ، باید از زمان نوردهی حدود 20-30 ثانیه استفاده کنند. یکی دیگر از تکنیک های محبوب ، عکاسی از مسیرهای ستاره ای است. این می تواند دنباله ای از قرار گرفتن در معرض 30 ثانیه باشد که در کنار هم قرار گرفته اند. گزینه جایگزین استفاده از حالت لامپ و حداقل 10 دقیقه قرار گرفتن در معرض نور است!

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *