فرق عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

فرق عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

فرق بین عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در چیست؟

مدت هاست که عکاسی و تبلیغات با یکدیگر در ارتباط هستند. عکاسی به ارتباط با مخاطب و ایجاد پیوندهای عاطفی کمک می کند.

خوشبختانه، امروزه راه‌حل‌های دیجیتال، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا از قدرت تصاویر استفاده کنند و تبلیغات متقاعدکننده، الهام‌بخش و تأثیرگذار ایجاد کنند.

وقتی از راه‌حل‌های دیجیتال با یک کمپین منسجم استفاده می‌کنید، ویژگی‌های درونی و مستقیم عکاسی باعث ایجاد مکالمات می‌شود و ROI شما را به حداکثر می‌رساند.

با در نظر گرفتن این موضوع، باید تفاوت بین عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را درک کنید. اگرچه این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما یکسان نیستند.

درک تفاوت به شما کمک می کند تا استراتژی های بازاریابی خود را اصلاح کنید. از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی برای ارتقای کسب و کار استفاده می شود. با این حال، هدف و هدف صنایع با هم متفاوت است.

 

عناصر و ویژگی های عکاسی صنعتی عناصر و ویژگی های عکاسی صنعتی

یک عکاس صنعتی حرفه ای از مدل ها، ساختمان ها، صنایع دستی، مناظر، و کالا ها عکاسی می کند. این عکس ها برای ارتقای فعالیت های صنعتی و افزایش فروش محصول گرفته می شوند.

به تصاویری که در اینترنت مشاهده می کنید فکر کنید. هنگامی که یک محصول خاص را جستجو می کنید، می توانید چندین عکس را مشاهده کنید که به عنوان بخشی از نتیجه جستجوی شما نمایش داده می شود.

این یک نمونه کامل از عکس های صنعتی است. این تصاویر ماهیت یک محصول را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارند.

اشتباه نیست اگر بگوییم که عکاسان صنعتی شبیه هنرمندان هستند. آن‌ها با استفاده از رنگ‌ها، نورپردازی، کادربندی و تصاویر شیک داستانی جذاب را به نمایش می‌گذارند.

 

عناصر و ویژگی های عکاسی تبلیغاتی عناصر و ویژگی های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی از عواطف، احساسات یا خلقی که یک محصول خاص در بیننده ایجاد می‌کند، تصویر برداری می کند.

مانند عکاسی صنعتی، عکاسی تبلیغاتی نیز غریزه بیننده را جذب می کند و او را وادار به خرید محصول می کند. صرف نظر از شیک بودن و زیبا بودن تصاویر، هدف نهایی از عکاسی تبلیغاتی، خرید مخاطبین است.

تفاوت در سبک

عکاسی صنعتی قاب با شکوهی از تصاویر ارائه می دهد. عکاسی صنعتی تضمین می کند که بینندگان محصول فوکوس شده را ببینند. در نتیجه سبک، پس زمینه و نورپردازی جلوه ای خنثی دارند.

از سوی دیگر، عکاسی تبلیغاتی به تکنیک های فریم بندی شیک، جسورانه و مبتکرانه متوسل می شود.

هدف از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی جلب توجه بینندگان و برانگیختن احساسات خاص در آنها در مورد محصول است. از این رو، فناوری های مورد استفاده نیز در دو روش عکاسی متفاوت است.

یک عکاس صنعتی ممکن است از نور خیره کننده در عکسبرداری استفاده نکند زیرا می تواند محصول را بدون وجود آن تحت تأثیر قرار دهد.

تفاوت در مخاطب هدف

مخاطب هدف در عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی با هم تفاوت دارد. اغلب، عکس های گرفته شده برای عکاسی صنعتی برای ارتقای شرکت گرفته می شوند.

به این ترتیب، مشاغل خرده فروشی دغدغه اصلی عکس های صنعتی هستند. اما عکاسان تجاری عکاسی از املاک را نیز پوشش می دهند. مالکان خانه، مدیران املاک و مستغلات، یا معماران نیز بخشی از مشتریان آنها را تشکیل می دهند.

به عنوان مثال، صاحب یک کتاب فروشی را تصور کنید. اکنون، اگر او بخواهد از نویسنده در حین خواندن کتاب و یا امضای کتاب عکس برداری کند نیاز به عکاس صنعتی دارد.

از سویی دیگر، تصور کنید که تصور کنید برنده حراجی برای شماره کمیاب کتاب مصور شده اید. حالا، شما می خواهید که یک عکاس تبلیغاتی دیگران را ترغیب کند تا این شماره را از شما بخرند. جالب نیست؟

 

انواع عکاسی از محصول انواع عکاسی از محصول

عکس از محصول در استودیوی معمولی

این روش ساده تصویر واضحی از محصول را جلوی دید مخاطب می گذارد.

عکاسی از محصول در یک استودیوی معمولی محصول را در کانون توجه به نمایش می گذارد و یک ایده مختصر در مورد ترکیب محصول ارائه می دهد. مشتری شما می تواند اطلاعات دست اولی در مورد محصول شما به دست آورد و تصمیمات درستی برای خرید آن بگیرد.

استفاده از مقیاس برای نمایش سایز محصول

ایجاد یک مقیاس نوعی تکنیک عکاسی است که سایز محصول را به بیننده نشان می دهد. این به مشتریان شما این حس را می دهد که ظاهر محصول و نحوه استفاده از آن چگونه است.

گروه بندی محصولات

گروه بندی کردن محصولات یکی از راه های دادن انتخاب بیشتر به مخاطب است. همچنین راه خوبی برای به تصویر کشیدن شکل، اندازه و تنوع محصولات ارائه شده است.

 

عکاسی صنعتی

عکس های سبک زندگی

برخی از محصولات را می توان به صورت «شرح در متن» عکس برداری کرد. آنها در شرایط واقعی به تصویر کشیده می شوند و بیننده می تواند ایده روشنی از کاربردی بودن محصول داشته باشد.

شما حتی می توانید یک صفحه وب با جنبه درون بافتی محصول خود ایجاد کنید. تصاویر سبک زندگی مشابه تصاویر درون متنی هستند. در اینجا، تمرکز فقط بر روی محصول است. این کار به مشتریان شما اجازه می دهد تصمیم بگیرند که آیا می خواهند محصول شما را بخرند یا خیر.

دلایل انتخاب عکاسی صنعتی

محصول همواره در محوریت یک کسب وکار قرار دارد و نمایش با جزئیات امکان انتخاب با اطمینان بیشتری را به مشتری شما میدهد. زمان مقایسه خدمات شما با دیگر رقبا این اطمینان از خرید به کسب وکار رونق میبخشد.

درواقع عکاسی صنعتی حرفه ای  یکی از روش های احترام به مشتری و برند شما میباشد.

چرخه فروش را سریعتر شروع می کند

نمایش عالی از محصولات شما می تواند مشتریان را مجذوب خود کند. شما نه تنها تبلیغ می کنید، بلکه تعهد خود را به ارائه خدمات و محصولات با کیفیت بالا نیز نشان می دهید. به این ترتیب، عکاسی تجاری برای شروع اولیه چرخه فروش حیاتی است.

منحصر به فرد بودن را به برند شما اضافه می کند

عکاسی تجاری منحصر به فرد است. در آن، به شما کمک می کند تا از رقبا متمایز شوید. تصاویر کپی رایت دار یا استراتژی های بازاریابی اغلب در ایجاد حس بومی گرایی یا انسانی نشان دادن شرکت شکست خورده اند. عکس های تجاری می توانند به شما در ارتباط با مشتریان و رسیدن به احساس رضایت کمک کنند.

به تصویر کشیدن یک تصویر عالی هرگز نمی تواند واقعاً از ذهن مشتریان شما پاک شود. عکاسی تجاری تنها گزینه ای است که می تواند به شما در دستیابی به اهداف تجاری از طریق تصاویر قدرتمند کمک کند.

امیدواریم از مطالعه مقاله فرق بین عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بهره کافی را برده باشید.

عکاسی صنعتی در مدرن طرح !!

شما میتوانید جهت مشاهده نمونه های بیشتر عکس های صنعتی محصولات و برندهای گوناگون در مدرن طرح بر روی عکاسی صنعتی  کلیک کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *