فونت های مناسب در طراحی کاتالوگ و بروشور

فونت های مناسب در طراحی کاتالوگ و بروشور

بهترین فونت برای طراحی کاتالوگ و بروشور

در هر نوع طراحی، انتخاب فونت درست می تواند تفاوت ایجاد کند. اما انتخاب فونت مناسب بسیار ساده تر از درست کردن فونت اختصاصی است. تعداد زیادی فونت برای انتخاب وجود دارد، بنابراین چگونه می دانید که فونت درستی انتخاب کرده اید؟ چند دستورالعمل وجود دارد که می توانیم به شما برای انتخاب فونت درست ارائه دهیم. اما قبل از شروع، به یاد داشته باشید که فونت مناسب برای کاتالوگ و بروشور متفاوت است. بسته به هدف شما از انتشار، این نکات و دستورالعمل ها ممکن است برای شما مفید باشد یا نباشد. اما اگر تنها چیزی که دنبال آن هستید یک نشریه با ظاهر خوب است، این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

بهترین فونت برای طراحی کاتالوگ

کلید انتخاب یک فونت خوب برای کاتالوگ این است که چیزی را پیدا کنید که حتی در اندازه های کوچکتر خوانا باشد. شما هرگز نمی دانید که چقدر باید متن را برای چاپ کوچک کنید، بنابراین بهترین کار این است که چیزی را انتخاب کنید که ساده باشد. بنابراین اکنون، تنها سوال شما این است: چه چیزی ساده است، خوب به نظر می رسد و در اندازه های کوچکتر کار می کند؟

مقاله مرتبط:

تفاوت کاتالوگ با بروشور

فونت Helvetica

فونت Helvetica
فونت Helvetica

Helvetica همیشه یک انتخاب مطمئن برای اکثر نشریات است. این فونت ساده است، ظاهر خوبی دارد، و به راحتی پیدا می شود. برای اینکه کاملاً صادق باشیم، Helvetica یک گزینه کاملاً مطمئن برای کاتالوگ شما است. این چیز خاصی نیست، اما اگر می خواهید یک کاتالوگ سبک شرکتییا لوکس تهیه کنید، این کار را برای شما انجام می دهد.

فونت Futura

فونت Futura
فونت Futura

باور کنید یا نه، futura اثر پل رنر در حال حاضر بیش از 90 سال سن دارد. این فونت امروزه نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این فونت برای کاتالوگ شما منافع بسیاری دارد.

فونت Verdana

فونت Verdana
فونت Verdana

Verdana به دلیل استفاده در لوگوهایی مانند مایکروسافت مشهور است، اما مطمئناً چشم‌نواز است. این فونت نسخه ساده sans serif است، اما دیدن آن بسیار جذاب است. صاف نوشته می شود، اما به اندازه کافی لبه برای برجسته کردن متن دارد. این فونت خیلی ساده، یک انتخاب رایگان عالی برای استفاده به عنوان فونت کاتالوگ شما است.

فونت Noto

فونت Noto
فونت Noto

Noto sans یک فونت رایگان گوگل است که هر کسی می تواند به راحتی از آن استفاده کند. این همان فونتی است که Ikea برای استفاده در کاتالوگ 2020 خود انتخاب کرد. تقریباً برای هر طراحی کاتالوگ عالی خواهد بود، زیرا بسیار ساده است.

فونت Optima

فونت Optima
فونت Optima

Optima یک فونت بسیار منحصر به فرد است که در بسیاری از لوگوهای معروف در سراسر جهان یافت می شود. یکی از قابل توجه ترین آنها استون مارتین است. اما می توان از آن برای کاتالوگ نیز استفاده کرد. شخصاً من را به یاد بسیاری از کاتالوگ های لوازم آرایشی می اندازد که امروزه می بینید، بنابراین فکر می کنم برای چیزی در این زمینه عالی باشد.

بهترین فونت برای طراحی بروشور

یک فونت خوب برای بروشور، هم مکمل محتوای بروشور است و هم توجه خواننده را به خود جلب می کند. بنابراین، واقعاً می توان گفت که در انتخاب فونت بروشور خوب، انتخاب های بی نهایتی وجود دارد.

فونت Impact

فونت Impact
فونت Impact

Impact یک فونت کلاسیک و قدرتمند است. این یک فونت از خانواده sans serif است که می تواند در هر نشریه ای استفاده و چاپ می شود، به این معنی که برای جلب توجه هر خواننده ای عالی است. این به خوبی با هر چیزی که حال و هوای ظریفی دارد کار می کند، اما فقط باید به عنوان سربرگ استفاده شود. همانطور که در تصویر می بینید در هنگام استفاده از این فونت، عنوان ها عالی به نظر می رسند، اما متن بدنه شروع به ترکیب شدن با هم می کند.

فونت Pontiac

فونت Pontiac
فونت Pontiac

پونتیاک یکی از آن فونت های از خانواده sans serif است که با بسیاری از بروشور ها به خوبی سازگار است. این فونت به اندازه کافی ساده است، اما هنوز هم با سبک گرد مانند خود حرف هایی زیادی برای گفتن دارد.

فونت Pacifico

فونت Pacifico
فونت Pacifico

Pacifico یک فونت اسکریپت با طراحی زیبا است که کمی ظرافت به هر انتشاراتی که در آن استفاده می شود اضافه می کند. فونت‌های اسکریپت با هر بروشوری خوب کار نمی‌کنند، اما اگر می‌خواهید کمی جذابیت به طراحی خود اضافه کنید، Pacifico یک انتخاب عالی برای شماست.

فونت Moon

فونت Moon
فونت Moon

Moon یک فونت بسیار ساده و در عین حال منحصر به فرد است. خواندن آن آسان است، به این معنی که فونت عالی برای بروشور محسوب می شود. این فونت می تواند در قالب یک فونت عنوان یا فونت بدنه به خوبی کار کند. واقعاً مهم نیست که در کجا از آن استفاده می کنید، ولی این فونت عالی به نظر می رسد.

فونت Franklin Gothic

فونت Franklin Gothic
فونت Franklin Gothic

فرانکلین گوتیک یک فونت سایز بزرگ، برجسته و صریح است و برای جلب توجه مخاطب کاملاً عالی است. ممکن است نخواهید از آن به عنوان متن اصلی در بروشور خود استفاده کنید، اما در قالب یک عنوان، گزینه بسیار خوبی است. مهم نیست که چه نوع بروشوری را طراحی می کنید، این فونت به خوبی امتحان پس خواهد داد.

فونت Sans Serif در برابر Serif

فونت Sans Serif در برابر Serif
فونت Sans Serif در برابر Serif

همه ما با فونت‌های sans serif و serif آشنا هستیم. اما، فقط در صورتی که تفاوت این دو را به خوبی نمی دانید، به تصویر زیر نگاهی بیندازید:

اکنون همانطور که می بینید، تفاوت های عمده ای در این دو فونت وجود دارد. شما می توانید همه چیز را در اولویت قرار دهید، اما آیا استفاده از یکی بر دیگری واقعاً تفاوتی ایجاد می کند؟ همانطور که معلوم است، بله. اساساً همه چیز به این بستگی دارد که کاتالوگ شما چاپی است یا دیجیتال. فونت‌های Sans serif معمولاً برای نشریات دیجیتال بهترهستند، زیرا بیشتر یک عنصر طراحی را پیاده‌سازی می‌کنند و اساساً، دیدن آنها بسیار لذت بخش است.

فونت Sans کلاسیک بیشتر در نشریات چاپی استفاده می شود. با کمک بریدگی ها و جزئیات اضافی این فونت، به هدایت چشم بهتر مشاهده شدن توسط خواننده در سراسر صفحه، از یک کلمه به کلمه دیگر کمک می کنند.

مطالعه بیشتر:تفاوت تراکت و بروشور

نتیجه گیری

فونت به تنهایی قلمرو متفاوتی از طراحی است. می‌توانید انتشارات خود را با تصاویر زیبا، رنگ‌های چشمگیر و بهترین محتوایی که می‌توانید تصور کنید بارگذاری کنید، اما اگر فونت نباشد، همه چیز بی روح و تیره است.

فونت هایی که به شما معرفی کردیم، همیشه یک انتخاب مطمئن هستند. همانطور که گفته شد، فونت همیشه باید به محتوای کاتالوگ یا بروشور بستگی داشته باشد. ناگفته نماند، شما باید همیشه در رقابت برند باقی بمانید. این می‌تواند یک فرآیند دشوار باشد، اما قول می‌دهیم که فونت مناسب، نشریه شما را رقابتی تر می کند.

امیدواریم مطالعه مقاله فونت های مناسب در طراحی کاتالوگ و بروشور بهره کافی را برده باشید. مطالب این مقاله از منبع خارجی با این لینک ترجمه شده است.

طراحی کاتالوگ در مدرن طرح !!

شما میتوانید جهت مشاهده نمونه های بیشتر طراحی کاتالوگ محصولات و برندهای گوناگون در مدرن طرح بر روی طراحی کاتالوگ و چاپ کلیک کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *