چاپ انواع سربرگ (نکات برندسازی)

چاپ انواع سربرگ

چاپ و برند سازی با انواع سربرگ

چاپ انواع سربرگ در اوراق اداری کاربرد بسیار فراوانی دارد. از سربرگ معمولا برای نگارش نامه ها و مکاتبات درون سازمانی و بیرون سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند. سربرگ برای تمامی سازمان های حقوقی مانند سازمان ها، موسسات، وزرات خانه ها، ادارات، شرکت ها، اتحادیه ها و کانون ها و همینطور افراد حقیقی مانند وکلا، پزشکان، مهندسان و افرادی از این گروه، شایسته است برای چاپ سربرگ خود و طراحی سربرگ با کادری مجرب و خلاق همکاری کنند تا تصویر شکیلی از برند سازمانی خود در سربرگ ست اداری، درج قراردادها و صدور پیش فاکتور و غیره داشته باشند.

چاپ سربرگ در دو ابعاد رایج A4 و A5 انجام می شود. سربرگ ها از سمت چپ و یا معمولا از قسمت بالا سرچسب می شوند، بازار خوبی دارد. زیرا که سرچسب شدن در سربرگ از پراکندگی کاغذ ها جلوگیری می کند. در ست اداری اگر ابعاد هایی کوچکتر برای چاپ سربرگ خود در نظر دارید، می توان از سایزهای A6 و B6 هم استفاده کرد. از این سایزهای کوچک می توان برای یادداشت ها استفاده کرد که در  چاپ معمولا سفارش یادداشت ها در تیراژ بالا انجام می شود. یکی از حیاتی ترین مسائلی که باید مراقب آن باشید این است که تمامی سربرگ ها دارای لوگوی رسمی و آرم شرکتی می باشند. از این رو اوراق مهم و رسمی ای به حساب می آیند و بایستی مراقب باشید تا از این اوراق سوء استفاده نگردد. پیشنهاداتی که در طراحی سربرگ می شود این است از جمله شماره و پیوست استفاده نکنید و از کلمه ی یادداشت استفاده نمایید. از انواع کاغذهای تحریر 80 گرم، 100گرم و کتان 120 گرم برای چاپ سربرگ استفاده می شود. یک رو و دو رو، دو گونه چاپ  می باشد و چاپ چهار رنگ رایج ترین نوع چاپ است. مجموعه طرح گندم با کادری مجرب، چاپ سربرگ برای ست  اداری شما را به همراه طراحی لوگو آن تقدیم حضورتان می کند.

 

از نشانه های جهت دار در سربرگ استفاده کنید

نشانه‌های جهتی، نشانگرهای بصری مانند فلش‌ها، خطوط و تصاویر انگشتان اشاره‌ شده هستند. آنها جهتی را نشان می دهند که خواننده قرار است به آن نگاه کند.

در حالی که نشانه های جهت دار در سربرگ های تجاری ضروری نیستند، اما می توانند به جریان اطلاعات شما کمک کنند. یک راه ساده برای افزودن یک نشانه بصری به سربرگ خود استفاده از شکل فلش در سربرگ است که به ابتدای متن شما اشاره می کند.

همچنین بخوانید: تاثیر لوگو بر برند شما

 

چاپ و برند سازی با انواع سربرگ

چاپ انواع سربرگ

یک فوتر خلاقانه به جای سربرگ خود اضافه کنید

راه دیگر برای الگوی سربرگ کسب و کارتان این است که به جای سربرگ از یک فوتر رنگارنگ و خلاقانه استفاده کنید.

می‌توانید با استفاده از رنگی مشابه پاورقی برای نام کسب‌وکار/سازمان، نام خود و هر اطلاعات دیگری در سربرگ، تعادل را در طراحی خود ایجاد کنید.

نگاهی به نحوه استفاده از فوتر خلاقانه در این نمونه سربرگ های تجاری بیاندازید. اولین مورد از یک خط قرمز پررنگ برای جلب توجه به اطلاعات تماس استفاده می کند:

3 تا عکس

دو یا سه رنگ متضاد را برای طرح سربرگ خود انتخاب کنید

سربرگ سفارشی فرصتی است برای افزودن کمی رنگ به ارتباطات تجاری شما. می توانید به حاشیه، سرصفحه و حتی قسمت های کلیدی متن رنگ اضافه کنید.

از استفاده از رنگ های تند نترسید. رنگ‌ها و پس‌زمینه‌های پررنگ یکی از بزرگترین گرایش‌های طراحی گرافیک امسال هستند.

 

مطالعه بیشتر » دلایل اهمیت ست اداری و برند سازی را بدانید!

 

چاپ و برند سازی با انواع سربرگ

 

لوگوی خود را در بالای سربرگ خود قرار دهید

هدف سربرگ این است که برند شما در تمام مکاتبات تجاری شما قابل تشخیص باشد. به همین دلیل است که مردم معمولاً لوگوی خود را در بالای نامه خود قرار می دهند.

یک راه ساده برای گنجاندن یکپارچه لوگو در طراحی خود استفاده از لهجه های رنگی است که با لوگوی برند شما مطابقت دارد.

همچنین بخوانید: نکات مهم قبل از طراحی لوگو تجاری

 

از رنگ پس زمینه ثابت برای حروف خود استفاده کنید

اگر می‌خواهید حروف برند خود را در یک نگاه قابل تشخیص کنید، سعی کنید انتخاب‌های طراحی کمی خطرناک‌تر داشته باشید. یکی از راه‌های انجام این کار این است که به جای پس‌زمینه سفید استاندارد، از یک پس‌زمینه تک رنگ برای حروف خود استفاده کنید.

یک بار دیگر به یاد داشته باشید که از متن روشن برای پس زمینه تیره و متن تیره برای پس زمینه روشن استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که افزودن رنگ پس زمینه بر تکنیک چاپ تاثیر می گذارد.

 

کلام آخر

در این مطلب سعی نمودیم شما را نکات مهمی برای چاپ انواع سربرگ آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد. در کانون تبلیغاتی مدرن طرح تلاش کردیم

مطالب مرتبط »  نمونه طراحی ست اداری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *