چاپ انواع سربرگ (نکات برندسازی)

چاپ انواع سربرگ

به عنوان یک کارآفرین یا مدیر کسب و کار، چاپ سربرگ یکی از مهمترین وظایف شماست. سربرگ، نماینده هویت و برند شرکت شما محسوب می‌شود و باید برای کسب و کار شما خوانا، جذاب و حرفه ای باشد. برای ارتقای برند خود، ایجاد یک سربرگ حرفه ای و جذاب، می تواند بسیار موثر باشد. در این مقاله، نکات و اصول طراحی و چاپ انواع سربرگ برای برند سازی و معرفی کسب و کار  بیان شده است. با استفاده از این راهنما، شما می توانید به راحتی یک سربرگ حرفه ای و جذاب برای شرکت خود طراحی کنید.

چاپ و برند سازی با انواع سربرگ

چاپ انواع سربرگ در اوراق اداری کاربرد بسیار فراوانی دارد. از سربرگ معمولا برای نگارش نامه ها و مکاتبات درون سازمانی و بیرون سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند. سربرگ برای تمامی سازمان های حقوقی مانند سازمان ها، موسسات، وزرات خانه ها، ادارات، شرکت ها، اتحادیه ها و کانون ها و همینطور افراد حقیقی مانند وکلا، پزشکان، مهندسان و افرادی از این گروه، شایسته است برای چاپ سربرگ خود و طراحی سربرگ با کادری مجرب و خلاق همکاری کنند تا تصویر شکیلی از برند سازمانی خود در سربرگ ست اداری، درج قراردادها و صدور پیش فاکتور و غیره داشته باشند.

چاپ سربرگ در دو ابعاد رایج A4 و A5 انجام می شود. سربرگ ها از سمت چپ و یا معمولا از قسمت بالا سرچسب می شوند، بازار خوبی دارد. زیرا که سرچسب شدن در سربرگ از پراکندگی کاغذ ها جلوگیری می کند. در ست اداری اگر ابعاد هایی کوچکتر برای چاپ سربرگ خود در نظر دارید، می توان از سایزهای A6 و B6 هم استفاده کرد. از این سایزهای کوچک می توان برای یادداشت ها استفاده کرد که در  چاپ معمولا سفارش یادداشت ها در تیراژ بالا انجام می شود. یکی از حیاتی ترین مسائلی که باید مراقب آن باشید این است که تمامی سربرگ ها دارای لوگوی رسمی و آرم شرکتی می باشند. از این رو اوراق مهم و رسمی ای به حساب می آیند و بایستی مراقب باشید تا از این اوراق سوء استفاده نگردد. پیشنهاداتی که در طراحی سربرگ می شود این است از جمله شماره و پیوست استفاده نکنید و از کلمه ی یادداشت استفاده نمایید. از انواع کاغذهای تحریر 80 گرم، 100گرم و کتان 120 گرم برای چاپ سربرگ استفاده می شود. یک رو و دو رو، دو گونه چاپ  می باشد و چاپ چهار رنگ رایج ترین نوع چاپ است. مجموعه طرح گندم با کادری مجرب، چاپ سربرگ برای ست  اداری شما را به همراه طراحی لوگو آن تقدیم حضورتان می کند.

از نشانه های جهت دار در سربرگ استفاده کنید

نشانه‌های جهتی، نشانگرهای بصری مانند فلش‌ها، خطوط و تصاویر انگشتان اشاره‌ شده هستند. آنها جهتی را نشان می دهند که خواننده قرار است به آن نگاه کند.

در حالی که نشانه های جهت دار در سربرگ های تجاری ضروری نیستند، اما می توانند به جریان اطلاعات شما کمک کنند. یک راه ساده برای افزودن یک نشانه بصری به سربرگ خود استفاده از شکل فلش در سربرگ است که به ابتدای متن شما اشاره می کند.

👈 در این رابطه بخوانید: طراحی کاتالوگ حرفه ای چگونه انجام می شود؟

برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت خدمات چاپ و طراحی سربرگ با ما تماس بگیرید.👇

 

چاپ و برند سازی با انواع سربرگ

 

چاپ انواع سربرگ

👈 همچنین بخوانید: تاثیر لوگو بر برند شما

اهمیت برندسازی از طریق سربرگ

برندسازی یکی از مهمترین عوامل در موفقیت هر شرکت است. در این راستا، استفاده از سربرگ حرفه‌ای و با کیفیت، می‌تواند به شرکت کمک زیادی کند. سربرگ، هویت شرکت را نشان می‌دهد و از این رو باید با دقت و حساسیت زیادی طراحی شود.

استفاده از سربرگ با کیفیت، قابلیت بهبود تصویر شرکت را دارد. با چاپ سربرگ حرفه‌ای، شرکت می‌تواند به مشتریان خود نشان دهد که به جزئیات کوچک هم توجه می‌کند و این نشان می‌دهد که شرکت می‌تواند به خوبی از مشتریانش مراقبت کند.

سربرگ معمولاً شامل نام و لوگوی شرکت، شماره تلفن، آدرس و ایمیل شرکت است.  بنابراین، استفاده از سربرگ حرفه‌ای و با کیفیت، به شرکت کمک می‌کند تا هویت خود را بهتر به مشتریانشان نشان دهد و از این رو باعث بهبود تصویر شرکت می‌شود.

طراحی سربرگ

طراحی سربرگ مهمترین بخش از چاپ سربرگ است. یک سربرگ زیبا و حرفه‌ای می‌تواند برای برند شما تبلیغاتی بسیار قوی باشد. در این بخش به نکات طراحی سربرگ پرداخته می‌شود.

انتخاب رنگ و فونت

رنگ و فونت از مهمترین عوامل در طراحی سربرگ هستند. برای انتخاب رنگ، بهتر است از رنگ‌هایی استفاده شود که با برند شما مرتبط هستند. همچنین، انتخاب فونت مناسب نیز بسیار مهم است. فونت‌هایی که برای سربرگ استفاده می‌شوند، باید خوانا و قابل فهم باشند.

لوگو و عناصر بصری

لوگو و عناصر بصری نیز در طراحی سربرگ بسیار مهم هستند. لوگو باید با برند شما مرتبط باشد و در سربرگ قرار گیرد. عناصر بصری مانند تصاویر و شکل‌ها نیز باید با برند شما مرتبط باشند و در سربرگ به کار گرفته شوند.

چیدمان و فضای خالی

چیدمان و فضای خالی نیز در طراحی سربرگ بسیار مهم هستند. چیدمان باید به گونه‌ای باشد که سربرگ شما خوانا و قابل فهم باشد. همچنین، فضای خالی نیز باید به گونه‌ای باشد که سربرگ شما جذاب و زیبا باشد.

یک فوتر خلاقانه به جای سربرگ خود اضافه کنید

راه دیگر برای الگوی سربرگ کسب و کارتان این است که به جای سربرگ از یک فوتر رنگارنگ و خلاقانه استفاده کنید.

می‌توانید با استفاده از رنگی مشابه پاورقی برای نام کسب‌وکار/سازمان، نام خود و هر اطلاعات دیگری در سربرگ، تعادل را در طراحی خود ایجاد کنید.

نگاهی به نحوه استفاده از فوتر خلاقانه در این نمونه سربرگ های تجاری بیاندازید. اولین مورد از یک خط قرمز پررنگ برای جلب توجه به اطلاعات تماس استفاده می کند:

3 تا عکس

دو یا سه رنگ متضاد را برای طرح سربرگ خود انتخاب کنید

سربرگ سفارشی فرصتی است برای افزودن کمی رنگ به ارتباطات تجاری شما. می توانید به حاشیه، سرصفحه و حتی قسمت های کلیدی متن رنگ اضافه کنید.

از استفاده از رنگ های تند نترسید. رنگ‌ها و پس‌زمینه‌های پررنگ یکی از بزرگترین گرایش‌های طراحی گرافیک امسال هستند.

👈 مطالعه بیشتر » دلایل اهمیت ست اداری و برند سازی را بدانید!

 

چاپ و برند سازی با انواع سربرگ

 

لوگوی خود را در بالای سربرگ خود قرار دهید

هدف سربرگ این است که برند شما در تمام مکاتبات تجاری شما قابل تشخیص باشد. به همین دلیل است که مردم معمولاً لوگوی خود را در بالای نامه خود قرار می دهند.

یک راه ساده برای گنجاندن یکپارچه لوگو در طراحی خود استفاده از لهجه های رنگی است که با لوگوی برند شما مطابقت دارد.

👈 همچنین بخوانید: نکات مهم قبل از طراحی لوگو تجاری

از رنگ پس زمینه ثابت برای حروف خود استفاده کنید

اگر می‌خواهید حروف برند خود را در یک نگاه قابل تشخیص کنید، سعی کنید انتخاب‌های طراحی کمی خطرناک‌تر داشته باشید. یکی از راه‌های انجام این کار این است که به جای پس‌زمینه سفید استاندارد، از یک پس‌زمینه تک رنگ برای حروف خود استفاده کنید.

یک بار دیگر به یاد داشته باشید که از متن روشن برای پس زمینه تیره و متن تیره برای پس زمینه روشن استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که افزودن رنگ پس زمینه بر تکنیک چاپ تاثیر می گذارد.

مواد و روش‌های چاپ

در چاپ سربرگ، انتخاب کاغذ مناسب بسیار مهم است. برای این کار باید به نوع کاغذ، وزن، بافت، رنگ و قیمت آن توجه کرد. انتخاب کاغذ با بافت مات و یا براق به دلیل جذابیت ظاهری آن توصیه می شود. همچنین، کاغذ با وزن مناسب برای چاپ سربرگ انتخاب شود. کاغذ با وزن 80 تا 100 گرم برای چاپ سربرگ مناسب است.

در چاپ سربرگ، روش های مختلفی برای چاپ وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به چاپ افست و دیجیتال اشاره کرد.

در چاپ افست، چاپگر از یک صفحه فلزی استفاده می کند که تصویر سربرگ را روی آن چاپ می کند. این روش برای چاپ حجم بالا و چاپ های حرفه ای مناسب است.

در چاپ دیجیتال، تصویر سربرگ به کمک یک پرینتر دیجیتال چاپ می شود. این روش برای چاپ حجم کمتر و چاپ های شخصی مناسب است. همچنین، در این روش می توان به راحتی تغییرات را اعمال کرد و چاپ سریع تری داشت.

استراتژی توزیع سربرگ

استراتژی توزیع سربرگ، بخش مهمی از نکات برندسازی در چاپ سربرگ است. برای رسیدن به اهداف برندسازی، توزیع سربرگ در محیط‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است. با توزیع سربرگ شرکت می‌تواند به صورت مستقیم با مشتریان خود در ارتباط باشد و از طریق سربرگ خود را معرفی کند. در ادامه به برخی از روش‌های توزیع سربرگ پرداخته خواهد شد.

  • توزیع در دفاتر اداری

  • توزیع در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها

  •  توزیع در ایونت‌های مختلف

  • توزیع در پست

  •  توزیع در وب سایت

کلام آخر

در این مطلب سعی نمودیم شما را نکات مهمی برای چاپ انواع سربرگ آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد. در کانون تبلیغاتی مدرن طرح تلاش کردیم

مطالب مرتبط »  نمونه طراحی ست اداری

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *