11 نکته مهم عکاسی برای اینستاگرام

عکاسی برای اینستاگرام
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

11 نکته مهم عکاسی برای اینستاگرام

آموزش عکاسی برای اینستاگرام

اولین دوربین های موبایل را به خاطر دارید؟ و عکس های دانه دار، تار و کم کیفیتی که تولید کردند؟

خوب، این روزها عکاسی با موبایل هوشمند بسیار ساده تر از عکاسی با با یک دوربین حرفه ای است و قابلیت های دوربین موبایل ها نیز بسیار پیشرفته کرده به قدری که گاهی نمی توان تشخیص داد آیا این تصویر با یک دوربین ححرفه ای گرفته شده است یا لنز یک موبایل گرفته شده. به علاوه تلفن های همراه سبک تر هستند و حجم کمتری دارند و می توانند بر خلاف دوربین های حرفه ای با انواع لنز و تجهیزات همیشه همراه شما باشند.

یادگیری نحوه گرفتن عکس های باورنکردنی فقط با استفاده از گوشی بهترین راه برای برجسته شدن و ایجاد حضور قوی در اینستاگرام است.

در این پست، یاد می گیرید که چگونه فقط با استفاده از گوشی خود عکس های خوب اینستاگرام بگیرید و چند ایده عکس اینستاگرام برای الهام بخشیدن به فید یا همان صفحه home  شما؛ با ما همراه باشید.

چند نکته اساسی برای عکسبرداری با موبایل:

یادگیری نحوه گرفتن عکس های خوب با گوشی نیازمند درک برخی از اصول اولیه ترکیب بندی و نورپردازی و تقویت غرایز خود به عنوان یک عکاس است. شما فقط باید چند قانون ساده را برای عکاسی برای اینستاگرام دنبال کنید.

 1. عمق تصاویر با دوربین موبایل

تلفن های هوشمند این توانایی را به شما نمی دهند که همان عمق میدان عالی را داشته باشید. بنابراین شما باید آن را با خود شات خود ایجاد کنید. برای انجام این کار به خوبی از خطوط، تکرار و فضای با پیش زمینه و پس زمینه استفاده کنید. روی این تمرکز کنید و می توانید از افکت Tiltshift اینستاگرام استفاده کنید تا عمق خود را واقعاً برجسته کنید تا برای عکاسی برای اینستاگرام مشکلی نداشته باشید. البته دقت کنید که می‌توانید عکسی را که خیلی تاریک است با ابزارهای ویرایش روشن کنید، اما هیچ چیزی نمی‌تواند عکسی را که بیش از حد نوردهی شده است برطرف کند. با تنظیم نور صفحه نمایش، از نوردهی بیش از حد جلوگیری کنید.

 1. اهمیت نورپردازی

نورپردازی عکس های اینستاگرام شما را می سازد و جذاب نشان میدهد و یا با نورپردازی بد می توانید یک تصویر غیر جذاب داشته باشید. در نوری که می توانید جزئیات را در هایلایت و سایه ها ببینید، عکس بگیرید. سپس، هنگامی که عکس خود را به اینستاگرام می‌کشید، گزینه‌های مختلفی برای ویرایش خود دارید تا عکس را به سطح شگفت‌انگیز و جدیدی برسانید. از استفاده از فلاش به نفع نور طبیعی خودداری کنید، زیرا عکس های غنی تر و روشن تر ایجاد می کند. فلاش می تواند عکس شما را صاف کند و سوژه شما را واضح تر نشان دهد. اگر نمی توانید در فضای باز عکاسی کنید، در نزدیکی پنجره ها یا در اتاق هایی با نور خوب عکس بگیرید. حتی در شب، یافتن منابع نور محیطی مانند چراغ های خیابان و ویترین فروشگاه ها ترجیح داده می شود.

مقالات مرتبط: شناخت نور در عکاسی محصولات

 1. زوایای مختلف را امتحان کنید

شما به تمام تکنولوژِی موجود که می توانید با تلفن خود دریافت کنید نیاز دارید، بنابراین حتما از زوایای غیرمعمول شروع به عکاسی برای اینستاگرام کنید. از زاویه پایین عکسبرداری کنید. برای محو کردن اشیاء در پیش زمینه عکس بگیرید. هرچه بتوانید در زوایای خود خلاق تر باشید، عکس شما جالب تر خواهد بود.

 1. دنیا را به صورت مربع ببینید

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام عکس گرفتن برای اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید، فاکتور برش است. به پولارویدهای قدیمی فکر کنید، واقعاً غم انگیزی است که شما یک عکس افسانه ای می گیرید و نمی توانید با برش اینستاگرام 1×1 کار کنید.

 1. مرزها و حاشیه ها

اینستاگرام دارای حاشیه های بسیار جالبی است که می توانید در حین عکاسی برای اینستاگرام آنها را لحاظ کنید. این حاشیه ها از رنگ براش گرفته ار زنگ های قدیمی، سفید تا مشکی، به معنای واقعی کلمه هر عکسی را که می گیرید، حس هنری دوست داشتنی می دهد.

 1. از قانون یک سوم پیروی کنید

ترکیب به چیدمان یک عکس اشاره دارد: شکل ها، بافت ها، رنگ ها و سایر عناصری که تصاویر شما را می سازند.

قانون یک سوم یکی از شناخته شده ترین اصول ترکیب بندی است و به یک روش ساده برای متعادل کردن تصویر شما اشاره دارد. این یک تصویر را به یک شبکه 3×3 تقسیم می کند و برای ایجاد تعادل، سوژه ها یا اشیاء یک عکس را در امتداد خطوط شبکه تراز می کند.  اما می‌توانید با «عدم تقارن متعادل»، که در آن سوژه خارج از مرکز است، اما توسط شی دیگری متعادل شده است، به جلوه‌ای دلپذیر دست پیدا کنید. در این حالت، گل ها در قسمت پایین سمت راست عکس چیده شده اند و در گوشه بالا سمت چپ توسط خورشید متعادل می شوند.

 1. در زمان مناسب عکاسی برای اینستاگرام را شروع کنید

 

عکاسی برای اینستاگرامدلیلی وجود دارد که عکاسان ساعت طلایی را دوست دارند. این زمان از روز که خورشید در افق پایین است، هر عکسی را زیباتر می کند. این فیلتر اینستاگرام طبیعت است. اگر در ظهر عکاسی می کنید، ابرها دوست شما هستند. گرفتن یک عکس خوب در زیر نور مستقیم خورشید دشوار است، که می تواند در عکس ها خشن باشد. ابرها نور خورشید را پخش می‌کنند و جلوه‌ای ملایم‌تر و جذاب‌تر ایجاد می‌کنند.

 1. شکار لحظه‌ها

یکی از چیزهایی که همه در اینستاگرام دوست دارم، آزادی گرفتن عکس‌های زیبا بدون ایجاد مشکل بزرگ در هر عکس یا از دست دادن بیان هنری است که عکس‌های شما را منحصر به فرد می‌کند. هر روز لحظاتی که رنگ های زنده، بافت های جالب و داستان های شیرین دارند می توانند به هنر تبدیل شوند. خواه در یک کافی شاپ کوچک یا در یک مکان زیبا باشید.

 1. از Graid Lineاستفاده کنید

 

عکاسی برای اینستاگرام

خطوط شبکه دوربین تلفن خود را در تنظیمات روشن کنید و از آنها برای تمرین تراز کردن عکس های خود استفاده کنید. این قابلیت در عکاسی برای اینستاگرام بسیار به شما کمک خواهد کرد تا تصاویر حرفه ای ثبت کنید.

 1. دوربین را جلوی صورت خود قرار ندهید

وقتی با گوشی خود عکس می گیرید، احتمالاً آن را تا سطح چشم بالا نگه می دارید و عکس می گیرید، درست است؟ این کاری است که دیگران نیز انجام می دهند. اگر می‌خواهید عکس‌های جالب و غیرمنتظره بگیرید، در برابر این تمایل طبیعی مقاومت کنید. گرفتن عکس از یک نقطه دید متفاوت، حتی زمانی که صحبت از یک مکان یا موضوع آشنا به میان می‌آید، چشم‌انداز تازه‌ای را ارائه می‌دهد. سعی کنید از بالا یا پایین تیراندازی کنید، روی زمین خمیده شوید، یا از روی دیوار بالا بروید (اگر جاه طلب هستید). پای خود را در تعقیب شوت عالی نشکنید، بلکه خود را به چالش بکشید تا چیزها را از منظری جدید ببینید.

 

 1. فضای منفی ایجاد کنید یا جزیئات را در تصویر خود بگنجانید

گذاشتن فضا در اطراف نقطه کانونی عکس شما می‌تواند جذابیت بصری بیشتری نسبت به بزرگنمایی به آن اضافه کند. گاهی اوقات جزئیات شگفت‌انگیزی در اطراف سوژه اصلی دریافت می‌کنید که عکس را حتی بهتر نشان خواهد داد. بر خلاف دوربینی با لنز قابل تنظیم، دوربین گوشی شما با کوچک کردن میدان دید شما بزرگ‌نمایی می‌کند. در واقع، شما فقط تصویر خود را از قبل برش داده اید. این می تواند گزینه های شما را برای ویرایش بعدا محدود کند و ممکن است جزئیات جالبی را از دست بدهید، بنابراین از انجام آن خودداری کنید.

کلام آخر

این روزها کسب و کارهای بسیار یدر فضای اینستاگرام به وجود آمده است و این اپلیکیشن را به یک ابزار یا بستر مهم پول ساز تبدیل کرده است و برخی اگر برای کسب و کار خود و طبق علاقه ی خود می خواهید که آموزش عکاسی برای اینستاگرام را تمرین کنید نکات بالا را در نظر بگیرید قطعا تصاویر خیره کننده ای ثبت خواهید کرد.

همچنان بخوانید: عکاسی برای لباس و پوشاک طراحی لوگو برای اینستاگرام[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *