12 نکته عکاسی صنعتی

12 tips for industrial photography
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

12 نکته عکاسی صنعتی

درباره عکس های صنعتی آموزش ها و ترفندهای بسیاری وجود دارد که بخشی از آن را در این مقاله بیان نمودیم. ولی قصد داریم تا 12 نکته عکاسی صنعتی را که شاید تابحال درباره آن نشنیده باشید خدمت شما معرفی نماییم.

 • از نور دهی مناسب استفاده کنید

دو منبع برای نور دهی عکاسی از محصول وجود دارد: نور استودیویی و نور طبیعی. محصولی که قصد عکاسی از آن را دارید، هدف شما از عکاسی، و پلتفرمی که روی آن تبلیغ می کنید در انتخاب بهترین تنظیمات برای دوربین شما دخیل هستند. نور طبیعی می ‌تواند برای عکس‌ های محصولات حاوی اقلام خوراکی، افراد و لباس بسیار خوب عمل کند، و این عکس‌ های طبیعی می ‌توانند برای رسانه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام به خوبی کار کنند. در مقایل، از سوی دیگر، اگر محصول شما عمدتاً در داخل خانه استفاده می‌ شود (مثلاً ظروف آشپزی)، دارای جزئیات ریز است (مانند آثار هنری)، یا در فروشگاه ‌های آمازون و سایر فروشگاه ها  فروخته می ‌شود، نورپردازی مصنوعی برای عکاسی محصول بهتر است.

[info_box title=”” image=”” animate=””]عکاسی صنعتی یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]
نور دهی عکاسی
نور دهی عکاسی
 • از سه پایه عکاسی یا تریپاد استفاده کنید.

سه پایه های عکاسی تاثیر قابل توجهی را روی شفافیت و کیفیت عکس محصول دارند. سه پایه عکاسی از لرزش دست شما در هنگام گرفتن عکس یا تنظیم دوربین جلوگیری خواهد کرد. همچنین باعث کاهش تاری عکس خواهد شد.

 • عکس هایتان را به موقع ویرایش کنید

اگر عکاسی شغل شماست، هیچ گاه ویرایش عکس امروز را به فردا نیندازید، چرا که فردا روز کاری بعدی شماست و با این کار حجم کار خود را دو برابر خواهید کرد. در نتیجه، هنگامی که صبح فرا می رسد باید کل کارعکاسی را از نو شروع کنید، زیرا عکس خام شما آنقدر بهم ریخته است که ویرایش آن بیشتر از گرفتن مجدد آن زمان می برد.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]5 نکته در عکاسی محصول برای بهبود تصاویر[/info_box]
 • از برند های مورد علاقه تان الهام بگیرید

احتمالاً در حال حاضر برخی از مارک‌ ها را در ذهن دارید که دوست دارید. به عکاسی محصول آنها نگاهی بیندازید و از خود بپرسید که چگونه یک عکس یا تکنیک مشابه می تواند برای محصولات شما کارساز باشد.

 • قانون یک سوم را یاد بگیرید

بیشتر کلاس های عکاسی مقدماتی و همچنین بسیاری از کلاس های هنری، قانون یک سوم را آموزش می دهند، زیرا ابزار قدرتمندی برای عکاسی است. این قانون به شما می آموزد که بوم نقاشی خود را به صورت 9 بخش مساوی تجسم کنید.

قانون یک سوم برای کمک به هنرمندان برای ایجاد یک ترکیب متعادل در هر یک از این 9 قطعه طراحی شده است. هدف شما این است که محصول خود را در امتداد خطوط، به طور بهینه در نقطه ای که دو خط یکدیگر قطع می کنند، قرار دهید.

 • از زوایای مختلف از محصول عکس بگیرید

اگر تعداد نسبتاً زیادی از محصولاتی دارید که باید از آنها عکس بگیرید، ممکن است وسوسه انگیز باشد که فقط یک یا دو عکس از هر محصول بگیرید. با این حال، این کار به عکاسی کمکی نمی کند و به نوعی دوباره کاری محسوب می شود (در این باره در مورد شماره 3 صحبت شد). گرفتن چندین عکس از زوایای مختلف این امکان را به مشتریان شما می دهد که ببینند محصول شما دقیقاً چه شکلی است. به علاوه، به شما کمک می ‌کند تا زمانی که زمان ویرایش عکس فرا می‌ رسد، گزینه‌ های بیشتری داشته باشید.

از زوایای مختلف از محصول عکس بگیرید
از زوایای مختلف از محصول عکس بگیرید
 • از قوانین عکاسی از محصول پیروی کنید

عکس های گرفته شده از محصولات می بایست موارد زیر را پوشش دهند:

 • با فرمت های TIFF (.tif / .tiff)، JPG (.jpg / .jpeg)، GIF (.GIF)، یا PNG (.png) باشند.
 • هر نام فایل عکس محصول باید این الگو را دنبال کند: شناسه محصول (G.، UPC) و پس از آن یک دوره و فرمت فایل مناسب (به عنوان مثال، e.g.، .jpg) به عنوان مثال، نام فایل عکس محصول می تواند f000345123.jpg باشد.
 • عکس های محصول باید حرفه ای باشد. هیچ تصویر تکراری و کپی مجاز نیست. شما نمی توانید محصولات یا اشیاء دیگر را به عکس اضافه کنید.
 • پس زمینه بهتر است سفید باشد هیچ متن اضافی، گرافیک یا تصاویر اضافی مجاز نیست.
 • از پس زمینه سفید برای عکس محصول استفاده کنید.

پس زمینه عکس خودتان را سفید و ساده کنید تا مطمئن شوید که عکس محصول شما در پس زمینه گم و غرق نمی شود. در حالی که رنگ های دیگر مانند آبی رنگ پریده، صورتی، و زرد اغلب به خوبی امتحان خود را پس داده اند، سفید همیشه یک گزینه عالی برای اطمینان از دیده شدن محصول شما است.

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]راهنمای نهایی نورپردازی عکاسی از محصولات[/info_box]
از قوانین عکاسی از محصول پیروی کنید
از قوانین عکاسی از محصول پیروی کنید
 • جزئیات را به تصویر بکشید

اگر چه بعضی از مردم می توانند به سادگی می توانند توضیحات عکس را بخوانند و تصاویر ذهنی دقیق از آن ایجاد کنند، بسیاری دیگر به راهنما های بصری نیاز دارند تا به آنها کمک کنند اطلاعات محصول را شناسایی کنند. برای اطمینان از اینکه حتی خلاق ترین ذهن های تجسم کننده نیز دید کاملی از محصول داشته باشند، نیاز است تا از جزئیات کامل محصول عکس تهیه نمایید. با این روش، هیچ چیز از چشم و تصور مخاطب دور نخواهد ماند.

 • یک نمودار ایجاد کنید

کشیدن نمودار یک راه موثر برای شناخت جزئیات محصول شما است و به درک تصویر کلی از محصول کمک فراوانی می کند.

در مثال بالا، شما از یک نمودار برای نشان دادن ارزش آفرینی منحصر به فردی که محصول برای مشتری ایجاد می کند استفاده کرده اید. شما نمیتوانید از یک عکس محصول برای خیلی بیشتر از آن انتظار داشته باشید.

 • در حیطه کاری خود بدرخشید

بسیاری از شما چندین محصول را در یک دسته محصول مشابه می فروشند. به عنوان مثال، یک فروشنده ظروف آشپرخانه تنها بشقاب نمی فروشد بلکه تمامی محصولات آشپرخانه را تولید کرده و به فروش می رساند. لذا مهم است که به نوعی تمامی محصولات شرکت را در مجموعه عکس هایتان بگنجانید. حتی اگر از هر محصول چنیدن رنگ دارید، از تمامی آنها عکس برداری کنید. با این روش، عکس محصول شما طیف ها و سلیقه های بیشتری را مجذوب خود خواهد کرد.

 • از روش های ساده استفاده کنید

تمرکز اصلی هر عکس باید روی خود محصول باشد. با این کار، عکس می تواند مزیت های محصول را برای بینندگان خود به تصویر بکشد. تمرکز روی تزئینات و پس زمینه شلوغ عکس می تواند باعث حواس پرتی مخاطب از محصول شود.

از روش های ساده استفاده کنید
از روش های ساده استفاده کنید

مقاله ای که با عنوان 12 نکته عکاسی صنعتی مطالعه نمودید از این منبع ترجمه شده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *