6 تکنیک برای عکسبرداری از اسباب بازی

6 تکنیک برای عکسبرداری از اسباب بازی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]عکاسی با فیگور ها و اسباب بازی ها ایده جدیدی نیست و از گذشته تا به حال هنر عکاسی از اشیاء مینیاتوری رواج داشته است. فعالیت هنرمندان در این حوزه باعث شده است تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی توسعه بیشتری نسبت به قبل پیدا کند. امروزه هنرمندان عکاسی تلاش می کنند چیزی فراتر از یک تصویر زنده ثبت کنند. پردازش سورئالیستی از یک منظره و ایجاد ترکیب های انتزاعی، هدف جدید هنرمندان عکاسی از اشیاء مینیاتوری است. آن ها با استفاده از تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی، دنیای واقعی را در دنیای مینیاتوری ادغام کرده و از این طریق با خلق یک دنیای جدید، مفاهیم مدنظر خود را منتقل می نمایند. می توان گفت که تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی تا حد زیادی روی تخیل قوی هنرمندان تکیه دارد و از این رو یک هنر بی انتها به حساب می آید.

[promo_box image=”” title=”” btn_text=”” btn_link=”” target=”_blank” position=”” border=”0″ animate=””]بهترین نمونه های عکاسی صنعتی را صفحه عکاسی صنعتی مدرن طرح ببنید[/promo_box]

ادغام دنیای واقعی با دنیای اسباب بازی ها ایده اصلی هنرمندان عکاسی مینیاتوری است

تکنیک های رایج برای عکسبرداری از اسباب بازی ها
تکنیک های رایج برای عکسبرداری از اسباب بازی ها

تکنیک های رایج برای عکسبرداری از اسباب بازی ها

اولین مرحله در عکسبرداری از اسباب بازی ها، تخیل قوی و ثبت ایده هایی است که به ذهن خطور پیدا می کند. پیش از فراگرفتن تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی، باید توجه داشت که تفکر قبل از شروع انجام پروسه عکاسی و ثبت ایده های مختلف روی کاغذ یک اقدام ضروری است. می توان ایده ها را به سادگی یادداشت و یا آن ها را در قالب طرح ها و خطوط ساده روی یک برگه نقاشی کرد.

هرگز این نکته را فراموش نکنید که فنون مختلف عکاسی علی رغم گستردگی، محدود هستند؛ اما تخیل شما بدون انتها است؛ پس به همان اندازه که روی یادگیری فنون مختلف عکاسی زمان می گذارید، بر روی پرورش ایده های جدید نیز تمرکز کنید. در ادامه تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی را ملاحظه می فرمایید.

انتخاب سوژه و مدل مناسب برای عکسبرداری از اسباب بازی ها

گاهی اوقات ایده به محض مشاهده اسباب بازی مورد نظر در ذهن افراد شکل می گیرد و گاهی هم ممکن است ایده ای داشته باشید که هنوز مدل (اسباب بازی) آن را در اختیار ندارید. انتخاب سوژه و مدل مناسب، نخستین مورد از تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی است؛ بنابراین قبل از خرید اسباب بازی مورد نظر خود، حتما به ویژگی های اندازه، رنگ و قابلیت انعکاس نور اسباب بازی توجه کنید.

انتخاب محل مناسب برای عکسبرداری از اسباب بازی ها

نخست باید به این نکته توجه داشت که استودیو باکس و یا لایت باکس شما باید به گونه ای باشد که قابلیت جا به جایی را داشته باشد. بنابراین اگر هدف شما عکسبرداری از اسباب بازی ها است، روی تجهیزات قابل حمل سرمایه گذاری کنید.

دومین مورد از تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی، انتخاب محل مناسب است. شما به فضای زیادی برای این کار نیاز ندارید. روی میز، فضای آزاد شهری، چمن پارک ها و غیره همگی می توانند گزینه مناسبی باشند؛ تنها مساله توجه به ویژگی های نوری محیط عکاسی و ثبات (عدم لرزش) آن است.

استفاده از نورپردازی مناسب برای خلق صحنه های دراماتیک
استفاده از نورپردازی مناسب برای خلق صحنه های دراماتیک

استفاده از نورپردازی مناسب برای خلق صحنه های دراماتیک

یکی از تکنیک های عکاسی از اسباب بازی، استفاده از نور پردازی مناسب است. عکاسی با اسباب بازی یک راه سرگرم کننده برای کشف استفاده از منابع نور اضافی در عکاسی می باشد. واحد های فلاش خارجی بهترین راه برای به دست آوردن کنترل نوردهی و ایجاد ترکیبات دراماتیک هستند.

علاوه بر فلاش های خارجی، از سافت باکس، ال ای دی های نور سفید و زرد و رنگ های زنده، فیلتر های رنگی ژله ای و به طور کل ابزار های نوری متفاوت می توان استفاده کرد. رنگ ها را فراموش نکنید؛ نورپردازی رنگی جذاب ترین مورد از تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی است. به طور مثال برای انتقال حس گرما از فیلتر زرد، حس سرما از فیلتر آبی کبود و حس خشم از فیلتر قرمز می توان استفاده کرد.

افزودن افکت های پویا برای جان بخشی به تصاویر

تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی در خصوص جان بخشی به تصاویر، بسیار متنوع و بی نهایت متکی به خلاقیت فردی هستند. به طور مثال ایجاد فیگور دویدن برای مدل انتخابی و استفاده از دود و آتش در صحنه های عکاسی به راحتی می تواند حس حضور در میدان جنگ را منتقل کند. همچنین با پاشیدن آب در لحظه بستن کادر می توان اسباب بازی ها را در زیر باران به تصویر کشید (سرعت شاتر بالا برای ثبت قطرات و سرعت شاتر پایین برای ثبت تصویر باران در حال سقوط).

توجه داشته باشید که کلیه تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی متناسب با ایده اولیه و در جهت انتقال مفهوم و یا حس استفاده می شود؛ در غیر این صورت تصویر ثبت شده بسیار شلخته به نظر خواهد رسید.

استفاده از دیافراگم کوچک برای عمق میدان بیشتر

اندازه یک اسباب بازی کوچک است؛ به همین علت در عکسبرداری از بزرگنمایی بالاتری استفاده می شود که در نتیجه عمق میدان کم می شود. تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی برای حفظ حس واقع‌ گرایی شامل استفاده از دیافراگم کوچک‌ تر مانند f/8 می شود تا عمق میدان افزایش یافته و جزئیات قسمت‌ های مختلف شفاف باشد. حداکثر دیافراگم در حدود f/2 برای جلوگیری از باریک شدن ناحیه کانونی ایده آل است.

برای فیگورهای مینیاتوری اسباب بازی، به یک لنز ماکرو نیاز خواهید داشت. هنگام عکاسی از نزدیک، حتی یک لرزش جزئی دست منجر به از دست دادن فوکوس می شود. بنابراین، علاوه بر استفاده از دیافراگم کوچک، بهتر است دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید.

استفاده از تنظیمات مناسب دوربین برای خلق بهترین نتیجه

استفاده از تنظیمات مناسب دوربین برای خلق بهترین نتیجه

تنظیمات دوربین از مهم ترین تکنیک های عکاسی از اسباب بازی است که می بایست متناسب با سوژه و ایده اولیه ست شود. بنابراین حتما از تنظیمات دستی استفاده کنید. استفاده از کنترل‌ های دستی برای دیافراگم، سرعت شاتر و مقادیر ISO، عکاسی از اسباب ‌بازی را آسان‌ تر کرده و به نتایج خلاقانه ‌تری ختم می شود. برای رسیدن به شرایط ایده آل دوربین و بهره گیری از تکنیک های عکسبرداری از اسباب بازی، به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • لنز مناسب انتخاب کنید. استفاده از لنز تله فوتو و لنز های فوق عریض که اسباب ‌بازی ‌ها را در ترکیب ظاهری بی ‌اهمیت نشان می ‌دهند، منطقی نیست.
  • سرعت شاتر سریع، فوکوس واضح را تضمین می کند، به خصوص اگر قطعات متحرک در ترکیب بندی قاب وجود داشته باشند.
  • شاتر آهسته برای ثبت حرکت و افزودن انرژی به عکس عالی عمل می کند. مانند بارش باران
  • در عکاسی از اسباب بازی ها ISO اهمیت کمتری دارد، به خصوص اگر از منابع نور اضافی استفاده می کنید، می توانید آن را در حدود 200 نگه دارید.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *