6 نکته که در عکاسی صنعتی حرفه ای اهمیت دارد

6 نکته که در عکاسی حرفه ای اهمیت دارد
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تسلط بر مهارت های عکاسی صنعتی: 6 نکته مهم برای مبتدیان

اگر دیوانه فناوری هستید و مکان های صنعتی را تحسین می کنید، پس عکاسی صنعتی شاخه مناسب شما برای عکاسی است. همچنین در بین مشتریان مرسوم است که: پس‌زمینه‌های صنعتی اغلب برای ارائه در جایی استفاده می‌شوند و عکس‌های صنعتی (نمای کارخانه‌ از بالا، پرتره کارگران و تجهیزات منحصربه‌فرد صنعتی) توسط رسانه‌ها خریداری می‌شوند. برای کمک به شما در برداشتن اولین گام در این سبک، نکاتی را از عکاسان صنعتی جمع آوری کرده ایم و توضیح می دهیم که چگونه می توانید از نقاط قوت خود در زمینه انواع مختلف عکاسی صنعتی استفاده کنید.

تسلط بر مهارت های عکاسی صنعتی
تسلط بر مهارت های عکاسی صنعتی

انواع عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی یک ژانر موضوعی است که در نقطه تلاقی عکاسی پرتره، منظره و محصول قرار دارد. به نوبه خود، عکس هایی از این نوع می تواند توسط شرکت های صنعتی برای مقاصد تجاری و توسط هنرمندان و طراحان استفاده شود. به عنوان مثال، پس‌زمینه‌های کارخانه یک موضوع محبوب در طراحی رابط و ارائه هستند. عکس‌های ابزار و کارخانه گاهی به دلیل شاهکارهای هنری بودن جوایز بین‌المللی عکاسی دریافت می‌کنند.

وجه تمایز اصلی عکاسی صنعتی موضوع تصاویر است. عکس های شما می تواند طیف گسترده ای از مکان های صنعتی، از جمله معادن، کارخانه ها، نیروگاه ها، حمل و نقل و ایستگاه های ساختمانی را شامل شود.

در برخی موارد (به عنوان مثال، حوادث صنعتی یا بلایای بزرگ ناشی از علم و فناوری)، وظیفه یک عکاس صنعتی مستندسازی رویداد و ایجاد آرشیو شواهد است. خبرنگاران شجاعی که به این موارد رسیدگی می کنند جوایز بین المللی در زمینه عکاسی و روزنامه نگاری (مانند جوایز World Press Photo Awards) دریافت می کنند. ایده اصلی این سبک از عکاسی نشان دادن صنعت از زوایای مختلف است.

[info_box title=”” image=”” animate=””]عکاسی صنعتی یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]

کاربردهای عکاسی صنعتی

وب سایت های شرکتی

  • رویدادهای تخصصی (کنفرانس ها و نمایشگاه های صنعتی)
  • ارائه ها و کاتالوگ ها
  • مقالات موضوعی
  • موارد آموزشی
  • کالاها و پرداختی ها
  • عکس های پس زمینه موضوعی

عکاسان صنعتی اغلب از اشیاء عکاسی می کنند: کارخانه ها و سایر تاسیسات صنعتی، کارگران و مدیریت، قطعات و محصولات، ماشین آلات، تجهیزات، ابزارها و خطوط مونتاژ جزو سوژه های یک عکاس صنعتی محسوب می شود.

کاربردهای عکاسی صنعتی
کاربردهای عکاسی صنعتی

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]راهنمای عکاسی از مکان های صنعتی[/info_box]

6 نکته عکاسی صنعتی ویژه مبتدیان

1-      با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید

اگر تجربه تیراندازی در مکان‌های صنعتی، تجهیزات و کارگران ندارید، بدون شک زمان آن رسیده است که آن را به دست آورید. مشکل این است که دسترسی به یک کارخانه آسان نیست. عکاسی از کارگران کارخانه در حالت های طبیعی حتی چالش برانگیزتر است زیرا آنها مدل های حرفه ای نیستند. آنها به احتمال زیاد در مقابل دوربین احساس ناراحتی می کنند.

توصیه می کنیم با مدیریت یک کارخانه صنعتی تماس بگیرید و برای عکاسی اجازه بگیرید. به نشانه قدردانی، می توانید به آنها اجازه دهید تا از عکس های کارخانه شما به صورت رایگان استفاده کنند. چند روز را در کارخانه بدون دوربین بگذرانید تا کارکنان به شما عادت کنند. از این زمان عاقلانه استفاده کنید و لیستی از چیزهایی که به عکاسی از آنها علاقه دارید تهیه کنید.

1-      در مورد صنایع بیشتر تحقیق کنید

عکاسی صنعتی با خطرات زیادی همراه است. دسترسی به تجهیزات، خطوط مونتاژ و اقدامات احتیاطی ایمنی اغلب کارگاه ها را محدود می کند. حتما قوانین کارخانه را یاد بگیرید و آنها را زیر پا نگذارید. هر چه بیشتر در مورد چیزی که عکاسی می کنید بدانید، شانس بیشتری برای گرفتن یک عکس عالی خواهید داشت. درباره صنعت، مدل‌های تجهیزات و چالش‌هایی که سوژه‌های شما با آن‌ها روبرو هستند، بیشتر مطالعه کنید. اگر قبلاً پیشینه ای در صنعت دارید، تمرین عکاسی خود را در جایی که با آن آشنا هستید شروع کنید.

2-      طیف رنگی خاص هر صنعت را شناسایی کنید

محیط صنعتی دارای پالت رنگی مخصوص به خود است. اگر نگاه دقیق‌تری به پس‌زمینه‌های صنعتی محبوب بیندازید، متوجه می‌شوید که طراحان این تصاویر عمدتاً با طیف رنگی خاصی کار می‌کنند که در داخل کارخانه‌ها مشاهده می‌کنند. کلاه‌های زرد رنگ، ژاکت‌های بلند، دکمه‌های براق و علائم هشداردهنده رنگ روشن می‌توانند در عکس شما برجسته شوند.

به طور معمول، کاغذ دیواری های کارخانه و کلوزآپ ابزار، یک طیف رنگی محدود و در عین حال بسیار پیچیده از رنگ خاکستری، و نارنجی یا زرد گرم را به ما ارائه می دهند.  برای مثال، رنگ‌ صنعتی سال 2021 خاکستری روشن بود.

3-      نورپردازی هم چالش است و هم فرصت

اماکن صنعتی چالش های زیادی برای عکاسان به همراه دارند. این احتمال وجود دارد که نتوانید از تجهیزات روشنایی مستقل استفاده کنید، و کارگاه ها اغلب در مناطقی که کارگران به آن نیاز دارند، روشنایی دارند.

توصیه می کنیم برای صحنه های ژانر از سرعت شاتر پایین و سه پایه دوربین استفاده کنید و همچنین به دنبال منابع نوری باشید که می توانند جلوه های هیجان انگیزی را در کادر شما ارائه دهند. به عنوان مثال، جرقه ها می توانند با قرار گرفتن در معرض نور به مدت طولانی به مسیرهای زیبا تبدیل شوند و فلز مذاب کارخانجات می تواند نور جالبی را ارائه دهد. همه اینها به مجموعه عکس های پس زمینه کارخانه شما زیبایی می بخشد.

4-      مقیاس را به درستی تنظیم کنید

چیزی که معمولاً بیننده را در نماهای صنعتی تحت تأثیر قرار می دهد، مقیاس نامتناسب قطعات مونتاژ شده در کارخانه ها، تجهیزات کاری، کارگاه ها و کارگرانی است که همه فرآیندها را اجرا می کنند.

به عنوان مثال، فردی که در کنار موتور هواپیما ایستاده است در مقایسه با یک قطعه عظیم تجهیزات کوچک به نظر می رسد. تقریباً با زوم دوربین روی هر گیاهی می توان به یک اثر شگفت انگیز دست یافت. با این حال، کاری مانند این نیاز به آماده سازی دقیق دارد. باید زاویه عکاسی و لنز واید مناسب را انتخاب کنید.

5-      یک داستان برای عکس های تان بسازید

کاغذ دیواری های کارخانه ای که در سایت های فروش عکس محبوب هستند فقط در مورد الگوهای انتزاعی صدق نمی کنند. می توانید با دوربین خود روی مستندسازی فرآیند تولید تمرکز کنید. به بینندگان فرصت دهید تا ببینند محصول در کارخانه چگونه تولید شده است.

حداقل دو رویکرد برای داستان سرایی صنعتی وجود دارد. تمرکز اصلی شما می تواند یک کارخانه باشد، جایی که مراحل مختلف تولید را مستند کنید. در حالت دوم، می توانید روی کارگران تمرکز کنید و در مورد روز کاری، تجربیات محل کار و زندگی آنها خارج از تاسیسات صنعتی صحبت کنید.

سخن پایانی درباره عکاسی صنعتی حرفه ای

پس‌زمینه‌های صنعتی، عکس‌های محصول، و پرتره‌های کارگران جزو دسته‌ عکس های محبوب در سایت های فروش عکس هستند. تصاویری از این دست به احتمال زیاد هجوم مشتریان را برای خرید  به همراه دارند. شرکت‌ها به عکس‌هایی نیاز دارند که نشان‌دهنده کار آن‌ها باشد. به همین دلیل، داشتن عکس های کارخانه ای با کیفیت در نمونه کارها نیز یک راه عالی برای معرفی خود به عنوان یک عکاس حرفه ای است.

محتوای این مقاله با عنوان 6 نکته که در عکاسی صنعتی حرفه ای اهمیت دارد از منبع معتبر خارجی با این لینک گردآوری شده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *