6 نکته کاربردی برای عکاسی پنجره هواپیما

عکاسی پنجره هواپیما
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

6 نکته کاربردی برای عکاسی پنجره هواپیما

تکنیک های عکاسی پنجره هواپیما را در این مقاله بخوانید!

همه عاشق گرفتن عکس های زیبا از پنجره هواپیما هستند، زیرا این شکل تصاویر در رسانه های اجتماعی بسیار بیننده دارد، و یک داستانی عالی را روایت می کنند، به علاوه هیجان سفر به یک مقصد عکاسی شگفت انگیز را به تصویر می کشند.

اما عکاسی پنجره هواپیما به سادگی نشان دادن دوربین و ضربه زدن روی شاتر نیست. درعوض، اگر می‌خواهید عکس‌هایی زیبا، شارپ و با نوردهی خوب ایجاد کنید ، باید از تنظیمات مناسب استفاده کنید، منتظر لحظه‌ی مناسب باشید و ترکیبی جذاب ایجاد کنید.

شش نکته و تکنیکی که برای نتایج شگفت انگیز بیرون از پنجره باید حتما بدانید در این مقاله قرار گرفته است، دفعه بعد که در ارتفاع 30000 فوتی از سطح زمین پرواز کردید، آماده هستید تا این تجربه را جاودانه کنید!

 

  1. لنز را از پنجره دور نگه دارید

وقتی از پنجره بیرون را نگاه می کنید، وسوسه‌انگیز است که لنز دوربینتان را درست روی شیشه قرار دهید. به هر حال، این رویکرد علاوه بر کاهش بازتاب‌های ناخواسته، دوربین را ثابت می‌کند، درست است؟

نه کاملا. در حالی که فشار دادن لنز روی شیشه برای عکاسی پنجره هواپیما می تواند به بازتاب کمک کند، در واقع باعث می شود دوربین شما بیشتر تکان بخورد ، نه کمتر. متاسفانه، هواپیماها هنگام پرواز می لرزند و وقتی پنجره هواپیما با بخشی از لنز شما تماس می گیرد، این ارتعاشات را مستقیماً به سنسور دوربین منتقل می کند (که باعث تار شدن تصویر زیادی می شود).

استراتژی بهتر این است که دوربین خود را کمی عقب نگه دارید. آرنج های خود را جمع کنید و اگر لنز یا دوربین شما تثبیت کننده تصویر را ارائه می دهد، مطمئن شوید که فناوری فعال است. برای کاهش انعکاس، یک هود را به لنز وصل کنید و تنظیمات خود را تا جایی که می توانید بدون تماس به پنجره نزدیک کنید، قرار دهید.

(اگر هود لنز ندارید، میتوانید دست آزاد خود را دور انتهای لنز قرار دهید یا می توانید دوربین خود را با پیراهن یا ژاکت بپوشانید.)

در حالی که اجتناب از تماس بین لنز و پنجره لرزش دوربین را کاهش می دهد ، اما به طور کامل آن را از بین نمی برد. اما اگر سرعت شاتر شما به اندازه کافی سریع باشد، این مهم نخواهد بود. شاتر تک ثانیه ای قبل از اینکه لرزش زمان ایجاد مشکل را داشته باشد، یک عکس سریع می گیرد. بنابراین اگر می توانید سرعت شاتر خود را افزایش دهید (و از افزایش ISO خود نترسید تا مطمئن شوید نوردهی متعادلی را ثبت می کنید).

 

  1. به فوکوس دستی بروید

 

عکاسی پنجره هواپیما

 

دوربین ها اغلب هنگام عکاسی پنجره هواپیما ، به خصوص شیشه های کثیف و/یا خراشیده، گیج می شوند و نمی توانند به درستی فوکوس کنند. آنها سعی میکنند به جای سوژه بیرون، روی شیشه تمرکز کنند، که معمولاً آن چیزی نیست که شما می خواهید.

بنابراین اگر دوربین شما این گزینه را دارد، به حالت فوکوس دستی آن بروید . سپس به آرامی نقطه فوکوس را تنظیم کنید تا زمانی که سوژه اصلی خود کاملاً واضح باشد.

این تکنیک می تواند به گرفتن یک عکس آزمایشی و سپس زوم بر روی LCD دوربین شما کمک کند. به این ترتیب، می توانید فوکوس را بررسی کرده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

 

اگر تنظیمات شما گزینه فوکوس دستی را ارائه نمی دهد، سعی کنید دوربین خود را درست روی شیشه قرار دهید و روی سوژه خود فوکوس کنید. (اگر لنز شما به اندازه کافی نزدیک است، شیشه نباید مشکل زیادی ایجاد کند.) سپس فوکوس را قفل کنید و دوربین را به موقعیت خود برگردانید.

 در حالی که جابجایی دوربین از نظر فنی باعث تغییر سطح فوکوس می شود، تا زمانی که سوژه شما به طور معقولی از پنجره هواپیما فاصله داشته باشد، این تفاوت زیادی ایجاد نمی کند و همچنان با یک عکس شارپ مواجه خواهید شد!

(نکته حرفه ای: اگر از روش قفل فوکوس که در بالا به اشتراک گذاشته شده است استفاده می کنید اما همچنان به گرفتن عکس های خارج از فوکوس ادامه می دهید، سعی کنید دیافراگم خود را به f/8 یا بیشتر محدود کنید. عمق میدان عمیق حاصل می تواند به جبران خطای فوکوس در عکاسی پنجره هواپیما کمک کند. )

 بیشتر بخوانید » اهمی عکاسی با فوکوس دستی

  1. حتما در اوایل پرواز عکس بگیرید

در تجربه من، چند دقیقه بعد از برخاستن، بهترین زمان برای عکاسی از پنجره هواپیما است. به دو دلیل، اما چرا؟

اول، زمانی که برای مدتی پرواز می کنید، پنجره ها یخ می بندند یا تراکم را جمع می کنند، که وضوح تصویر را کاهش می دهد و تمرکز را سخت می کند. با این حال، وقتی هواپیما برای مدت طولانی روی زمین است، تراکم و یخ تبخیر می‌شوند و به شما یک پنجره شفاف (شکل) برای کار می‌دهند.

 

دوم، زمانی که شما به تازگی از زمین بلند می شوید، سوژه های بسیار متنوعی را خواهید دید. شما می توانید از فرودگاه از بالا عکس بگیرید (و از آن برای بیان داستان خروج خود استفاده کنید)، می توانید ردیف خانه ها و ماشین ها (که اغلب ظریف و حتی زیبا به نظر می رسند) را ثبت کنید، و می توانید از ساختمان های زیبا عکس بگیرید (اگر فرودگاه معقول باشد). نزدیک به یک شهر).

 

اما با افزایش ارتفاع هواپیما، آنقدر بالا می‌روید که نمی‌توانید سوژه‌های جالب زیادی را براب عکاسی پنجره هواپیما انتخاب و ثبت کنید، و برای ایجاد یک ترکیب بندی متقاعد کننده با مشکل مواجه خواهید شد.

البته، وقتی هواپیما شروع به فرود می‌کند، اغلب می‌توانید سوژه‌های جالبی پیدا کنید؛ اما چرا زمان خود را در پشت لنز و عکاسی در هنگام برخاستن و فرود به حداکثر نرسانید؟

 

  1. منتظر بمانید تا هواپیما بانک شود

 

عکاسی پنجره هواپیما
عکاسی پنجره هواپیما

 

هنگامی که هواپیما در ارتفاع نسبتاً بالایی در آسمان قرار می گیرد، گرفتن عکس از مناظر بسیار پایین می تواند بسیار دشوار باشد. ممکن است لازم باشد دوربین خود را در یک زاویه شیب دار قرار دهید، که می تواند احتمال انعکاس را افزایش دهد و گزینه های ترکیب بندی شما را محدود کند.

خوشبختانه هواپیماها فقط در آسمان نمی نشینند. هر چند وقت یکبار، آنها بانک می کنند ، که – وقتی در جهت درست باشد – به شما فرصتی می دهد تا زمین را تصرف کنید.

این بانکداری معمولاً بلافاصله پس از برخاستن و درست قبل از فرود انجام می شود و مدت زیادی طول نمی کشد، بنابراین باید آماده عکاسی پنجره هواپیما باشید. نوردهی را با دقت تنظیم و قفل کنید، و مطمئن شوید که فوکوس خود را نیز قفل کرده اید (این خوب است که دوربین خود را کج کنید تا بتوانید روی زمین فوکوس کنید).

 

سپس، هنگامی که بانک شروع به کار کرد، عکاسی را با رها کردن شروع کنید. ( حالت پشت سر هم دوربین شما می تواند مفید باشد.) تا زمانی که کار بانک تمام نشده است، عکاسی را متوقف نکنید!

 

  1. فلاش خود را خاموش کنید

هواپیماها معمولا تاریک هستند (مخصوصاً اگر در شب پرواز می کنید)، بنابراین ممکن است وسوسه شوید فلاش خود را روشن کنید. (ممکن است دوربین شما نور محدود محیط را حس کند و فلش را به طور خودکار فعال کند.)

با این وجود، مطمئن شوید که فلش خود را به صورت دستی خاموش کنید .

برای مثال، فلاش مطمئناً منطقه خارج از پنجره هواپیما را روشن نمی کند. هیچ فلشی آنقدر قوی نیست که ضربه ای بیش از 20 فوت یا بیشتر داشته باشد. و یک فلاش باعث تابش خیره کننده ناخوشایند زیادی می شود و انعکاس های کور کننده پنجره را ایجاد می کند، بنابراین شما نمی توانید از پنجره بیرون را ببینید و عکس های شما خراب می شود.

اگر عکس‌هایتان تیره می‌شوند، چند گزینه دارید. می توانید دیافراگم لنز خود را باز کنید، می توانید ISO خود را افزایش دهید، می توانید جبران نوردهی مثبت را اضافه کنید ، یا می توانید سرعت شاتر خود را کاهش دهید.

  1. نکات مورد علاقه را در ترکیبات خود بگنجانید

مناظر بیرون از پنجره های هواپیما اغلب برای چشم بسیار دیدنی به نظر میرسند، اما وقتی سعی می کنید زیبایی را ثبت کنید، در نهایت با تصاویری مواجه می شوید که فقط … خسته کننده هستند.

این به این دلیل است که عکس‌های عالی معمولاً به یک نقطه لنگر نیاز دارند؛ چیزی که توجه بیننده را جلب می‌کند و او را وادار به درگیر شدن با صحنه می‌کند.

 

بنابراین به جای فقط اشاره و تیراندازی، به دنبال نقطه ای باشید که چشم را به خود جلب کند. این می تواند هر چیزی باشد: تشکیل ابر، هواپیمای دیگر، خط ساحلی یا حتی غروب خورشید. برای یک نتیجه خلاقانه، عناصری از خود هواپیما مانند بال یا موتور را در نظر بگیرید. و اگر می‌خواهید عکس‌های خود را منحصر به فرد تر کنید، سعی کنید عناصری را از داخل هواپیما مانند صورت یک فرد، دست یا میز نوشیدنی بگنجانید.

 

به این ترتیب، شما در نهایت با یک تصویر بسیار قانع کننده تر خواهید بود!

 

کلام آخر

اکنون که این مقاله را به پایان رسانده اید، آماده اید تا در پرواز بعدی خود عکس های خیره کننده زیادی بگیرید!

بنابراین نکاتی را که برای عکاسی پنجره هواپیما اشتراک گذاشته ایم به خاطر بسپارید. از قبل تنظیم دوربین خود را تمرین کنید. و لذت ببرید!

شرکت مدرن طرح با سالها فعالیت در زمینه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، تصمیم دارد در زمینه ی آموزش عکاسی به افراد علاقه مند نکات و تکنیک های مهم را آموزش بدهد، خوشحالیم که مطالب برای ششما مفید بوده است.

 ترجمه شده از این سایت

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *