7 تکنیک عکاسی در پاییز

7 تکنیک عکاسی در پاییز

عکاسی حرفه ایی در پاییز

برای عکاسی در پاییز چکار کنیم؟

حتما شما هم عکس های جذابی که در پاییز گرفته می شود را دیده اید. عکاسی در پاییز پادشاه رنگ ها، بسیار جذاب است. در این مقاله قصد داریم تا تکنیک های عکاسی در این فصل را به شما بگوییم تا عکس های زیباتری از خود و عزیزانتان ثبت کنید.شاید عکس گرفتن از رنگ های پاییزی کمی مشکل باشد. برای ثبت بهترین عکس‌ها، باید وسایل، نور و تنظیمات دوربین را با دقت انتخاب کنید.

شاید برای شما هم سوال شده است که چگونه می توان از یک فیلتر ساده برای نشان دادن رنگ های دوست داشتنی پاییزی استفاده کرد؟ چگونه می توان تنظیمات تعادل رنگ سفید خود را برای تصاویر گرم زیبا تنظیم کرد؟ چگونه می توان با تعقیب نور مناسب عکس های شگفت انگیزی ایجاد کرد؟ اگر میخواهید عکاس حرفه ای پاییز شوید با ما همراه باشید.

اصل اول: از فیلتر پلاریزه برای تقویت رنگ ها استفاده کنید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر می خواهید رنگ های غنی و پررنگ پاییزی را به تصویر بکشید، باید با خرید یک فیلتر پلاریزه شروع کنید. پلارایزرها در جلوی لنز قرار می گیرند و نور بازتاب شده را کاهش می دهند. انعکاس بر روی برگ های مرطوب ویا مومی شکل، شدت رنگ را کاهش می دهد، بنابراین با جلوگیری از رسیدن این نور ناخواسته به سنسور دوربین، عکس های پاییزی شما اشباع را افزایش می دهند.

عکاسی پاییزی برگ های قرمز در پس زمینه سبز

مطمئن شوید که یک فیلتر با کیفیت بالا خریداری کرده اید. یک پلاریزه ارزان شاید خیلی کارساز نباشد. بنابراین بهتر است بهترین فیلتر در دسترس را خریداری کنید.

توجه: قطر پلاریزه کننده باید با قطر لنز شما مطابقت داشته باشد. عدسی را که قصد دارید بیشتر در پاییز استفاده کنید، انتخاب کنید، قطر آن را مشخص کنید، سپس یک پلاریزه کننده مربوطه بخرید.

همچنین، به خاطر داشته باشید که پلارایزرها میزان کل نوری که به سنسور دوربین برخورد می کند را کاهش می دهند. برای جبران، دوربین شما مجبور می شود سرعت شاتر خود را طولانی تر کند که می تواند باعث لرزش دوربین شود. برای جلوگیری از این موضوع، عکاسی با سه پایه خوب را توصیه می کنم!

اصل دوم: در ساعات طلایی عکاسی کنید

چند ساعت بعد از طلوع خورشید و چند ساعت قبل از غروب خورشید به عنوان ساعات طلایی شناخته می شود. اگر زمانی را صرف مشاهده نور عصر کرده باشید، دلیل آن را می‌دانید: وقتی خورشید در آسمان پایین است، نور زیبا، ملایم و طلایی را در سراسر زمین می‌تاباند و نوری که هنگام روشن کردن سوژه‌های پاییزی شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

عکاسی پاییزی صحنه طلوع خورشید با مه

نور ساعت طلایی نزدیک طلوع و غروب آفتاب چندین مزیت دارد. نور ملایم و گرم است، بنابراین به شما کمک می کند عکس هایی با جزئیات بسیار زیبا ثبت کنید. همچنین گرم بودن سبب می شود تا تصاویر شما رنگ طلایی خیره کننده ای داشته باشند.

من شخصاً طرفدار شدید این هستم که نور خورشید چگونه رنگ‌های قرمز و طلایی را برجسته می‌کند. شما می توانید مناظر پاییزی نفس گیر، جزئیات نزدیک، پرتره های پاییزی و موارد دیگر را ثبت کنید.

 

عکاسی در پاییز | عکاسی پاییز صحنه جنگل مه آلود
عکاسی پاییز صحنه جنگل مه آلود

 

اگر صبح خیلی زود بیدار شوید، احتمالا نتیجه عکاسی بهتر از عصر باشد. به عنوان مثال، افراد کمتری بیرون خواهند آمد، بنابراین اغلب مسیرهای جنگلی را برای خود خواهید دید. و صبح با باد کمتری همراه است، که اگر می‌خواهید رنگ‌های پاییزی خیره ‌کننده را با بازتاب‌های حوض ترکیب کنید، ایده‌آل است.

 مطالب مرتبط » 8 نکته مهم برای عکاسی در ساعت طلایی

 

اصل سوم: روزهای ابری و نور ملایم

اگر دنبال رنگ‌های غنی و گرم هستید، نور ساعت طلایی عالی است. اما در روزهای ابری می توانید تصاویر منحصر به فردی بگیرید. ابرها به‌عنوان پخش‌کننده‌های بزرگ نور عمل می‌کنند و نوری ملایم و یکنواخت ایجاد می‌کنند که جزئیات را به نمایش می‌گذارد، جو را اضافه می‌کند و حتی رنگ‌ها را اشباع می‌کند.

جنگلی با تعداد زیادی درخت قرمز و زرد

به عنوان مثال، مناظر جنگلی پاییزی در زیر نور ابری شگفت انگیز به نظر می رسند. جزئیات کوچک، برگ های افتاده و … زیبا به نظر می رسند.

یک نکته: اگر آسمان ابری است، مطمئن شوید که در وسط روز برای عکاسی بیرون بروید. همانطور که خورشید در پایین تر از آسمان (یعنی پشت ابرها) فرو می رود، جهان تیره و تارتر می شود. در اواخر بعد از ظهر، ممکن است برای گرفتن تصاویر دستی واضح دچار مشکل شوید.

 

اصل چهارم: به دنبال تضاد رنگ باشید

پاییز پر از انواع تضادهای رنگی زیبا است: برگ های قرمز در زمینه سبز (چمن)، برگ های نارنجی در زمینه آبی (آسمان)، گل های بنفش در زمینه زرد (برگ) و اگر بتوانید این کنتراست های زیاد را در تصاویر خود بگنجانید، در نهایت به نتایج خیره کننده ای خواهید رسید.

برگ قرمز بالای برگهای سبز در کف جنگل

می بینید، کنتراست رنگ با ایجاد یک جدایی واضح بین سوژه و پس زمینه، عکس های چشمگیری را می توانید ثبت کنید. به یاد داشته باشید. رنگ های متضاد ذاتاً چشمگیر هستند!

هنگامی که شروع به مشاهده کنتراست رنگ با منظم کردید، سعی کنید تعادل رنگ های مختلف را آزمایش کنید. تا بتوانید به نتیجه مطلوب برسید.

 

اصل پنجم: موقعیت خورشید را در نظر بگیرید

برخی از عکاسان پاییزی ترجیح می دهند از قرار دادن نور خورشید در کادر خودداری کنند. چرا؟ اگر خورشید به سنسور دوربین برخورد کند، می تواند خللی در کارکرد لنز ایجاد کند که صحنه را پاک می کند و تاثیر رنگ های پاییزی را کاهش می دهد.

از سوی دیگر، با گنجاندن خورشید در قاب، می‌توانید جلوه‌های جالبی از ستاره‌های خورشیدی ایجاد کنید که به جای اینکه مناظر و پرتره‌های پاییزی شما را کاهش دهند، جلوه‌های جالبی ایجاد می‌کنند. دیافراگم خود را تا حدود f/8 پایین بیاورید تا یک ستاره خورشیدی زیبا داشته باشید

عکاسی پاییزی صحنه زیبای جنگل در طلوع خورشید

بنابراین من شما را تشویق می کنم که هر دو روش را آزمایش کنید. مدتی را به عکاسی دور از خورشید بگذرانید (به طوری که سوژه های زیبای با نور جلو و کنار نور را ثبت کنید). سپس بچرخید و به خورشید عکاسی کنید.

 

اصل ششم: با تنظیمات تعادل رنگ سفید خود بازی کنید

توازن رنگ سفید فرآیندی است که در تصاویر شما با استفاده از رنگ ها انجام می شود. برخی از منابع نور – مانند نور خورشید کم نور – نور بسیار گرم و مایل به نارنجی تولید می کنند، در حالی که منابع نوری دیگر – مانند فلاش مصنوعی – نور بسیار سرد و مایل به آبی تولید می کنند. اما وقتی مقدار سفیدی درست را تنظیم میکنید، این نتیجه گرم یا سرد را خنثی می کنید (یعنی حذف می کنید). خنثی‌سازی و تنظیم صحیح رنگ سفید به درخشش رنگ‌های زیرین کمک می‌کند. در نتیجه اطمینان می‌دهد که عکس با دقت بیشتری موضوع خود را نشان می‌دهد.

به طور کلی، خنثی کردن رنگ‌ها ایده خوبی است، بنابراین کار با تنظیمات از پیش تنظیم تعادل سفیدی دوربین یا حتی تنظیم تراز سفیدی با استفاده از کارت خاکستری می‌تواند مفید باشد . اگر با فرمت RAW عکاسی می‌کنید، همیشه می‌توانید تعادل رنگ سفید را در طول پردازش پس از پردازش بدون مشکل تنظیم کنید، اما باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود تا آن را از ابتدا به درستی انجام دهید.

منظره پاییزی

همچنین توجه داشته باشید که همیشه نیازی به استفاده از تراز سفیدی برای تصحیح رنگ تصویر نیست. در واقع می توانید از تنظیم تعادل رنگ سفید گرم یا سرد برای اضافه کردن حالت به فایل های پاییزی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید رنگ‌های قرمز و نارنجی را تقویت کنید، می‌توانید از یک تنظیم تعادل رنگ سفید در دمای بالا برای گرم کردن تصویر استفاده کنید!

همچنین بخوانید: عکاسی پرتره در محل

 

عکاسی پاییزی درختان با برگ های زرد

اصل هفتم: نشان دادن بی نظمی پاییزی

صحنه های پاییز معمولاً بسیار آشفته هستند. آنها اغلب دارای شاخه های تکان دهنده، برگ های افتاده، درختچه های رنگارنگ هستند. اما در بی نظمی پاییز نظم زیبایی نهفته است. پس با خیال راحت عکاسی کنید که نتایج شگفت انگیزی خواهید دید و عکس های منحصر به فردی ثبت خواهید کرد.

البته سعی کنید عکس های خود را با دقت ترکیب کنید تا همه عناصر مانند یک پازل در کنار هم قرار گیرند. در نماهای آشفته، هدف این است که بر اساس هندسه انتزاعی فکر کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ ها و بافت های مختلف را در سراسر صحنه به دقت متعادل کرده اید. و دیافراگم های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید که آیا تصاویر به عنوان عکس های عمق میدان خوب هستند یا فایل های عمق میدان کم.

همچنین بخوانید: فوکوس Al Servo چیست؟

 

کلام آخر

با فرا رسیدن پاییز بازار عکاسی های رنگارنگ داغ تر می شوند. همه ما می خواهیم از طبیعت عکس های جذابی ثبت کنیم. در این مقاله روش های مختلف برای عکاسی در پاییز گفته شد. با رعایت این نکات میتوانید کیفیت عکس های ثبت شده را افزایش دهید. اگر شما هم به عکاسی و مشاهده عکس های حرفه ایی و تخصصی علاقه مندید از شما دعوت می کنم از نمونه کارهای تبلیغاتی ما در صفحه عکاسی صنعتی بازدید نمایید. همچنین نظرات و دیدگاه شما روشن کننده راه پیش روی ماست.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *