5 تا از مزایای استفاده از فیلترهای عکاسی در هنگام عکس گرفتن

فیلترهای عکاسی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

5 مزیت استفاده از فیلترهای عکاسی چیست؟

فیلترهای عکاسی اتصالات نوری هستند که به جلوی لنز متصل می شوند. آنها می توانند از شیشه یا رزین ساخته شوند و برای محدود کردن نور ورودی به دوربین استفاده می شوند. فیلترها یک کیت عالی هستند که می توانید همراه خود در کیف دوربین خود داشته باشید ، مخصوصاً وقتی که مدتی مشغول عکاسی بوده اید و نحوه استفاده از دوربین خود را بیشتر درک می کنید. در زیر چندین دلیل و مزایای کلیدی برای استفاده از فیلترها و همچنین نحوه استفاده از آنها و انواع مختلف فیلترهای موجود ذکر شده است.

 

فیلترها یک افزودنی عالی برای کیت عکاسی شما هستند ، به ویژه اگر عکاسی landscape زیادی انجام می دهید.

 

 

1. رنگ و کنتراست را اضافه کنید

فیلترها راهی عالی برای بهبود عکس های منظره شما هستند. یکی از رایج ترین انواع فیلترهای موجود در بازار ، فیلتر پلاریزه است.

چند دلیل وجود دارد که استفاده از پلاریزر مفید است.

فیلترهای پلاریزاسیون بازتاب هایی مانند آنچه روی شیشه یا آب یافت می شود را کاهش می دهد. آنها همچنین می توانند به اشباع طبیعی رنگ و بهبود کنتراست در تصاویر شما کمک کنند. مثالی که یک پلاریزر می تواند مفید باشد هنگام عکاسی از جنگل ها ، آبشارها یا فضای سبز است تا رنگ بیشتری را در پوشش گیاهی نشان دهد.

 

شما می توانید شدت اثر پلاریزر را با چرخاندن فیلتر تا رسیدن به اثر دلخواه تغییر دهید. برای تأثیر مطلوب ، بهتر است دوربین خود را در زاویه 45 درجه به سمت خورشید قرار دهید.

دو نوع پلاریزر موجود است: یک نسخه مربع و یک دایره. می توانید از آنها به عنوان بخشی از سیستم فیلتر مربع یا گرد استفاده کنید.

می توانید یک نوع مربع فیلتر قطبی در یکی از شکاف های سیستم نگهدارنده فیلتر که از طریق حلقه آداپتور به لنز دوربین متصل شده است ، قرار دهید.

گزینه پلاریزر دایره ای یا مستقیماً روی جلوی لنز پیچ می خورد یا توسط یک حلقه به جلوی سیستم فیلتر مربع متصل می شود. صفحه جلویی فیلتر سپس چرخانده می شود تا نور محل عکاسی شما پلاریزر شود.

اما مشکلاتی هم در این مورد فیلتر است که خارج از حوصله این مطلب است ، به شما پیشنهاد میکنیم این محتوا را نیز مطالعه کنید  >> چه زمانی از فیلتر پلاریزه استفاده نکنیم؟

 

2. ایجاد حرکت کنید

 

فیلترهای عکاسی

 

یکی دیگر از مزایای بزرگ استفاده از فیلترهای عکاسی ایجاد حرکت در تصاویر است.

آیا تا به حال خواسته اید حرکت بیشتری را در یک صحنه ایستا ایجاد کنید؟

خوب ، با استفاده از فیلتر تراکم خنثی (ND) ، می توانید.

نحوه عملکرد فیلتر ND کاهش سطح نوری است که از لنز دوربین عبور می کند. اگر قبلاً از آنها استفاده نکرده اید ، کار با آنها بسیار ساده است. شما به سادگی فیلتر ND را در یک نگهدارنده فیلتر متصل به لنز دوربین قرار می دهید. سپس مقداری از نور وارد شده به سنسور دوربین را مسدود می کند تا بتوانید از سرعت شاتر آهسته تری در روشنایی روز استفاده کنید.

همچنین مطالعه کنید : نحوه استفاده از سرعت شاتر آهسته تر برای نمایش حرکت در تصاویر خود

چگالی های متفاوتی از یک ، دو ، سه ، یا حتی 10 یا 16 توقف نوردهی وجود دارد. هرچه فیلتر تیره تر باشد ، از دست دادن نور بیشتر و اثر آنها می تواند قوی تر باشد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا واقعاً به آن نیاز دارید؟ خوب ، این بستگی به چیزی دارد که از آن عکس می گیرید.

فیلترهای 10 مرحله ای و 6 مرحله ای ND به طور خاص برای عکاسی با نوردهی طولانی طراحی شده اند. 10 استاپ برای افزایش زمان نوردهی و تار شدن سوژه های متحرک در تصاویر شما بسیار خوب عمل می کند. برای ضبط حرکت شاخ و برگ ، ابر یا آب عالی است.

در مقایسه ، 6 توقف می تواند برای شرایط کم نور هنگام سحر و غروب مفید باشد.

هر دو مزیت دارند. می توانید از آنها برای تأکید بر حرکت ابر ، ایجاد الگوهای ابر ، یا صاف جلوه دادن آب جاری استفاده کنید.

مطالب مرتبط   : ۵ فیلتر دوربین که می توانند عکاسی شما را بهبود بخشند

3. قرار گرفتن در معرض متعادل تر

می توانید از فیلترها برای ثبت دقیق صحنه استفاده کنید. دلیل اساسی برای استفاده از فیلتر درجه بندی شده چگالی خنثی (ND) کاهش میزان ورود نور به دوربین در قسمت خاکستری سایه دار فیلتر و ثبت صحیح صحنه است.

فیلترهای درجه بندی شده ND برای عکاسی منظره یا landscape بسیار محبوب هستند زیرا به ایجاد نوردهی متعادل تر کمک می کنند.

به همان اندازه که دوربین های مدرن با صحنه های منظره با کنتراست بالا بسیار عالی هستند ، تصاویر شما یا دارای آسمان سوخته یا پیش زمینه ای تاریک و بدون نوردهی خواهند بود. اینجاست که فیلتر درجه بندی شده چگالی خنثی (ND) جادوی خود را نشان می دهد.

 

فیلترهای عکاسی

 

 

در این صحنه های با کنتراست بالا ، هنگامی که دو منطقه موضوعی متفاوت با نور بسیار ناهموار وجود دارد ، یک فیلتر درجه بندی شده ND می تواند راه حل مناسبی باشد.

به عنوان مثال ، هنگام عکاسی از آسمان روشن یا غروب آفتاب ، نوردهی بین آسمان و پیش زمینه به طور قابل توجهی متفاوت است. از این رو ، یک فیلتر ND به ثبت کل طیف رنگی از روشن ترین تا تاریک ترین قسمت های تصویر کمک می کند و در نتیجه به نوردهی متعادل دست می یابد.

با قرار دادن فیلتر ND در نگهدارنده فیلتر شروع کرده و قسمت تیره فیلتر را بر روی آسمان روشن قرار دهید. این مقدار نور منتقل شده به قسمت آسمان تصویر را کاهش می دهد در حالی که اجازه می دهد پیش زمینه به درستی در معرض دید قرار گیرد.

به این ترتیب ، شما جزئیات را در هر دو قسمت تصویر ثبت می کنید بدون اینکه آسمان به دلیل نور زیاد شسته شود.

عکاسی صنعتی

 

 

از نظر انواع مختلف گریدهای ND ، آنها یا دارای لبه سخت یا نرم هستند که در آن خط درجه بندی به ترتیب انتقال قوی تر یا نرم تری از رنگ به شفاف می دهد.

درجه بندی سخت ND برای صحنه هایی با افق مستقیم مناسب تر است ، در حالی که درجه نرم هنگامی مناسب است که اشیایی مانند ساختمان ها و درختان از افق عبور کنند.

فیلترهای درجه بندی شده ND دارای قدرت های مختلف از درجه بندی 0.3 ، 0.6 ، 0.9 و 1.2 هستند. فیلتر 0.9 ND میزان نوردهی را تا 3 ایستگاه کاهش می دهد. فیلترهای درجه بندی شده ND انتقال از تاریکی به روشنایی را تغییر می دهند ، با 0.3 درجه بندی ضعیف تر ، و 1.2 درجه بندی قوی تر است.

4. افزایش تصاویر

استفاده از فیلترهای عکاسی می تواند به افزایش عکاسی و انواع مختلف تصاویر ، به ویژه هنگام استفاده از فیلترهای جلوه های ویژه کمک کند.

شما می توانید فیلترهای جلوه ویژه خاصی را که در نگهدارنده فیلتر شما قرار می گیرند ، مانند فیلترهای مادون قرمز یا سیاه و سفید دریافت کنید. فیلترهای دیگری که می توانید برای ایجاد جلوه های فوق العاده در دوربین استفاده کنید شامل فیلترهای غروب و طلوع آفتاب است. این رنگ های گرم را برای غروب و طلوع آفتاب فراهم می کند.

 

فیلترهای عکاسی

 

فیلترهای مه یکی دیگر از انواع محبوب فیلترهای جلوه ویژه است. از آنها برای تقلید اثرات مه با قرار دادن دقیق فیلتر در نگهدارنده استفاده می شود. همچنین می توانید از این فیلترها برای پاک سازی تصاویر با حذف پس زمینه های مزاحم برای ایجاد حداقل ترکیبات استفاده کنید.

سایر فیلترهای مختلف می توانند جلوه ها را در عکس های شما افزایش دهند. اگر عاشق گرفتن عکس های زنده و اشباع هستید ، سرمایه گذاری در تقویت کننده های رنگ سودمند است.

فیلترهای تقویت کننده بدون تأثیر بر روی رنگ های دیگر عکس شما ، رنگهای خاص را گسترده و افزایش می دهند.

از طرف دیگر ، فیلترهای آسمان برای افزایش رنگ در آسمان ، و همچنین فیلترهای رنگ پاییزی که برای تأکید بر رنگ های طلایی ، قرمز و قهوه ای طراحی شده اند ، موجود است.

 

5. تعادل رنگ سفید را تغییر دهید

فیلترهای عکاسی

 

هنگامی که در حال ضبط مناظر هستید ، ممکن است بخواهید دمای رنگ صحنه را تغییر دهید. استفاده از فیلترهای مخصوص درجه حرارت رنگ می تواند برای تغییر رنگ ها بدون افزودن رنگ اضافی عالی باشد.

از فیلترهای عکاسی استفاده کنید که به روشن شدن یا سرد شدن تراز سفیدی و تصحیح دقیق دمای رنگ کمک می کند. از این فیلتر ها در عکاسی صنعتی نیز استفاده می شود.

همچنین مطالعه کنید : توضیح تراز سفیدی در عکاسی

دمای رنگ در عکاسی چیست؟ (و نحوه استفاده از آن در عکاسی)

فیلترهای مرجانی یک راه عالی برای گرم کردن صحنه با افزودن رنگ صورتی و قرمز است.

نتیجه
به طور خلاصه ، فیلترهای محبوب ، به ویژه در بین عکاسان منظره ، شامل پلاریزر ، فیلترهای درجه بندی شده و nd و فیلترهای جلوه های ویژه هستند.

استفاده از فیلترهای عکاسی را به عنوان راهی برای افزودن رنگ به تصاویر ، مدیریت تغییرات در کنتراست و ایجاد حرکت پویاتر مانند ابرها یا آب در نظر بگیرید.

فیلترها همچنین یک وسیله جانبی فوق العاده برای محافظت از لنزها و متعادل کردن نوردهی شما در جایی هستند که تن ها به طور قابل توجهی متفاوت هستند.

آیا از فیلتر استفاده می کنید؟ به نظر شما آنها چه مزایایی را ارائه می دهند؟ نظرات خود را در زیر با ما به اشتراک بگذارید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *