9 نکته کلیدی در طراحی جلد کاتالوگ

جلد کاتالوگ
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

9 نکته کلیدی در طراحی جلد کاتالوگ

نکات مهم برای طراحی جلد کاتالوگ را رد این مقاله بیاموزید!

کاتالوگ ها از نظر هدف به اندازه کافی ساده هستند؛ آنها برای فهرست بندی موجودی یک شرکت و ارائه قیمت ها و نقطه خرید برای مشتریان وجود دارند. اما کاتالوگ های خوب بسیار فراتر از این میباشند. بهترین و مؤثرترین کاتالوگ ها محصولات را به بازار عرضه می کنند، و بینندگان را به خرید تشویق می کنند و سطح کیفیتی را که می توانند با کسب و کاری که کاتالوگ نشان می دهد مرتبط کنند به مشتریان اطلاع می دهند.

توانایی کاتالوگ در انجام این قبیل کارها به کیفیت طراحی آن بستگی دارد. این راهنما نحوه اصول طراحی جلد کاتالوگ را نشان می دهد با ما همراه باشید.

اصول اولیه

 

طراحی جلد

 

هدف از طراحی جلد کاتالوگ نیز مانند سایر بخش های یک کاتالوگ حرفه ای، باید انتقال اطلاعات آن باشد و در عین حال مشتریان را با تصاویر، چیدمان و زبان دلپذیر جذب کند. طراحی خوب دارای تصاویر قوی و جذاب از محصولات با وضوح مناسب است که با المان های کوچکتر و بدنه کاتالوگ برای توصیف محصولات و قیمت آنها احاطه شده است. مانند همه طرح ها، طراحان باید به دنبال تعادل بین تصاویر بزرگ و غالب، تصاویر کوچکتر و متن باشند.

هنگام طراحی جلد کاتالوگ، به یاد داشته باشید که یک کاتالوگ فضای کافی را برای طراحان فراهم می کند تا از بدنه های توصیفی و تصاویر بزرگ استفاده کنند. از فضا باید برای تسهیل بهتر فروش از طریق توضیحات محصول استفاده شود.

حین طراحی باید به مخاطبانی که آنها را می بیند توجه کنید. باید پایگاه مشتریان خود را بشناسید و طرح های خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

جزییات فنی

به یاد داشته باشید که صفحات کتابچه به صورت چهار صفحه در هر برگ چاپ می شوند و سپس تا می شوند تا صفحات کاتالوگ را تشکیل دهند، بنابراین طراحی جلد کاتالوگ باید مطابق با صفحات موجود چیدمان کنید. برنامه ای مانند Adobe InDesign بهترین انتخاب برای چیدمان صفحات کاتالوگ است.

هر صفحه کاتالوگ باید به عنوان اندازه نهایی قطعه طراحی شود دقیقا همانند طراحی جلد کاتالوگ. به عنوان مثال، اگر جزوه استاندارد 8.5 x 11 اینچ را ایجاد می کنید، اندازه هر صفحه روی 8.5 اینچ عرض در 11 اینچ ارتفاع تنظیم می شود.

اگر می‌خواهید اثر هنری شما از لبه‌ها خارج شود، مطمئن شوید که حداقل 0.125 اینچ خونریزی اضافه کنید و عناصر مهم را در حاشیه 0.125 اینچ نگه دارید.

استفاده از تصاویر با بالاترین کیفیت مهم است اما اغلب نادیده گرفته می شود، و حتی چاپ با بهترین کیفیت نمی تواند بر وضوح ضعیف و تصاویر تیره غلبه کند. برای بهترین کیفیت و نتایج برای کاتالوگ های شما ما 300 PPI را برای همه گرافیک ها توصیه می کنیم.

اگر تصویری تاریک یا “گل آلود” بر روی صفحه نمایش رایانه شما به نظر می رسد، آن را با چیزی که روشن تر و پر جنب و جوش تر است جایگزین کنید. و به یاد داشته باشید: تمام گرافیک ها و رنگ ها باید در حالت CMYK تولید شوند، نه RGB.

فقط در صورتی که یک کاتالوگ دیجیتال داشته باشید جایز است که از تنظیمات RGB  استفاده کنید.

به سبک Binding فکر کنید

برای اکثر کاتالوگ ها، آنها یا از طریق زین دوخت یا صحافی کامل صحافی می شوند. زین دوخت معمولاً برای کتابچه های کوچکتر زیر 96 صفحه استفاده می شود، در حالی که صحافی کامل معمولاً برای کاتالوگ های بیش از 40 صفحه استفاده می شود. با این حال، تا زمانی که حداقل و حداکثر صفحات مشخصی رعایت شود، خریداران چاپ این انتخاب را دارند که تصمیم بگیرند که چگونه می‌خواهند ستون مهره‌ها بسته شود.

دوخت زین معمولاً مقرون به صرفه تر است، اما نیاز به قرار دادن منگنه ها در ستون فقرات دارد. کتاب‌های صحافی کامل با چسباندن صفحات و جلد روی ستون فقرات با چسب حرارتی انعطاف‌پذیر ایجاد می‌شوند. بنابراین، کتاب‌های صحافی کامل، ظاهری ظریف‌تر و حرفه‌ای‌تر دارند و می‌توانند حسی مجلل به کاتالوگ شما بدهند.

تصاویر همه چیز هستند

کتابچه ها و کاتالوگ ها ابزارهای بازاریابی بسیار بصری هستند و باید به این صورت طراحی شوند. گرافیک ها و عکس های تولید شده به طور تخصصی باید برای شکستن بخش های متن و جلب چشم ها به یک صفحه استفاده شوند. اگر منابع لازم برای استخدام یک عکاس حرفه ای را ندارید، برای عکاسی از محصولات خود یک دانشجوی رشته عکاسی را استخدام کنید. یا، اگر خدمات شما کلی تر است، سعی کنید عکس های استوک با کیفیت بالا را از istockphoto.com پیدا کنید.

تایپوگرافی را ثابت نگه دارید

با کاتالوگ های طولانی، استفاده از فونت های مختلف در طراحی وسوسه انگیز است. با این حال، تداوم در تایپوگرافی حتی در هنگام طراحی جلد کاتالوگ نیز کلیدی است و به دفترچه شما ظاهر حرفه ای و برندسازی شده تری می بخشد. در حالی که مقداری تنوع تشویق می شود، سعی کنید فقط به 2-3 فونت اصلی که می توانند در سراسر کاتالوگ استفاده شوند، پایبند باشید. به عنوان مثال، می توانید از فونت sans serif برای سرفصل ها و فونت serif برای تمام متن ها استفاده کنید.

اهمیت تداوم

در مورد سازگاری با تایپوگرافی، مهم است که کل کاتالوگ با طراحی کلی آن سازگار باشد. باز هم، مقداری تنوع خوانندگان را درگیر خود نگه می‌دارد، اما به طور کلی، باید به‌نظر برسد که صفحات به‌طور یکپارچه در کنار هم قرار می‌گیرند. داشتن یک عکاس اصلی که همه عکس‌ها را تولید می‌کند و یک طراح گرافیک اصلی برای صفحه‌آرایی صفحات و گرافیک، سبک کاتالوگ را ثابت نگه می‌دارد.

فضای سفید را در نظر بگیرید

اگرچه اغلب نادیده گرفته می شود، اما فضای سفید در طراحی جلد کاتالوگ بسیار مهم است. فضای سفید (همچنین به عنوان فضای منفی شناخته می شود) منطقه بین عناصر مختلف طراحی است. فضای سفید اجازه می دهد تا اتاق تنفس در طراحی شما ایجاد شود و می تواند به تأکید بر برخی محصولات کمک کند زیرا چشم ها را به آنچه در یک صفحه مهم است جلب می کند. فضای سفید تعادل را به طراحی اضافه می کند و مانع از غرق شدن خوانندگان با اطلاعات یا گرافیک می شود.

نتایج را بررسی کنید

پس از اینکه کاتالوگ شما چاپ شد و برای مشتریان ارسال شد، بسیار مهم است که بررسی کنید چقدر طراحی موثر بوده است. توجه به اینکه کدام محصولات از کاتالوگ بیشترین یا کمترین فروش را دارند یا کدام ویژگی های کاتالوگ پاسخ قابل مشاهده ای را از مشتریان دریافت می کنند، به عنوان نشانه ای برای اثربخشی کلی کاتالوگ عمل می کند. و اگر هر نوع کوپن یا کد تخفیف را درج کرده اید، به راحتی می توانید میزان موفقیت فروش محصولات خاص را نسبت به سایرین اندازه گیری کنید. بررسی اثربخشی هر بخش بازاریابی برای ایجاد تغییرات و ترفندهایی در آینده، همیشه مهم است.

کلام آخر

در کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه و به کار گگیری افراد مجرب تواتنسته این آوازه ای خوش از خود در میان رقبا و برند های معتبر بر جای بگذاریم، جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *